Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co to "Autorytet" ? Było: Co to "Siła Reputacji" ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
383 odpowiedzi w tym temacie

#351 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 07 marca 2008 - 11:36

@ wezuwiusz - sam włożyłeś kij w to mrowisko, to teraz masz Dołączona grafika


no to moze mnie jeszcze zbanujecie ? ...
ja wiem ze jest ciezko pogodzic sie z konstruktywna krytyka... ale jezeli jest takie podejscie, to dla mnie moze to byc EOT. nie jestem tu po to zeby sie wyklocac o punkty, tylko zeby pomagac i samemu znalesc pomoc.

#352 chato.pl

chato.pl
  • 1 182 postów
  • SkądWrocław

Napisano 07 marca 2008 - 11:41

oj ... się tak zaraz nie unoś Dołączona grafika

#353 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 07 marca 2008 - 11:48

Punkty zostały tymczasowo wyłączone.
Albo powrócą w jakiejś ulepszonej formie albo powrócimy do systemu POMÓGŁ.
Dziękuję wszystkim za pomysły i opinie.


to mi sie podoba... moze załagodzi to nastroje panujące obecnie między uzytkownikami... mysle ze jest to najlepsze rozwiazanie obecnie...

#354 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 marca 2008 - 11:50

Co mi z punktów jeśli można ich "natrzepać na lewo ile się chce" To dość słaby motywator. Dla mnie osobiście największą nagrodą za udzielenie komuś pomocy jest zwykłe słowo "dziękuję". Punkty wrócą ale w formie w większym stopniu zapewniającym uczciwość ich przyznawania.

#355 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 marca 2008 - 12:15

No i brzdęk, znowu trace ciezko zapracowane punkty! Dwa razy scinaliscie mi je do zera :( To trzepanie na lewo to raczej dotyczy specyficznego wypadku wesolej gromadki gówn.., eee, dzieciakow ktorzy teraz sa na innym forum ;) Wydaje mi sie, ze nie ma posredniego wyjscia: albo punkty albo nic. Ja sie przychylam do tego drugiego, po co ten caly system punktowy? I tak to nigdy nie mialo znaczenia, np pamietacie niby-wybory moderatorow, gdzie zostawali ludzie z niska reputacja, Maka znajacy "od wczoraj". Ewentualnie zrobmy jakies powiazanie ze stazem jak to jest na innych forach, typu "junior", "senior" "weteran" :D Ale tylko dla orientacji, a nie jako podstawe do jakiekogolwiek hierarchizowania czy oceniania. Styl bizantyjski zostawmy forum ajbiemowcow (od IBM) :)

#356 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2008 - 13:49

To trzepanie na lewo to raczej dotyczy specyficznego wypadku wesolej gromadki gówn.., eee, dzieciakow ktorzy teraz sa na innym forum ;)

Chyba się zagalopowałeś. Wiele z tych gówniarzy miało już pozakładane, kiedy ty na "brąz" mówiłeś papu.

---- Dodano 07-03-2008 o godzinie 13:51 ----
Chodziło mi o pozakładane rodziny, ale coś nie można postów edytować.

#357 wezuwiusz

wezuwiusz
  • 783 postów
  • SkądDublin, Katowice

Napisano 07 marca 2008 - 13:53

no to moze zamias 'autorytet' - 'podziekowali' ... i macie swoje 'dziekuje' ...

#358 clericgrammaton

clericgrammaton
  • 499 postów
  • SkądPRZEMYŚL - Warszawa - PHILADELPHIA

Napisano 07 marca 2008 - 13:57

Chyba się zagalopowałeś. Wiele z tych gówniarzy miało już pozakładane, kiedy ty na "brąz" mówiłeś papu.


no wlasnie tak wygląda dyskusja na poziomie... brak słów...

#359 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 07 marca 2008 - 14:05

Uwazam, ze system punktow byl dobry, wystarczylo tylko karac osoby co rozdaja za duzo punktow bez sensu. Ale z drugiej strony rozumiem sytuacje moderatorow - sprawdzac tych 2k uzytkownikow, mi by sie nie chcialo ;)

#360 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 marca 2008 - 15:16

Chyba się zagalopowałeś. Wiele z tych gówniarzy miało już pozakładane, kiedy ty na "brąz" mówiłeś papu.


...albo ty, dzieciaku. Nie ma co.
Zapewne mowimy o innych grupach, wiec sie tak nie nabzdyczaj bo ci zylka peknie albo cos gorzego.

#361 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2008 - 15:22

Uwazam, ze system punktow byl dobry, wystarczylo tylko karac osoby co rozdaja za duzo punktow bez sensu. Ale z drugiej strony rozumiem sytuacje moderatorow - sprawdzac tych 2k uzytkownikow, mi by sie nie chcialo ;)


oni sami siebie nie umieją kontrolować a zarzuciają innym "kolesiostwo"
dają sobie pkt "za dobrą decyzje", "za dobry pomysł", "za bana" itd

#362 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2008 - 15:53

Uwazam, ze system punktow byl dobry, wystarczylo tylko karac osoby co rozdaja za duzo punktow bez sensu. Ale z drugiej strony rozumiem sytuacje moderatorow - sprawdzac tych 2k uzytkownikow, mi by sie nie chcialo ;)

20 tys. użytkowników. Karanie jest złym rozwiązaniem ponieważ okazało się być nieobiektywne.

...albo ty, dzieciaku. Nie ma co.
Zapewne mowimy o innych grupach, wiec sie tak nie nabzdyczaj bo ci zylka peknie albo cos gorzego.

Nie mierz ludzi swoją miarą.

#363 Simborek

Simborek
  • 1 272 postów
  • SkądZewsząd. Obywatel Świata.

Napisano 07 marca 2008 - 16:25

Odkopuję:

Ja proponowalbym podswietlenie postow pomocnych, by kazdy mogl zobaczyc,za co ktos dostal punkt. Skonczylyby sie akcje dawania reputacji za ladny avatar,albo "bo masz fajna ksywke"


Albo proponowałbym jeszcze inne wariant tego rozwiązania: pomocna odpowiedź mogłaby zostać podświetlona przez czytelników wątku ale jej autor nie dostawałby żadnych punktów - nagrodą by było samo "niewymierne" podświetlenie. :)

Pogodzilibyśmy wtedy tych, którzy są przeciwnikami punktów, a interesy tych, którzy chcą aby ich pomoc była dostrzegalna. :D

#364 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 07 marca 2008 - 16:31

Albo proponowałbym jeszcze inne wariant tego rozwiązania: pomocna odpowiedź mogłaby zostać podświetlona przez czytelników wątku ale jej autor nie dostawałby żadnych punktów - nagrodą by było samo "niewymierne" podświetlenie. :)


napisalem na ten temat 5GB tekstu ;) do moderatorow/administartorow i jest spora sznsa na takie wlasnie (no prawie - ale szczegoly sa teraz mniej istotne) rozwiazanie

#365 doorshlaq

doorshlaq
  • 847 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2008 - 17:07

Trochę dziwnie się czuję... straciłem 7 punktów i 2 zieone kropki, ale i kilkanaście komentarzy z podziękowaniami. Teraz promowani będą spamerzy- jedynym wyznacznikiem "zaawansowania" będzie liczka postów. Dobrze było jak było.

#366 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 07 marca 2008 - 18:24

Trochę dziwnie się czuję... straciłem 7 punktów i 2 zieone kropki, ale i kilkanaście komentarzy z podziękowaniami.

Teraz promowani będą spamerzy- jedynym wyznacznikiem "zaawansowania" będzie liczka postów. Dobrze było jak było.


ale to tylko rozwiazanie tymczasowe - Administratorowie coś wymyśla - SAMI

#367 _igi

_igi
  • 3 154 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 07 marca 2008 - 20:02

Trochę dziwnie się czuję... straciłem 7 punktów i 2 zieone kropki, ale i kilkanaście komentarzy z podziękowaniami.

Teraz promowani będą spamerzy- jedynym wyznacznikiem "zaawansowania" będzie liczka postów. Dobrze było jak było.


Ja straciłem więcej, ale się tym zbytnio nie przejmuję. Chyba wyznacznikiem wartości usera powinno być to, co on ma do powiedzenia a nie ile kropek ma pod awatarem ;)

#368 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 07 marca 2008 - 20:10

Nie mierz ludzi swoją miarą.


Juz sie nie podlizuj. Swoje napisales i bedzie ci to zapamietane.


Ale jak to odbieracie, po jaka cholere byly te punkty? Bo jesli byly potrzebne, to glupota jest kasowac caly system z powodu mniejszosci, ktora tego naduzyla.
A jezeli okaze sie, ze forum moze istniec bez punktow, to sprawa prosta: po co komu ten caly kram?

Jeszcze raz, nie uwazam, zeby wymyslono cos, co odbiegaloby od dotychczasowego systemu punktowego. Jesli to ma byc utrzymane, to przywroccie ludziom ich dotychczasowe punkty z komentarzami i po prostu od tego momentu przykladajmy wszyscy wieksza uwage do przyznawania punktow.

#369 iSzym

iSzym
  • 1 244 postów
  • SkądRadom / New York

Napisano 07 marca 2008 - 20:30

Moim zdaniem punkty powinny zostac, ale zmodyfikowane w taki sposob: - kazda osoba (niezaleznie, czy ma 0 pkt czy 100), ktora da komus punkt - daje punkt o wartosci 1 - kazdy punkt przed zaakceptowaniem trafia do moderatora dzialu - a ten akceptuje lub odrzuca wybrane punkty (cos z opcja 'zaznacz wszystko' - a odznaczac tylko te 'naciagane') - nie bedzie eliminowania (zwanego przez moderatorow) 'kolesiostwa' - tylko punkty beda przyznawane subiektywnie - jak ktos pomogl - dostaje punkt (niezaleznie czy to kolega czy nie) - zamiast 'reputacja' dac 'pomogl x razy' - 'zielone kropki' przykladowo: od 1 do 25 - jedna kropka, od 26 do 50 dwie kropki itd. Gracias..

#370 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 07 marca 2008 - 20:30

glupota jest kasowac caly system z powodu mniejszosci, ktora tego naduzyla.


system byl zly a nie "mniejszosci". doswiadczenia, charakteru, checi pomocy itp nie da sie wyrazic poprzez cyfry

dobrze ze zniknely.

oceniac trzeba tresc a nie uzytkownikow. kolorwanie/podswietlanie to najlepsza metoda. pozwala takze innym w wielowatkowej dyskusji szybko znalezc potrzebne im informacje.

#371 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 marca 2008 - 20:32

ale to tylko rozwiazanie tymczasowe - Administratorowie coś wymyśla - SAMI

Może odnotujesz, że właśnie tutaj dyskutujemy o tym co dalej.
Więc nie SAMI.

#372 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 07 marca 2008 - 20:37

Moim zdaniem punkty powinny zostac, ale zmodyfikowane w taki sposob:


To nie pierwszy raz kiedy z pkt. są problemy, większość z Was powinna pamiętać akcję jaka miała miejsce z rok temu. Dla mnie wniosek jest prosty - nie dorośliśmy do tego żeby używać tych pkt.

#373 Bartch

Bartch
  • 438 postów
  • SkądWarsaw, PL

Napisano 07 marca 2008 - 20:38

Mnie zastanawia czy komus to przeszkadzalo to "kolesiostwo" ja nie dostawalem punktow za nic i nie czuje sie poszkodowany przez fakt ze ktos mial ich wiecej bo "znajomy mu dawal".

#374 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 07 marca 2008 - 20:47

Mnie zastanawia czy komus to przeszkadzalo to "kolesiostwo" ja nie dostawalem punktow za nic i nie czuje sie poszkodowany przez fakt ze ktos mial ich wiecej bo "znajomy mu dawal".

Problem w tym, że punkty miały wskazywać kto jest bardziej pomocny, do kogo warto udać się po poradę, itd.
W momencie gdy punkty były nadawane "za nic" cały system traci swoją funkcjonalność.
Mam nadzieję, że razem dojdziemy do jakiegoś sensownego rozwiązania.

#375 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 07 marca 2008 - 20:49

Mnie zastanawia czy komus to przeszkadzalo to "kolesiostwo" ja nie dostawalem punktow za nic i nie czuje sie poszkodowany przez fakt ze ktos mial ich wiecej bo "znajomy mu dawal".


Chodzi o samą przejrzystość systemu. Powiem Ci coś, ja miałem już dawno temu trzy pkt. od usera z opisem "za avatar", "misiek". No i co, kolesiostwo jak nic, nie? Ale właśnie nie - punkty od niego dostawałem za pomoc, zawsze! Ale skąd ma to wiedzieć użytkownik, czy moderator nie mający dostępu do podglądu postów za jakie pkt został przyznany?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych