Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brakuje mi PDA na bazie MacOsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#76 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 października 2006 - 00:03

A jak ma się sprawa z polskimi literkami? Na przykład w adresach albo w iCal`u?

Hmm nie używam takowych, ale w połączeniu z PiLoc powinno być OK.

#77 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2006 - 07:28

Dołączona grafika

Czyli jak rozumiem można sobie w PiLoc`u ustawić inne kodowanie niż Cp1250?

Też tak się powolutku przymierzam do jakiegoś Palma, niestety mam w pamięci problemy z kodowaniem innym niż Win. Wszystkie kontakty i wpisy w ical`u mam po polsku i nie mam ochoty czyścić ich z ogonków :)

#78 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 14 października 2006 - 13:48

Możemy wybrać jedną z trzech "Codepage"; Win, Iso, Mac+ Przynajmniej w wersji Demo.

#79 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2006 - 15:23

A jeszcze Palm Encoding Setup - http://lokisw.com/

Palm Encoding Setup enables correct transfer of all national alphabet characters between Mac OS X and Palm compatible handhelds (for example one of those from palmOne, Sony, Tapwave, Samsung, Garmin and AlphaSmart), from now further referred to only as Palms. This program enables you to transfer for example names and addresses (Contacts / Address Book) or notes (Memos / Memo Pad) containing national characters between your Palm and Mac.

też powinien sobie poradzić, przetestować można za free, kod aktywacyjny $12 :-)
Acha, jest już nowa wersja na intelomaki...

#80 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 października 2006 - 16:13

Kurcze, ale ten Palm ma wierny i radosny marketing. Pisałem o tym kilka postów wyżej. Napiszę jeszcze raz wołami: PALM NIE OBSŁUGUJE UNICODE!!! Standard Mac CE został zarzucony wraz ze śmiercią systemu 9.x., więc tego PiLoca możecie sobie w kieszeń wsadzić. Dla notorycznych wielbicieli Palma jest więc otrzeźwieńcza w swej prostocie propozycja, by dodali w AdresBuku kontakt: Ćwiężymisław Gąźkiewiński. Zrobią ajsynka i pooglądają sobie na Palmie. A potem napiszą, co im wyszło. Napiszecie, dobra? No a na deser polecam rozmyślanie, czy ta Izabela, cośmy jej nazwisko bez polskich znaków w Adresbuku kiedyś zapisali, no więc czy to jest ta Izabela od Wolukskiego, czy też może zwyczajna Iza Lecka z bloku obok...

#81 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2006 - 16:36

Co z tego, że nie obsługuje? Jak to oprogramowanie Loki radzi sobie na Palmie z gościem o nazwisku Béɗa Čécháček to i Ćwiężymisławem sobie poradzi... Patrz tutaj...

#82 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 października 2006 - 17:45

Co z tego, że nie obsługuje?

Ano nic. Komórka za złotówkę obsługuje, moja pralka też obsługuje, a palm nie, ale nic to. Mówią też, że syrenki nie pojadą na bezołowiowej, a przecież każdy wie, że można specyfik pewien zakupić, wlać do baku, i pojedzie, nawet na 98.
Dobra, poddaję się, kajam się, przejrzałem na oczy. Palmos jest najlepszy, a wszystkie moje narzekania to szukanie dziury w całym i malkontenctwo. Oto powody, dla których palm jest najlepszy:
1. Palm nie ma unikode, no i co z tego
2. Palm nie ma wielozadaniowości, no i co z tego
3. Palm akceptuje tylko trzy rodzaje plików, i żeby coś na nim przeczytać, to trzeba najpierw to skonwertować. No i co z tego.
4. Launcher palma jest równie ergonomiczny, jak Program Manager z Windows 3.11. No i co z tego.
5. Chłopakom z Palma nie chciało się przepisać czcionek na wyższą rozdzielczość niż 160 px. No i co z tego.
6. Palmowe memo nie pozwalają zapisać większego pliku, niż 4 tysiące znaków. No i co z tego.
7. Palm Desktop to tak naprawdę Claris Organizer 2 z 1996 r. bez najmniejszych funkcjonalnych zmian. No i co z tego.
8. Synchronizacja z komputerem jest żałośnie wolna, bo palm ma port szeregowy, i większy transfer jest niemożliwy. No i co z tego.
Jest oczywiście więcej jeszcze zalet, ale jakoś nie chce mi się o nich pisać, bo przecież przekonywanie przekonanych jest bez sensu :D

#83 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2006 - 20:17

Ja nie mam Palma, ani innego PDA bo mi potrzebny na grzybka borowika, (no poza muzealnym Casio SF-9000 którego od lat nie używam), ale jak wymienisz mi jakiegoś posiadającego wszystko to czego Palmowi brakuje (punkty 1- 8 ), oraz inne zalety o których nie chciało ci się pisać to może się zacznę zastanawiać czy nie przydałby się do czegoś ;-)
Ja wcale Palma nie zachwalam, krzyfar pytał się o to czy da się rozwiązać problem z polskimi znakami, a nie o to czy obsługuje unicode - to odpowiedziałem i tyle...

#84 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 października 2006 - 21:05

Andrzej, dziwna z nami jest sprawa. Bo ty palmów nie masz, a chwalisz, a ja mam od dawna, i odradzam. Więcej Ci powiem, ja ich kurcze aktywnie używam, i miałem z nimi używanie, że ech. Z tą nieznaczną poprawką, że u mnie Sony Clie jest, a sony podjęło się próby ucywilizowania Palma, i u mnie np. punkty 3,4 i 5 są poprawione. Niestety, sony dało sobie spokój z PDA dwa lata temu, ale jeśli ktoś już się na tego palma sparł, to -- taka moja rada -- niech ostatnich Clie (z PalmOS 5.x) pomaca. Ciągle są o niebo, o niebo lepsze niż ostatnie palmy T. Taki np. TH 55 w wersji z BT wymiata je wszystkie.

#85 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2006 - 21:35

Sony, mówisz...? Muszę pooglądać, bo tak powoli zaczynam dojrzewać. To jednak wygodne upchnąć dane w kieszeni. Palmy to mi się głównie optycznie podobały, jakiegoś Clie oglądałem na Allegro i nie tak bardzo... TH 55? Zobaczę... :-)

#86 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 14 października 2006 - 22:24

Pamiętaj jednak, że Clie już nie robią, Sony sobie PDA odpuściło, więc nowizny nie kupisz raczej. To raz. I dwa: przeczytasz, że Clie są pc only. To akurat guzik prawda jest, bo po zainstalowaniu z stron palmone makowej wersji palm desktop synchronizują się bez pudła, via iSync takoż, po prostu Sony nie chciało się nagrać PalmDestkop na instalacyjny CD. Trzy: wybieraj wersje z BT, bo synchronizacja po kablu to jest w dzisiejszych czasach głupota ciężka, i powinna być karalna. No i pięć: pamiętaj, że ostrzegałem przed Palmosem, żeby później nie było na mnie :D

#87 Andrzej

Andrzej
  • 1 975 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 października 2006 - 22:30

Zdaję sobie sprawę, że może być trudno... Obejrzałem ten przegląd, wygląda nieźle (wersja bez BT) i o Mac OS też gdzieś piszą. Na Allegro widziałem tylko T625C...

#88 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 06 listopada 2006 - 15:30

Ja tez mam ostatnio problem. A tak wogole to co powiecie na to: http://www.simoncell...lular-item.html
Wedlug mnie odjazd :D Cena niestety nie :(

Pozdro.

#89 rami

rami
  • 184 postów

Napisano 06 listopada 2006 - 15:36

A tak wogole to co powiecie na to: http://www.simoncell...lular-item.html


jeśli to:
EDGE No
3G No
WLAN No
prawda, to ten telefon to jakas pomylka... 3G zapewne mozna wybaczyc, brak wifi czasami mozna wybaczyc, ale brak edge to juz niewybaczalne przy jakimkolwiek ciut powazniejszym wykorzystaniu...

#90 bejo

bejo
  • 176 postów
  • SkądBrzozów / Kraków

Napisano 11 listopada 2006 - 02:54

1. Palm nie ma unikode, no i co z tego
2. Palm nie ma wielozadaniowości, no i co z tego
3. Palm akceptuje tylko trzy rodzaje plików, i żeby coś na nim przeczytać, to trzeba najpierw to skonwertować. No i co z tego.
4. Launcher palma jest równie ergonomiczny, jak Program Manager z Windows 3.11. No i co z tego.
5. Chłopakom z Palma nie chciało się przepisać czcionek na wyższą rozdzielczość niż 160 px. No i co z tego.
6. Palmowe memo nie pozwalają zapisać większego pliku, niż 4 tysiące znaków. No i co z tego.
7. Palm Desktop to tak naprawdę Claris Organizer 2 z 1996 r. bez najmniejszych funkcjonalnych zmian. No i co z tego.
8. Synchronizacja z komputerem jest żałośnie wolna, bo palm ma port szeregowy, i większy transfer jest niemożliwy. No i co z tego.
Jest oczywiście więcej jeszcze zalet, ale jakoś nie chce mi się o nich pisać, bo przecież przekonywanie przekonanych jest bez sensu :D

Tak na prawde to problemem/prawdziwy jest tylko punkt 7 (a moze nawet i nie, bo Mac-a od nie dawna uzywam i nie szukalem jeszcze alternatyw dla Palm Desktopa). Mysle, ze dobrze o tym wiesz jesli znasz i uzywasz PalmOSa.

#91 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 26 listopada 2006 - 20:43

Kupiłem Treo 650 :)
Jestem bardzo zadowolony - dokładnie tego mi trzeba było.


Pytanie: ciekaw jestem czy z perspektywy dwu miesięcy jakie minęły dalej możesz powiedzieć że Treo 650 to dokładnie to czego Ci było trzeba. Ja też po pierwszych kilku dniach byłem zachwycony tym telefonem, a po pół roku sprzedałem. Pytam, bo jestem ciekaw opinii chłodnej i wynikającej z pewnego czasowego dystansu.

#92 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 26 listopada 2006 - 21:10

Ja też się z chęcią dowiem bo zastanawiam się nad Palmem albo jakimś SE, np M600i bardzo mi przypadł do gustu.

#93 rzeziol

rzeziol
  • 279 postów
  • SkądPoznań

Napisano 27 listopada 2006 - 00:09

Ja mam M600i. Zastanawialem sie przez chwile na zmiana na P990i ale po co doplacac do sprzetu, ktory wiecej oferuje tylko WiFi a jest przy tym wiekszy. M600i ma swietna obudowe, na ktorej nie widac praktycznie rys. Symbian rowniez sprawdza sie doskonale. Aparatu mi nie brakuje bo jak juz chce robic zdjecia to uzywam normalnego ;-) Jest smukly, ma cala klawiature, szybkosc pracy jest naprawde dobra no i bedzie pasowal (kolorystycznie- czarny; tylko ten iMac taki bialy jest :P) do mojego nowego Macbooka, ktory powinien jutro przyleciez wprost z Hong-Kongu :D PS. Kupilem go przedewszystkim dlatego ze od pol roku konsekwentnie zrywam z firma Microsoft a Palm OS mnie nie przekonuje. Jesli jednak powstanie jakis PDA apple i bylby tak samo funkcjonalny i intuicyjny jak OS X to z checia zmienie sprzet ;-)

#94 uwak

uwak
  • 778 postów

Napisano 27 listopada 2006 - 01:10

.....a kto mial w reku zaurusa ? (ja mam jednego - jeden z pierwszych - sl5500 ) :D polecam poczytac o nowych modelach ......palmo os ....wm .....ta kontra pelne X-y .....

#95 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 listopada 2006 - 01:12

Pytanie: ciekaw jestem czy z perspektywy dwu miesięcy jakie minęły dalej możesz powiedzieć że Treo 650 to dokładnie to czego Ci było trzeba. Ja też po pierwszych kilku dniach byłem zachwycony tym telefonem, a po pół roku sprzedałem. Pytam, bo jestem ciekaw opinii chłodnej i wynikającej z pewnego czasowego dystansu.

Napiszę krótko: jeśli miałbym dziś zdecydować się na zakup urządzenia podobnego funkcjonalnie kupiłbym ... Treo 650.
Przyznaję raz na tydzień/dwa robi sobie restarcik sam z siebie ale nie zdarzyło mi się abym stracił jakieś dane, itp.
Spełnia moje oczekiwania, mam telefon, organizer i nawigację w jednym urządzeniu.
Współpraca z Makiem (nie licząc pl-literek na które jest rozwiązanie płatne) bez zastrzeżeń.

#96 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 27 listopada 2006 - 04:26

Mac tablet PC.... ?

http://www.smarthous...Panels/H9R6N2M2

steve wyciąga stare projekty z szuflady ;)

http://www.normalkid...ssageslate.html

#97 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 27 listopada 2006 - 08:14

(...)Przyznaję raz na tydzień/dwa robi sobie restarcik sam z siebie ale nie zdarzyło mi się abym stracił jakieś dane, itp. (...)
Współpraca z Makiem (nie licząc pl-literek na które jest rozwiązanie płatne) bez zastrzeżeń.


Ha! :-D
Palm ma w sobie to coś, że ludzie się w nim bezgranicznie zakochują. To tak jak z Makami. Też przechodziłem to zakochanie w PalmOS (tutaj powinna się pokazać emotka zawstydzenia z rumianymi policzkami).
Gdyby to był MS Windows, to za te dwa zwisy/restarty systemu w tygodniu to byś pewnie toczył pianę i posyłał Billa Gatesa do piekła. Ale to śliczny Palm jest, więc wszyscy mu to wielkodusznie wybaczamy ;-)
A za pomocą jakiego płatnego rozwiązania uzyskasz polskie literki w PalmOS i równocześnie MacOS? Bo ja mimo że miałem zakupionego PiLoca oraz Missing Synca to przykładowy "Michał Wiśniewski" pozostawal "Michalem Wisniewskim".
Pozdrawiam,
Borys

#98 voitek

voitek
  • 925 postów

Napisano 27 listopada 2006 - 10:20

Ja tam się łatwo nie zakochuję w sprzęcie, ale po m515, który przez parę lat nie miał bodaj żadnej zwiechy, a baterie trzeba było ładować co dwa tygodnie, pozostałem przy palmach, potem było jeszcze kilka, a teraz pewnie wybiorę 650, a w zasadzie 680, czyli bebechy 650 w obudowie z 750, czyli np. bez sterczącej antenki. Szkoda, że nie ma wifi!

#99 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 27 listopada 2006 - 10:23

Bracia Słowianie napisali program Loki. Niemniej, PalmOS nadal pozostaje okropną ramotą, wszystko im wybaczyłem, ale tego braku unikode to cholera nigdy im nie daruję...
Co do miłości do Palma, to ja kocham Palma ciągle, ale w wydaniu Sony :D Właśnie zgubiłem kolejny stylus, i kur.... znowu 50 zł poszło do piachu...

#100 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 27 listopada 2006 - 13:15

Ha! :-D
Palm ma w sobie to coś, że ludzie się w nim bezgranicznie zakochują. To tak jak z Makami.

Być może ;)

Gdyby to był MS Windows, to za te dwa zwisy/restarty systemu w tygodniu to byś pewnie toczył pianę i posyłał Billa Gatesa do piekła.

Mam styczność z ETEN 500 (WM 5) i to jest koszmar, zwis/restart 2 razy dziennie, nieżadko też utraa danych (backup ratuje sprawę)

Ale to śliczny Palm jest, więc wszyscy mu to wielkodusznie wybaczamy ;-)

Śliczny może nie jest ;)

A za pomocą jakiego płatnego rozwiązania uzyskasz polskie literki w PalmOS i równocześnie MacOS? Bo ja mimo że miałem zakupionego PiLoca oraz Missing Synca to przykładowy "Michał Wiśniewski" pozostawal "Michalem Wisniewskim".
Pozdrawiam,
Borys


Bracia Słowianie napisali program Loki.

PiLoc+Palm Encoding Setup




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych