Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co to "Autorytet" ? Było: Co to "Siła Reputacji" ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
383 odpowiedzi w tym temacie

#326 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 06 marca 2008 - 20:55

A ja jestem za całkowitym zlikwidowaniem tych punktów lansu i wyścigu szczurów do niczego. Bo kogo obchodzi ze dostaje pomoc od kogoś kto ma 27pkt. czy od kogoś kto ma 2pkt. Różnica w tym żadna, ważne ze odpowiedź treściwa.
  • chato.pl lubi to

#327 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 marca 2008 - 21:12

Hex - popieram Cię w całej rozciągłości, masz ode mnie za to punkt autorytetu Dołączona grafika

#328 Marcin_G

Marcin_G
  • 892 postów
  • Płeć:
  • SkądRumia

Napisano 06 marca 2008 - 21:15

Dlatego dobrze by było powrócić do starego sposobu naliczania punktów, które były przyznawane za konkretną pomoc i dodatkowo pomocny post był podświetlony, a nie jak teraz za avatar, za ksywkę, za to że się z kimś zgadzam. Zresztą komu ja to wyjaśniam :) napewno Hex pamiętasz jak to kiedyś było :)

#329 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 marca 2008 - 21:29

Bardzo mocno zastanawiamy się nad powrotem punktów pomógł. Czyli czymś co kiedyś mieliśmy gdy forum było na silniku phpBB: autor wątku może podziękować za pomoc komuś kto mu odpisał (i pomógł rzecz jasna) ;)

#330 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 06 marca 2008 - 21:35

To by było dobre rozwiązanie. Jest jedno ale: często żeby nie tworzyć nowych tematów ktoś zadaje pytanie w istniejącym już temacie. Kiedy ktoś mu pomoże, to pytający nie będzie mógł przyznać mu punktu. Podsumowując, przydałoby się, aby każdy mógł przyznawać punkty, a nie tylko autor tematu. I tak posty będą podświetlone, więc będzie widać, czy ktoś nie dostał punktów za fajny podpis czy avatar ;)

#331 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 06 marca 2008 - 21:43

Teraz administratorzy mają wgląd kto dostał punkty za jaki post, niestety niektórym to nie przeszkadza aby systemu nadużywać. Jednak dobrze, że zwróciłeś uwagę na problem jaki zaistnieje gdy przyznawać punkty będą tylko autorzy wątku - postaramy się znaleźć złoty środek.

#332 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 06 marca 2008 - 22:13

A ja jeszcze przy okazji bym dodał że administracja i modzi powinni pkt. mieć wyłączone - mamy z zasady pomagać, a nie zbierać pkt. Tylko jak ktoś potem zrezygnuje to może się okazać że nie ma pkt. wcale ;)

#333 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2008 - 23:14

A ja jeszcze przy okazji bym dodał że administracja i modzi powinni pkt. mieć wyłączone - mamy z zasady pomagać, a nie zbierać pkt.

Z zasady moderatorzy mają moderować (cenzurować inaczej), a administratorzy administrować.

#334 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 06 marca 2008 - 23:21

Z zasady moderatorzy mają moderować (cenzurować inaczej), a administratorzy administrować.


Czy to nie jest pomoc w sprawnym funkcjonowaniu forum? Ale ok, nie ważne.

#335 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 06 marca 2008 - 23:22

Tonymontana który rano miał 0 punktów autorytetu, teraz ma ich 9 :) To sytuacja z najszybszym przytostem reputacji jaką kiedykolwiek widziałem. W takim tempie za 5 dni tony przegoni z punktami code'a :) Jestem zaskoczony jak wielu osobom tony dziś pomógł :)

---- Dodano 06-03-2008 o godzinie 23:23 ----

Czy to nie jest pomoc w sprawnym funkcjonowaniu forum? Ale ok, nie ważne.

Tak, pomagacie właścicielowi forum w trzymaniu tego wszystkiego na miejscu. Ale to nie pomoc użytkownikom o której mówisz i która to nie może być punktowana.

#336 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 06 marca 2008 - 23:27

Tak, pomagacie właścicielowi forum w trzymaniu tego wszystkiego na miejscu. Ale to nie pomoc użytkownikom o której mówisz i która to nie może być punktowana.


Spoko, rozumiem o co Ci chodzi. Po prostu moim zdaniem jesteśmy też od pomagania, ale rozumiem rozgraniczenie tych dwóch funkcji.

#337 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 07 marca 2008 - 00:14

A ja jestem za całkowitym zlikwidowaniem tych punktów lansu i wyścigu szczurów do niczego. Bo kogo obchodzi ze dostaje pomoc od kogoś kto ma 27pkt. czy od kogoś kto ma 2pkt. Różnica w tym żadna, ważne ze odpowiedź treściwa.


ten koleś dobrze mowi!! ale nie dostanie pkt:D dobra koniec z jakimis punktami to jest jak wyscig szczurów, ktorzy wszystko robia zeby tylko byc w człówce...ze niby mam wiecej pkt to mi wiecej mozna, ze mam jakis wpływ na kształtowanie tego co sie dzieje wokol forum... glupota glupota glupota... teraz jest tak ze nikt nie chce pomoc bezinteresowanie dostalem wiadomosc raz ze gosciu chce pkt bo zadalem jakies pytanie i on twierdzil ze mi pomogl ale ja uznalem to nie za wystarczajace... zniesmy ten durnowaty system podzialu... dlaczego sie dzieli a nie łączy... te pkt to sa jakies ordery?... co tak naprawde za nie mamy??????????? ave
  • Krzysiek lubi to

#338 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2008 - 00:18

ten koleś dobrze mowi!! ale nie dostanie pkt:D dobra koniec z jakimis punktami to jest jak wyscig szczurów, ktorzy wszystko robia zeby tylko byc w człówce...ze niby mam wiecej pkt to mi wiecej mozna, ze mam jakis wpływ na kształtowanie tego co sie dzieje wokol forum... glupota glupota glupota... teraz jest tak ze nikt nie chce pomoc bezinteresowanie dostalem wiadomosc raz ze gosciu chce pkt bo zadalem jakies pytanie i on twierdzil ze mi pomogl ale ja uznalem to nie za wystarczajace... zniesmy ten durnowaty system podzialu... dlaczego sie dzieli a nie łączy... te pkt to sa jakies ordery?... co tak naprawde za nie mamy??????????? ave


na forum coraz wiecej dzieciarni, przybywa i walczą na pkt.

#339 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 07 marca 2008 - 00:28

na forum coraz wiecej dzieciarni, przybywa i walczą na pkt.


zauwazylem to... ta rywalizacja nie jest fair...niczemu tak naprawde nie sluzy... wiec mysle ze jest to zbedne... ten system bardziej dzieli Was starych uzytkownikow niz zacheca do pomocy...

#340 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 07 marca 2008 - 00:37

wiesz... to moze byc kwestia nazewnictwa... gdyby to sie nie nazywalo autoryter tylko 'pomogl' to pewnie byloby inaczej... ot psychologia ludzka... autorytet brzmi powaznie, kazdy chce byc autorytetem (nie kazdemu to wychodzi) ... a z pomoca... to milo jak sie komus pomoze i tyle. dlatego uwazam ze wazne tez jest nazewnictwo. moze np. wprowadzic system pkt. z itunes... od 0 do 5 gwiazdek. np. uwazam ze odpowiedz goscia byla na 5 gwiazdek, a drugi tylko cos pop...lil, ale w sumie cos tam powiedzial, to dam mu 1dna gwiazde POMOCY (nie autorytetu). bo sorka... ale autorytetem dla mnie moze byc administrator tutaj, moderator... ale nie jas kapuscinski (nazwisko wmyslone, nie ma nic wspolnego z isniejacym - jezeli takowy jest - to przepraszam :) ) ... - uwazam tez ze nie powinno byc ograniczone tylko do tworzacego temat, bo czesto mozna znalesc przydatne info. w tematach juz istniejacych. widze ze byl juz kiedys inny system (niestety nie znam go , bo mnie tu wtedy nie bylo :) ... ale mysle ze jest to wszystko do zrobienia, tylko troche pomyslec. no i kwestia nazewnictwa/psychologii tez ma tu duze znaczenie, zeby nie bylo wyscigu... :)

#341 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2008 - 00:43

ale autorytetem dla mnie moze byc administrator


oj abyś sie nie pomylił ;)

#342 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 07 marca 2008 - 00:48

ale autorytetem dla mnie moze byc administrator


oj abyś sie nie pomylił ;)


ciiiicho... podlizuje sie :D ... ale powaznie, nalezy sie takie slowo za admistrownaie... sam bylem adminem to wiem ze to nie jest latwy kawalek chleba...
pozatym powiedzialem ze 'moze byc' a nie ze 'jest' hyhy... no dobra... siedze cicho bo teraz bede mial przerabane :D

#343 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 07 marca 2008 - 01:00

chcialem zaznaczyc, ze jezeli tak naprawde byscie nie rywalizowali to nie mielibyscie podpisow a'la "jezeli pomoglem kliknij w ikonke autorytetu"... taka jest prawda... bo zapytam po cholere Wam te kropki co to jest "gra kulki"??

#344 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2008 - 01:00

[QUOTE=wezuwiusz;532862][QUOTE=myapple;532857]

ciiiicho... podlizuje sie :D ... ale powaznie, nalezy sie takie slowo za admistrownaie... sam bylem adminem to wiem ze to nie jest latwy kawalek chleba...
pozatym powiedzialem ze 'moze byc' a nie ze 'jest' hyhy... no dobra... siedze cicho bo teraz bede mial przerabane :D[/QUOTE]

ja niestety nie umiem sie podlizywyać, dlatego mam przerąbane jak ta lala.

#345 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2008 - 01:01

chcialem zaznaczyc, ze jezeli tak naprawde byscie nie rywalizowali to nie mielibyscie podpisow a'la "jezeli pomoglem kliknij w ikonke autorytetu"... taka jest prawda... bo zapytam po cholere Wam te kropki co to jest "gra kulki"??


podpis wezuwiusza to chyba irronia. tam gdzie są takie podpisy, to głownie dzieci. nawet daty nie mają wpisanej, zeby nie parzyć im na wiek.:roll:

#346 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 07 marca 2008 - 01:22

podpis wezuwiusza to chyba irronia. tam gdzie są takie podpisy, to głownie dzieci. nawet daty nie mają wpisanej, zeby nie parzyć im na wiek.:roll:


dzieki za odmlodnienie :) ... na zyczenie dalem do wgladu wiek :P ... wpisan mialem, tylko z opcja ukrywaj :D ...
co do podpisu... a czemu nie ? skoro JEST taki system, to dlaczego z niego nie korzystac ? ... uwazam ze za pomoc jakas 'nagroda' jest mile widziana (chociazby wirtualna) a nie kazdy wie do czego sluzy czarny ludek... a moze tam nie trzeba klikac tylko administratorzy przydzielaja ? ja tez nie wiedzialem dopoki nie znalazlem u kogos takiego podpisu... juz nie badzcie tacy swieci. a ja lubie byc autorytetem... i zabroni mi ktos ? jest taki system punktowania, wiec go uzywam... a czy on jest zly czy dobry, to juz inna sprawa.

---- Dodano 07-03-2008 o godzinie 00:31 ----
tak lepiej ? :P

#347 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 marca 2008 - 09:00

Punkty zostały tymczasowo wyłączone. Albo powrócą w jakiejś ulepszonej formie albo powrócimy do systemu POMÓGŁ. Dziękuję wszystkim za pomysły i opinie.

#348 przemekspider

przemekspider
  • 1 793 postów
  • SkądSosnowiec/Kraków

Napisano 07 marca 2008 - 09:28

Eeee, bez sensu. System był jaki był. Można było pracować nad zmianami nie wyłączając aktualnego systemu. Może zabrzmi to głupio, ale punkty były motywatorem. Nie wiem czy będzie mi się chciało tak mocno jak mi się chciało do tej pory... Nie chodzi o to, żeby mieć najwięcej punktów. Ale dostrzeżenie czyjejś pracy były miłe. Nie zapominajmy, że to jedyna forma docenienia użytkownika. A że zdarzały się przekręty? Jak wszędzie...

#349 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 07 marca 2008 - 11:02

zgadzam sie z przedmowca, jaki ten system byl, taki byl... i uwazam ze dzialal calkiem dobrze, a to ze bylo paru 'kolesi' ... no coz... taka juz nasza polska mentalnosc, pokombinowac, oszukac, zalatwic po znajomosci... sorki, ale to przykra prawda. a najlatwiej jest po prostu wylaczyc i juz. tez uwazam ze to jakis sposob motywacji. a niech sobie bedzie i wyscig, komu to przeszkadza ? taka juz ludzka natura ze chce byc lepszy od innych...

#350 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 marca 2008 - 11:11

@ wezuwiusz - sam włożyłeś kij w to mrowisko, to teraz masz Dołączona grafika




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych