Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Brakuje mi PDA na bazie MacOsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
102 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 października 2006 - 12:56

Tego mi wlasnie teraz brakuje: jakiegos palmtopa Apple :) Taka refleksja na bazie ostatnich poszukwian palmtopa. Niech Apple zamiast w nieskonczonosc tluc takie same iPody, zrobi na bazie ktoregos podzika PDA. Jakis iMobi albo jakis iPalm: MacOs X Mobile; pakiet mobile Apple Works; bezproblemowa wspolpraca ze stacjonarnym Makiem (z jego klawiatura i myszka po polozeniu obok kompa); oprocz tego normalny iPod do mp3 itd itd:) Rozmarzylem sie?

#2 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 01 października 2006 - 12:58

Rozmarzyłeś się, ale ja też bym chciał coś takiego :) Obawiam się jednak że cena mogłaby być trochę duża.

#3 agrzesko

agrzesko
  • 381 postów
  • SkądZielona Góra

Napisano 01 października 2006 - 13:00

Wygląd i jakość takowego Palmtopa Apple była by pewnie rewelacyjna, ale jego funkcje upośledzone ;) Tak jak np. inne odtwarzacze mp3 mają dyktafony jakieś karty wymienne itp itd. to taki Palm nie miałby GPS, WiFi itp...:D

#4 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 01 października 2006 - 13:04

Eee, przesadzasz, ja myślę że miałby :)

#5 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 01 października 2006 - 14:17

2:1, że jednak tak.

#6 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 października 2006 - 21:45

Mi też tego brakuje. Na szczęście PalmOS ładnie współgra z Mac OS X

#7 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 01 października 2006 - 22:03

Kurczę też teraz myślę o kupnie jakiegoś palma i nie mogę się na nic zdecydować... :) Jakby pojawił się nowy Newton, albo coś w tym stylu to bym się nad tym zastanowił... Oczywiście, gdyby cena była w granicach przyzwoitości, a z tym byłby problem ;) Co do wyposażenia takiego cacka... Myślę, że na jednej konfiguracji Apple by nie poprzestało i powsadzaliby tam jakieś bajery (oczywiście do tych najdroższych wersji) :)

#8 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 października 2006 - 23:09

Też stoję przed wyborem i w sumie zdecydowałem się na Palm Treo 650.

#9 kle-kot

kle-kot
  • 145 postów
  • SkądCieszyn

Napisano 01 października 2006 - 23:22

Generalnie, zależy. Są różne opinie mnie najbardziej drażni w Palmie to, że palmos w dalszym ciągu udaje multitasking, no ale sam używam aktualnie T5, wcześnie T2, T3, bo są ładne i mimo wszystko funkcjonalne - ot takie upośledzenie przy wybieraniu sprzętu.

#10 marcelee

marcelee
  • 201 postów
  • SkądKraków & Kennett Sq, PA

Napisano 02 października 2006 - 00:02

Też stoję przed wyborem i w sumie zdecydowałem się na Palm Treo 650.


juz dokonales zakupu?
podziel sie wrazeniami funkcjonalnosci prosze.
Mam pomysl na Nokie E61 ale ten Treo tez mi chodzi po glowie.

Dzieki

#11 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 października 2006 - 08:21

Przecież Treo 650 to średniowieczny model. Tylko 750v jak już, no chyba, że komuś system nie odpowiada to zostaje średniowiecze.

#12 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 02 października 2006 - 08:37

Witam, Ja ponad pół roku pracowałem na Treo 650 i po kolejnym zwisie systemu wróciłem do zwykłego telefonu komórkowego jako PDA. To co przeszkasza w Palm OS to brak multi-taskingu. Pozwala on korzystać z innej aplikacji gdy gra muzyka z Real Playera, ale jest niemożliwością przeglądanie książki adresowej lub notatek podczas rozmowy telefonicznej. A najbardziej denerwujące były dla mnie codzienne zwisy systemu zwykle pojawiające się podczas połaczenia oczekującego. Wtedy niestety trzeba zdjąć tylną klapkę by wcisnąć guzik reset. Złośliwość losu powodowała że działo się to zawsze gdy jechałem samochodem lub gdy czekałem na ważny telefon. Koszmar. Treo dogaduje się z OS X bez problemowo za pomocą iSynca, acz mnie do końca nie udało się uzyskać pełnej synchronizacji polskich czcionek mimo oryginalnego PiLoca. W dodatku Palm jednak nie do końca suportuje Mac OS X. Jeszcze te kilka miesięcy temu Palm oferował update systemu Treo do 1.2 ale tylko dla osób z systemem Windows. Może teraz coś się zmieniło, ale ja z współpracy z Treo 650 byłem bardzo niezadowolony i nie mogę go polecić. Najlepszym Palmem jakiego miałem to Palm V, który trzymał nawet 3 tygodnie na baterii i miał najlepszy stosunek wielkości i wagi do użyteczności. Pozdr, Borys

#13 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 października 2006 - 09:54

Przecież Treo 650 to średniowieczny model. Tylko 750v jak już, no chyba, że komuś system nie odpowiada to zostaje średniowiecze.

Taki 750v pomijając, że jest drogi to w dodatku w Polsce jest praktycznie nie do kupienia :(
Szukam już ponad tydzień PDA+Telefon i to jest po prostu koszmar.
Nie ma urządzenia, które by mnie choć w 70% zadowoliło :( albo po prostu nie mogę ich znaleźć.

#14 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 października 2006 - 10:24

A ile procent z zadowolenia odejmujesz za WM?

#15 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 października 2006 - 10:28

Taki 750v pomijając, że jest drogi to w dodatku w Polsce jest praktycznie nie do kupienia :(
Szukam już ponad tydzień PDA+Telefon i to jest po prostu koszmar.
Nie ma urządzenia, które by mnie choć w 70% zadowoliło :( albo po prostu nie mogę ich znaleźć.


Jakbym czytał swoje słowa! :)
Tyle, że ja szukam tylko PDA. Już nawet w rozpaczy dopuszczałem zakup przechodzonego iBooka 12', bo potrzebuje czegos mniejszego niz Pismo i tylko do Offica. Bo czasem wychodzi taniej niz nowy palmtop...

Z tego,co pytałem na forum, to pamiętam że to szerszy problem z brakiem polskich znaków. A to dla mnie najważniejsze, żeby np pliki Worda przeszły z polskimi literami.

pozdr

#16 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 października 2006 - 10:52

Lack nie jestem maniakiem, który nie chce Windows bo nie, jednak od tygodnia czytam, pytam i szukam. Co znajduję? 1. TomTom chodzi 2x wolniej na WM niż na PalmOS (na podobnych sprzętach) 2. WM jest ... uwaga ... TRUDNY w obsłudze, ludzie siedzą z instrukcją aby coś zrobić, PalmOS jest prosty i intuicyjny(nawet nie mam instrukcji do niego). 3. Synchronizacja pomiędzy WM a czymkolwiek innym to koszmar(Tak z Windows jak i z Mac OS X), PalmOS przynajmniej w moim przypadku synchronizuje się pięknie z Mac OS X(nie wiem jak z dużym Windows bo mnie to nie interesuje) 4. Stabilność, nie mam żadnych problemów z PalmOS, użytkownicy WM piszą o wielu problemach. 5. Jeden PDA + kilka komputerów, WM będzie się buntował jak mu podsuniemy więcej niż 2 komputery. PalmOS mogę podłączać do przygodnych komputerów bez żadnych ograniczeń. 6. Bezpieczeństwo, użytkownicy WM muszą po prostu robić ciągłe backupy, ja swojego PalmOS jeszcze nigdy nie backupowałem i nie zamierzam - moje dane są bezpieczne (no chyba że zgubię, zniszczę urządzenie) Większość z tych opinii to opinie użytkowników obu systemów, które czytam na pdaclub. I naprawdę chciałbym kupić PDA, niekoniecznie z PalmOS ale nie ma alternatywy :( Czytałem test Treo750 i redaktor napisał, że to co robi w Treo650 jednym ruchem na 700w(WM5.0) zajmuje mu kilka. Nie chcę tu wzniecać nowej wojny co lepsze. I chętnie przyjrzę się urządzeniom, które mi zaproponujesz jako godne uwagi (bez względu na system).

#17 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 października 2006 - 11:11

2. WM jest ... uwaga ... TRUDNY w obsłudze, ludzie siedzą z instrukcją aby coś zrobić, PalmOS jest prosty i intuicyjny(nawet nie mam instrukcji do niego).


Coś... niby co?

3. Synchronizacja pomiędzy WM a czymkolwiek innym to koszmar(Tak z Windows jak i z Mac OS X), PalmOS przynajmniej w moim przypadku synchronizuje się pięknie z Mac OS X(nie wiem jak z dużym Windows bo mnie to nie interesuje)


Nie stwierdziłem.

4. Stabilność, nie mam żadnych problemów z PalmOS, użytkownicy WM piszą o wielu problemach.


Wypowiedź borzar chyba wystarczy w tym temacie.
Wedle moich doświadczeń WM2003 jest stabliniejszy od wczesnej 5tki Palm OS.

6. Bezpieczeństwo, użytkownicy WM muszą po prostu robić ciągłe backupy, ja swojego PalmOS jeszcze nigdy nie backupowałem i nie zamierzam - moje dane są bezpieczne (no chyba że zgubię, zniszczę urządzenie)


Nie wiem o czy mówisz? Talibowi się na WM uwzięli i zamachy przeprowadzają czy o co chodzi? Naprawdę nie wiem.



Poza TomTomem po co Ci palmtop?

#18 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 października 2006 - 11:18

Jak napisałem wcześniej nie zamierzam toczyć tu walki (nie mam w tym żadnego interesu) Chcę kupić PDA+Telefon w jednym urządzeniu, na którym musi płynnie działać TomTom(GPS nie musi być wbudowany bo mam odbiornik na Bluetooth). I zadaję pytanie: Jeśli nie Treo650 to co?

#19 aldek

aldek
  • 793 postów
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Napisano 02 października 2006 - 11:24

Potwierdzam zdanie Lacka, i Borzara, PalmOS to taki system 7.5 (zresztą podobieństwa nie są powierzchowne, struktura plików z kodami kreatora i typu jest zerżnięta z MacOS). Przeszedłem tą samą drogę co Borzar, tylko wiele lat wcześniej, z treo 180g. W końcu odpuściłem ten telefon, testowałem też inne palmy, i wszystkie były g... warte. Tandeta, i w dodatku zero ergonomii. Najlepsze były np. przeglądarki pdf-ów, które wymagały, by pdfa przed wrzuceniem do palma... skonwertować. No to może już lepiej go od razu przeczytać, nie? Palmy to tandeta, z jednym wszakże wyjątkiem. Sony Clie + Missing Sync. Model z 2003 r. mam do dzisiaj. Oglądam nowe cuda różne, z WM i bez WM, i jakoś niespecjalnie chce się zamienić, bo jedyny sensowny powód, czyli GPS, mi niepotrzebny.

#20 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 października 2006 - 11:27

Jak napisałem wcześniej nie zamierzam toczyć tu walki (nie mam w tym żadnego interesu)


To jaki masz zamiar? Wypisywać ogólniki i schować głowę w piasek? Nie chcesz wywoływać wojny czy dyskusji to jej nie zaczynaj po prostu.

Chcę kupić PDA+Telefon w jednym urządzeniu, na którym musi płynnie działać TomTom(GPS nie musi być wbudowany bo mam odbiornik na Bluetooth).
I zadaję pytanie: Jeśli nie Treo650 to co?


Kup sobie TomTom One czy insze ustrojstwo + normalny telefon. Wygodniej i efektywniej. Jeśli nie odpowiada Ci praca TomToma pod WM to innego wyjścia nie masz (chyba, że jakaś nokia 93/9500 z symbianem).

#21 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 października 2006 - 11:28

Ja na swoim LD nie mam żadnych problemów z czytaniem pdf. Co do tego że coś zostało zerżnięte to nie do końca się zgodzę, nad Palmem pracowali ludzie od Newtona, stąd te podobieństwa. I jedyne czego brakuje mi w LifeDrive to brak modułu GSM - reszta spełnia moje wymagania w 100%, rzekłbym rewelacja. Lack nie wypisuje ogólników ani nie chowam głowy w piasek. Takich dyskusji na pdaclub jest mnóstwo więc możesz iść tam i się poudzielać. Ja przedstawiłem opinie innych użytkowników i to wszystko.

#22 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 października 2006 - 11:39

Lack nie wypisuje ogólników ani nie chowam głowy w piasek.
Takich dyskusji na pdaclub jest mnóstwo więc możesz iść tam i się poudzielać.
Ja przedstawiłem opinie innych użytkowników i to wszystko.


"coś zrobić", "o wielu problemach", "bezpieczeństwo" - sory, ale jak dla mnie lepszego przykładu ogólnika nie mogłeś dać.
Ja przedstawiłem opinie swoją. Borzar przedstawił swoją. Aldek również przedstawił swoją. Ty przedstawiłeś opinię innych.

#23 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 02 października 2006 - 11:45

Przedstawiłem swoją opinię o PalmOS. O WM5 nie mogę napisać nic bo go nie używałem. WM2003 na moim starym iPaq 5550 chodził źle, wieszał się, resetował no i za każdym rozładowaniem baterii traciłem wszystko :( Wiem że w WM5 niby to poprawili(pamięć nieulotna) ale opinie użytkowników są różne(a przecież WM2003 jest stabilniejszy od WM5).

#24 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 października 2006 - 11:47

Przedstawiłem swoją opinię o PalmOS.
O WM5 nie mogę napisać nic bo go nie używałem.
WM2003 na moim starym iPaq 5550 chodził źle, wieszał się, resetował no i za każdym rozładowaniem baterii traciłem wszystko :(


Na treo 650 też będziesz tracił.

#25 baart

baart
  • 198 postów
  • SkądKazimierz W-wa Dębki Zakopane

Napisano 02 października 2006 - 11:56

jeślii poptrzebujesz GPS to kup urządzenie dedykowane tylko do tego - rada po miesiącach używania pda z tomtom i automapą




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych