Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Nowy shuffle? - i do tego mówi po polsku? ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
176 odpowiedzi w tym temacie

#76 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2009 - 17:30

Stara szufelka + nowe pamięci + funkcja VoiceOver + funkcja ShakeToShuffle (znana z iPodów Nano 4 generacji) = 10-krotnie większy zysk niż w przypadku opisywanego tutaj Shuffle...


zgadzam się z tym w 100%.
tylko patrząc na to z innego punktu widzenia, cały myk polega na nowym designu shuffla i na jego małych rozmiarach, które przyciągną nie mniej chętnych niż w przypadku poprzednich generacji., chociaż będą to głównie odbiorcy kierujący się wyglądem/modą a nie funkcjami, które są oferowane.

#77 lupowilk-4d485847d8

lupowilk-4d485847d8
  • 606 postów

Napisano 11 marca 2009 - 17:31

Stara szufla jest boska jak dla mnie. codziennie trenuje ze mna :) Ta nowa jest ladna, ale....dla mnie ma 1 minus - sterowanie w sluchawce...sluchawki zawsze szybko sie psuja...czyli czestsza wymiana.

#78 EpureLight

EpureLight
  • 149 postów
  • SkądBolesławiec

Napisano 11 marca 2009 - 17:36

Ja uważam, że nowa szufelka jest tym czego oczekiwalem od odtwarzacza. A pilot ? Zalezy od upodobania, mi się osobiście bardziej podoba sterowanie z pilota. Druga sprawa to to, że apple wypuściło niedawno in-ear earphones, może słabo się sprzedają? Gdyby nie cena tych słuchawek chętnie bym sie skusił na nowego iPoda. Dziwi mnie jednak, że na odtwarzaczu pierwszy raz (poprowcie mnie jak się myle) nie ma umieszczonego legendarnego napisu "iPod" :P

#79 maclover

maclover
  • 61 postów
  • SkądC-n Mokotów

Napisano 11 marca 2009 - 17:43

mega przegiecie

#80 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 11 marca 2009 - 17:49

. Dziwi mnie jednak, że na odtwarzaczu pierwszy raz (poprowcie mnie jak się myle) nie ma umieszczonego legendarnego napisu "iPod" :P


Fakt :( nie ma.... kurde.... kupiłbym to tylko to sterowanie :roll:

#81 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 11 marca 2009 - 17:51

Ueeee, też myślałem że to robota jakiegoś fanboya. Moim zdaniem poprzednia szufelka to o wiele lepsze rozwiązanie, pod każdym względem. Do dupy z tymi słuchawkami, nie będzie można podłączyć poda np. w aucie. Poprzedni był tak mały i dobrze skrojony, że nic bym nie zmieniał (nawet pamięci, 1 czy 2 gb to mnóstwo miejsca na muzykę). edit--- Być może to dlatego darze poprzednią szufelkę takim uczuciem, że sam ją zaprojektowałem. Znaczy, może nie sam i nie zaprojektowałem ;), ale dawno temu zobaczyłem pilot z radiem do iPoda Classic i pomyślałem .. "fajnie by było gdyby zmieścili cały odtwarzacz w takim pilocie". Zatem nie trudno sobie wyobrazić, jak się ucieszyłem na widok spełnienia moich wyobrażeń pod postacią iPod shuffle 2G :)

#82 Acidov

Acidov
  • 287 postów

Napisano 11 marca 2009 - 17:52

Pierwszy raz starszy model podoba mi sie bardziej od nowego. Chybiony design, koniecznosc uzywania firmowych sluchawek i ta smieszna "mówiona" funkcja ktora w dodatku nie na kazdym komputerze (a nawet systemie macowym) spisuje sie tak samo. Tak to jest jak sie probuje ulepszyc cos co juz jest bardzo dobre.

#83 _AE

_AE
  • 18 postów

Napisano 11 marca 2009 - 17:58

Dziwi mnie jednak, że na odtwarzaczu pierwszy raz (poprowcie mnie jak się myle) nie ma umieszczonego legendarnego napisu "iPod" :P


Może to nie jest iPod ;) Prawdziwy iPod powinien mieć jednak kółko

#84 golabek

golabek
  • 110 postów
  • SkądNisko

Napisano 11 marca 2009 - 18:15

iTouch nie ma kółka ;) Juz sobie wyobrażam to sterowanie głosem ;) A słuchawki, mi nie przeszkadzają :P

#85 Kvczor

Kvczor
  • 1 468 postów

Napisano 11 marca 2009 - 18:22

Zaraz zaraz.. Jak Apple wyobraża sobie wybranie utworu spośród 1000 KLIKANIEM??

#86 Leonard

Leonard
  • 1 193 postów

Napisano 11 marca 2009 - 18:22

@golabek z tego co zrozumiałem to nie ma być sterowanie głosem, tylko odczytywanie na głos (przez skrzata w ipodzie :) ) nazw utworów i playlist. @Kvczor - dokładnie o tym samym pomyślałem, jedynie można wykorzystać taką pojemność w trybie shuffle (z czym też będzie kłopot w zw z pseudo losowym algorytmem wybierającym utwory). Dlatego uważam że pojemność poprzedniej wersji to dla mp3 optymalny rozmiar.

#87 mimon

mimon
  • 158 postów
  • SkądMaków Maz

Napisano 11 marca 2009 - 18:24

trochę przesadzili. W moim przypadku (i 3 innych urzytkowników użytkowników w rodzinie) słuchawki apple nie przetrwały próby czasu, przynajmniej te od shuffli 1gen, nano 2, 3 gen i toucha. Te iphonowe tak naprawde nie są sprawdzone bo po co "przecież i tak się rozwalą".
Oby te były troche lepsze...

#88 _kaz

_kaz
  • 213 postów

Napisano 11 marca 2009 - 18:27

dlaczego po zsynchronizowaniu z makiem jest inny głos niż z pc? widzę, że odkąd steve poszedł na chorobowe to w apple wszystko się porąbało: nowy ipod - parodia, quick time w snow leo - brzydal, safari 4 z zakładkami tez nie pasuje do interface'u do tego zero nowych rozwiązań plus usunięcie starych sprawdzonych, MBP 17" - problemy z grafiką… :/

#89 home theatre

home theatre
  • 91 postów

Napisano 11 marca 2009 - 18:34

Przegieli :D Chociaż pewnie za x lat będzie się mówić że to protoplasta wszystkich przyszłych mp3 bez guzików, ze sterowaniem głosowym albo coś w tym rodzaju. Jeżeli chodzi o mnie. To bardzo szanuje pierwszą szufelkę. Jak na tamte czasy był to naprawdę zadziwiający player. Świetna jakość dzwięku (dzięki zastosowaniu dosc unikatowego wzmacniania) i nieskazitelny wygląd, mam taką do dzisiaj i bardzo sobie chwalę. Obecne wydanie przede wszystkim ogranicza mnie co do wyboru słuchawek, a to dla mnie sprawa kluczowa. Aplowskie słuchawki zawsze zostają w oryginalnej foli i czekają na przyszłego właściciela. Wszystko oczywiście za sprawą fatalnego dźwieku... Opcja że shure wypuści jakiś analogiczny pilot, który bedzie wielki (większy od szufelki ? )a guziki znowu bedą się zacinać zima...wydaje się bzdurna. Wnioski takie że Apple mogło by się wreszcie uspokoić z tym upraszczaniem, to się robi powoli smieszne. Niedługo bedą się mogli ogłaszać hasłem retarded friendly...

#90 Yurek90

Yurek90
  • 958 postów
  • SkądGdańsk, PL

Napisano 11 marca 2009 - 18:38

Na topie Mini ;)

Nie chodziło mi tylko o to, że jabłko jest z tyłu, bo faktycznie przeważnie tam ląduje, ale przód jest zbyt jednolity i ładniej by wyglądąło, gdyby właśnie tu się znalazło zamiast tyłu.


Zawsze możesz sobie je nakleić albo narysować, namalować tudzież wygrawerować. Jak kto woli ;p


A ja I tak kupie :)

/ciekawe czy jest kobiecy głos :D

#91 Gość_soyerski_*

Gość_soyerski_*

Napisano 11 marca 2009 - 18:47

słuchawki apple przynajmniej mi zawsze bardzo szybko się rozwalają a wydawanie 100zł co 2 miesiące nie dla mnie.

#92 Dreadmond

Dreadmond
  • 553 postów

Napisano 11 marca 2009 - 19:17

łohoho... Narzekanie na Apple? Na firmę Apple? Gdzie się podziali prawdziwi firumowicze? :lol: Gdzie głosy: Kocham to.... w końcu ma jabłko na obudowie... jest cudowne, niebanalne i takie... takie... fantastyczne... Jasne. Kolejny tzw. lockdown. Czyli teraz klienci są zmuszani do uzywania sluchawek - tylko tych od apple. Po prostu fantastycznie. Moze teraz jeszcze niech apple opatentuje swój prąd produkowany w tajwanie i git. Bedziemy placic rachunek $4k za prąd - rachunek bedzie oczywiscie mial pieczątkę z jabłkiem. ;-) tak dalej apple, a sie skończy sielanka.

#93 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 11 marca 2009 - 19:19

A fuj. Zapalniczka z klipsem i przekombinowanym sterowaniem :/ Tylko PRODUCT RED może to to częściowo uratować.

#94 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 11 marca 2009 - 19:34

voice over ale poco ?? powiedzcie ilu z was nie wie co ma na swoim ipodzie ze musi sprawdzac nazwe i wykonawce ??

#95 greggScutum

greggScutum
  • 88 postów
  • SkądKraków

Napisano 11 marca 2009 - 19:36

Nowy shuffle jest piękny... i tyle :)

#96 beczkas

beczkas
  • 160 postów
  • SkądWawa

Napisano 11 marca 2009 - 19:56

ja czasem nie wiem co mam gdy mam losowe wybieranie ale wogóle mi to nie przeszkadza. Słuchawki to minus ale myślę że Apple się zorientuje i wypuści przejściówki, chamskie jest też że syntezator z Windowsa jest dużo gorszy

#97 DanteKarlini

DanteKarlini
  • 55 postów
  • SkądTychy

Napisano 11 marca 2009 - 19:59

Wygląda ślicznie, pomysł z VoiceOver też niczego sobie. Tylko co ze słuchawkami innych firm niż Apple?

#98 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 11 marca 2009 - 20:07

ale o ile pamietam apple ma swoj pilocik do ktorego mozna podlaczyc jakie sie chce sluchawki

Apple iPod Radio Remote - Apple Store (U.S.)

#99 manveru1986

manveru1986
  • 55 postów
  • SkądKatowice, Poland, Poland

Napisano 11 marca 2009 - 20:09

Jak dla mnie jest okropny. Jakis taki mało apple'owski. Co to za iPod bez jakichkolwiek znaków szczególnych charakterystycznych dla iPodów? Brzydki i tyle :)

#100 _AE

_AE
  • 18 postów

Napisano 11 marca 2009 - 20:10

ale o ile pamietam apple ma swoj pilocik do ktorego mozna podlaczyc jakie sie chce sluchawki

[url=http://store.apple.com/us/product/MA070G/D]Apple iPod Radio Remote - Apple Store (U.S.)[/url]


Ale to jest podpinane pod złącze dokujące, niestety




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych