Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zune


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
104 odpowiedzi w tym temacie

#51 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 15 września 2006 - 14:44

Strasznie wielki i brzydki ten Zune. Wolałbym "szufelkę" albo... iRivera T20.

#52 naresh

naresh
  • 2 079 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 września 2006 - 15:28

Kurcze pierwszy raz widze tak minimalistyczne pudelko dla produktu M$ :) Troche przypomina pudelko jakiegos produktu Macromedia (juz Adobe). No coz M$ jak zwykle troszke poczekal az inne firmy zapchaja rynek a potem sam probuje ich przebic... stala ich praktyka... To co sprawdzone wziasc, "podkrecic" i puscic jeszcze raz w rynek. co do menu :) pewnie bedzie menu start :D

#53 borzar

borzar
  • 534 postów

Napisano 16 września 2006 - 15:30

Najważniejsza zaleta Zune polega na tym, że będzie można legalnie kupić do niego muzykę przez internet.


Do iPoda też w Polsce kupisz legalne MP3 w sklepie www.emusic.com. Może nie wszystko, ale sporo dobrej muzyki po kilkanaście centów za kawałek. Prosto i legalnie.

#54 tomian

tomian
  • 72 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 września 2006 - 22:53

Zune's Final Price:
http://gizmodo.com/g...msrp-202066.php
Cena rewelacyjna :)

#55 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 20 września 2006 - 23:07

Zen Creativa ma grożnego rywala.

#56 michalroman

michalroman
  • 51 postów

Napisano 21 września 2006 - 09:48

ciekawe co M$ wymyslil z menu

http://izune.pl/index.php/archives/28
nb. Click Wheel w Zune jest ściemniony, to zwykły przycisk działający w 4 kierunkach, tylko wygląda jak kółko...

ciekawe z czego obudowa jest tego Zuna.

plastik, panie, zwykły plastik...

#57 michalroman

michalroman
  • 51 postów

Napisano 21 września 2006 - 10:00

Strasznie wielki i brzydki ten Zune.

Że wielki, to się nie zgodzę - wymiary ma niemal identyczne jak iPod Video. (porównanie wielkości obu urządzeń i ich ekranów: http://izune.pl/index.php/archives/32).
Ale brzydki jest jak noc, to fakt... (choć o gustach ponoć się nie dyskutuje :)). Dobili mnie zwłaszcza tym brązowym...

#58 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 21 września 2006 - 14:02

to czyli juz się zgoryszyło M$ z obudową bo apple poprawiło swoje błędy zmieniając materiał ale plastiku( z tylu) nie wsadzal. A tu M$ plastik wsadza normalnie paranoja) oni chyba nie widzą jak apple zmienia swoją obudowe z dobrej na jeszcze lepsza)

#59 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 września 2006 - 14:30

to czyli juz się zgoryszyło M$ z obudową bo apple poprawiło swoje błędy zmieniając materiał ale plastiku( z tylu) nie wsadzal. A tu M$ plastik wsadza normalnie paranoja) oni chyba nie widzą jak apple zmienia swoją obudowe z dobrej na jeszcze lepsza)


Racja, paranoja, głównie ze strony użytkowników iPodów co ciekawe.
A co w obudowie dorosłego ipoda zmieniło się z dobrego na jeszcze lepsze?

#60 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 21 września 2006 - 14:48

mowie o obudowie nie o rzeczach we wnatrz. Uważam że aluminium te co nuby się rysowało szybko wcześniej było dobre teraz niby ma się prawie wogle nie rysować w zwykłym używaniu. A plastik jak plastik niech i twardy będzie to i tak będzie się rysować Bardzo szybko, przez duże B.

#61 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 września 2006 - 14:58

mowie o obudowie nie o rzeczach we wnatrz. Uważam że aluminium te co nuby się rysowało szybko wcześniej było dobre teraz niby ma się prawie wogle nie rysować w zwykłym używaniu. A plastik jak plastik niech i twardy będzie to i tak będzie się rysować Bardzo szybko, przez duże B.


A ja mówie o dorosłych ipodach (czyli obecnie 30 i 80 GB), które były i są od fronto z plastiku a od tyły z polerowanego nie wiem po co metalu (jak zresztą poprzedni nano).

#62 mind

mind
  • 673 postów
  • SkądWysokie Maz.

Napisano 21 września 2006 - 15:14

mi to tu akórart wcale się nie rysował tylko z tyłu od kluczy! A na wyświetlacz nakleiłem taki papier przezroczysty co się książki obkłada i spoko było. potem już pokrowiec kupiłem, znaczy sie 2 dni po zakupi i stwierdzeniu że się ''troche" porysował

#63 Łukasz Ignacyk

Łukasz Ignacyk
  • 4 943 postów
  • SkądKraków, PL

Napisano 21 września 2006 - 19:39

Że wielki, to się nie zgodzę - wymiary ma niemal identyczne jak iPod Video.


Ale ja porównuję do iPoda shuffle :-D
http://www.apple.com...e/features.html

Zresztą i tak Zune ma ponoć nie działać z Macami:
http://izune.pl/index.php/archives/31

#64 michalroman

michalroman
  • 51 postów

Napisano 21 września 2006 - 22:08

Ale ja porównuję do iPoda shuffle :-D
http://www.apple.com...e/features.html


Nie, no jak z shuffle, to nie ma co porównywać, heh...
Żeby z tym wygrać, to by musieli już chyba chipa do mózgu wszczepiać. Tylko kto by na to poszedł ? (komu by się chciało co wtorek chodzić do przychodni ściągać security update'y)
;)

#65 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 21 września 2006 - 22:11

Zresztą i tak Zune ma ponoć nie działać z Macami:
http://izune.pl/index.php/archives/31


Hmmm... Ciekawa polityka... Chcesz Zune'a - kup Windows? Cóż... w stosunku do iPod'a to jest to poważny minus na konto Zune'a.

#66 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 września 2006 - 00:08

Hmmm... Ciekawa polityka... Chcesz Zune'a - kup Windows? Cóż... w stosunku do iPod'a to jest to poważny minus na konto Zune'a.


Przecież to w zasadzie nieistotny szczegół.

#67 MacTom

MacTom
  • 811 postów

Napisano 22 września 2006 - 00:19

Przecież to w zasadzie nieistotny szczegół.


Może być i dla Ciebie nieistotny, ja bym tak nie powiedział... W końcu jakaś tam część użytkowników iPod'ów używa Windowsa, dlaczego więc nie mogłoby to działać w drugą stronę? Dlaczego Microsoft nie mógłby macuserom umożliwić korzystania ze swojego produktu? A jak ktoś używa tylko OS X i zachce mu się Zune'a (w co ja osobiście wątpię, ale jednak :))? Myślę, że Zune by na tym nie stracił, a i mógłby zyskać więcej klientów. Moim zdaniem działa to na niekorzyść Zune'a, który traci w tym momencie potencjalnych użytkowników...

#68 iSylwek

iSylwek
  • 872 postów

Napisano 22 września 2006 - 00:34

pewnie będzie jakiś płatny soft na market place do obsługi zuna w osx tak jak z pocket pc i tyle......... w końcu teraz na wszystkim oszczędzają, ale to, że apple nie dodaje teraz płyty z itunes jest już chyba delikatnym przegięciem :roll: w końcu są chyba jeszcze gdzieś ludzie którzy nie mają dostępu do internetu i co mają iść do kumpla czy kafejki? aaaaaaaa............ idę już chyba spac zzzzzzzz pozdrawiam

#69 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 22 września 2006 - 08:53

Może być i dla Ciebie nieistotny, ja bym tak nie powiedział... W końcu jakaś tam część użytkowników iPod'ów używa Windowsa, dlaczego więc nie mogłoby to działać w drugą stronę? Dlaczego Microsoft nie mógłby macuserom umożliwić korzystania ze swojego produktu? A jak ktoś używa tylko OS X i zachce mu się Zune'a (w co ja osobiście wątpię, ale jednak :))? Myślę, że Zune by na tym nie stracił, a i mógłby zyskać więcej klientów. Moim zdaniem działa to na niekorzyść Zune'a, który traci w tym momencie potencjalnych użytkowników...


Wiesz, równie dobrze można by zapytać czemu wielu programów jak i samego systemu operacyjnego nie można kupić bez komputera u Apple - stawiam dolary przeciw orzechom, że traci się w tym momencie znacznie więcej użytkowników niż Zune bez wsparcia dla X'a.
W przypadku Apple chodzi o marketing, w przypadku MS pewnie o rachunek ekonomiczny - zysk nie pokryje kosztów i już.

#70 duzers

duzers
  • 163 postów
  • SkądDolny Śląsk

Napisano 24 września 2006 - 10:48

Podsumowując - jak coś jest do wszystkiegi TO JEST DO NICZEGO !!!

#71 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 września 2006 - 11:19

Podsumowując - jak coś jest do wszystkiegi TO JEST DO NICZEGO !!!


No, chyba, że pochodzi od Apple, wtedy wszystko cacy.

#72 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 02 października 2006 - 18:48

Bez obaw, Zune nie naruszy iPoda. Wszystko widać po tych zdjęciach:

Zdjęcia Zune'a 30GB w porównaniu z iPodem 80GB

#73 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 października 2006 - 19:04

Bez obaw, Zune nie naruszy iPoda.


Uff, kamień spadł mi z serca.

Wszystko widać po tych zdjęciach:

Zdjęcia Zune'a 30GB w porównaniu z iPodem 80GB


Znaczy co?

#74 korniszon

korniszon
  • 1 152 postów
  • Skądkanalizacja

Napisano 02 października 2006 - 19:20

Zune jest znacznie większy od 80GB iPoda, a przypomnę, że ma zaledwie 30GB. iPod 30GB, bo do niego trzeba by porównywać, jest w takim układzie o wiele mniejszy od Zune. Obudowa jest chamskim plastikiem - wiem, iPod się rysuje itp., ale mimo wszystko wygląda lepiej niż chropowaty gruby plastik. Czyli za 249$ są do wyboru dwie opcje: duży i gruby Zune i cienki iPod. Ponoć pozostałe elementy, czyli nawigacja, ekran itp. są porównywalne i tym lepiej dla konkurencji. Mimo to nie sądzę, by ktoś chciał kupić coś większego niż mniejszego, oraz że prawdziwym konkurentem mogą być plajery innych firm, które trochę dłużej ścigają się z iPodem na rynku DAP

#75 Lack

Lack
  • 2 171 postów
  • SkądGdynia

Napisano 02 października 2006 - 20:30

Zune jest znacznie większy od 80GB iPoda, a przypomnę, że ma zaledwie 30GB. iPod 30GB, bo do niego trzeba by porównywać, jest w takim układzie o wiele mniejszy od Zune.
Obudowa jest chamskim plastikiem - wiem, iPod się rysuje itp., ale mimo wszystko wygląda lepiej niż chropowaty gruby plastik.
Czyli za 249$ są do wyboru dwie opcje: duży i gruby Zune i cienki iPod. Ponoć pozostałe elementy, czyli nawigacja, ekran itp. są porównywalne i tym lepiej dla konkurencji. Mimo to nie sądzę, by ktoś chciał kupić coś większego niż mniejszego, oraz że prawdziwym konkurentem mogą być plajery innych firm, które trochę dłużej ścigają się z iPodem na rynku DAP


Powiem tyle, MacBooki z chamsko tandetnego plastiku, ważącego tyle co ołów jakoś się sprzedają.
Ekran jest porównywalny jak 17" do 19", nawigacja niebardzo.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych