Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Co to "Autorytet" ? Było: Co to "Siła Reputacji" ?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
383 odpowiedzi w tym temacie

#276 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 17:45

Pozwólcie, że teraz ja postaram się to wyjaśnić :D

Musisz pojąć jedną rzecz: Punkty reputacji i autorytet to dwie różne rzeczy. Punkty reputacji które możesz obserwować w swoich ustawieniach konta przekładają się na autorytet. To ile punktów reputacji otrzymasz "za jednym razem" zależy od tego ile przyznająca Ci go osoba posiada punktów autorytetu. Jeśli ja mam teraz 34 punkty autorytetu i postanowię przyznać Ci punkt reputacji za pomoc, do Twojej obecnej puli (czyli tak jak mówisz, że masz ich 9) dojdzie Ci 34 punkty reputacji. W sumie będziesz miał ich 43. Te 43 punkty reputacji przełożą się na 1 punkt autorytetu który będzie widoczny pod Twoimi wypowiedziami na forum. Aby poziom autorytetu się zwiększył do 2, musisz nazbierać jeszcze 7 punktów reputacji. Wystarczy, że osoba która ma autorytet na poziomie 7 przyzna Ci reputację, albo np. gdy zrobi to 7 osób które mają autorytet na poziomie 1. Jeśli ktoś posiada autorytet na poziomie 0 - nie dostaniesz ani jednego punktu reputacji od tej osoby. To będą te żółte kropki.

Czy już rozumiesz? Tak tłumaczyłem jednej osobie na spotkaniu urodzinowym MA.
  • cizu lubi to

#277 Michu

Michu
  • 2 614 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 22 lutego 2008 - 17:49

Może by tak złożyć petycję do Code'a żeby żółte punkty liczyły się tak samo jak zielone :)


To ma sens. W końcu pomogliśmy jakiemuś "nowemu" i należy się coś, nie? :D Najlepiej by było tak, jak jakiś mądry przedmówca powiedział - niech żółtki zamieniają się na zielone po osiągnięciu przez "nowego" 15 postów or something.

#278 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 17:51

A czytali to co pisałem pod koniec grudnia w dziale "Propozycje zmian"? :)
http://www.myapple.p...-reputacji.html

#279 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 17:51

Dobra, dobra już wszystko jasne ;P nie musicie od razu pisać kilku wersji ;) Nie mam więcej pytań ;]

#280 MacDada

MacDada

    MyApple Team

  • 7 237 postów
  • Skąd3city

Napisano 22 lutego 2008 - 17:52

Prawda jest taka że pomagamy wielu osobom które nie osiągnęły jeszcze 15 postów. Powinniśmy otrzymywać taką samą liczbę punktów od tych osób. Albo chociaż żeby te żołte kropeczki zamieniały się na zielone z chwilą przekroczenia przez te osoby 15 postów.

Świetny pomysł! Jestem za!

Tylko czy silnik forum na to pozwoli? Obawiam się, że nie...
  • goodboy lubi to

#281 cizu

cizu
  • 943 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 17:54

Świetny pomysł! Jestem za!

Tylko czy silnik forum na to pozwoli? Obawiam się, że nie...


Pozwoli - wszystko zależy od ustawienia - chyba że jest ubogi w PA to da się trochę przekodować ;)

#282 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 17:59

Przeczytajcie i poprzyjcie ewentualnie moją propozycję: http://www.myapple.p...-reputacji.html

#283 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 17:59

Pomysl na zmiany juz istnieje i wejdzie w zycie jak tylko uporamy sie z okolo setka innych wazniejszych problemow.

#284 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 18:00

No to szybko tego nie zobaczymy. Zmiany miały być po przeprowadzce na inny serwer...
  • Krzysiek lubi to

#285 Rafał P

Rafał P



  • 6 849 postów

Napisano 22 lutego 2008 - 18:03

No i beda.Reputacja to chyba jednak nie jest najwazniejsza sprawa na dzien dzisejszy.Co innego gdyby wystarczylo pozmieniac kilka ustawien - ale niestety nie jest to proste. A tu jeszcze gora innych spraw,a code tylko jeden.

#286 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 22 lutego 2008 - 21:55

No i beda.Reputacja to chyba jednak nie jest najwazniejsza sprawa na dzien dzisejszy.Co innego gdyby wystarczylo pozmieniac kilka ustawien - ale niestety nie jest to proste. A tu jeszcze gora innych spraw,a code tylko jeden.


"nie jest najwazniejsza sprawa na dzien dzisejszy" tak już mówicie od paru miesięcy - forum ogólnie jest dobrze zrobione, nie ma problemów - wiec możecie się zająć pierdólkami takimi jak reputacja i inne

#287 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 24 lutego 2008 - 12:17

moze bedziemy sie chwalic swoimi rekordami "z rzedu?" ;) moze do czegos przydadza sie te zolte kropki :

w ciagu ostatnich 12h :

Dołączona grafika

#288 toledoX

toledoX
  • 142 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 00:15

Panowie, a może "zapożyczyć" system komentarzy z Allegro z drobnymi modyfikacjami? Istniejący system jest zbyt skomplikowany, nieczytelny i jego rozwijanie (modyfikacje) nie bardzo mają sens.

#289 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 25 lutego 2008 - 00:18

Panowie, a może "zapożyczyć" system komentarzy z Allegro z drobnymi modyfikacjami? Istniejący system jest zbyt skomplikowany, nieczytelny i jego rozwijanie (modyfikacje) nie bardzo mają sens.


O nie! Tylko nie Allegro ;)
  • grzegor lubi to

#290 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 25 lutego 2008 - 16:26

Zastanawiam się nad powrotem punktów "Pomógł" Czyli proste +1 bez względu kto komu daje.

#291 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 25 lutego 2008 - 16:28

Zastanawiam się nad powrotem punktów "Pomógł"
Czyli proste +1 bez względu kto komu daje.


To nie jest dobry pomysł :(

#292 syrakuz

syrakuz

    Dr

  • 1 073 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 lutego 2008 - 16:57

Zastanawiam się nad powrotem punktów "Pomógł"
Czyli proste +1 bez względu kto komu daje.


Zgadzam się, bo jak komu pomagać, jak nie nowym użytkownikom którzy zazwyczaj nie mają żadnych punktów. Doświadczeni userzy rzadziej mają problemy.

#293 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 25 lutego 2008 - 16:58

Zgadzam się, bo jak komu pomagać, jak nie nowym użytkownikom którzy zazwyczaj nie mają żadnych punktów. Doświadczeni userzy rzadziej mają problemy.


Lepiej by było gdyby był*+1pkt od nowych użytkowników i żeby zostało tak jak jest z punktacją*teraz.

#294 Jakub Nowaczyk

Jakub Nowaczyk

    Sz. P.

  • 1 376 postów
  • SkądPoznań, Wielkopolskie (Polska)

Napisano 25 lutego 2008 - 17:04

Lepiej by było gdyby był*+1pkt od nowych użytkowników i żeby zostało tak jak jest z punktacją*teraz.


Podpisuję się pod tym! Na dowód istnienia sensu tego rozwiązania, zamieszczam cytat pewnej zażenowanej tym systemem pani...

jak do tej pory nie mialam wiekszych problemow z moim maczkiem wiec forum zwykle czytalam dla ciekawosci:), nie udzielajac sie za bardzo :) - jednak jak dzisiaj zauwazylam, pewne rzeczy sa ponad moje sily:)



#295 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 17:07

Chyba powoli zmieniam zdanie...jak to krzyfar ujął, pomagać początkującym to każdy może i by załapał nie wiadomo ile pkt, a jak dostaniesz + od starego wyjadacza to wiesz za co i za to powinna byc reputacja ;)

#296 b.milewski

b.milewski
  • 4 486 postów
  • SkądGlasgow

Napisano 25 lutego 2008 - 18:48

Chyba powoli zmieniam zdanie...jak to krzyfar ujął, pomagać początkującym to każdy może i by załapał nie wiadomo ile pkt, a jak dostaniesz + od starego wyjadacza to wiesz za co i za to powinna byc reputacja ;)


Jeden punkt reputacji od starego wyjadacza jest bardziej cenny i motywujacy niz 100pt reputacji od laika, przynajmniej dla mnie, niech zostanie system taki jak jest.

#297 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 19:09

Najpierw narzekacie że jest do kitu, a teraz nagle chcecie żeby obecny system został nietknięty :)

#298 goodboy

goodboy
  • 1 611 postów
  • SkądKonstancin/W-wa

Napisano 25 lutego 2008 - 19:40

Najpierw narzekacie że jest do kitu, a teraz nagle chcecie żeby obecny system został nietknięty :)


Chcemy tylko żeby od nowych userów był*chociaż 1pkt reputacji a nie żeby od wszystkich był 1pkt. Wyraziłem się jasno? :D

#299 Rogi_

Rogi_
  • 327 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 19:43

Właściwie to narzekania dotyczyły w większości "żółtych kropek". Wg mnie może być coś takiego, że zmieniają się one na zielone w przypadku zdobycia przez przydzielającego punktu autorytetu. I takie kropki dawałyby wyłączenie jeden punkt.

---- Dodano 25-02-2008 o godzinie 19:44 ----
Dlaczego nie można tu edytować postów? :roll:

#300 jajcys

jajcys
  • 350 postów

Napisano 25 lutego 2008 - 19:48

Jeden punkt reputacji od starego wyjadacza jest bardziej cenny i motywujacy niz 100pt reputacji od laika, przynajmniej dla mnie, niech zostanie system taki jak jest.


wiem cos o tym (spojrz na lewo :D)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych