Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy shuffle? - i do tego mówi po polsku? ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#101 duzers

duzers
  • 163 postów
  • SkądDolny Śląsk

Napisano 11 marca 2009 - 20:20

Ludzie, przecież to Shuffle. Ten model iPoda ma służyć właśnie w sytuacjach kiedy nie możesz lub nie chcesz grzebać przy samym odtwarzaczu. To jest iPod do biegania lub słuchania losowo wybranych piosenek. Kiedy biegasz nie przeszkadza ci jakość muzyki bo w tle i tak słyszysz własne sapanie. Dla mnie genialne !!! Co do słuchawek innych firm. Firmy, które produkują gadżety też muszą zarobić. Kupisz przejściówkę i po kłopocie.

#102 lupowilk-4d485847d8

lupowilk-4d485847d8
  • 606 postów

Napisano 11 marca 2009 - 20:25

łohoho... Narzekanie na Apple? Na firmę Apple? G.

kiedy trzeba to trzeba, w koncu kazdy ma umysl i widzi ze w tej firmie zaczyna sie znowu okres "spadku".
Raz ida w gore, raz w dol, raz w gore raz w dol. jak spada rentownosc, to panika i wracamy do korzeni (jakosc), jak idzie sprzedaz do gory, to jakosc w dol...czekamy na kolejny dolek. :)

#103 mf.31101985

mf.31101985
  • 723 postów
  • SkądRadom, PL

Napisano 11 marca 2009 - 20:26

Szykuje się aktualizacja iTunes -> na stronie ze specyfikacją nowego Shuffle w wymaganiach podano "iTunes 8.1 lub nowszy", a na stronie Apple - iTunes - Download iTunes podano "iTunes 8.1 coming soon".

#104 Squidward

Squidward
  • 109 postów
  • SkądBikini Bottom

Napisano 11 marca 2009 - 20:28

Prostota i anodyzowane aluminium - jedyne rzeczy jakie mi się w owym iPodzie podobają. A reszta? Średnio ciekawa: - umiarkowana wygoda, na pewno wygodniej jest przycisnąć przcisk na urządzeniu niż machanie ręką koło twarzy w poszukiwaniu "pilota" a do tego jeszcze zabawa z pojedyncze, podwójne i potrójne naciśnięcia; co w przypadku chowania kabla pod kurtką, nie każdy jest tak "stylowy" i nie lubi jak mu kable latają - zmuszenie do korzystania ze słuchawek Apple które nie grzeszą jakością dźwięku, poza tym mają kosmiczną cenę w stosunku do osiągów

#105 filemoon

filemoon
  • 137 postów
  • SkądDublin

Napisano 11 marca 2009 - 20:38

Mozna byc fanboyem Apple i mozna patrzec na dobre produkty kosztujace nieco powyzej standartu standardu :).

Moim zdaniem wymuszenie uzywania konkretnych sluchawek to porazka ja osobiscie czasem podpinam cos naprawde wysokiej jakosci do Ipoda (zaroowno do classica ktorego mama jako baza mp3 w samochodzie - czasem go jednak odpinam z auta) jak i to shufle mojej wybranki. I te ograniczenia apple mi sie nie podobaja.

Fajne bardzo fajne - wrecz cudowne - ale po co. Ja chce przyciski i dowolne sluchawki.
Mam nadzieje ze nie zniszcza pozostalych ipodow.

Steve niech do zdrowia wraca bo firma dryfuje w dziwnym kierunku.

#106 mf.31101985

mf.31101985
  • 723 postów
  • SkądRadom, PL

Napisano 11 marca 2009 - 20:46

Ważniejsze zmiany jakie mają pojawić się w iTunes 8.1: - konwersja muzyki z płyt CD do formatu jakości iTunes Plus, czyli AAC 256kb/s - usługa Genius uzupełniona o filmy i programy TV - przyspieszenie działania programu, np. podczas wczytywania dużych bibliotek, przeglądania iTunes Store i synchronizacji z iPod'ami/iPhone'ami.

#107 SweepeRpl

SweepeRpl
  • 196 postów

Napisano 11 marca 2009 - 20:48

No dokladnie, przeciez to jest iPodzik przeznaczony dla sportowcow. Na silownie, gdzie i tak w tle leci jakas inna muzyka z radia / tv. Na bieganie, gdzie slyszysz wlasne tetno i oddech. Na jezdzenie na rowerze, kiedy nie za bardzo mozesz sterowac zwyklymi przyciskami. Nie do sluchania w samochodzie czy codziennego uzytku IMO. Jak ktos szuka dobrego dzwieku to niech sobie kupi odtwarzacz winyli i kolekcje plyt Pink Floyd.. i porzadne glosniki, a nie sluchawki ;) Jak dla mnie to gites. Pewnie kiedys sie skusze, bo z iPhonem w kieszeni/na pasku kiepsko sie biega. Poczekam az tylko cena USD znow wroci do 2zl ;P

#108 beczkas

beczkas
  • 160 postów
  • SkądWawa

Napisano 11 marca 2009 - 20:56

ja biegam i na początku biegałem z słuchawkami apple dla mnie masakra. Wolę się odciąć od świata i słyszeń własne sapanie i muzykę a nie jeszcze do tego samochody itp.

#109 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 11 marca 2009 - 20:57

popełnili świadomie błąd, teraz apple wyeliminowało innych producentów słuchawek, ma apple łeb do interesów, ha pewnie następny ipod i iphone będzie miał też takie rozwiązanie

#110 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 11 marca 2009 - 21:03

NIE WYWOLUJ WILKA Z LASU! :lol:

#111 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 11 marca 2009 - 21:03

a co to za roznica grzebac przy ipodzie (shuffle) czy przy sluchawkach ??

#112 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2009 - 21:14

mimo wszystko chyba się do niego przekonałem, na wiosnę będzie mój :)

#113 lashred

lashred
  • 254 postów
  • SkądWrocław, Poland

Napisano 11 marca 2009 - 21:24

Mi się osobiście nowa shuffle' ka bardzo podoba, aczkolwiek brak w niej przycisków, mogli pozostawić tam przyciski które znajdowały się w shuffle 2g... Ale obudowa jest piękna, stylistyka powala ale sterowanie... tutaj zawalili, gdyby nie to to byl bym w stanie odpuścić sobie kilka rzeczy i go kupić, a tak to co najwyzej na prezent... Szkoda

#114 nixon123

nixon123
  • 486 postów
  • SkądGliwice

Napisano 11 marca 2009 - 21:25

a co to za roznica grzebac przy ipodzie (shuffle) czy przy sluchawkach ??


taka, że jeżeli chcesz słuchać muzyki na innych słuchawkach to już nie możesz, poza słuchawki apple lubią się psuć, bynajmniej mnie, przy bieganiu (a do tego chyba shuffle między innymi jest) itd albo się końcówka łamie czy raz mi się "zalały" potem z uszu podczas treningu. A słuchawki Apple do najtańszych nie należą.

---- Dodano 11-03-2009 o godzinie 23:27 ----

Mi się osobiście nowa shuffle' ka bardzo podoba, aczkolwiek brak w niej przycisków, mogli pozostawić tam przyciski które znajdowały się w shuffle 2g... Ale obudowa jest piękna, stylistyka powala ale sterowanie... tutaj zawalili, gdyby nie to to byl bym w stanie odpuścić sobie kilka rzeczy i go kupić, a tak to co najwyzej na prezent... Szkoda


takie same przyciski "frontowe" były w ipod s 1g :P

#115 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2009 - 21:31

Jak dla mnie najładniejsza shuffle' ka jaką do tej pory stworzyło Apple. Wydaje mi się, że sterowanie za pomocą słuchawek może być całkiem przyjemne i praktyczne.

#116 bajej

bajej
  • 360 postów

Napisano 11 marca 2009 - 21:35

wystarczyły by 3 malutkie przyciski z boku obudowy jak ipodzie touch czy iphonie które dawałyby efekt next/previous i glośniej/ciszej i play/pause i nie byloby problemów, a minimalizm zostałby zachowany.

#117 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 11 marca 2009 - 21:35

Pamiętacie styczniowy Macworld '09? Hasłem było "Even the small talk will be big", spekulowano nawet, że pojawi się iPhone Nano... Dzisiaj, po premierze nowego iPod'a Shuffle promowanego właśnie hasłem "Small talk", można mieć wrażenie, że był on już gotowy wtedy, ale w ostatniej chwili z jakiegoś powodu zrezygnowano z zaprezentowania go światu. Co wy na to?

#118 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 11 marca 2009 - 21:40

Przekombinowali z tym iPodem. Uważam, że sterowanie niem jest beznadziejne. Czy może mi ktoś powiedzieć jak się cofnąć np. o jeden utwór? "Geniusze" z Apple chyba o tym nie pomyśleli. Mam także zastrzeżenie do Voice Over. Mnie na przykład strasznie by wkurzał jak jakiś zmodulowany głos będzie mi pitolił do ucha czego słucham. Porażka na całej linii.

#119 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 11 marca 2009 - 21:42

@b.milewski 3x click = previous song A VooiceOver nie musisz słuchać.

#120 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 11 marca 2009 - 21:42

Wg. Mnie wydaje sie to bardzo prawdopodobne ale czrmu? Pewnie na Steva J. czekali.

#121 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 marca 2009 - 21:50

VoiceOver tylko na życzenie.
3 naciśnięcia- Poprzednia piosenka.

Kvczor był szybszy.:D

#122 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 11 marca 2009 - 21:54

po przemyśleniu: na cholerę komu voice over w ipodzie. abstrahując już w ogólę od sytuacji, w której wgrywamy na mp3 znaną nam muzykę, to mnie shufelk*zawsze kojarzyła się z tym, że wrzucam muzykę i ide pobiegać do parku. bankowo każdy podczas biegania będzie słuchał voiceovera i zapamiętywał tytuł i zespoł tego co leci. prędzej przyjdzie do domu, i wieczorem bardziej się zainteresuje tym czego słuchał do biegania ;) obsługa pilota: na plus, trzeba sie będzie przyzwyczaic, ale wydaje mi się ze po paru dniach to będzie intuicyjne i szybkie wduszanie odpowiednich przycisków. nie rozumiem narzekań na jakość słuchawek. ja rozumiem, można być audiofilem, ale czy podczas biegania po lesie albo ćwiczeń na siłowni musimy mieć idealne słuchawki z pasmem przenoszenia? przecież i tak skupiamy sie na cwiczeniach, muzyka ma być dla rytmu, ma być tłem. wręcz, ja z moim nano używam słuchawek dołączonych do ipoda i do słuchania muzyki w drodze w jakieś miejsce są świetne. a w domu mam inny sprzęt, który służy do prawdziwych, porządnych odsłuchów. odtwarzacz, a tym bardziej shuffle do tego nie służy. design: bardzo ładny, prosty i stylowy, aczkolwiek rzeczywiście, rysunek jabłka by się przydał na boku, bo jakoś puste to miejsce jest. Byle nie taki jak na najnowszym nano, bo ściera się paskudnie! :P

#123 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2009 - 22:20

haha, znalazłem alternatywne słuchawki dla tego urządzonka,
Słuchawki sterowane mimiką twarzy - Gadżetomania.pl - gadżety, nowości techniczne, nowości technologiczne, nowości komputerowe

#124 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 11 marca 2009 - 22:22

po przemyśleniu:

na cholerę komu voice over w ipodzie. abstrahując już w ogólę od sytuacji, w której wgrywamy na mp3 znaną nam muzykę, to mnie shufelk*zawsze kojarzyła się z tym, że wrzucam muzykę i ide pobiegać do parku. bankowo każdy podczas biegania będzie słuchał voiceovera i zapamiętywał tytuł i zespoł tego co leci. prędzej przyjdzie do domu, i wieczorem bardziej się zainteresuje tym czego słuchał do biegania ;)

obsługa pilota: na plus, trzeba sie będzie przyzwyczaic, ale wydaje mi się ze po paru dniach to będzie intuicyjne i szybkie wduszanie odpowiednich przycisków.

nie rozumiem narzekań na jakość słuchawek. ja rozumiem, można być audiofilem, ale czy podczas biegania po lesie albo ćwiczeń na siłowni musimy mieć idealne słuchawki z pasmem przenoszenia? przecież i tak skupiamy sie na cwiczeniach, muzyka ma być dla rytmu, ma być tłem. wręcz, ja z moim nano używam słuchawek dołączonych do ipoda i do słuchania muzyki w drodze w jakieś miejsce są świetne. a w domu mam inny sprzęt, który służy do prawdziwych, porządnych odsłuchów. odtwarzacz, a tym bardziej shuffle do tego nie służy.

design: bardzo ładny, prosty i stylowy, aczkolwiek rzeczywiście, rysunek jabłka by się przydał na boku, bo jakoś puste to miejsce jest. Byle nie taki jak na najnowszym nano, bo ściera się paskudnie! :P


ho ho faktycznie! zwłaszcza te starsze modele słuchawek były IDEALNE do uprawiania sportu. Na moim przykładzie, kiedy musiałem założyć te pseudo słuchawki i podbiec do tramwaju, zaledwie po kilku krokach wyleciała mi najpierw jedna słuchawka, a nastepnie druga z ucha. Po prostu mistrzostwo.

#125 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 11 marca 2009 - 22:25

może te stare, w tych dołaczonych do nano mogę spokojnie śmigać w lewo i w prawo (a biegam to ja całkiem szybko) i jakoś nawet sie nie ruszają w uszach! dodatkowo dodam, że uszy czyszczę codziennie, wiec nie ma mowy o dodatkowym przyklejaniu ;> XD




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych