Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

SchedulerPoland - rozkłady jazdy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
469 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: SchedulerPoland - rozkłady jazdy (0 użytkowników oddało głos)

  1. Poznań (15 głosów [16.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.30%

  2. Łódź (13 głosów [14.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.13%

  3. Wrocław (13 głosów [14.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.13%

  4. Lublin (5 głosów [5.43%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.43%

  5. inne (46 głosów [50.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#51 d3tr000

d3tr000
  • 1 712 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 29 lipca 2009 - 20:31

Do ściągnięcia:
Moje repozytorium Cyida


ale my tu piszemy o legalu, nie wyskakuj z cydiami :)

#52 andrzej.kaczor

andrzej.kaczor
  • 5 postów

Napisano 29 lipca 2009 - 20:31

no właśnie! hmmm

#53 LukaS92

LukaS92
  • 319 postów
  • SkądCzersk, Warszawa

Napisano 29 lipca 2009 - 22:28

Pomysł mi się tez podoba.
Zatem organizuje konkurs na nowe ikony do programu (wersja 512 na 512 i wersja 57 na 57)

Do wygrania kod do programu i kod do mojego drugiego programu ZipCodesPoland


Tak będzie najlepiej :) Może konkurs na ikonkę aplikacji i jeszcze na te 3 w docku aplikacji? Bo psują efekt wizualny appsa ;)

#54 gambit92

gambit92
  • 6 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 12:21

Widzę, że projekt całkiem nieźle się rozwija ;D Zagłosowałem na inne i BŁAGAM o Szczecin. W ogóle jakoś dziwnie mało jest aplikacji tego typu na iphone ;/ No nic, pozdrawiam!

#55 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2009 - 13:33

Widzę, że projekt całkiem nieźle się rozwija ;D Zagłosowałem na inne i BŁAGAM o Szczecin. W ogóle jakoś dziwnie mało jest aplikacji tego typu na iphone ;/ No nic, pozdrawiam!


Sprawdziłem rozkłady z Szczecina - da się zrobić, mają sensowną stronę.

#56 Andrzej Puczyk

Andrzej Puczyk

  • 2 857 postów
  • SkądLublin, Poland

Napisano 30 lipca 2009 - 13:47

Spoko, że jest w planach Lublin :) Czekam z niecierpliwością i na pewno aplikację zakupię, bo akurat lubelski rozkład bardzo mi się przyda ;)

#57 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2009 - 14:00

Przydało by się Bielsko-Biała.
Rozkład jazdy w Internecie © PZI Taran
Jak będzie to sięgnę po aplikację, bo szukam takowej już od Installera z softu 1.1.2 ;)

#58 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2009 - 14:09

No to widzę ze będę miał pracowity sierpień ;) Strona Bielsko-Białej też się nadaje do zgrania jako rozkład, jedynie co brakuje to informacji o dacie aktualizacji rozkładu, jest dopiero na wersji do druku.

#59 gambit92

gambit92
  • 6 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 16:03

Sprawdziłem rozkłady z Szczecina - da się zrobić, mają sensowną stronę.


I kolejnym plusem jest brak aktualizacji - ten sam rozkład mamy od bodajże 3, czy 4 lat :)

#60 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2009 - 16:13

I kolejnym plusem jest brak aktualizacji - ten sam rozkład mamy od bodajże 3, czy 4 lat :)


A na stronie jest:

Rozkład jazdy dla linii: 1
LETNI WAŻNY OD 22.06.2009 r.

A jak dokładniej sprawdziłem to każda linia ma osobną datę aktualizacji - gryzie się to trochę z zasadą działania mojego parsera (dla Szczecina musi przeszukać wszystkie rozkłady z głównej strony i sprawdzić czy jest jakiś nowszy niż ostatnio wgrany do bazy)

---- Dodano 30-07-2009 o godzinie 15:19 ----
Przeglądając stronę rozkładu Szczecina trafiłem na taką fajną stronkę

jakdojade.pl - Wyszukiwarka połączeń i rozkłady jazdy komunikacji miejskiej

#61 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2009 - 16:29

W Bielsku-Białej większość linii została uaktualniona 22 czerwca 2009r Poprzedni 'update' był w zeszłe wakacje - w sierpniu.

#62 nazgul06

nazgul06
  • 44 postów
  • SkądZabrze

Napisano 30 lipca 2009 - 16:56

A ja prosiłbym o rozkład GOPu: KZK-Go! System Informacji pasażerskiej KZK GOP

#63 werakoko

werakoko
  • 540 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 17:48

O! Ankieta :D Uć poproszę!

#64 gambit92

gambit92
  • 6 postów

Napisano 30 lipca 2009 - 17:48

A na stronie jest:

Rozkład jazdy dla linii: 1
LETNI WAŻNY OD 22.06.2009 r.

A jak dokładniej sprawdziłem to każda linia ma osobną datę aktualizacji - gryzie się to trochę z zasadą działania mojego parsera (dla Szczecina musi przeszukać wszystkie rozkłady z głównej strony i sprawdzić czy jest jakiś nowszy niż ostatnio wgrany do bazy)

---- Dodano 30-07-2009 o godzinie 15:19 ----
Przeglądając stronę rozkładu Szczecina trafiłem na taką fajną stronkę

[url=http://jakdojade.pl/Welcome.jsp]jakdojade.pl - Wyszukiwarka połączeń i rozkłady jazdy komunikacji miejskiej[/url]


O cholera, bardzo przepraszam za wprowadzenie w błąd. Sprawdzałem datę na jednej z linii z których korzystam i data była tam właśnie jakaś bardzo stara, ale jak teraz przejrzałem kilka innych, to rzeczywiście, niektóre daty są nowsze ;/

#65 PlushaQ

PlushaQ
  • 34 postów
  • Skądstąd :]

Napisano 30 lipca 2009 - 18:22

Hmmm… nie łatwiej byłoby zamiast robić ankietę i czekać na wyniki, po prostu w wolnej chwili zająć się zrobieniem pierwszego lepszego miasta, później następnego itp?

#66 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2009 - 19:05

Hmmm… nie łatwiej byłoby zamiast robić ankietę i czekać na wyniki, po prostu w wolnej chwili zająć się zrobieniem pierwszego lepszego miasta, później następnego itp?


Ok. To np. wybiorę Bochnie, a potem się okaże że nikt z posiadaczy Iphona nie mieszka w Bochni.

Dlatego robię ankietę aby zebrać choć trochę informacji które miasta najlepiej przygotować.
Nie sztuka się narobić, a potem nikt z tego nie skorzysta.

#67 PlushaQ

PlushaQ
  • 34 postów
  • Skądstąd :]

Napisano 30 lipca 2009 - 20:46

No dobra, ale i tak przykładami które podałeś w ankiecie są dość duże i znane miasta… więc nie widzę sensu o nie pytać, bo tak czy inaczej za 5 minut ktoś będzie krzyczał, żeby dorobić jego (zapewne jedno z listy) miasto.

#68 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2009 - 21:07

Jeżeli uszczypnąłbyś informacji jak się robi bazę danych do Twojego rozkładu to mogę pomóc z moim miastem (Bielsko-Biała)

#69 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 lipca 2009 - 23:20

Bazy konwertuje automatycznie w programie napisanym w delphi (obrabia stronę do bazy sqlite i wysyła na ftp oraz aktualizuje odpowiedni plik xml z informacjami o bazach), kilka godzin (czasem może niecała godzina jeśli strona jest prosta) na napisanie parsera dla danego miasta i działa sam jeśli nie zmienią nic na stronie.

Dla przykładu pierwsza wersja parsera dla Krakowa zajęła mi jakieś 8 godzin, ale mając już gotowy kod programu z Warszawą uporałem się już w 2 godziny. Potem kolejne 3 godziny czekania na przerobienie strony (tyle przetwarza rozkłady Warszawy muszę pomyśleć nad optymalizacją :) ).

---- Dodano 31-07-2009 o godzinie 16:04 ----
Coś dziwnego stało się w mobilnym App Store z Schedulera zniknęła informacja o ocenie, dopiero po wejściu w Ratings pojawiają się 2 wpisy z Polski.

Ps. Aplikacja właśnie wylądowała na 11 miejscu w Top 25

#70 Nathan Grawesh

Nathan Grawesh
  • 65 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 17:33

A ja mam problem. Zapłaciłem za aplikację, pobrałem i kiszka - o ile rozkład jazdy Krakowa działa bez zarzutu to nie da się wogóle uruchomić bazy Warszawy, przełączenie i ponowne uruchomienie programu nic nie daje - wciąż pusto. A próbowałem już wielu metod - respringu, restartu telefonu, ponownej instalacji, ponownego ściągnięcia z AppStore i instalacji i wciąż nic. Nie wiem z czego to wynika, masz kakaki bazę dla warszawy do pobrania z serwera? Spróbuję ją wgrać ręcznie, zobaczymy co to da.

#71 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipca 2009 - 17:49

A ja mam problem. Zapłaciłem za aplikację, pobrałem i kiszka - o ile rozkład jazdy Krakowa działa bez zarzutu to nie da się wogóle uruchomić bazy Warszawy, przełączenie i ponowne uruchomienie programu nic nie daje - wciąż pusto. A próbowałem już wielu metod - respringu, restartu telefonu, ponownej instalacji, ponownego ściągnięcia z AppStore i instalacji i wciąż nic.
Nie wiem z czego to wynika, masz kakaki bazę dla warszawy do pobrania z serwera? Spróbuję ją wgrać ręcznie, zobaczymy co to da.


A ściągnąłeś rozkład z 28-07-2009 ?

Jutro wracam z urlopu i będę miał dostęp do ftp na którym siedzą bazy, sprawdzę co się dzieje, ściągałem przedwczoraj aktualną bazę przez aktualizacje (przez 3G) i nie było z nią problemów.

#72 Nathan Grawesh

Nathan Grawesh
  • 65 postów

Napisano 31 lipca 2009 - 18:24

A ściągnąłeś rozkład z 28-07-2009 ?


Nic nie ściągałem poza samą aplikacją z AppStore. Zdaje się, że baza Wawy powinna być dostarczona wraz z programem, skoro jej nazwa widnieje w programie, mylę się..?

Ps. Aplikacja właśnie wylądowała na 11 miejscu w Top 25


Oby dwie jedynki zmieniły się w jedną;).

#73 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 lipca 2009 - 18:27

W konfiguracji można pobrać aktualizację bazy, wydaje mi się że przygotowana w pośpiechu poprawka ikony poszła razem z uszkodzoną bazą warszawy. Za co przepraszam. Po ściągnięcia aktualizacji, powinno wszystko śmigać.

#74 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 sierpnia 2009 - 13:37

Co prawda jeszcze ankieta się nie skończyła, ale właśnie mój Parser ściąga rozkład jazdy dla Poznania.
Jeśli na dalszych liniach nie natrafi się nic niespotykanego to rozkład będzie gotowy za 2 godziny.
W tej chwili można pobrać w programie fragment bazy z liniami tramwajowymi w ramach testu (rozmiar pliku 500 kb).

---- Dodano 02-08-2009 o godzinie 12:57 ----
Szkoda że nie można skorygować ankiety (dodać dodatkowe miasta).

---- Dodano 02-08-2009 o godzinie 13:49 ----
Właśnie zakończył się robić rozkład Poznania i jest już do pobrania w aktualizacjach programu.

#75 Nathan Grawesh

Nathan Grawesh
  • 65 postów

Napisano 02 sierpnia 2009 - 15:12

W konfiguracji można pobrać aktualizację bazy, wydaje mi się że przygotowana w pośpiechu poprawka ikony poszła razem z uszkodzoną bazą warszawy. Za co przepraszam. Po ściągnięcia aktualizacji, powinno wszystko śmigać.


Owszem, po ściągnięciu bazy wszystko działa.
Ale zdajesz sobie sprawę, jak potężnym niedopatrzeniem, jest błąd uniemożliwiający korzystanie z aplikacji?

Jak na razie program dostaje ode mnie 3 gwiazdki, nie będę się na niego przesiadał z jTimeTable, czekam na uaktualnienia.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych