Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Naprawa gwarancyjna - Regenersis


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2025 odpowiedzi w tym temacie

#1201 david_lbl_pl

david_lbl_pl
  • 53 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 czerwca 2013 - 06:40

W wywiadzie z prezesem R zostało powiedziane, że nie wiedzą kiedy to jest nowy model a kiedy refub - dostają od apple zafoliowane pudełka i je wydają.


Czyli dostałeś oryginalnie zapakowany telefon z nową ładowarką, przewodem USB itd. ? Niesamowite, nie słyszałem jeszcze o takim przypadku.
Reklamowałeś z tytułu niezgodności towaru z umową czy zwyczajnie oddałeś na gwarancję przez salon ?


Tak dostałem oryginalnie zapakowany z nowa ładowarką itd. Oddawalem na gwarancje.

#1202 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 19 czerwca 2013 - 08:16

Może zwyczajnie dostałes refaba po kimś kto nie rozpakował akcesoriów… Co do twojego wywodu aby zapytać sprzedawców w salonie : po 1. Co ci mieli powiedzieć ? Dla nich zafoliowany telefon to nowy telefon. po 2. Oni tak się znają na tym że głowa mała, byłam tam kiedyś jak miałem problemy z iMessage, nie wiedzieli nawet co to jest. po 3. Mam ciekawsze zajęcia niż chodzić i sprawdzać czy to co pisze jakiś zlepek pikseli na forum to prawda. po 4. Nie wierzę w to i tyle ;) Jak napisałem wcześniej, jeżeli to jest prawda to każdy chciałby nówkę i nie przyjmował refaba. po 5. Od początku wypisywałeś głupoty że jeden an 100 dostaje nowy telefon i dziwnym trafem to byłeś ty. Na tym skończę.

#1203 david_lbl_pl

david_lbl_pl
  • 53 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 czerwca 2013 - 08:36

Może zwyczajnie dostałes refaba po kimś kto nie rozpakował akcesoriów…
Co do twojego wywodu aby zapytać sprzedawców w salonie :
po 1. Co ci mieli powiedzieć ? Dla nich zafoliowany telefon to nowy telefon.
po 2. Oni tak się znają na tym że głowa mała, byłam tam kiedyś jak miałem problemy z iMessage, nie wiedzieli nawet co to jest.
po 3. Mam ciekawsze zajęcia niż chodzić i sprawdzać czy to co pisze jakiś zlepek pikseli na forum to prawda.
po 4. Nie wierzę w to i tyle ;) Jak napisałem wcześniej, jeżeli to jest prawda to każdy chciałby nówkę i nie przyjmował refaba.
po 5. Od początku wypisywałeś głupoty że jeden an 100 dostaje nowy telefon i dziwnym trafem to byłeś ty.
Na tym skończę.


Przecież Co tłumaczę całe pudełko było zafoliowane, nie tylko telefon i akcesoria.
Fantastyczne jest to jak uważasz się za najmądrzejszego, nie chce mi się z tobą dyskutować. Chciałbym tylko zauważyć ze nie musisz za każdym razem kogoś obrażać jak dyskutujesz, co cecha ludzi niedojrzalych emocjonalnie. Nie jestem jedynym który dostał nowy telefon poczytaj ten wątek wcześniej tyle.

- - - Połączono posty - - -

Może zwyczajnie dostałes refaba po kimś kto nie rozpakował akcesoriów…
Co do twojego wywodu aby zapytać sprzedawców w salonie :
po 1. Co ci mieli powiedzieć ? Dla nich zafoliowany telefon to nowy telefon.
po 2. Oni tak się znają na tym że głowa mała, byłam tam kiedyś jak miałem problemy z iMessage, nie wiedzieli nawet co to jest.
po 3. Mam ciekawsze zajęcia niż chodzić i sprawdzać czy to co pisze jakiś zlepek pikseli na forum to prawda.
po 4. Nie wierzę w to i tyle ;) Jak napisałem wcześniej, jeżeli to jest prawda to każdy chciałby nówkę i nie przyjmował refaba.
po 5. Od początku wypisywałeś głupoty że jeden an 100 dostaje nowy telefon i dziwnym trafem to byłeś ty.
Na tym skończę.


Przecież Co tłumaczę całe pudełko było zafoliowane, nie tylko telefon i akcesoria.
Fantastyczne jest to jak uważasz się za najmądrzejszego, nie chce mi się z tobą dyskutować. Chciałbym tylko zauważyć ze nie musisz za każdym razem kogoś obrażać jak dyskutujesz, co cecha ludzi niedojrzalych emocjonalnie. Nie jestem jedynym który dostał nowy telefon poczytaj ten wątek wcześniej tyle.

#1204 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 19 czerwca 2013 - 08:38

Jak mógł dostać refurba (nie refaba) po kimś w zafoliowanym pudełku? :shock: I bez naklejki z nowym numerem IMEI? Bez sensu. 1. Dla mnie telefon w zafoliowanym pudełku to również fabrycznie nowy telefon. Nie wiem jak mógłby być jeszcze bardziej ,,fabryczny"? 2. W większości przypadków - zgadza się. Ale nie jest to normą. 3. Tutaj chyba nerwy Koledze puściły. Forumowicz to nie zlepek pikseli ale człowiek siedzący przed komputerem i szacunek, na równi, należy się wszystkim. I tym którzy dostali refurba, i tym którzy odebrali nowy telefon, i tym którym unieważniono gwarancję. Tym ktorzy mają wiedzę, i tym którzy jej nie posiedli. 4. Wolno Ci mieć swoje zdanie, co jednak nie świadczy o tym że Kolega kłamie. 5. To że nie potrafisz się z tym pogodzić nie oznacza że są to głupoty.

#1205 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 19 czerwca 2013 - 08:51

Jak mógł dostać refurba (nie refaba) po kimś w zafoliowanym pudełku? :shock: I bez naklejki z nowym numerem IMEI? Bez sensu.
1. Dla mnie telefon w zafoliowanym pudełku to również fabrycznie nowy telefon. Nie wiem jak mógłby być jeszcze bardziej ,,fabryczny"?
2. W większości przypadków - zgadza się. Ale nie jest to normą.
3. Tutaj chyba nerwy Koledze puściły. Forumowicz to nie zlepek pikseli ale człowiek siedzący przed komputerem i szacunek, na równi, należy się wszystkim. I tym którzy dostali refurba, i tym którzy odebrali nowy telefon, i tym którym unieważniono gwarancję. Tym ktorzy mają wiedzę, i tym którzy jej nie posiedli.
4. Wolno Ci mieć swoje zdanie, co jednak nie świadczy o tym że Kolega kłamie.
5. To że nie potrafisz się z tym pogodzić nie oznacza że są to głupoty.


W prosty sposób. Niektórzy użytkownicy sprzętu Apple nie rozpakowują nawet akcesoriów, bo maję je od inny sprzętów. Oddają cały komplet na gwarancję akcesoria są jak nowe a to że zafoliują pudełko jest chyba w miarę logiczne prawda?
Idąc dalej :
Ad 1. Refubrykant ? Czy Refabrykant wg. mnie 2 forma jest bardziej poprawna. Niby masz rację. Trudno odróżnić. Tylko serwis wie czy to nowy czy refa/fub.
Ad 2. Z doświadczenia wiem że naprawdę mało sprzedawców ma o pojęcie o tym co sprzedaje, ba nawet na infolinii mało kto wiedział co to jest iMessage.
Ad 3.Nerwy ? Nie wydaje mi się ;) Nie podchodzę emocjonalnie to for internetowych, i nie uważam też że wiem wszystko najlepiej. Wiem i rozumiem bardzo dobrze że za każdym nickiem jest jakiś człowiek , lecz dopóki nie poznam go lepiej/gorzej czy osobiście jest dla mnie zlepkiem pikseli.
Ad 4. Mam swoje zdanie i jego się trzymam.
Ad 5. Pogodzić ? Z czym ? Jeżeli faktycznie dostał nowy telefon, to fajnie nie zmienia to mojego życia w żadnym stopniu i nie mam się z czym godzić czy nie godzić. Niemniej jednak uważam inaczej.


Przecież Co tłumaczę całe pudełko było zafoliowane, nie tylko telefon i akcesoria.
Fantastyczne jest to jak uważasz się za najmądrzejszego, nie chce mi się z tobą dyskutować. Chciałbym tylko zauważyć ze nie musisz za każdym razem kogoś obrażać jak dyskutujesz, co cecha ludzi niedojrzalych emocjonalnie. Nie jestem jedynym który dostał nowy telefon poczytaj ten wątek wcześniej tyle.


Poczytaj sobie to co napisałem wyżej. Nie będę się powtarzał.

#1206 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 19 czerwca 2013 - 09:18

Refubrished czy refabrished? Ale masz rację, mniejsza z tym. Poprawnie po polsku powinno brzmieć refabrykowany.

W prosty sposób. Niektórzy użytkownicy sprzętu Apple nie rozpakowują nawet akcesoriów, bo maję je od inny sprzętów. Oddają cały komplet na gwarancję akcesoria są jak nowe a to że zafoliują pudełko jest chyba w miarę logiczne prawda?

Idąc dalej: gdyby było tak jak zakładasz, ktoś musiałby przynieść nowy telefon do domu, odpakować go z folii, zajrzeć do pudełka i odnieść do salonu. Bo gdyby go aktywował, to pozamiatane. Nie jest to wtedy już nowy telefon. I wątpię aby którykolwiek sprzedawca podłożył się aby sprzedać bądź dać klientowi taki telefon jako nowy. Wystarczyłoby sprawdzić na stronie Apple kiedy był aktywowany. Poza tym, nie spotkałem się jeszcze z tym aby w którymkolwiek salonie była na stanie zgrzewarka do folii.

Jeszcze odnośnie wojenki refabrykowany kontra nowy.
Oddajecie używany telefon na gwarancję. Dostajecie refabrykowaną sztukę, prosto z fabryki. Z nową baterią, z nową, lśniącą obudową. Jeszcze źle?
W przypadku innych producentów dostalibyście swój stary telefon, z wymienioną częścią która uległa awarii. Tutaj polityka Apple jest o lata świetlne do przodu: wszystkie telefony trafiają do fabryki, gdzie są rozbierane, części które się nie zużywają i nadają do ponownego montażu są ponownie wykorzystywane, a pozostałe trafiają do utylizacji. Plusy takiego postępowania: nie grzebie w Waszym urządzeniu żaden serwisant, a wykwalifikowany pracownik fabryki. Dostajecie za swoje używane urządzenie nowiutkie, lśniące i pachnące fabryką. Z nową baterią i obudową. Części ponownie użyte w żaden sposób nie wpływają na pracę urządzenia. Apple oszczędza również na utylizacji. Nie zaśmieca środowiska bardziej niż jest to konieczne. Naprawdę wolelibyście aby serwisant rozebrał Wasz telefon, wymienił antenę, soczewkę bądź jakikolwiek inny element, skręcił ponownie wszystko do kupy i oddał Wam z uśmiechem na twarzy? Pomyślcie nad tym.

#1207 Marsi

Marsi
  • 75 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 czerwca 2013 - 10:27

Ma ktoś może jakieś fotki jak wygląda taki refabrykat? Pudełko? Sam telefon?

#1208 kris2k

kris2k
  • 321 postów

Napisano 19 czerwca 2013 - 10:51

Marsi, wygląda jak każdy nowy, wyjęty z pudełka Iphone. Folia z przodu, folia z tyłu.

#1209 david_lbl_pl

david_lbl_pl
  • 53 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 czerwca 2013 - 10:59

[QUOTE=Paf;2134335]W prosty sposób. Niektórzy użytkownicy sprzętu Apple nie rozpakowują nawet akcesoriów, bo maję je od inny sprzętów. Oddają cały komplet na gwarancję akcesoria są jak nowe a to że zafoliują pudełko jest chyba w miarę logiczne prawda?
Idąc dalej :
Ad 1. Refubrykant ? Czy Refabrykant wg. mnie 2 forma jest bardziej poprawna. Niby masz rację. Trudno odróżnić. Tylko serwis wie czy to nowy czy refa/fub.
Ad 2. Z doświadczenia wiem że naprawdę mało sprzedawców ma o pojęcie o tym co sprzedaje, ba nawet na infolinii mało kto wiedział co to jest iMessage.
Ad 3.Nerwy ? Nie wydaje mi się ;) Nie podchodzę emocjonalnie to for internetowych, i nie uważam też że wiem wszystko najlepiej. Wiem i rozumiem bardzo dobrze że za każdym nickiem jest jakiś człowiek , lecz dopóki nie poznam go lepiej/gorzej czy osobiście jest dla mnie zlepkiem pikseli.
Ad 4. Mam swoje zdanie i jego się trzymam.
Ad 5. Pogodzić ? Z czym ? Jeżeli faktycznie dostał nowy telefon, to fajnie nie zmienia to mojego życia w żadnym stopniu i nie mam się z czym godzić czy nie godzić. Niemniej jednak uważam inaczej.




Oczywiście twoje fantazje tłumaczą też nowy roczny okres gwarancyjny?!
Refub zgodnie z warunkami gwarancji apple ma okres 3 miesięcznej gwarancji lub jeśli oddany telefon miał gwarancję dłużą jeden z tych okresów (dłuższy). Ja mam gwarancję od nowa na rok, jak to wytłumaczysz???


Telefon został mi wydany 17.06.2013 i godzinę później aktywowany dane ze strony Check IMEI - IMEI.info

IMEI: 013555008*******
Model: iPhone 5
Activated: Yes
Telephone Technical Support: 15.09.2013
Repairs and Service Coverage: 16.06.2014
Purchase Date: 31.01.2013
Contract Until: 31.01.2015
Blacklist Korea Networks:
Blacklist Australia Networks:
Blacklist Japan Networks:
Blacklist Telenor (Sweden):
Carrier: Buy carrier check!
SIM lock: Unlocked

Kończę z udowadnianiem że dostałem nowy telefon, z betonem nie powalczysz.
Pozamiatane.

[ATTACH=CONFIG]15602[/ATTACH]

#1210 OleYek

OleYek

  • 17 478 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 19 czerwca 2013 - 11:03

[QUOTE=david_lbl_pl;2134381][QUOTE=Paf;2134335]
Telefon został mi wydany 17.06.2013 i godzinę później aktywowany dane ze strony Check IMEI - IMEI.info
Kończę z udowadnianiem że dostałem nowy telefon, z betonem nie powalczysz.
Pozamiatane.[/QUOTE]


To niczego nie dowodzi. W refurbie miałem tak, jak u Ciebie. Po jakichś 1-2tyg. to się zmieniło i wskoczyła data aktywacji z urządzenia, które było oddane na gwarancję. Więc sprawdź za czas jakiś.

#1211 david_lbl_pl

david_lbl_pl
  • 53 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 czerwca 2013 - 11:09

Tak? i rozumiem że też dostałeś zafoliowany cały zestaw sprzedażowy w fabrycznie zafoliowanym pudełku?

#1212 Paf

Paf
  • 8 094 postów

Napisano 19 czerwca 2013 - 11:12

Telefon został mi wydany 17.06.2013 i godzinę później aktywowany dane ze strony Check IMEI - IMEI.info

IMEI: 013555008*******
Model: iPhone 5
Activated: Yes
Telephone Technical Support: 15.09.2013
Repairs and Service Coverage: 16.06.2014
Purchase Date: 31.01.2013
Contract Until: 31.01.2015
Blacklist Korea Networks:
Blacklist Australia Networks:
Blacklist Japan Networks:
Blacklist Telenor (Sweden):
Carrier: Buy carrier check!
SIM lock: Unlocked

Kończę z udowadnianiem że dostałem nowy telefon, z betonem nie powalczysz.
Pozamiatane.

[ATTACH=CONFIG]15602[/ATTACH]


Po 1. Betonami to możesz nazywać swoich kolegów ze szkoły.
Po 2. Chciałem napisać to co Oleyek, no ale ubiegł mnie.
Po 3. Fantazje ? Jesteś po prostu śmieszny. Wyrażam swoje zdanie, to że jest inne niż twoje to już nie mój problem.
Po 4.

Chciałbym tylko zauważyć ze nie musisz za każdym razem kogoś obrażać jak dyskutujesz, co cecha ludzi niedojrzalych emocjonalnie.

a sam nazywasz mnie

Kończę z udowadnianiem że dostałem nowy telefon, z betonem nie powalczysz.
Pozamiatane.

Pozamiatałeś sam sobie niedojrzały emocjonalnie hipokryto.

#1213 david_lbl_pl

david_lbl_pl
  • 53 postów
  • SkądLublin

Napisano 19 czerwca 2013 - 11:20

Dobrze wobec tego za miesiąc zrobię kolejny zrzut ekranu o okresach gwarancyjnych. "a sam nazywasz mnie Kończę z udowadnianiem że dostałem nowy telefon, z betonem nie powalczysz. Pozamiatane." i nie zamierzam przestać w końcu jestem tylko pixelem... Przeczytaj swoje posty tu i w innych tematach wszędzie używasz arguementum ad personam, poza merytorycznych i najlepiej dyskredytujących innych.

#1214 Marsi

Marsi
  • 75 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 czerwca 2013 - 11:48

Właśnie dostałem kolejny e-mail od REGENERSIS a oto jego treść:
"Witam ponownie,
Uprzejmie informuję, że Pana telefon został wymieniony i jest przygotowany do wysyłki"


Ciekawe na kiedy dojdzie... ...i "co" dojdzie :D
...czekamy.

#1215 zakino

zakino


  • 10 510 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań/Inowrocław

Napisano 19 czerwca 2013 - 11:51

Właśnie dostałem kolejny e-mail od REGENERSIS a oto jego treść:
"Witam ponownie,
Uprzejmie informuję, że Pana telefon został wymieniony i jest przygotowany do wysyłki"


Ciekawe na kiedy dojdzie... ...i "co" dojdzie :D
...czekamy.


Hmmm np. 3 ziemniaki i jakaś figurka :D

#1216 zalceson

zalceson
  • 41 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 19 czerwca 2013 - 12:24

Już przestańcie kłócić się o to czy to nowy, czy to refurb. To nie ma znaczenia. Mój, przyjmijmy refurb, był jak nowy z kartonika. Zafoliowany, bez najmniejszej ryski. Sam telefon oczywiście, bez akcesoriów. I jestem zadowolony, a każdemu życzę takiej nówki i tak szybkiej reakcji Regenersis jak w moim wypadku :)

#1217 macsupport

macsupport

  • 8 620 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 czerwca 2013 - 12:38

Oczywiście twoje fantazje tłumaczą też nowy roczny okres gwarancyjny?!
Refub zgodnie z warunkami gwarancji apple ma okres 3 miesięcznej gwarancji lub jeśli oddany telefon miał gwarancję dłużą jeden z tych okresów (dłuższy). Ja mam gwarancję od nowa na rok, jak to wytłumaczysz???


Sprawdź na stronie Apple https://selfsolve.ap...rantyDynamic.do za około miesiąc, bo na początku każdy ma rok, a potem z czasem jest to zmniejszane do 90 dni lub końca gwarancji poprzedniego telefonu. Oczywiście nie mówię, że w Twoim przypadku tak ma być, ale sprawdzić warto.

#1218 Marsi

Marsi
  • 75 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 19 czerwca 2013 - 13:18

Hmmm np. 3 ziemniaki i jakaś figurka :D


Wszystko możliwe :)

#1219 janoszu

janoszu
  • 27 postów

Napisano 19 czerwca 2013 - 13:52

Mojego 4s w poniedziałek wrzucono do bazy - status naprawa w serwisie regenersis warsaw,liczylem na szybkie załatwienie sprawy ale widze ze sie przedłuża. A ze jestem niecierpliwy na punkcie tych spraw mam nadzieje ze nie przyjdzie mi długo czekać.

#1220 Marsi

Marsi
  • 75 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 20 czerwca 2013 - 18:03

No więc mojej historii ciąg dalszy. Wczoraj telefon został wysłany z REGENERSIS do punktu Elkom (tu gdzie oddałem telefon na gwarancję) Dziś go odebrałem. Ja oddawałem SAM TELEFON bez żadnych akcesoriów pudełka itp. Jak już pisałem dziś go odebrałem - sam telefon - nie dostałem żadnych akcesoriów, żadnego dodatkowego pudełka, żadnego serwisowego pudełka i uwaga ŻADNYCH DODATKOWYCH NAKLEJEK TYPU IMEI! Sam telefon! Model: A1429. Paczka została wysłana kurierem DPD a telefon był owinięty w folię bąbelkową. Sam aparat faktycznie wygląda jak nówka 0 jakichkolwiek zadrapań nie ma nawet mowy o rysach. Na telefonie są folie po obu stronach. Technicznie też wydaje sie być w 100% sprawny. (swoja drogą ciekawe jak długo wytrzyma w tym przycisk sleep/wake) Cały okres gwarancyjny trwał od 14.05.2013 do 20.06.2013 a naprawa polegała na wymianie telefonu. Dodaje fotki poglądowe.

[ATTACH=CONFIG]15612[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15613[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15614[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15615[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15616[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]15617[/ATTACH]

Gdyby ktoś chciał zamienię na taki sam tylko BIAŁY! (może być używany)

Pozdr
B.

#1221 wiader

wiader
  • 64 postów
  • SkądGliwice

Napisano 20 czerwca 2013 - 19:37

Ja również otrzymałem dzisiaj telefon z regenersis, czekałem od 13.05.2013 do 20.06.2013. Tel oddawałem w Play bez akcesoriów i podczas odbioru doniosłem akcesoria i otrzymałem zafoliowane pudełko. Tel nówka, ofoliowana.

#1222 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 20 czerwca 2013 - 19:44

Oddawałeś na gwarancję, czy niezgodność towaru z umową?

#1223 f0kus

f0kus
  • 186 postów
  • SkądWrocław

Napisano 20 czerwca 2013 - 20:32

masakra ja juz sam nie rozumiem jeden ma tak a drugi gorzej a juz 3 x wymieniam w trakcie 4 miesiecy a 1 wymiana po 4 dniach

#1224 wiader

wiader
  • 64 postów
  • SkądGliwice

Napisano 20 czerwca 2013 - 20:50

Oddawałeś na gwarancję, czy niezgodność towaru z umową?


oddawałem, na gwarancję. Ogólnie chciałem żeby naprawiali.

#1225 Erykos

Erykos
  • 2 847 postów

Napisano 20 czerwca 2013 - 21:04

Po prostu Play poszedł na rękę, bo raczej gdyby telefon był kupiony np. w AOS i oddany z całym pudełkiem do Regenersis, to i tak by Ci dali refuba.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

0 użytkowników, 5 gości, 0 anonimowych