Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone OS 3.0 - konfiguracja MMS


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
172 odpowiedzi w tym temacie

#151 sofer

sofer
  • 116 postów
  • SkądStąd

Napisano 16 sierpnia 2009 - 19:55

Po restore, po wpisaniu powyższych danych - MMSy działają

#152 najman

najman
  • 953 postów

Napisano 25 sierpnia 2009 - 12:41

U mnie nie dzialaja mmsy na ustawieniach erainternet tylko wszedzie musi byc eramms!!!!!

#153 koralgol

koralgol
  • 160 postów

Napisano 29 sierpnia 2009 - 13:33

Miałem problem i go rozwiązałem. Pozwolę sobie napisać - może komuś się przyda. Jeżeli komuś w iPhonie bez simlocka nie idą MMSy i nie ma w zakładce "sieć" miejsca na ręczne ustawienia, niech uczyni co następuje: 1. idzie do najbliższego kiosku i kupi starter play (najtańszy 5pln) 2. włoży kartę PLAY - pojawią się pola do ręcznej konfiguracji 3. Wpisze ustawienia dla swojego DOCELOWEGO operatora (dostępne w internecie) 4. przełoży kartę SIM 5. Wykona restart telefonu to nie jest trudne

#154 mjgmjg

mjgmjg
  • 1 postów

Napisano 30 sierpnia 2009 - 00:49

Witam Wszystkich może to głupie co teraz napisze ale taki debilizm pomógł mi. Pojawiał mi sie wykrzyknik podczas wysyłania mms próbowałem wszystkiego i nic. Oczywiscie mam ere bez JB i nie mam ustawień sieci. Sprawdzicie sobie czy nr na które wysyłacie mają +48 wystarczyło że tylko to zmieniłem i działa! :) mam nadzieje że i wam pomoże pozdro dla męczących sie z mmsami :)

#155 Wyrox

Wyrox
  • 19 postów
  • SkądKętrzyn, PL

Napisano 04 września 2009 - 22:36

To zależy od aktywacji. Jeśli telefon był aktywowany z kartą dedykowaną (kartą operatora, u którego został zakupiony), to naturalnie ustawienia MMS same się wypełniają, a użytkownik nie ma możliwości ich edytowania. Jeśli natomiast iPhone nie ma SIM-locka i został aktywowany z inną kartą (np. iPhone z Ery został aktywowany na karcie Plusa), to ustawienia MMS nie wypełniają się, a użytkownik ma do nich dostęp, by mógł sam je wypełnić.


Telefon byl aktywowany karta operatora i teraz mam go w orange i czy jest mozliwosc edycji opcji mms ktore ustawily sie automatycznie ? Odblokowalem dostep do APN oczywiscie i moge zmeinic z poziomu opcji lecz edycji mms nie ma ! Iphone 2g 3.0 odblokowany .

#156 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 05 września 2009 - 06:43

Wyrox, telefon aktywowales z karta AT&T ?

Swoja droga, iPhone EDGE nie ma natywnie MMS'ow, trzeba troszke pokombinowac, zgodzic sie na mniejsze lub wieksze spadki baterii i... wtedy mozna mowic o MMS'ach.

Ustawienia sieciowe czy MMS'ow (jesli te sa poprawnie zainstalowane) laduja sie same... pod warunkiem, ze w polsce korzystamy z karty SIM - Orange lub ERA.

#157 Wyrox

Wyrox
  • 19 postów
  • SkądKętrzyn, PL

Napisano 05 września 2009 - 11:07

Kupilem go uzywanego ale w pudelku byla karta AT wiec pewnie byl nia aktywowany ;) moze podeslal bys linka do tutka jak to zrobic ? dla mnie mms to rzecz niezbedna ... | A tak wogule to wysylanei mms jak wyglada? odbierac nie moge napewno bo dostalem wiadomsoc od orange : dostales mms odbierzesz go na [url]www..[/url]... itp a wysylac hym nie wiem nie widze tej opcji w wysylaniu :)

#158 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 05 września 2009 - 11:45

Wyrox kupiles go od kogos, kto uzywal go w USA ? Karta AT&T w pudelku nie znaczy ze byl telefon nia aktywowany :) Sam mam dwa telefonu iP2G z kartami SIM... ktora sa nieaktywne :)

MMS... w przypadku 2G proponuje zakupic SwirlyMMS (poprzez Cydie), lub tez mniej stabilne rozwiazanie jakim jest instalacja AvtivateMMS2G rowniez poprzez Cydie.

#159 Wyrox

Wyrox
  • 19 postów
  • SkądKętrzyn, PL

Napisano 05 września 2009 - 12:12

nie mam pojecia czy bylo aktywowane ta karta ale wiem ze ja mam :) nie znam przeszlosci , a moze jakas edycja plikow cokolwiek ? nie ma innej opcji nie platnej ? i ile w cydi kosztuje ten platny SwirlyMMS?

#160 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 05 września 2009 - 12:38

Wyrox, Odpal Cydie i sprawdz... jesli dobrze pamietam to jakies 14$ ?!?
ActivateMMS2G nie kosztuje Ciebie nic, a telefon ktortszy zywot baterii...

#161 Wyrox

Wyrox
  • 19 postów
  • SkądKętrzyn, PL

Napisano 05 września 2009 - 19:53

czyli albo 14$ albo bateria slaba... nie ma innej opcji ?

#162 sofer

sofer
  • 116 postów
  • SkądStąd

Napisano 05 września 2009 - 20:04

opcje zawsze są, ale nie zawsze są - że tak sobie napisze cywilistycznie - zgodne z zasadami współżycia społecznego

#163 Wyrox

Wyrox
  • 19 postów
  • SkądKętrzyn, PL

Napisano 05 września 2009 - 20:28

to zes pojechal :P prosil bym w takim razie o jakies inne opcje ?

#164 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 05 września 2009 - 22:01

SwirlyMMS = 14$ ActivateMMS2G = czeste ladowanie baterii Brak MMS'ow = mozna sie przyzwyczaic Zamina telefonu na taki ktory obsluguje MMS'y... w przypadku iPhone'a sa dwa nowsze modele dajace sobie rade z ta opcja :)

#165 Wyrox

Wyrox
  • 19 postów
  • SkądKętrzyn, PL

Napisano 06 września 2009 - 00:44

dajace sobie rade z ta opcka w sensie? obsluguja mms czy pozeranie bateri na nei nie dziala ? spytam jeszcze raz czy w 2g ip jest mozliwosc bez zadnych aplikacji dodatkwoych ustawienia mms? moze jakis reset ustawien da mi dostep do edycji ustawien mms ??

#166 jareckii

jareckii
  • 3 postów
  • SkądWrocław

Napisano 16 września 2009 - 12:53

zmień w apn mms.plusgsm.pl i w użytkownik zostaw mms powinno wszystko ładnie działać!

a u mnie po wpisaniu w pola apn i uzytkownik i po wyjsciu z zakladki i ponownym wejsciu juz te pola sa puste...

---- Dodano 16-09-2009 o godzinie 12:03 ----
i dodatkowo jesli wysylam mms to pasek postepu dochodzi do okolo 90% i po dluzszej chwili oczekiwania pojawia sie czerwony "!"...

---- Dodano 16-09-2009 o godzinie 12:10 ----
czu ktos sie spotkal z tymi wlasnie problemami? jesli tak to prosze o pomoc...

#167 danteusz

danteusz
  • 527 postów
  • SkądWrocław-Psie Pole, Wroclaw, Poland, Poland

Napisano 16 września 2009 - 13:27

Gdy próbuję wysłać smsa do kilku osób to automatycznie przełącza się na wysłanie MMSa, da się coś z tym zrobić?

#168 JACK03

JACK03
  • 10 postów

Napisano 05 stycznia 2010 - 21:54

DLA MAJĄCYCH iP w PLAY !!!

Na dole strony dane do ustawienia MMS w PLAY
[url=http://ludzie.playmobile.pl/blog/entry/149584/ERA+vs+PLAY.html]ERA vs PLAY - Blog iPhone - Play � Nowi znajomi[/url]
Włączyłem tez ROAMING DANYCH ale nie wiem czy to konieczne. Najwazniejsze , ze działa
Ustawienia z pierwszej strony mi nie działały.
Zrobiłem też
: [url=http://www.benm.at/2009/06/13/helpbenmat/]help.BenM.at - Mobileconfigs für dein iPhone | BenM.at[/url]
czyli utworzeniu profilu modem internetowy działa mi i po USB i po BT


witam....ja tez mam ip w play ale nie mam mozliwosci konfiguracji...nie mam tego wejscia....do konfiguracji....masz moze jakis pomysl gdzie to wpisac?pozdro

#169 tinykars

tinykars
  • 2 postów

Napisano 16 stycznia 2010 - 18:06

Po wejsciu do Ustawienia >ogolne>Siec nie mam tego ---> Dane przez sieć komórkową -> MMS


Dla tych, co mają ten sam problem:
(metoda tylko po jailbreaku w 5 minut)
Potrzebne jest OpenSSH + klient FTP (Forklift, Cyberduck itp) oraz aplikacja PlistEdit Pro.
Wchodzimy przez SSH do /System/Library/Carrier Bundle/*OPERATOR
(dla Ery jest to TMobile_pl.bundle; Orange - orange_pl.bundle) i kopiujemy plik carrier.plist na pulpit. Otwieramy go za pomacą PlistEdit Pro. Otwieramy root i zaznaczamy opcje NEW CHILD, następnie wpisujemy: AllowEDGEEditing w pierwszej kolumnie, zaznaczamy Class: Boolean, Value:YES. Zapisujemy i zastępujemy oryginalny plik na iphonie naszym zedytowanym plikiem. Resetujemy iphona i voila!!
Możemy edytować apn, mms, maks wielkość mms itp.

Jeśli opcja AllowEDGEEditing jest już obecna, zmienić wyłącz nie wartość na YES
Dla iphona 2g ta metoda też działa, lecz uprzednio musisz zainstalować z Cydii tweaka łamiącego blokadę apple na mmsy.

#170 -=JaMiRo=-

-=JaMiRo=-
  • 178 postów

Napisano 24 lutego 2010 - 12:13

Hejka. Ja juz probowalem wszystkiego, instalacji Activemms2g, a po reinstalacji softu w iphonie Native MMS i nic. Najwiekszy problem jest w tym, ze w ustawieniach nie zapamietuje ustawien APN. Wszystko inne sie utrzymuje, czyli wielkosc MMSa, MMSC i Proxy MMS, a APN nie. Czy moze zna ktos rozwiazanie problemu z APNem ?? Pozdrawiam.

#171 eR

eR
  • 971 postów
  • SkądEuropa

Napisano 24 lutego 2010 - 12:52

-=JaMiRo=- a probowales (pod winde) Total Commander + wtyczka T-PoT i pogrzebanie w pliku recznie carrier.plist (dla swojego operatora) ?

To znaczyloby wszystko... :)

To daje 100% pewnosc, ze wpisane dane beda ustawione na sztywno ! :)

#172 -=JaMiRo=-

-=JaMiRo=-
  • 178 postów

Napisano 24 lutego 2010 - 20:05

NIe probowalem z tego wzgledu, ze korzystam wylacznie z OS, a nie z windowsa. A w jakim programie na maca mozna zrobic taka edycje pliku ?? A jeszcze prosba, czy moglby ktos podeslac pliczek z gotowa konfiguracja mms-ow w Playu na iPhona2G ??

#173 MonsterSale

MonsterSale
  • 217 postów

Napisano 10 marca 2010 - 19:58

Wystarczy użyć iPhone Explorer dla Mac - można pobrać za darmo z iPhone Explorer - A USB iPhone browser for Mac and PC

Od osób posiadających złamanego iPhone'a wiem, że pliki plist w folderze /System/Library/Carrier Bundles/ są plikami z ustawieniami domyślnymi, tj. będą ustawione po wgraniu pliku i dodatkowo po wykonaniu polecenia "wyzeruj ustawienia" dostępnego w "Dane komórkowe...". Co więcej, u niektórych użytkowników nawet i to nie pomaga i konieczny okazuje się reset ustawień sieciowych (Ogólne > Wyzeruj > Wyzeruj ustawienia sieciowe).




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych