Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Macbook Pro czy Sony VAIO? Oto jest pytanie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#76 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 10 lipca 2009 - 17:29

dobra ale ty tak napisałeś że wynikało że każda aplikacja 32 bitowa na osx jest odtwarzana w 64bit

#77 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 17:44

Sorki, nie to miałem na myśli, ale na pewno lepiej wykorzystają ową moc 64 bitów, niż pod systemem MS. Wszystko właśnie dzięki narzędziom Snow Leo i rozkładaniu procesów tak, aby wykorzystać w pełni moc obliczeniową wielu procesorów/rdzeniów, jak i kart graficznych dzięki openCL. Tak jak wspomniałem - przy takiej pracy jaką będzie wykonywał kolega, myślę, że przyspieszy to pracę, a już zwłaszcza rendering :)

#78 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 10 lipca 2009 - 17:48

no największa zaleta w nowym leo to openCL

#79 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 17:51

Ja już się*nie mogę doczekać Snow Leosia :) Fajnie, że Apple udostępni też upgrade z Leo za bodajże 20$. Szkoda, że wrzesień - szkoła :P No, ale nadal nie wiemy co na to autor tematu ;)

#80 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 17:55

Klawisze Fx to nie problem, wystarczy wyłączyć rzeczy jak funkcje głośności itd, a reszta to narożniki, lub MultiTouch :)


Właśnie chodziło o to, żeby niczego nie wyłączać. Ma być wygodnie ;)

Ja nadal obstaję przy MBP. Co do wypowiedzi TTymka o kolorowym telewizorze itd. - Sam przedstawiciel Apple'a o tym mówił na WWDC podczas prezentacji Snow Leo, że:
1. Cały system został przepisany na 64 bit, więc i wszystkie aplikacje systemowe, czyli te codziennego użytku jak chociażby Finder, działają dużo szybciej. Dodatkowo taki ruch + odpowiednie narzędzia pomagają wykorzystać moc 64 bitów w niemal każdej aplikacji, a to również dzięki narzędziom w Snow Leo, które dużo lepiej rozkładają procesy między wiele procesorów/rdzeni. Myślę, że przy takiej pracy jak Blender, rendering etc. - zrobi to wieeelką różnicę.
2. OpenCL również przyspieszy mocno pracę na Snow Leo. Gdyby autor tematu kupił teraz MBP, to z tego co wiem dostanie update do Snow Leo za kilka dolców :) A to już wszystko we wrześniu :)


Wiesz, że panowie z MS też mówili, że będzie lepiej, szybciej i sprawniej kiedy wprowadzali XP 64-bit, a potem Vistę 64-bit. Mnie osobiście nie interesuje ile bitów będzie miał system, tylko czy będzie można na nim polegać. 64 bity zabierają też trochę ramu, więc żeby się nie okazało, że 4GB pójdzie na sam system + parę aplikacji codziennego użytku jak iTunes, Safari, Mail, Adium, a PS będzie się dławił przy większej akcji i zacznie używać dysku (tego nie lubię).

#81 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 18:02

@up W to, że 4 GB pójdzie na sam system raczej wątpię. Nawet na forum są tacy, co używają Snow Leo betę (tą z WWDC) i sobie chwalą :) XP 64 bit, to jakieś nie porozumienie. Visty 64 bit używam czasem do gier i Flash Geta i nie widzę prawie różnicy między 32 bit wersją, gdyż tak jak ktoś wspomniał, mam nawet dwa katalogi Program Files i Program Files (x86)... Prawie wszystkie aplikację lądują dziwnie w tym drugim... :rolleyes:

#82 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 18:05

No, ale nadal nie wiemy co na to autor tematu ;)

Ja jestem juz tak skolowany, ze najchetniej bym gdzies uciekl :)
Na szczescie na dzien dzisiejszy nie mam kasy jeszcze, wiec moge spac spokojnie, ale mysle, ze zakupu dokonam do konca wakacji, wiec dzien podjecia decyzji nadciaga wielkimi krokami.
Z jednej strony chcialbym MBP bo to dla mnie takie cos nowego, ciekawego. Jestem zachwycony iPhonem a to troche wplywa na moja opinie na wybor laptopa. Z drugiej jednak strony boje sie, ze wydam ~20K na ta zabawe (laptop + CS4) i nie bede mogl sie przyzwyczaic. Wtedy bedzie wtopa okrutna.
W przypadku Vaio nie mam stresu bo wiem, ze bedzie mi sie pracowalo dobrze bo na windzie pracuje od lat.
Mam treme jak przed matura prawie jesli chodzi o wybor kompa (bardziej tu chodzi chyba o wybor systemu, bo kompy oba mi sie podobaja).

#83 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 18:59

Jeszcze nie spotkałem osoby, której na OS X pracowałoby się źle :) Poza tym, zawsze można na Maczku postawić windowsa, ale stawianie go jako jedyny OS jest bez sensu... ;) A jaki masz teraz komputer? Może postawiłbyś sobie jakiegoś hackintosha i pobawił się na nim i wtedy zobaczysz. Choć musisz pamiętać, że na Hackintoshu zawsze jest sporo problemów ze sterownikami etc., czego na orginalnym Maczku nie ma, więc żeby Cię to tylko nie zniechęciło :rolleyes:

#84 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 19:05

Stawianie Windy na Macu jest bez sensu (dla niektorych to pewnie wrecz profanacja :) ). Ja milosnikiem windy nie jestem. Pracuje na tym bo nie mam wyboru. Duzo bardziej wole Linuxa, ale na nim nie ma adobiego :( Dobrze, ze chociaz Blenderek jest. Zaciekawiles mnie jednak tym Hackintoshem :) Nie wiedzialem ze da sie to postawic na PCcie. Moglbym sie pobawic na laptopie HP z prockiem AMD Atholon 64bit (stary zlom do testow dobry). Da sie? Skad to zassac?

#85 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 19:08

Na procku AMD 64 bit spokojnie powinno pójść. Wiesz, nie chciałbym też doprowadzić do takiej sytuacji, że jak wszystko będzie chodzić, to powiesz - Aaaa, to po co mi MacBook, jak mam OS X tutaj :rolleyes: PW poszło ;)

#86 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 10 lipca 2009 - 19:18

Możesz postawić OS X na PC, ale pod jednym warunkiem - musisz emulować EFI na PC, ponieważ ingerencja w kod systemu jest nielegalna. Chodzi o to, że ten system jest pisany pod Intela, a do AMD trzeba ściągnąć przerobioną wersję.

#87 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 19:21

Stawianie OS X na PC i tak nie jest legalne, więc czy sobie pobierze wersję AMD, czy zemuluje EFI jakimśtam Darwin bootloaderem i wsadzi orginalnego OS X, to nic nie zmienia...

#88 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 10 lipca 2009 - 19:29

No tak, ale o takich rzeczach to lepiej na PW rozmawiać. Powróćmy do tematu. Margiel, jeżeli masz już CS, to możesz przepisać licencję na Mac, więc zakup pakietu możesz sobie odpuścić. Chyba, że i tak chciałeś zrobić upgrade.

#89 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 19:58

Z CSem troche zagmatwana sytuacja. Ogolnie musze kupic nowy calkiem, wiec obojetne na jaki system. Ale dobrze, ze da sie w razie czego przepisac (obym nie musial oczywiscie).

#90 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 lipca 2009 - 19:58

margiel - powiem tak - licencję z CS4 możesz sobie zawsze przenieść na windowsa, windowsa zawsze na Maku zainstalować możesz, a jeżeli w ogóle nie będziesz zadowolony ze sprzętu - to na pewno ktoś go odkupi, więc wtopa taka straszna być nie musi ;)

#91 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 20:12

Roberto dobrze prawi - poza tym, jak i tak masz kupować nowego CS, to raczej cenowo chyba Mac i Vaio wypadną 'w miarę' (;)) podobnie...?

#92 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 20:12

No to teraz szala zwyciestwa bardzo mocno przechylila sie na MBP, bo jesli cos mi nie przypasuje, to go sprzedam i wroce na winde.

---- Dodano 10-07-2009 o godzinie 21:22 ----

Roberto dobrze prawi - poza tym, jak i tak masz kupować nowego CS, to raczej cenowo chyba Mac i Vaio wypadną 'w miarę' (;)) podobnie...?


To "w miare" wynosi niecale 4 tysiaczki :)

#93 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 20:54

A, to nie wiedziałem ;) Myślałem, że vaio jest mniejwięcej cenowo jak MacBook Pro

#94 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 10 lipca 2009 - 22:35

Vaio 6999zl. MBP 10799zl.

#95 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 10 lipca 2009 - 23:40

Vaio 6999zl.
MBP 10799zl.

ja bym polecił kupno sony i jak spodobał ci się osx to kup oryginalnego leoparda zainstaluj na soniaku i jeszcze kasy zostanie ci żeby na urlop gdzieś wyskoczyć :D

#96 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 11 lipca 2009 - 00:03

Nie ma żadnej gwarancji, że zadziała. Poza tym, moim zdaniem, używanie pirackiego systemu do zarabiania pieniędzy (wnioskuję, że autor tematu zarabia na tym, co robi) to szczyt bezczelności. :???: Jak już się decyduje na Sony to niech zostanie na Windows czy Linux, a po to się decyduje na Maka, żeby mieć OS X między innymi...

#97 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 11 lipca 2009 - 08:31

używanie pirackiego systemu

skoro za niego zapłaci to czemu ma być piracki ?

#98 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 11 lipca 2009 - 09:31

Teoretycznie wersja pudełkowa Leoparda, to tylko upgrade dla starszych Maków. Więc, jeżeli kupisz taki BOX, nie jest powiedziane, że wszystko jest legalne.

Co do przeniesienia licencji, to proszę:

Photoshop przeniesienie licencji z Windows na Mac OS X, Adobe, Apple | MacKozer

Kolega MacKozer wszystko ładnie tłumaczy.

#99 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 11 lipca 2009 - 09:38

quzo - Co z tego, że zapłaci? To nie znaczy, że ma prawo instalować OS X na PC, gdyż jest to niezgodne z licencją tego systemu. Jak umiesz - kup go i zainstaluj nawet na pralce, czy kalkulatorze, ale dopóki nie jest to komputer Apple - Mac, jest to nielegalne.

#100 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lipca 2009 - 10:39

a jak zapłacę za Photoshopa na licencji edukacyjnej to mogę go używać w firmie w zastosowaniach komercyjnych i będzie to legalne? no właśnie więc może od razu sobie kupić takiego PS'a do firmy - też oszczędność




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych