Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone OS 3.0 - konfiguracja MMS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#51 tomgru

tomgru
  • 127 postów
  • SkądOświęcim :")

Napisano 18 czerwca 2009 - 16:53

hmm... ja mam iPhone'a w Erze - przez ostatnie kilka dni usiłowałem wysłać MMS'a do siebie samego (skoro smsy dochodzą...). Jak się okazało, ja mogłem wysłać MMS do wszystkich innych nie-iPhone'ów i od nich odbierać ale nic nie przechodziło iPhone - iPhone.

I NAGLE kilka minut temu dostałem ciurkiem chyba z 8 MMS'ów, które wysłałem do siebie samego przez ostatnie dni - ciurkiem!. Natychmiast wysłałem do samego siebie mms'a - i tym razem przyszedł*od razu :)

Coś odblokowali w Erze? :D



u mnie identycznie, tylko sieć orange...a tyle się męczyłem ja i znajomy z ustawieniami...eh...

#52 MRCOFFEE

MRCOFFEE
  • 463 postów

Napisano 18 czerwca 2009 - 21:26

DLA MAJĄCYCH iP w PLAY !!!

Na dole strony dane do ustawienia MMS w PLAY
ERA vs PLAY - Blog iPhone - Play – Nowi znajomi
Włączyłem tez ROAMING DANYCH ale nie wiem czy to konieczne. Najwazniejsze , ze działa
Ustawienia z pierwszej strony mi nie działały.
Zrobiłem też
: help.BenM.at - Mobileconfigs für dein iPhone | BenM.at
czyli utworzeniu profilu modem internetowy działa mi i po USB i po BT

#53 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 19 czerwca 2009 - 13:17

A ja nie mogę wyłączyć internetu po gprs i 3g :/ to ze strony iphonenodata nie działa. Instaluję ale dane i kasę dalej pobiera . zjadło mi od rana 7 zł :/ . ściągnąłem program do robienia własnych profili. Zrobiłem własny fałszywy. W tym momencie miałem 2 ( mój i z tej strony) i wyglądało że się udało. Więc pomyślałem że to ten fałszywy nie działa . Usunąłem go, zostawiając tylko mój. Jednak nie zablokowałem :/ Więc znowu wczytałem ten fałszywy , przez chwilę sie pokazało że "nie masz subskrycji danych .. itp" ale i tak przy ponownym włączeniu safari pobierało dane i strony się otwierały. Umiecie pomóc ?? (dawniej w 2.2 gdy był dostęp do ustawień apn , miałem podobny problem na początku używania iphona ( mimo fałszywych/ błędnych podanych danych) a potem się unormowało. Teraz zrobili jakieś chore profile :/

#54 u2toofan

u2toofan
  • 41 postów

Napisano 19 czerwca 2009 - 15:56

witam. ja mam iPhone 3G 16GB, bez simlocka (taki był kupiony fabrycznie), sieć ERA,abonament. MMS działają mi, bez zadnych ustawień, wysyłałem MMS: z iP (era) na eryka k510i (era) - działa z ip (era) na nokie E51 (orange) - działa sam do siebie :D -działa nie wiem jak z tymi rachunkami...bo wczoraj mialem nabite 7 zeta , a dzis po testach juz mi wybilo 11 zeta za 3-4 mms :/ potem sprawdze biling ( wiadomosc miała wielkosc 206 KB)

#55 borcenty

borcenty
  • 141 postów
  • SkądKatowice / Krakow

Napisano 19 czerwca 2009 - 21:31

hmm dziwna sprawa.. Mam iPhone'a 2G ze zdjętym sim lockiem. Upgrade do 3.0 zrobiłem zgodnie z instrukcjami (pwnagetool to do the magic a potem restore) w "cellular data network" (dane sieci komorkowej) nie mam pozycji MMS - mam tylko "cellular data". po resecie ustawien sieciowych pojawila sie pozycja "visual voice mail" ale po MMS'ach ani sladu MMSy oczywiscie nie dzialaja :) tzn w ogole nie ma opcji zeby je wyslac :) Ktos mial podobny problem? Z gory dzieki :)

#56 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 19 czerwca 2009 - 22:06

bo w 2g nie ma mms`ów :) Ktoś mi pomoże ??

#57 mamba4

mamba4
  • 201 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 11:28

bo w 2g nie ma mms`ów :)

Ktoś mi pomoże ??


A ja mam 3G i tez nie mam mms-ow :( Do tego ma byc jakas ikonka czy jak ?? Mam ustawienia od mms-ow ale jak wyslac ?? Pytanie noba ale nie mam pojecia !

#58 tratkiewicz

tratkiewicz
  • 525 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 czerwca 2009 - 11:36

hmm dziwna sprawa..

Mam iPhone'a 2G ze zdjętym sim lockiem. Upgrade do 3.0 zrobiłem zgodnie z instrukcjami (pwnagetool to do the magic a potem restore)

w "cellular data network" (dane sieci komorkowej) nie mam pozycji MMS - mam tylko "cellular data". po resecie ustawien sieciowych pojawila sie pozycja "visual voice mail" ale po MMS'ach ani sladu

MMSy oczywiscie nie dzialaja :) tzn w ogole nie ma opcji zeby je wyslac :)

Ktos mial podobny problem? Z gory dzieki :)


tak jak powiedział furiat. Na iphone 2g nawet aktualizacja do 3.0 nie pomoże - MMSow nie bedzie

#59 borcenty

borcenty
  • 141 postów
  • SkądKatowice / Krakow

Napisano 20 czerwca 2009 - 15:41

Ech.. to wiele wyjaśnia... :) A zna ktoś jakieś szczegóły techniczne, które za tym stoją? Przecież 3g nie jest potrzebne do MMSów.. internet via edge działa normalnie. Może da się to jednak jakoś obejść? :)

#60 mateush90

mateush90
  • 170 postów
  • SkądPOZNAŃ

Napisano 20 czerwca 2009 - 15:52

A ja mam 3G i tez nie mam mms-ow :( Do tego ma byc jakas ikonka czy jak ?? Mam ustawienia od mms-ow ale jak wyslac ?? Pytanie noba ale nie mam pojecia !


jak wysłać mms'a? - proste

- wchodzisz w wiadomosci - nowy sms (prawy górny róg) i masz małą ikonkę aparatu obok pola do wpisywania textu i teraz masz opcje "zrob zdjecie" lub "wybierz istniejące"" wybierasz i wysylasz:wink:

odbiora mms'y bez ustawień;-)

#61 mamba4

mamba4
  • 201 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 15:55

jak wysłać mms'a? - proste

- wchodzisz w wiadomosci - nowy sms (prawy górny róg) i masz małą ikonkę aparatu obok pola do wpisywania textu i teraz masz opcje "zrob zdjecie" lub "wybierz istniejące"" wybierasz i wysylasz:wink:

odbiora mms'y bez ustawień;-)


Musialem przeinstalowac az 2 razy soft i dopiero sie pojawila opcja MMS :) Dziwne ale prawdziwe hehe

#62 plato

plato
  • 252 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 15:59

Jest jakis sposób żeby ograniczyć wielkość zdjęć bo mms-y za 1,60zl to tak średnio:P

#63 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 18:06

Tam gdzie wpisujesz ustawienia jest opcja max rozmiaru w bajtach

#64 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 20 czerwca 2009 - 18:15

W plikach dla 2G jest pelno ustawien dla MMS'ow, oto jeden z przykladow: apn erainternet password erainternet type-mask 19 username erainternet apn eramms password eramms type-mask 4 username eramms apn erainternet password erainternet type-mask 18 username erainternet apn iphone.tethering password type-mask 32 username Tylko czekac na jakiegos Tweak'a :) (mam nadzieje)

#65 plato

plato
  • 252 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 18:24

Woocash mam poprostu wpisać wartość "100" jeżeli nie chce żeby większe niż 100kb?

#66 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 20 czerwca 2009 - 19:46

Heh, wlasnie wlaczylem sobie ustawienia MMS'ow w 2G (mala przerobka pliku), ale to zeby funkcja dzialala... to daleka droga :) Podobnie odplailem kamere Video (a raczej opcje), bo tzw. przeslona nie chciala sie otworzyc :(

#67 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 20:38

Woocash mam poprostu wpisać wartość "100" jeżeli nie chce żeby większe niż 100kb?


Dla 100 kB wpisz 102400 (100*1024)

#68 mamba4

mamba4
  • 201 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 21:23

ma ktos cos takiego ze mu opcja wysylania mmsow znika ??!!! Bo ja mam mmsy a za pol godziny juz ich kur... nie ma ! Nie wiem o co chodzi ale wiem ze to 3.0 to porazka na maksa:)!

#69 plato

plato
  • 252 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 22:38

Dla 100 kB wpisz 102400 (100*1024)


Dzięki działa!

#70 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 20 czerwca 2009 - 22:51

ma ktos cos takiego ze mu opcja wysylania mmsow znika ??!!! Bo ja mam mmsy a za pol godziny juz ich kur... nie ma ! Nie wiem o co chodzi ale wiem ze to 3.0 to porazka na maksa:)!


Możesz wrócić do 2.2.1, chociaż szczerze mówiąc jeżeli jest tak źle, to ja bym sobie oszczędził nerwów i sprzedał to dziadostwo w cholerę :)

#71 Grehor

Grehor
  • 188 postów
  • SkądZabrze

Napisano 21 czerwca 2009 - 12:14

Mi nadal nie dzialaja MMSy w PLAY

#72 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 13:43

Ustaw tak jak w 1 poscie dla Play i nie zapomnij o ustawieniu limitu rozmiaru.

#73 Grehor

Grehor
  • 188 postów
  • SkądZabrze

Napisano 21 czerwca 2009 - 15:06

Ok wszystko dziala, wystarczyl reset telefonu

#74 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 21 czerwca 2009 - 16:56

A jak wymusić wysłanie MMSa z tekstem? W którym momencie iPhone przerzuca się z długiego SMSa dzielonego na kilka mniejszych, na MMSa z tekstem?

#75 pete_matz

pete_matz
  • 13 postów

Napisano 22 czerwca 2009 - 13:41

ja niestety nie mogę skonfigurować mmsów (nie mam zakładki "dane przez sieć komórkową" mobileconfig nie pomaga... telefon mam z simlockiem orange i JB ... najlepsze było jak zadzwonilem do orange (za pierwsym razem Pani byla zdziwiona, ze nie mam zakłądki "dane przez sieć komórkową", ale ogólnie była całkiem nieźle zorientowana i wiedziałą przynajmniej o czym mówie). Za drugim razem Pani próbowała mi wmówić że MMSów standardowo nie obsługuje i trzeba ściągnąć odpowiednią aplikację ze strony iphone.pl (jak powiedziałem że takiej strony nie ma to zmienila zdanie, że jednak może iphone.com.pl). Rozmowa miala merytoryczny poziom -3, bo nie dość, że Pani nie miała bladego pojęcia o co chodzi, to jeszcze wciskała mi jakieś brednie. Ja rozumiem, że można czegoś nie wiedzieć (zwłaszcza kilka dni po premierze nowego oprogramowania), ale jawne kłamanie (inaczej radosnej twórczości nie mogę nazwać) to już mnie trochę irytuje. Na koniec dodam jescze, że po rozmowie z Pania nr 1 (którą chwalę za profesjonalizm mimo, że mi nie pomogła) dostałem sms z informacją o tym z kim rozmawiałem, a po rozmowie z Pania nr 2 NIE (ciekawy zbieg okoliczności)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych