Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

SchedulerPoland - rozkłady jazdy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
469 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: SchedulerPoland - rozkłady jazdy (0 użytkowników oddało głos)

  1. Poznań (15 głosów [16.30%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 16.30%

  2. Łódź (13 głosów [14.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.13%

  3. Wrocław (13 głosów [14.13%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 14.13%

  4. Lublin (5 głosów [5.43%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 5.43%

  5. inne (46 głosów [50.00%] - Zobacz)

    Procent z głosów: 50.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2009 - 08:20

W końcu apple zaakceptowało moją aplikację z rozkładami jazdy:

na chwilę obecną dostępne są rozkłady dla krakowa i warszawy:

Wersja w appstore posiada rozkłady aktualne na 14 lipca, ale na zakładce konfiguracja jest możliwość pobrania najnowszych rozkładów


Zapraszam do sklepu

#2 rudy211

rudy211
  • 360 postów
  • SkądKraków, Poland

Napisano 25 lipca 2009 - 08:39

Fajna aplikacja tylko szkoda że płatna, bo nie mam jak jej kupić :???:

#3 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2009 - 08:55

Niech Ci to bozia w dzieciach wynagrodzi! Czekałem na taką aplikację*od prawie roku ;) ----- Po krótkich testach: aplikacja czasami zwraca pusty wynik albo się*wiesza. Niemniej jednak pomysł jest świetny i liczę*na to,*że wraz z pojawieniem się*aktualizacji wszystko będzie działać jeszcze lepiej! Ps. Sugestia: W wyborze linii przydała by się klawiatura tylko numeryczna :) Dzięki wielkie raz jeszcze!

#4 Buebaka

Buebaka
  • 586 postów

Napisano 25 lipca 2009 - 09:02

Może by tak wrzucić rozkład metra ? Szczególnie temat nocnych przejazdów by się przydał, taka mała sugestia.

#5 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2009 - 09:07

Problemem może być obecna baza Warszawy. Można sciagnac aktualizację bazy w opcji konfiguracji.

---- Dodano 25-07-2009 o godzinie 08:09 ----
Klawiatura numeryczna odpada bo niektóre miasta w nazwie linii maja jeszcze litery

#6 ryssiek

ryssiek
  • 146 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 25 lipca 2009 - 09:46

czy jesteś w stanie dodać jakieś nowe miasto bez przesyłania nowej wersji do appla ?

#7 _krzysiek

_krzysiek
  • 1 971 postów
  • SkądŁódź

Napisano 25 lipca 2009 - 10:34

1. popraw troche grafike, bo jest fatalna - 3 taby na dole 2. na ciemno-szarym tle stosuj białą czcionkę z cieniem, efekt nieporównywalnie lepszy 3. nie każ uruchamiać ponownie aplikacji po zmianie bazy, pomyśl troche nad użyciem release i nie będziesz musiał stosować takich praktyk, pozatym, użytkownika nie interesuje jak nazywa się baza danych warszawa.sqlite, wystarczy samo Warszawa i przy okazji, w tym wypadku tabela z symbolem "check" dla wybranej bazy byłaby dużo sympatyczniejsza 4. tak samo komórki tabel, jestem pewien, że troszkę byś więcej o nich przeczytał, i nie byłyby one takie "brzydkie" - chodzi mi o zakładkę linie, przystanki, sam rozkład nie jest już taki najgorszy tak tylko spytam, bo ciekawi mnie to, bo 10 minut temu kontaktowałem się z MPK Łódź, później zobaczyłem, że dziś sobota. Czy trudne było otrzymanie zgody na komercyjne użycie rozkładów jazdy, o ile w ogóle zgodę otrzymałeś? a i na koniec jeszcze jedna rzecz. Robiąc screenshoty polecam programem MakeItMine zmienić nazwę operatora na Cingular czy AT&T i stosować 12 godzinny format. Amerykanie to naród, który nie potrafi zrozumieć takiego zapisu godzinnego i patrząc na sam screenshot mogą się*zniechęcić, a może jeszcze jakaś grupa z USA zechce kupić-sprawdzić aplikacje i da ci 0.70$ kupując :)

#8 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 25 lipca 2009 - 10:36

Tak. Mogę dograc nowe miasta bez zmiany wersji

#9 bobix

bobix
  • 493 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2009 - 10:47

U mnie coś nie trybi... Nie widać rozkładu. Tzn. godzin bo linie i przystanki są. Próbowałem robić aktualizację ale to trwa wieki.

#10 miedziano

miedziano
  • 11 postów

Napisano 25 lipca 2009 - 11:08

rzeszów z tego co widze aplikacja rewelacyjna:) tylko.... .... BŁAGAM o RZESZÓW!!!

#11 borsuk1

borsuk1
  • 1 450 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 lipca 2009 - 11:27

Nie no aplikacja fajowska, ale w Cydii już jest podobna JTimeTables bodajże :) Chociaż aplikacja dla iPków bez JB się przyda :) Ogółem musisz popracować jeszcze nad interfacem. Te przyciski to masakra ;D Mogę pomóc w razi czego. No i screeny tak jak mówił Krzysiek. Jak robisz zmień Carrier'a no i zapisuj w .PNG. Aplikacja ogółem spoko ;) 3+/5 pozdr0

#12 Morgoth_

Morgoth_
  • 221 postów
  • SkądPoznań

Napisano 25 lipca 2009 - 14:45

Do autora - czy mógłbyś umożliwić np. samodzielne uzupełnianie rozkładu? Wątpię czy będzie Ci się chciało dodać Kalisz, dlatego wygodnie byłoby gdyby była możliwość samodzielnego wpisywania. Ale jak coś daję stronkę: kla.com.pl

#13 Nathan Grawesh

Nathan Grawesh
  • 65 postów

Napisano 25 lipca 2009 - 22:24

Co już się kilkakrotnie w uwagach pojawiało - warto popracować nad wyglądem aplikacji. I na pewno zmienić ikonkę, żeby nie wyglądała jak przygotowana w paincie. Przydałaby się opcja wyszukiwania połączeń - po wpisaniu przystanku początkowego i docelowego program podpowiadałby gdzie i w co można się przesiąść aby dotrzeć do celu. To co ma program jTimeTable - historia sprawdzanych rozkładów - przydatna rzecz. Cóż, jak na razie Schelduler Poland nie zachęca mnie niczym, czego nie miałby (darmowy!) program jTimeTable, może poza nieco mniejszym rozmiarem, więc musisz drogi autorze nad nim jeszcze popracować żebym zdecydował się go kupić.

#14 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lipca 2009 - 08:58

Co już się kilkakrotnie w uwagach pojawiało - warto popracować nad wyglądem aplikacji. I na pewno zmienić ikonkę, żeby nie wyglądała jak przygotowana w paincie.

Przydałaby się opcja wyszukiwania połączeń - po wpisaniu przystanku początkowego i docelowego program podpowiadałby gdzie i w co można się przesiąść aby dotrzeć do celu.

To co ma program jTimeTable - historia sprawdzanych rozkładów - przydatna rzecz.


Cóż, jak na razie Schelduler Poland nie zachęca mnie niczym, czego nie miałby (darmowy!) program jTimeTable, może poza nieco mniejszym rozmiarem, więc musisz drogi autorze nad nim jeszcze popracować żebym zdecydował się go kupić.

program jest w Appstore i to jest chyba podstawowa różnica.
Nie trzeba robić JB.

#15 d3tr000

d3tr000
  • 1 712 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2009 - 11:21

gratulacje, przydatna aplikacja i z chęcią zainwestuje w nią i może jej rozbudowe

#16 Gregory

Gregory


  • 2 727 postów
  • Skądᴧ̊

Napisano 26 lipca 2009 - 11:35

Bardzo przydatny program. Jak dla mnie wprost idealny dobór miast. ;) To, do czego mogę się przyczepić, to konieczność wyłączenia programu przy zmianie miasta i dosyć powolne działanie podczas korzystania z listy przystanków. Brakuje mi też możliwości utworzenia własnej listy „ulubionych przystanków”. Ale i tak to obecnie najlepszy z oficjalnie dostępnych programów z rozkładem ZTM — u konkurencji, czyli iZTM, literki są za małe i trudno mi odczytać godziny odjazdów... Sprawdziłem przed chwilą: wyszukiwanie przystanków działa bardzo dobrze z krakowskim rozkładem jazdy, natomiast blokuje się w przypadku rozkładu warszawskiego. Większa baza danych? Spróbuj coś tutaj poprawić, bo korzystanie z listy przystanków ZTM jest dosyć irytujące. Przetestuj rozkład ZTM na iPhonie, nie za pomocą emulatora, bo emulator jest szybszy niż rzeczywiste urządzenie. Dodatkowy problem to różna wielkość liter w nazwach przystanków w warszawskim i krakowskim rozkładzie jazdy. Krakowski rozkład można przeszukiwać normalnie, natomiast w przypadku warszawskiego trzeba przełączać klawiaturę na wielkie litery, inaczej nie znajduje przystanków z polskimi „ogonkami” w nazwie.

#17 ex3v

ex3v

  • 1 884 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 26 lipca 2009 - 17:55

Może by tak wrzucić rozkład metra ? Szczególnie temat nocnych przejazdów by się przydał, taka mała sugestia.


Jest taka aplikacja jak nocnemetro czy jakoś tak - poszukaj na forum :)

#18 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 26 lipca 2009 - 19:33

Nie no aplikacja fajowska, ale w Cydii już jest podobna JTimeTables bodajże :) Chociaż aplikacja dla iPków bez JB się przyda :)

Ogółem musisz popracować jeszcze nad interfacem. Te przyciski to masakra ;D Mogę pomóc w razi czego.

No i screeny tak jak mówił Krzysiek. Jak robisz zmień Carrier'a no i zapisuj w .PNG.

Aplikacja ogółem spoko ;) 3+/5

pozdr0


dzięki za sugestie.

Mi się akurat grafika podoba ale to kwestia gustu. Jeśli ktoś ma lepszy pomysł na ikony to zapraszam na priva.

Screeny poprawie na wersje bez naglowka jak wrócę z urlopu.


Ps.

W nowej wersji będzie poprawiona aktualizacja o weryfikację baz danych czy są jakieś zmiany
postaram się poprawić wyszukiwanie.

Co do długiego czasu aktualizacji warszawy to baza po kompresji ma 12 Mb także dlatego tak długo to trwa.

---- Dodano 26-07-2009 o godzinie 18:39 ----

Do autora - czy mógłbyś umożliwić np. samodzielne uzupełnianie rozkładu? Wątpię czy będzie Ci się chciało dodać Kalisz, dlatego wygodnie byłoby gdyby była możliwość samodzielnego wpisywania. Ale jak coś daję stronkę: kla.com.pl


Po urlopie biorę się za kolejne miasta w rozkladach (początek sierpnia)
patrzyłem na Kalisz, można przerobic ich stronę na bazę do programu.
Może w przyszłości pojawi się opcja edycji samemu baz danych.
Ale wcześniej mogę przygotować bazę dla Kalisza.

#19 Nathan Grawesh

Nathan Grawesh
  • 65 postów

Napisano 27 lipca 2009 - 01:44

program jest w Appstore i to jest chyba podstawowa różnica.
Nie trzeba robić JB.


Ale trzeba mieć akceptowaną kartę kredytową, moja nie jest, a ostatnie dwa dolce z gift carda chcę spożytkować na coś naprawdę przydatnego. I nie łudź się - większość użytkowników tego forum ma telefon po JB i to wcale wyłącznie aby instalować rozkład jazdy.

Jesteś jako twórca w bardzo komfortowej sytuacji, aplikacja, którą wypuściłeś jest bardzo przydatna dla szerokiego grona użytkowników iPhona i jak na razie jest to jedyna taka aplikacja w AppStore, jeżeli ją odpowiednio wypromujesz to masz szansę na niej zarobić (niewiele bo bądź co bądź jajofoniarzy w Polsce nie ma tak wielu, ale zawsze). Ale żeby tak się stało, to aplikacja ta musi być dopracowana an tyle, żeby warto było za nią zapłacić symboliczne 3 złote zamiast ściągania darmowej aplikacji z Cydii.


Moje uwagi na temat dalszej rozbudowy programu - wprowadzenie 'ulubionych przystanków' - większość z nas jeżeli podróżuje komunikacją miejską, to najczęściej na pewnych utartych trasach - z domu, z uniwersytetu, z pracy, od dziewczyny, od babci - warto aby te najczęściej odwiedzane przystanki były zapisane tak, aby mieć do nich dostęp po dwóch-trzech tapnięciach od otwarcia programu, bez mozolnego wpisywania nazwy lub przewiania listy.

Warto też, podobnie jak w jTimeTable (o ile obecnie tego jeszcze nie ma) aby program korzystając z systemowego zegara podkreślał rozkład na obecną godzinę (lub jeszcze dodatkowo boldował... znaczy się pogrubiał najbliższe połączenie).

O rozkładzie metra już ktoś wspominał - to łatwe do umieszczenie, bo tylko jedna tabelka z częstotliwościami kursów i dokładnymi odjazdami w nocy, na szczęscie linii metra nie mamy zbyt wiele;).

Nie wiem jak dużym problemem jest przygotowanie baz danych dla poszczególnych miast, ale jeżeli mógłby sobie z tym dać radę przeciętny użytkownik, to może warto zwrócić się do użytkowników forum o pomoc w przygotowaniu baz z rozkładami dla ich miast - rozkład w telefonie to naprawdę przydatna rzecz, każdy by go chciał dla swojego miasta;).

#20 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 lipca 2009 - 07:01

ulubione przystanki i podkreslanie czasu jest planowane w kolejnych aktualizacjach. kolejne miasta jak już wspomniałem bedą wkrótce. po ilości miast do jtimetable wątpię aby znalazło się sporo chętnych do przetworzenia stron z rozkladami. jeśli chodzi o popularność to chyba itzm zebrał już sporo użytkowników, i nie wiem czy powtórze ich sukces. Jedynie co to mogę zaoferować wiecej miast. No i na chwile obecna możliwość aktualizacji bez czekania na AppStore. ps. Są nowe rozklady do pobrania

#21 leniwce.gora

leniwce.gora
  • 94 postów

Napisano 27 lipca 2009 - 07:45

KZK GOP ? Ludność GOPu proooosi...

#22 industrial-usagi

industrial-usagi
  • 83 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 lipca 2009 - 07:55

Z moich sugesti to mozesz zrobic np informacje przy wybraniu jakiegos przystanka informacje poza tym o ktorej sa autobusy to informacje za ile bedzie nastepny, dzieku temu wiem ile trzeba czekac na przystanku i czy nie lepeij pojsc na piechote ;) Polecam zobaczyc App dla Paryza RATP Premium: Subway & Bus in Paris Official, bardzo praktyczna z tego co widze i ma sensowne opcje bardzo. Co do popularnosci to wystarczy zaoferowac wieksza funkcjonalnosc niz konkurencja i powinno zdecydowanie wyjsc na plus i przelozyc sie na popularnosc.

#23 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 lipca 2009 - 11:29

Z moich sugesti to mozesz zrobic np informacje przy wybraniu jakiegos przystanka informacje poza tym o ktorej sa autobusy to informacje za ile bedzie nastepny, dzieku temu wiem ile trzeba czekac na przystanku i czy nie lepeij pojsc na piechote ;)

Polecam zobaczyc App dla Paryza RATP Premium: Subway & Bus in Paris Official, bardzo praktyczna z tego co widze i ma sensowne opcje bardzo.

Co do popularnosci to wystarczy zaoferowac wieksza funkcjonalnosc niz konkurencja i powinno zdecydowanie wyjsc na plus i przelozyc sie na popularnosc.


Z informacji o najbliższym odjezdzie jet mały problem, których nie ma itzm i jtimetable. A mianowicie przy kilku roznych miastach okazuje się że są różne rozklady w zależności od dnia. Każde miasto ma inne zasady. Warszawa ma praktycznie tylko tydzien i weekend w Krakowie jest już tydzień, sobota oraz niedziela i święta, a dodatkowo nocne z piątku na sobotę i z soboty na niedziele.

Oczywiście mam już pomysł na to ale wymaga dodatkowych informacji w bazach. Oraz uzupełnienia informacji o świętach.


Ps sorry za błędy ale odpisuje z iphona bo jestem na urlopie i to mój jedyny kontakt ze światem w tej chwili :)

#24 gregi1

gregi1
  • 352 postów

Napisano 27 lipca 2009 - 13:44

Z informacji o najbliższym odjezdzie jet mały problem, których nie ma itzm i jtimetable. A mianowicie przy kilku roznych miastach okazuje się że są różne rozklady w zależności od dnia. Każde miasto ma inne zasady. Warszawa ma praktycznie tylko tydzien i weekend w Krakowie jest już tydzień, sobota oraz niedziela i święta, a dodatkowo nocne z piątku na sobotę i z soboty na niedziele.

Oczywiście mam już pomysł na to ale wymaga dodatkowych informacji w bazach. Oraz uzupełnienia informacji o świętach.


Ps sorry za błędy ale odpisuje z iphona bo jestem na urlopie i to mój jedyny kontakt ze światem w tej chwili :)


jtimetable ma taka opcje. Po kliknieciu danego przystanku z lewej strony masz czas do najbliższego autobusu, tramwaju.

#25 kakaki

kakaki
  • 494 postów
  • SkądKraków

Napisano 27 lipca 2009 - 19:34

Gregi1

napisałem ze jtimetable nie ma takich problemów bo maja tylko Warszawę a nie ze nie posiadają takiej funkcji.

---- Dodano 27-07-2009 o godzinie 18:48 ----

1. popraw troche grafike, bo jest fatalna - 3 taby na dole
2. na ciemno-szarym tle stosuj białą czcionkę z cieniem, efekt nieporównywalnie lepszy
3. nie każ uruchamiać ponownie aplikacji po zmianie bazy, pomyśl troche nad użyciem release i nie będziesz musiał stosować takich praktyk, pozatym, użytkownika nie interesuje jak nazywa się baza danych warszawa.sqlite, wystarczy samo Warszawa i przy okazji, w tym wypadku tabela z symbolem "check" dla wybranej bazy byłaby dużo sympatyczniejsza
4. tak samo komórki tabel, jestem pewien, że troszkę byś więcej o nich przeczytał, i nie byłyby one takie "brzydkie" - chodzi mi o zakładkę linie, przystanki, sam rozkład nie jest już taki najgorszy

tak tylko spytam, bo ciekawi mnie to, bo 10 minut temu kontaktowałem się z MPK Łódź, później zobaczyłem, że dziś sobota. Czy trudne było otrzymanie zgody na komercyjne użycie rozkładów jazdy, o ile w ogóle zgodę otrzymałeś?

a i na koniec jeszcze jedna rzecz. Robiąc screenshoty polecam programem MakeItMine zmienić nazwę operatora na Cingular czy AT&T i stosować 12 godzinny format. Amerykanie to naród, który nie potrafi zrozumieć takiego zapisu godzinnego i patrząc na sam screenshot mogą się*zniechęcić, a może jeszcze jakaś grupa z USA zechce kupić-sprawdzić aplikacje i da ci 0.70$ kupując :)


Dzięki za sugestie

ad 1 to akurat kwestia gustu ;) mi się ikony podobają
ad 2 Faktycznie wyglada dużo lepiej
ad 3 nazwy baz bedą poprawione o co do zmiany bazy to na chwile obecna można sobie chyba pozwolić na te 10 sekund przy uruchamianiu aplikacji jeszcze raz w przyszłości pomyśle nad optymalizacja. Jeszcze nie posiadamy teleportacji z miasta do miasta ;)
ad 4 nie mam pomysły na ich upiekszenie

co do Łodzi to rozklady planuje zrobić, dowiemsie tylko jak z zgoda bo chyba nie zezwalaja na kopiowanie rozkładu w celach zarobkowych(teoretycznie jeśli będzie za darmo jako dodatkowy rozkład to nie powinni się czepiać)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych