Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Macbook Pro czy Sony VAIO? Oto jest pytanie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
103 odpowiedzi w tym temacie

#26 Muzi

Muzi
  • 33 postów
  • SkądŚwidnica

Napisano 06 lipca 2009 - 20:14

wszystkie core 2 duo są natywne 64 bit - na 32 bit idzie sprzętowa translacja , żaden 32 bitowy procesor nie da się przestawić na 64 bity

#27 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 20:16

Dokładnie - każdy nowy maczek jest 64 bitowy ;) W końcu musi obsłużyć 8 GB RAM, bo do tylu można go rozbudować, a do tego na pewno są potrzebne 64 bity :)

#28 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 06 lipca 2009 - 20:33

Dwa procesory = 64 bit.

W SONY możesz dokupić jej rozszerzenie o kilka lat (nie wiem jak w Apple).


Jest Apple Care, czyli rozszerzenie o 3 lata.

#29 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 20:41

ale Vaio tez ma core2 duo, a mimo to jest 32 bitowy... tak przynajmniej twierdzili w sklepie. Prawdopodobnie moj wybor padnie na Maca, ale z ciekawosci draze temat tego procka jeszcze.

#30 jackeill

jackeill
  • 640 postów
  • SkądWroclaw

Napisano 06 lipca 2009 - 20:45

po 1, w sklepach sie nie znaja. po 2, zapewne mimo 64 bitow ma viste 32bitowa (normalka ze tak sprzedaja). dlatego tak mowia.

#31 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 21:05

po 1, w sklepach sie nie znaja.


Wlasnie zauwazylem :) chociaz w sumie to dla mnie nie nowosc. Mialem jednak nadzieje, ze w sklepie firmowym cos tam troche wiedza.

po 2, zapewne mimo 64 bitow ma viste 32bitowa (normalka ze tak sprzedaja).
dlatego tak mowia.


Wiec wystarczyloby zainstalowac Winde 64bitowa czy tez linuxa 64 bitowego i komputer bedzie po prostu 64 bitowy?
Jesli tak, to nie kumam, dlaczego tego nie mowia klietom - przeciez to zaleta komputera jest... Dziwny jest ten swiat.

#32 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 21:11

No tak to już bywa.... :rolleyes: Co prawda jak wgrasz Vistę/Linuksa 64 bitowego na komputer z jednordzeniowym prockiem, to nie będzie 64 bitowy. Jednak porównując poziom wykorzystania 64 bitów w Viście, a w OS X, wyraźnie widać wynik korzystny dla Apple'a ;) Co do tego, że w sklepach się nie znają, to miałem dzisiaj śmieszną sytuację... Byłem w Komputroniku zapytać o kabel zasilający kartę graficzną. Mówię, że potrzebuję z jednej strony wejście na zasilanie tej karty 6pin i końcówkę też 6pin, byle nie molex, bo w MP nie mam. A babka na mnie taaakie oczy wielkie... Coś tam wklepała w komputer (chyba 6-pin właśnie :P) i pokazała mi, że to jest to. Patrzę, a tam z jednej strony kabla zasilacz do karty - ok, a po drugiej co? Molex. No, chyba mówiłem, że nie do molexa? ;) Kogo oni tam zatrudniają :rolleyes: :lol:

#33 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 06 lipca 2009 - 23:02

Trudno wymagać od kasjerki w Komputroniku, żeby wiedziała, że Molex nie ma sześciu pinów, lecz w standardzie 4;)

#34 wojciech23

wojciech23
  • 2 020 postów

Napisano 06 lipca 2009 - 23:12

Moim zdaniem jak ktoś się w takim sklepie komputerowym, powinien wiedzieć to i owo. No, aczkolwiek pojęcia typu molex itd. nie są tak popularne, wiec miała prawo nie wiedzieć ;)

#35 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 07 lipca 2009 - 07:19

Wiec wystarczyloby zainstalowac Winde 64bitowa czy tez linuxa 64 bitowego i komputer bedzie po prostu 64 bitowy?
Jesli tak, to nie kumam, dlaczego tego nie mowia klietom - przeciez to zaleta komputera jest... Dziwny jest ten swiat.


I tu jeszcze jedna niespodzianka: Photoshop CS4 jest na maca 32-bitowy, a na windowsa 64 :)

#36 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 07 lipca 2009 - 07:54

No to jest to rzeczowy argument za Vaio. Czy ktos mial mozliwosc porownania jak to pracuje w obu przypadkach? Czy 64 bitowa wersja na windzie dziala lepiej niz 32 bitowa na Macu?

#37 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipca 2009 - 08:05

Dodam, że Vista 32 bitowa wykryje Ci 3gb ramu, a 64 bitowa 4gb ramu.

---- Dodano 07-07-2009 o godzinie 09:06 ----

No to jest to rzeczowy argument za Vaio. Czy ktos mial mozliwosc porownania jak to pracuje w obu przypadkach? Czy 64 bitowa wersja na windzie dziala lepiej niz 32 bitowa na Macu?


Ciężko określić, przy dobrej konfiguracji sprzętowej na viscie x64 i macu x32 praca będzie do siebie zbliżona.

#38 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 lipca 2009 - 08:08

Ale z reguły 64 bit są szybsze od 32 bit. Na papierze nawet kilkanaście razy, w realu trochę mniej, ale wciąż.

#39 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 07 lipca 2009 - 08:23

Ale z reguły 64 bit są szybsze od 32 bit. Na papierze nawet kilkanaście razy, w realu trochę mniej, ale wciąż.


Kilka miesięcy, złapiesz bakcyla i też bedziesz jechał po systemie ze swojego avataru;) My Cie tu jeszcze naprostujemy... hmm, zmienimy:D Nawet boskie benchmarki nie uratują Windy, przy jakości pracy z OS X.

#40 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipca 2009 - 08:29

KuboX coraz bardziej martwi mnie myślenie tego typu, a samo to zjawisko jest często spotykane na forum, głównie przez użytkowników z małym doświadczeniem, którzy po kupnie iP 3G zauroczyli się Mac OS....
Mam nadzieję, że to tylko ironia ;)

#41 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 07 lipca 2009 - 14:45

Nie, no oczywiście, że to ironia;) Przecież co mnie obchodzi z jakiego systemu korzysta - nie będę mu nic wmawiał.

#42 TTymek

TTymek
  • 556 postów
  • SkądWrocław/Kępno

Napisano 07 lipca 2009 - 14:55

Snow Leopard odpala niemal wszystkie aplikacje w 64 bitach i w pełni każdy program będzie mógł ową moc 64 bitów wykorzystać. Na windowsie jest to zależne tylko od tego, czy dany program jest napisany pod 64 bity, czy nie...


A jak oglądasz czarno-bialy film na kolorowym telewizorze to wtedy ten film jest kolorowy?

OS X 64bit w 64bit odtwarza tylko aplikacje napisane pod 64bit..

#43 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 07 lipca 2009 - 15:07

A jak oglądasz czarno-bialy film na kolorowym telewizorze to wtedy ten film jest kolorowy?

OS X 64bit w 64bit odtwarza tylko aplikacje napisane pod 64bit..


OS X tak, zgadzam się.
Windows nie dokońca. Odtwarza x32 programy na x64. Masz na dysku dwa foldery Program Files:
*Program Files - ten od programów x32,
*Program files (x64) - ten od programów x64.

#44 Igor_g

Igor_g
  • 298 postów

Napisano 07 lipca 2009 - 15:19

Tez mialem dylematy, osx, czy winda. Nie bede Ci tu mwil o jakis photoshop'ach itd. ale po przeczytaniu 1wszego posta bylem pewien, ze powinienes wybrac osx. Stabilnosc, niezawodnosc, brak wirusow [tak, tak, jak sie sciaga z torrentow jakies piracki wersje ajŁorka to sie ma ;p]. Generalnie bierz osx'a ;]

#45 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 10:02

Przetestuj sobie po prostu oba te laptopy (tak, spróbuj jeszcze raz dorwać sonego), i zobacz na czym wygodniej się pracuje. Bo tak naprawdę, to żaden z systemów nie jest dużo lepszy od drugiego, a ten flejm w tym temacie nic Ci raczej nie pomoże.

#46 margiel

margiel
  • 640 postów

Napisano 09 lipca 2009 - 10:16

Riddle: masz racje. Musze jeszcze sprobowac dorwac gdzies tego sonego i przetestowac. Martwi mnie jednak w nim matryca. Przygladnalem sie wczoraj w sklepie i kiepska, tzn: jasnosc obrazu BARDZO zalezy od kata patrzenia. Wystarczy tylko lekko pochylic matryce inaczej lub nizej umiescic wlasne oczy :) i juz potencjalny projekt jest jasniejszy lub ciemniejszy. W pracy takie cos moze miec marne skutki. Musze to jeszcze raz obadac na spokojnie. BTW. zkoda, ze panowie w sklepie firmowym Sony nie sa tak otwarci na klienta jak w iSpocie. Moze boja sie, zeby klient za mocno nie potestowal?

#47 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 19:52

Małe kąty widzenia to może być problem. Zależnie jednak, jak będziesz laptopa używał - jeśli będzie sobie leżał w jednym miejscu i ciągle będzie tak używany, to kąty nie są zbyt ważne, ale jeśli będziesz często się z nim przenosił, częste poprawianie pozycji ekranu może być męczące. Nie mówiąc już o sytuacjach, kiedy w złym ustawieniu zrobisz ważny projekt, a potem się okaże, że wszystko jest "ciut" za jasne. Kwestia więc, jak będziesz go używał.

#48 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 20:38

Mam laptopa della z vista home basic - odpalam sprzet wchodze w START i chce sobie wejsc do Panel Sterowania - wiesza sie i moge zamknac , ponownie uruchomic albo poczekaz az zacznie dzialac - stery najnowsze , SP najnowsze i co tylko bylo do zassania , zassalem LOL

O co chodzi ?

Sory , ze cie wcisnam w temat, ale srednio chce mi sie lazic po forach windowsowych i pytac windziarzy o to , pare tematow tego typu znalazlem ale zaden sposob nie pomogl.

W zyciu bym juz nie wrocil na stale do windowsa i wiem teraz za co zaplacilem 2 razy wiecej ..... Pierwsze 2 dni laptopa na chacie a ten mi wyrzuca zakonczenie pracy windows explorer :lol:


Wiesz co? Nie wiem. Nigdy nie miałem takich problemów. Nie jestem "Windowsiarzem", nie grzebię w systemie, w jego rejestrach - nie odczuwam takiej potrzeby, nie muszę tego robić. Mój sprzęt i system po prostu działa. Skąd się biorą takie czy inne błędy - nie mam pojęcia. Możliwe, że Vista Home Basic jest "gorsza" - nie wiem. Osobiście korzystałem z wersji Ultimate. Teraz mam Windows 7. Mam też Maka i powiem jedno - wcale nie działa lepiej czy szybciej od Windowsa 7. Na pewno zużywa mniej pamięci i procesora, ale nie działa lepiej. Może z drugiej strony - Windows 7 nie działa gorzej. Z pewnością na słabszym komputerze Mac OS X działa lepiej od Windowsa, ale na komputerach pokroju MacBooka Pro czy Sony VAIO FW nie ma różnicy, bo bez problemów spełniają wymagania Windowsa. Swoją drogą - Windows Vista zjadał jakieś 40-60% z 4GB RAM, a Windows 7 potrzebuje jedynie 10-30% z 2GB. Nie zaprzeczycie, że jest to różnica kolosalna.

#49 biskup

biskup
  • 2 479 postów
  • SkądKraków

Napisano 09 lipca 2009 - 21:16

davvido, to proponuję Ci zrobić mały test i zostawić maka i peceta włączone na tydzień bez restartów (tylko sleep) i codziennie pracować w aplikacjach wymagających dużych ilości ram...

#50 Riddle

Riddle
  • 1 631 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 lipca 2009 - 21:38

Ta, ale potem jeszcze zastanów się nad sensownoscią takich eksperymentów, i zastosowaniu ich w realnym świecie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych