Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Kącik "MyApple HD" - czyli luźne rozmowy o technologii HD w naszych domach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
269 odpowiedzi w tym temacie

#226 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 11 kwietnia 2009 - 18:22

No tak. Ale czy mogę Apple TV podłączyć do TV za pomocą HDMI (video), a do amplitunera za pomocą Digital aka Toslink (audio)? Po HDMI "idzie" dźwięk i video. W Apple TV nie da się tego zmienić, tak jak w PS3, żeby tylko video szło po HDMI... Dobrze rozumuję?

#227 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 13 kwietnia 2009 - 17:56

tak sobie ostatnio przypomnialem to czy ktos wie skad moge wziasc kalibracje thx zeby skalibrowac tv ??

#228 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 kwietnia 2009 - 11:07

>loly to jest amplituner stereo !
HK mają wkurzające wiatraczki ale jak Ciebie nie wkurzają to ok.

Ja osobiście słucham na takim czymś, cenowo podobnie Onkyo TX-SR606 (black) AV receiver reviews - CNET Reviews :)
Ale myślę że to zależy kto jakie ma przekonania religijne wybierze już odpowiednio amp z danej klasy danej marki:)|Bo jak już mają na pokładzie wszystkie dekodery to różnią się drobnymi szczegółami.
---------------
E-bay jeśli chodzi o płyte z THX:)
------------
>alfagta: W takim wypadku apple tv hdmi do telewizora i później optyka a od ps3 optyk do ampa a hdmi do tv:)

#229 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 kwietnia 2009 - 14:09

>loly to jest amplituner stereo !
HK mają wkurzające wiatraczki ale jak Ciebie nie wkurzają to ok.

Ja osobiście słucham na takim czymś, cenowo podobnie Onkyo TX-SR606 (black) AV receiver reviews - CNET Reviews :)
Ale myślę że to zależy kto jakie ma przekonania religijne wybierze już odpowiednio amp z danej klasy danej marki:)|Bo jak już mają na pokładzie wszystkie dekodery to różnią się drobnymi szczegółami.
---------------
E-bay jeśli chodzi o płyte z THX:)
------------
>alfagta: W takim wypadku apple tv hdmi do telewizora i później optyka a od ps3 optyk do ampa a hdmi do tv:)


W sensie optyk z Apple TV do TV:) czy do amplitunera?

#230 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 15:06

W sensie optyk z Apple TV do TV:) czy do amplitunera?


do ampli

#231 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 kwietnia 2009 - 15:21

do ampli


1. I będzie działać? Apple TV automatycznie przełączy audio z HDMI na optical?

2. A nie można wszytskiego do TV podpiąć i potem z TV do apli jeden kabelek optyczny dla dźwięku? Pytam, bo w ampli mam tylko dwa wejścia optyczne, a urządzeń jest trzy...

#232 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 15:36

1. będzie, będzie... Ja ma PS3 połączony hdmi do tv i osobno optykiem z PS3 do amplitunera. 2. w sumie będzie można, ale czy będzie działać DTS itp. tego nie wiem...

#233 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 kwietnia 2009 - 15:54

1. będzie, będzie... Ja ma PS3 połączony hdmi do tv i osobno optykiem z PS3 do amplitunera.


No tak... Ale Apple TV to nie PS3...:) Wiem, że przy PS3 taki motyw działa, bo sam tak na razie mam. Nie wiem natomiast czy w Apple TV można rozróżnić output video i audio (odpowiednio HDMI i optical). Chciałem zrobić test z tym podpięciem TV->Ampli za pomocą optyka, ale kabelek mam za krótki...:)

A czy jak będę miał podpięty TV->Ampli za pomocą optyka, to audio będzie automatycznie się przełączało? Np. jak na TV mam włączone HDMI 1 (Apple TV), to leci muza z Apple TV, a jak przełączę na HDMI 2 (PS3) będzie leciała muza z PS3?

#234 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 15 kwietnia 2009 - 16:18


A czy jak będę miał podpięty TV->Ampli za pomocą optyka, to audio będzie automatycznie się przełączało? Np. jak na TV mam włączone HDMI 1 (Apple TV), to leci muza z Apple TV, a jak przełączę na HDMI 2 (PS3) będzie leciała muza z PS3?


Sądzę,że tak, ale najlepiej samamu sprawdzić, w sumie nic nie stracisz :)

#235 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 kwietnia 2009 - 16:48

Ja bym się martwił czy przez optyka z TV przejdzie DTS i Dolby

#236 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 15 kwietnia 2009 - 19:04

Ja bym się martwił czy przez optyka z TV przejdzie DTS i Dolby


No właśnie tym się martwię...:(

#237 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 17 kwietnia 2009 - 19:30

Mam problem z nagraniem filmu HD z kamery na Maca. Podłączyłem kamerkę ( Hitachi ) do Maca i pojawił mi się folder z zawartością. W nim były jakieś dziwne, w większości puste foldery. Ale znalazłem folder PLAYLIST i w nim prawdopodobnie filmy tylko, że zamiast formatu AVHC ( czy coś takiego ) taki jaki widział mi na Windzie widniały .mpls, których nie można w żaden sposób otworzyć. Pod czas próby, komputer się zawiesza i trzeba go wyłączyć ponownie. Jest płytka do tej kamery, ale chyba jest tylko na Windowsa :( Czy są jakieś uniwersalne programy na Mac'a żeby przekonwertować, otworzyć ten dziwny format .mpls ?

#238 alfagta

alfagta
  • 1 635 postów
  • SkądKatowice

Napisano 18 kwietnia 2009 - 09:26

Mam problem z nagraniem filmu HD z kamery na Maca. Podłączyłem kamerkę ( Hitachi ) do Maca i pojawił mi się folder z zawartością. W nim były jakieś dziwne, w większości puste foldery. Ale znalazłem folder PLAYLIST i w nim prawdopodobnie filmy tylko, że zamiast formatu AVHC ( czy coś takiego ) taki jaki widział mi na Windzie widniały .mpls, których nie można w żaden sposób otworzyć. Pod czas próby, komputer się zawiesza i trzeba go wyłączyć ponownie.
Jest płytka do tej kamery, ale chyba jest tylko na Windowsa :(
Czy są jakieś uniwersalne programy na Mac'a żeby przekonwertować, otworzyć ten dziwny format .mpls ?


iMovie?

#239 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 18 kwietnia 2009 - 15:24

Nic z tego :( Znalazłem płytkę z oprogramowaniem od tej kamery, ale niestety - MAC OS nie jest obsługiwany...

#240 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 23 maja 2009 - 09:46

Potrzebuję porządnych słuchawek do kina domowego, do gier i muzyki ;) Mogą być przewodowe. Cena do ok. 1000zł Znacie/używacie słuchawek godnych polecenia ? Kiedyś słyszałem o słuchawkach 5.1, ale czy naprawdę jest taki efekt, nie wiem....

#241 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 23 maja 2009 - 11:12

do gier to moze sluchaweczki z mikrofonem a tutaj to wybor raczej jest maly tzn wiecej jest do ps3

moze takie:
Amazon.com: Tritton AX360 True 5.1 Dolby Digital Surround Sound Gaming Headset: Electronics

dzwiek 5.1 jest a jak z jakoscia to nei wiem

#242 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 23 maja 2009 - 11:23

AKG K601. Miałem ostatnio przyjemność słuchać. 5.1 to one nie są ale jakoś*nie wierzę w takie rzeczy jak surround w słuchawkach. Poza tym sporo zależy od sprzętu do jakiego je podłączysz bo nawet najlepsze audiofilskie słuchawki nie będą brzmieć podłączone do wieży clatronic z lidla:lol: :lol:

#243 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 23 maja 2009 - 12:17

ja tam nei wiem chcial 5.1 to mu pokazalem ;)

#244 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 23 maja 2009 - 12:36

Dobra już się wyjaśniło :lol: Nie kupuję słuchawek... dzisiaj testowałem kilka- zakres cenowy od 1600 - 2000 zł :lol: także nie mało... i stwierdziłem, że nie ma to jak kolumny i subwoofer - tego nic nie zastąpi, nawet super ekstra słuchawki ;) Ale za to kupię sobie koncert Madonny, spodobał mi się podczas testów ::P:

#245 Machiavelli910

Machiavelli910
  • 215 postów

Napisano 30 maja 2009 - 17:37

A mam takie małe pytanie, jakiego kabla najlepiej użyć, aby dostarczyć dźwięk do amplitunera sprzężonego z zestawem HD?

#246 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 30 maja 2009 - 17:41

HDMI jeżeli ampli posiada takie wejście, a jak nie to optykiem :)

#247 Machiavelli910

Machiavelli910
  • 215 postów

Napisano 30 maja 2009 - 18:39

Chyba nie sprecyzowałem, że chodzi o MacBooka. Gdzie mam wciśnąć ten kabel optyczny (TOSlink)?

#248 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 30 maja 2009 - 18:46

to zrób tak: kup normalny kabel optyczny + przejściówkę na mini jack. Mini jack do Mac'a a toslink do ampli :) Tak mam u siebie i chodzi idealnie :)
Dołączona grafika

#249 Machiavelli910

Machiavelli910
  • 215 postów

Napisano 30 maja 2009 - 19:12

Dzięki, teraz to ma ręce i nogi. PS Czy taki kabel da mi "pełne" 5.1?

#250 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 30 maja 2009 - 19:20

Oczywiście ;) W końcu to optyk :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych