Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kącik "MyApple HD" - czyli luźne rozmowy o technologii HD w naszych domach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

#176 madmax332-802bc1e3e2

madmax332-802bc1e3e2
  • 7 682 postów

Napisano 31 marca 2009 - 15:25

Pomysł na temat fajny, tyle że takie forum już istnieje. Nawet jego szata graficzna jest taka sama jak MyApple.pl :http://mojehd.pl/cmps_index.php

#177 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 31 marca 2009 - 15:39

Pomysł na temat fajny, tyle że takie forum już istnieje. Nawet jego szata graficzna jest taka sama jak MyApple.pl :MojeHD.pl


Ja na miejscu wlascicieli forum zwrocil bym sie z pytaniem do tego portalu,czy aby nie skopiowal myapple..?

MojeHd..My apple..
Styl identyczny..

#178 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 31 marca 2009 - 15:42

Ja na miejscu wlascicieli forum zwrocil bym sie z pytaniem do tego portalu,czy aby nie skopiowal myapple..?

MojeHd..My apple..
Styl identyczny..


już kiedyś pisałem, że właściciel mojehd.pl to jakiś brat ( czy ktoś tam ) właściciela myapple.pl i on mu poprostu dał ten wygląd...

#179 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 31 marca 2009 - 16:21

wlascicielem mojehd jest brat code'a i stad ma taka sama skore jak mypple :)

#180 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 31 marca 2009 - 16:25

wlascicielem mojehd jest brat code'a i stad ma taka sama skore jak mypple :)


czyli dobrze pamiętałem :wink:

#181 AVALON

AVALON
  • 465 postów
  • SkądUK

Napisano 31 marca 2009 - 16:41

Kupiłem 2 miesiące temu Plasmę Panasonica 42" z seri VIERA, model TH-42PV8 za 1860 zł :-) z jakiegoś sklepu internetowego. W cześniej miałem LCD Grundiga 27" HD Ready. Dlaczego Plasma a nie LCD? Poczytałem na różnych forach i takich paramatrów nie byłbym w stanie kupić na LCD w tej cenie, po drugie jakość obrazu zarówno HD ( VECTRA) jak i programów SD jest o niebo lepsza na plasmie. Co do wypalania się plasm - to jak będziemy oglądać przez tydzień non stop ten sam program to i owszem są szanse że logo kanału nam się pokaże na stałe na ekranie, ale czy to jest realne? Po trzecie jeśli chodzi o duże zużycie energi to jest ono podane gdyby obraz był wyświetlany ciągle jako biały - czyli też mało prawdopodobne, aby tak się*stało. Mam PS3 podłączone pod Plasmę i obraz na BlueRay-u jest niesamowity. Widać "syfki w zarodku" na twarzy aktorów. Jeśli chodzi o filmy w większości wyporzyczalni jest około 15 sztuk na tą chwilę i co miesiąc dochodzą nowe. Widziałem u kolegi obraz na Sharpie LCD Aquos 42" i wiecie co moja Plasama wymiata jakością obrazu. Moje skromne zdanie.

#182 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 31 marca 2009 - 16:49

Zawsze wkurzały mnie takie sytuacje, że odpalam film DVD i zaczyna się zacinać, przeskakiwać i tp... Dlatego kopiowałem je na dysk i odtwarzałem z komputera... Z blu rejem nie będzie tak łatwo... pomijając fakt trudności softwarowych (odpowiedni program do dekodowania), to jednak do blu reja konieczny jest HDMI a tego się po Apple nie spodziewam. Niestety kabel optyczny odszedł do lamusa :-( Nawet niema sensu kupować odtwarzacza/nagrywarki Blu ray do komputera...

#183 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 31 marca 2009 - 18:29

Zawsze wkurzały mnie takie sytuacje, że odpalam film DVD i zaczyna się zacinać, przeskakiwać i tp... Dlatego kopiowałem je na dysk i odtwarzałem z komputera... Z blu rejem nie będzie tak łatwo... pomijając fakt trudności softwarowych (odpowiedni program do dekodowania), to jednak do blu reja konieczny jest HDMI a tego się po Apple nie spodziewam. Niestety kabel optyczny odszedł do lamusa :-( Nawet niema sensu kupować odtwarzacza/nagrywarki Blu ray do komputera...


żeby odtwarzać filmy blu-ray nie trzeba mieć kabla HDMI...

#184 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 31 marca 2009 - 18:37

Dokladnie...mozna miec COMPONENT

#185 razr

razr
  • 1 664 postów
  • SkądKatowice, SI

Napisano 31 marca 2009 - 18:44

Jutro idę sobie załatwić Cyfrę+ z dekoderem PVR, podobno fajna sprawa.

#186 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 31 marca 2009 - 18:48

Jutro idę sobie załatwić Cyfrę+ z dekoderem PVR, podobno fajna sprawa.


tylko do tego trzeba mieć "talerz" niestety... Ciekawe kiedy będzie jakość HD w kablówkach. Wiem, że są ale to jeszcze rzadkość ;-)

#187 bezybezy

bezybezy
  • 603 postów

Napisano 31 marca 2009 - 19:09

Dokladnie...mozna miec COMPONENT

do 1080p component nie wystarczy

---- Dodano 31-03-2009 o godzinie 20:17 ----

No ja wciaz chcialbym poruszyc temat plazm - wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuja ze to juz powolny koniec tej technologii - czyli czas na LCD..

Nie przesadzajmy. Mimo wycofania się Pioneera z produkcji TV, plazmy jeszcze nie umierają:
NeoPDP

#188 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 31 marca 2009 - 19:30

bar-trek: żeby odtwarzać filmy blu-ray nie trzeba mieć kabla HDMI... - a wcale nie - możesz odtworzyć ale nie z DTS HD ani nowym DD TrueHD :-( sali128: Dokladnie...mozna miec COMPONENT - To już lepiej DVI

#189 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 31 marca 2009 - 19:57



- a wcale nie - możesz odtworzyć ale nie z DTS HD ani nowym DD TrueHD :-(



no jasne, że nie :) ale to nie znaczy, że bez telewizora HD i bez kabla HDMI nie można oglądać :rolleyes:

#190 Robiq

Robiq
  • 41 postów

Napisano 31 marca 2009 - 20:43

Jak fajnie ze sie natknalem na ten off-topic :)...


...Jesli ktos ma lepsze pomysly to prosze o sugestie.
Jakies lepsze urzadzenie od tych wymienionych, ktore przegapilem, dajcie znac.




Witam
@ Teq
Tez sie zastnawiam na takim "pod telewizorowym" uzadzeniem. ATV odpada Mini tez kompow dosc juz mam a i wydajnosc tak jak piszesz niewystarczajaca
Dlatego od jakiegos czasu przygladam sie tunerowi Sat AZBOX HD Premium ktory teroretycznie ma to wszystko o czym piszesz a przy okazji mozna jeszcze DVB-S lub DVB-T poogladac( cena ok 400 euro - ebay)
Niestety jest to swiezy produkt i jak narazie oprogramowanie nie jest dopracowane
choc podobno prace nad poprawa trwaja
Dalej bede sie przygladal rozwojowi tego sprzetu, poki co mi sie nie spieszy bo nawiekszy wyswietlacz w domu to 26cali LCD Asusa podlaczony do MacPro a do TV mam 21 cali CRT
ale nosze sie z zamiarem zakupic jakis LCD
co sadzicie o 200Hz Sony ?
a moze ktos z was ma stycznosc z tym AZBOXEM i chcialby sie podzielic wrazeniami
Pozdro

#191 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 01 kwietnia 2009 - 11:46

co sadzicie o 200Hz Sony ?

Mam 100hZ i jest dobra,ale nie swietna..Ja polecam TV,ktory bije na glowe 100Hz Sony..

#192 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 15:22

Ja kupiłem sobie projektor "full HD" (InFocus X10), kosztował mnie tyle co "średni" telewizor 52 calowy, teraz zastanawiam się jak można było przez tyle lat oglądać filmy na telewizorze!!! Świetna zabawa - myślę, ze nie do osiągnięcia na TV. Oczywiście dochodzi jeszcze ekran i dobre rolety... ale efekt jest zajefajny!

#193 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 01 kwietnia 2009 - 16:37

I jeszcze potrzebna jest duza przestrzen...

#194 Robiq

Robiq
  • 41 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 16:50

Mam 100hZ i jest dobra,ale nie swietna..Ja polecam TV,ktory bije na glowe 100Hz Sony..


tzn Jaki? bo tak faktycznie to ich nowe 200Hz to dosc drogie jest i w sumie bardziej sklonny jestem zakupic 100Hz Sony
z drugiej strony u "Soniego" wkurza mnie to ze nie mam 42 calowych modeli tylko 40 a potem 46
a ja wlasnie chcialbym 42 :P i to moze przewazyc szale ze wybiore innego producenta
jest jakas alternatywa? :)

PS czy to prawda ze matryce dla Sony robi/robil Samsung ?

#195 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 01 kwietnia 2009 - 17:16

Omg..przepraszam,mialem napisac..chodzilo mi o moj,ten co mam w podpisie.Jest naprawde kapitalny.

#196 Ksiry

Ksiry
  • 177 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 18:00

I jeszcze potrzebna jest duza przestrzen...


Nie taka duża bo generalnie odległość od ekranu to 2 do 6 razy wysokość ekranu. Ja mam ekran o wysokości 115cm (205cm szerokości), więc trzeba siedzieć od ekranu od 2.3m do około 7m. Ja siedzę w odległości 4m. Dużo osób preferuje siedzenie w odległości nawet 1 szerokości ekranu.

#197 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 18:09

Ja właśnie plasuje kupić projektor, tylko z montazem ekranu będzie problem ;/ Bo mam skosy

#198 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 01 kwietnia 2009 - 19:25

Ja właśnie plasuje kupić projektor, tylko z montazem ekranu będzie problem ;/ Bo mam skosy


Ja osobiście pozostałbym jednak przy tradycyjnych lcd/plazmach. Nie wiem czemu ale nie mogę się przestawić na projektory...

#199 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 01 kwietnia 2009 - 19:29

Chcę zostawić telewizor :) Tylko chcę jeszcze założyć projektor do jakiś meczy czy coś :P

#200 Grzela

Grzela
  • 950 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 kwietnia 2009 - 19:31

Ja u siebie mam monitorek z HD ready, do tego Playstation 3. Kupiłem kilka filmów na BluRay'u i muszę przyznać że jakość jest o wiele lepsza niż takie DVD odtwarzane na telewizorze bez HD Ready, ale to chyba oczywiste.:)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych