Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Macbook Pro czy Sony VAIO? Oto jest pytanie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#101 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 11 lipca 2009 - 11:26

...wnioskuję, że autor tematu zarabia na tym, co robi...

Tak, dlatego nie wchodza w rachube zadne kombinowane rozwiazania.

Podsumowujac moje rozterki: zainstalowalem W7 na laptopie z ciekawosci i juz na poczatku mnie wkurzyla kilkom problemami. Jako wieloletni user zarowno windy jak i linuxa, wiem, ze winda to system, ktory ma czasem fochy jak moja zona. Wiem, na podstawie linuxa, ze sa sytemu ktore wystarczy raz zainstalowac, skonfigurowac i uzywac, nie bojac sie o fochy. Z tego co sie naczytalem i nasluchalem, Mac OS jest przedstawicielem tej drugiej grupy.

Dlatego zdecydowalem, ze kupuje MBP.

Czy da sie gdzies kupic taniej niz w iSpocie? Z tym, ze potrzebuje potem jakis papier (np fakture VAT), aby to wrzucic w koszt i na Vacie zaoszczedzic.
Czy warto dokupowac przedluzenie gwarancji?
Czy rozbudowa RAMu do 8GB daje zauwazalne efekty podczas pracy?

#102 Roberto

Roberto
  • 13 752 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lipca 2009 - 11:41

co do taniej - pogadaj np. z MyApple.pl - Zobacz profil: virgin71
faktury wystawia, więc z tym problemu nie będzie ;]

co do gwarancji się nie wypowiem

jeżeli chodzi o RAM - to jeżeli korzystasz z ramożernych programów (a wydaje się że z takowych będziesz korzystał ;]) to na pewno się opłaca, chociaż niekoniecznie ten 'applowski' (szczególnie że niedługo wychodzi Snow Leo, który będzie 64bitowy i będzie potrafił normalnie zaadresować tyle pamięci. a Snow Leo z racji tego, że kupujesz teraz komputer dostaniesz za darmo jak już wyjdzie ;])

#103 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 11 lipca 2009 - 17:17

Pamięć wymień już we własnym zakresie - te Apple różnią się tylko naklejką, a cena jest o wiele wyższa.

#104 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 12 lipca 2009 - 18:11

Bierz przedłużenie gwarancji! Laptopy bardzo często się psują(bateria, matryca, napęd dvd itd.)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych