Jump to content

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Photo
- - - - -

Brakuje mi PDA na bazie MacOsa


  • Please log in to reply
102 replies to this topic

#26 aldek

aldek
  • 793 posts
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Posted 02 October 2006 - 12:32

Code, napisz, czego używasz do czytania pdf-ów na palmie, z ciekawości pytam, bo jednak adoberider ciągle każe konwertować. No i czy w tym pdfie widać ogonki? I pytanie nr 2: czy jest jakiś klient email na palma, który obsługuje unikode? Pytanie nr 3: czy jest w ogóle jakiś edytor tekstowy, który mógłby bez żadnych czary mary, po prostu przeczytać pliki z karty? Normalnie, wrzucam kartę do czytnika, przerzucam plik z kompa, wyjmuję kartę, wkładam do palma, i edytuję (lub nawet tylko czytam) plik? Bez synkowania? Z obsługą unikode, rzecz jasna. Tak, z ciekawości pytam :D

#27 borzar

borzar
  • 534 posts

Posted 02 October 2006 - 12:34

Zabiorę raz jeszcze głos w dyskusji. Różnego rodzaju PDA bawię się od prawie 7 lat. Początkiem był wspomniany wcześniej Palm V i była to jak dla mnie najbardziej udana konstrukcja - miała w sobie wszytko co potrzebowałem na rok 2000. Późniejsze kolejne Tungsteny były ładne i kolorowe ale już bateria trzymała zdecydowanie krócej, a sam system Palma mimo upływu lat się nie zmieniał (czytaj: bardzo starzał). Potem miałem prawie dwuletnią współpracę w iPaq'ami i telefonem Motoroli MPx z WinMobile. System WM jest zdecydowanie nowocześniejszy i bardzo dobrze synchronizujący się z Windowsem. Jednak przesiadka na Appla i system Mac OS X spowodowała, że znów wróciłem do Palma - pisałem o tym wcześniej: pół roku walki z Treo 650. Codzienne resety i ten sam system co kilka lat temu. Podobnie jak w PocketPC równie często trzeba Palma synchronizować z komputerem więc tu nie ma różnicy między systemami. Od dwu miesięcy mam tylko zwykły telefon jako miejsce przechowywania adresów, kalendarza i notatek. Do tego zwykła Nokia, SonyEricsson czy Motorola wystarczą. Wydaje mi się że to do czego był potrzebny PDA te kilka lat temu, teraz robi to zwykła komórka i to wcale nie wypasiony biznesowy telefon z Symbianem na pokładzie, tylko przeciętniak z oferty sieci komórkowych. Nawigacja satelitarna? Kupiłem TomToma 910 i jestem z niego bardzo zadowolony. Adresy, kalendarz, to do i notatki - telefon. A jak chcę poczytać dokumenty, pdfy czy obejrzeć zdjęcia to zabieram PowerBooka. Czytanie PDF'ów na Palmie czy w Pocket PC przypomina oglądanie filmów na iPodzie. Szkoda wzroku. Pozdrawiam, Borys

#28 aldek

aldek
  • 793 posts
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Posted 02 October 2006 - 13:02

Wydaje mi się że to do czego był potrzebny PDA te kilka lat temu, teraz robi to zwykła komórka i to wcale nie wypasiony biznesowy telefon z Symbianem na pokładzie, tylko przeciętniak z oferty sieci komórkowych.

To zależy, co w życiu robisz :) Ja nie wyobrażam sobie życia bez możliwości zanotowania czegokolwiek, a wpisywanie notatek na klawirce komórki, to autodestrukcja dla myśli. Nie wyobrażam też sobie takich programów na komórce, jak SplashID (do haseł), Progect (do projektów), Quicken (do finansów), HandyShopper (do zakupów), a i głupi słownik (ydp dict) też się jawi problemem...
Natomiast masz absolutną rację, że jak ktoś ma inne potrzeby, to może komorka styknie nadto.

#29 FaSSoL

FaSSoL
  • 104 posts
  • Skądniewiadomo

Posted 02 October 2006 - 13:38

Poczytałem i postanowiłem dorzucić coś od siebie. Używałem duży przekrój PDA bo gadżeciarz ze mnie straszny. Miałem Tungstena W, PocketPC różnych firm a ostatnio SPV M3000 i M5000. Moja opinia jak i finał każdego z w/w testów jest taka: zawsze i tak wracam do Nokii. Jeśli chodzi o WM 5.0 aby działało poprawnie trzeba raz dziennie wykonać restart. Moja sugestia, prośba lub marzenie (niepotrzebne skreślić) PDA zrobione dla/przez Apple - bo czuję silny brak rozwiązania tego typu w ofercie MACA. Jeśli zaś chodzi o obecnie dostępne rozwiązania to najbardziej mi odpowiadają rozwiązania chodzące na Symbianie, nawet jeśli te nie są pozbawione wad. We want iPDA

#30 Lack

Lack
  • 2171 posts
  • SkądGdynia

Posted 02 October 2006 - 14:04

Ja tam najmilej wspominam Psion Revo. iTabet, iPhone, iPDA. To może jeszcze iAuto, iRower i inne iMrzonki? To jest obsesja normalnie, dajcie spokój z tymi bzdurnymi ideałami.

#31 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 02 October 2006 - 15:08

Na treo 650 też będziesz tracił.

Nie prawda http://www.pdaclub.p...pic.php?t=51702

jeślii poptrzebujesz GPS to kup urządzenie dedykowane tylko do tego - rada po miesiącach używania pda z tomtom i automapą

Nie da rady.
Kilka powodów:
1. Muszę mieć dwa telefony
2. Nie mogę zostawić PDA/Palm/Navi w samochodzie bo zniknie i urządzenie i co najmniej jedna szyba
3. Nie chcę nosić 3 urządzeń (nie licze tu laptopa)
Tak więc założyłem sobie że moje oczekiwania spełni duet
SonyEricsson K750i + Treo650
Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł na rozwiązanie mojego problemu to bardzo proszę mi go wskazać.

#32 Lack

Lack
  • 2171 posts
  • SkądGdynia

Posted 02 October 2006 - 15:22

Nie prawda http://www.pdaclub.p...pic.php?t=51702


My bad.

Nie da rady.
Kilka powodów:
1. Muszę mieć dwa telefony
2. Nie mogę zostawić PDA/Palm/Navi w samochodzie bo zniknie i urządzenie i co najmniej jedna szyba
3. Nie chcę nosić 3 urządzeń (nie licze tu laptopa)
Tak więc założyłem sobie że moje oczekiwania spełni duet
SonyEricsson K750i + Treo650
Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł na rozwiązanie mojego problemu to bardzo proszę mi go wskazać.


Zmienić oczekiwania. Inaczej zostaje tylko i wyłacznie Treo 650 z racji POS'a.

#33 agrzesko

agrzesko
  • 381 posts
  • SkądZielona Góra

Posted 02 October 2006 - 15:27

Code, a na przykład: Sony Ericsson M600i ? Telefon + 3G, funkcje notatek czytania pdf'ów itp. pewnie rozbudowane, e-maile, dotykowy ekran, rysik... Swoją drogą używał ktoś na SE 910 albo właśnie M600i TomTom'a z GPS'em na BT?

#34 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 02 October 2006 - 17:11

Code, napisz, czego używasz do czytania pdf-ów na palmie

http://www.adobe.com...derforpalm.html

agrzesko SE M600i jest na Symbianie (dla mnie to minus)
No i te karty Memory Stick Micro :/
Zapewne też moc obliczeniowa (przydatna przy TomTom) jest sporo niższa niż w takim Treo650.

#35 JSG

JSG
  • 5459 posts

Posted 02 October 2006 - 17:30

ja mam konkretne pytanie do Lackiego i code: moja ukochana ma zostać uszczęśliwiona w niedługim czasie telefonem służbowym kontrolowanym WM klamka zapadła tródno szukajmy spokoju ducha. Poważnie bez przepychanek pytam: czy da się to z synchronizować z iCal oraz Adresbook? Czy obsługuje imapa? i czy jest rzeczywiście sam w sobie zgryzliwy- znaczy awaryjny, nie stabilny, zawieszający? No i czy w SPV m5000 da się wymienić system na bardziej przyjazny- jeśli okaże się że WM jest nieżyciowy

#36 Lack

Lack
  • 2171 posts
  • SkądGdynia

Posted 02 October 2006 - 17:48

JSG: do synchro: http://www.markspace.com/
Jeśli nie prowadzi się działalności wywrotowej na takim sprzęcie tylko ogranicza do sprawdzonych aplikacji to z awaryjnością softu nie powinno być problemów. System przyjazny jak każdy windows :-). Conajwyżej na linuxa zmienisz, ale to raczej tylko więcej problemów przyspoży.

#37 JSG

JSG
  • 5459 posts

Posted 02 October 2006 - 17:58

Przyjazny jak każdy windows :/ bardzo bardzo przyjazny- jak bys posłuchał jak moja Ukochana pieszczotliwie mówi do PCta w pracy to doszedł byś do dwóch wniosków- a) słownik wulgaryzmów Monika ma opanowany do perfekcji tak w teorii jak i w praktyce B) windows prowadznony zła ręką- a szef mojej Ukochanej który myśli że cos wie a nic nie wie do takich należy- nie jest systemem przyjaznym. Za stronkę dziekuje, się będzie studiować, telefony idą bezpośrednio z Tajwanu więc troche jeszcze casu na studiowanie jest.

#38 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2630 posts
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Posted 02 October 2006 - 18:25

np.cos takiego [url]http://theapplecollection.com/design/macdesign/iPod-Moto.html[/url],
A przygladal sie ktos SE 910i lub 990i ??

#39 Lack

Lack
  • 2171 posts
  • SkądGdynia

Posted 02 October 2006 - 19:01

Jedi: typowe SE: jeden nie ma ani umts ani edge do transmisji danych, drugi nie ma edge.

#40 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2630 posts
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Posted 02 October 2006 - 19:07

Lack-ale z tego tonu ktory sie tu pojawia,wnioskuje ze ten PDA nie ma w 100% zastapic komputera tylko go wspomagac.

#41 Lack

Lack
  • 2171 posts
  • SkądGdynia

Posted 02 October 2006 - 19:14

Lack-ale z tego tonu ktory sie tu pojawia,wnioskuje ze ten PDA nie ma w 100% zastapic komputera tylko go wspomagac.


Transmisja danych to też funkcja wspomagająca. Pozatym, żaden z nich nie jest Treo 650.

#42 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 02 October 2006 - 19:21

Urządzenia SE serii P9XX to są raczej telefony z dodanymi pewnymi funkcjami charakteryzującymi PDA. Dla mnie największym minusem produktów SE są karty pamięci co w typowym telefonie wcale mi nie przeszkadza, to już w urządzeniu PDA tak. Jeśli chodzi o mnie to takie rzeczy jak EDGE czy nawet GPRS nie są wymagane(aczkolwiek mile widziane) Treo 650 nie ma np. WiFi Tak naprawdę każdy musi sobie odpowiedzieć na jedno pytanie: Czego potrzebuję? I wtedy zacząć poszukiwania.

#43 aldek

aldek
  • 793 posts
  • SkądGrodzisk Maz. Wieś: Reczyce

Posted 02 October 2006 - 20:31

Code, sorry, ale ten adoberider to mordęga, jest dokładnie tak, jak pisałem, nie da się zwykłego pdfa otworzyć, trza najpierw go skonwertować. To może już lepiej przeczytać na PC, zanim konwertować, hę? Albo może go jeszcze jakoś umaić, np. dodając szlaczki, skoro i tak coś robimy, to róbmy...
I tu jest cała wtopa palmów -- ich anachroniczna niezdolność do otwarcia czegokolwiek poza plikami pdb i prc. To nie przeszkadzało, jak nie było kart pamięci, ale jak pojawiły się karty, było nie było to zwykłe dyski, to ludzie zaczęli tam zapisywać różne pliki. A palm ciągle konwertować każe. Palmowe office dataviz także.
Sony Clie było o tyle lepsze, że dołączano soft, który pozwalał na normalne traktowanie plików na karcie. Picsel Viewer widzi pliki .pdf takimi, jakie one są, .doc zresztą też, i .xls takoż. Ba, był nawet prosty file manager.
Nie doczekałem się od Code odpowiedzi dotyczącej unikode, polskich ogonków (tak, mam piloca i guzik daje, bo co najwyżej pozwala ustawić MacCE, a standard ten, jak wszyscy wiemy, zdechł wraz z premierą MacOS X) i edytorów tekstu. Szkoda, bo sam długo szukałem, i nie znalazłem. Wygląda więc na to, że cała ta Palm platforma jest obecnie w PL okdp, a na maka to nawet bardziej niż na pc, bo X unikoduje wszystko, czego się tknie, taki trend.
Piszę te gorzkie uwagi ku przestrodze. Bo znowu jakiś zasłyszy, że palmy są z makami gitara, tak jak g5 jest szybsze od CoreDuo, zakupi za ciężki pieniądz i mu tylko wiara w wyższość platformy zostanie. Moim zdaniem na dzisiaj PDA z Windows plus Missing Sync jest lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza dla właścicieli maków.

#44 Przemion

Przemion
  • 2465 posts
  • SkądAmsterdam

Posted 02 October 2006 - 21:54

Wydaje mi się, że coraz częściej jednak komorki będą przejmowały rolę PDA. Świadczy o tym chociażby to, że Sony i ni eytlko wypuszczaw w najlbliższym czasie "eBookowe" urządzonko, specjalnie do czytania. A producenci tacy jak Nokia i SonyErcisson coraz częśceij proponują nam coraz to lepsze wersje PDAfonów, i jak widzę takiego SE M600, to stwierdzam, że era tradycjnych PDA odchodzi do lamusa (via Treo). Pozatym sam po przebojach z iPaqami, zostalem z telefonem SE K750, i może nie jest to typowy PDA, ale ma wiele funckji takowego, i to się liczy najbardziej.

#45 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 02 October 2006 - 21:58

No tak K750i jest super - wiem co mówię bo również mam. Ale jak wyżej napisałem jestem w sytuacji w której jestem zmuszony mieć dwa telefony. Potrzebuję również nawigacji a zostawianie PDA w aucie grozi jego utratą a zimą również zniszczeniem baterii. No nic jak tylko coś kupię to na pewno podzielę się z Wami wrażeniami :)

#46 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2630 posts
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Posted 03 October 2006 - 08:44

Code-kolega notabene przedstawiciel Plus GSM ma nawigacje na SE i to na slabszym modelu niz K750i bo na K600i,dokupil tylko przystawke GPS z Nokii wielkosci pudelka zapalek(wszystko komunikuje sie przez bluetooth),mozesz ja na rzepa montowac i wszystko chodzi,opcja co do map wyglada tak,ze albo wykupujesz abonament miesieczny ok.60zl i masz dostep do map,albo jednorazowo wysylasz sms-em krotki opis trasy i dostajesz mape na te wlasnie trase,placisz ok.3,50zl.Najlepsze jest to ze mieszkam na malej wiosze i trafil do mnie pod sam dom.

#47 Lack

Lack
  • 2171 posts
  • SkądGdynia

Posted 03 October 2006 - 09:52

Jedi: w dalszym ciągu nie jest to Treo 650 którego Code chce kupić.

#48 tomasz

tomasz

  • 10981 posts
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Posted 03 October 2006 - 10:01

JEDI_V jak się program nazywa? Lack nie koniecznie chce Treo 650 ale jeśli nie znajdę nic innego to właśnie kupię Treo.

#49 Lack

Lack
  • 2171 posts
  • SkądGdynia

Posted 03 October 2006 - 10:10

Lack nie koniecznie chce Treo 650 ale jeśli nie znajdę nic innego to właśnie kupię Treo.


Chcesz palmtop z telefonem i palm osem. Pomijając egzotyczne samsungi to zostaje właśnie treo.

#50 JEDI_V-03965dee98

JEDI_V-03965dee98
  • 2630 posts
  • Płeć:
  • SkądOBERSCHLESIEN

Posted 03 October 2006 - 10:50

Code-chodzi ci o nazwe tej uslugi w PLUS GSM??




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users