Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zbiorka na Maka i billboard w Warszawie ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#26 binio

binio
  • 155 postów
  • SkądJastrzębie Zdrój

Napisano 21 sierpnia 2006 - 15:44

Dla mnie to wszystko śmierdzi komunizmem. Ludzie się nauczyli, że im się wszystko należy za darmo. Po prostu, ot tak. Ja na swojego Maczka czekam już ponad rok. Nawet do głowy mi nie przyszło by kogoś prosić o datki. A przecież to takie proste.

#27 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 21 sierpnia 2006 - 16:26

Ja od poczatku wakacji, dzieki mojemu dzaidkowi, gdy tylko moge to ide nosic cegly do miejskiej cegielni. 3/4 szopy dziennie nosze a to jest ok. 1600 kg. I dostaje 350 zl miesiecznie (na macbook-a). Z tym ze sa to moje zarobione pieniadze, a nie wyzebrane od innych ludzi. A on jest 5,5 roku starszy, pewnie przypakowany (a przynajmniej ja do takich nie naleze (tzn. jestem normalny zeby nie bylo, ze gruby itp. ;))), to by juz sobie przez wakacje na tego iBook-a spokojnie zarobil. pozdr.

#28 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 sierpnia 2006 - 16:48

Ja od poczatku wakacji, dzieki mojemu dzaidkowi, gdy tylko moge to ide nosic cegly do miejskiej cegielni. 3/4 szopy dziennie nosze a to jest ok. 1600 kg. I dostaje 350 zl miesiecznie (na macbook-a). Z tym ze sa to moje zarobione pieniadze, a nie wyzebrane od innych ludzi. A on jest 5,5 roku starszy, pewnie przypakowany (a przynajmniej ja do takich nie naleze (tzn. jestem normalny zeby nie bylo, ze gruby itp. ;))), to by juz sobie przez wakacje na tego iBook-a spokojnie zarobil.

pozdr.



Podziwiam. Jesteśmy z Tobą:)

#29 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 sierpnia 2006 - 17:56

No i koledzy juz napisali... :) A moze prosciej pozyczyc na bilet i popracowac w UK lub innym kraju Unii gdzie nam wolno pracowac? Pieniadze wieksze wiec szybciej zarobi niz uzbiera, jezyk tez podszlifuje... ;) A zawsze moze zarobic tez na szkole lub skonstruowac portfolio i pochodzic po potencjalnych pracodawcach. A taka praca jest z gatunku dobrze platnych...

Jakas propagacja komunizmu ostatnio na forum...:(

EDIT: a może tutaj wpłacić parę groszy?

http://www.fnp.net.p...kat=dogoterapia

Świetna rzecz dla dzieciaków.

#30 sir_skiner

sir_skiner
  • 149 postów

Napisano 21 sierpnia 2006 - 18:18

To jest forum makowe czy pomylilem adresy ?

Człowiek ma pomysł, założyl stronę, a wy go besztacie za pomysłowość, czy za to że sami ne sprubowaliście. Według mnie to bardzo dobrza inicjatywa, i wcale nie taka nowa, a na dodtaek może zadziałać, więc czemu nie. Nie każdy może zapracować, nie każdy ma jakeis źródło dochodu, no to mnie zaskoczyliście... (przypomina mi się pogadanka o psie ogrodnika... :P )

BTW - w polsce "zbieractwo" też działa, więc nie piszcie mi, że się nie da...

pewnie, wystarczy isc rano pod kosciol i zobaczyc jak mercedesy dowoza "rumunow" :D

#31 moosacho

moosacho
  • 96 postów
  • SkądHindhead

Napisano 21 sierpnia 2006 - 18:29

popieram insider'a- jesli chcesz pracowac i zdobyc kasiore to musisz sie ruszyc. wystarczy chciec. tym bardziej ze koles jest studentem politechniki, czyli ma szerszy wachlarz mozliwosci- moze potyrac fizycznie lub jesli bardziej mu to odpowiada- makowka (wlasna). kase mozna i nalezy wplacac dobrowolnie ale na konta organizacji ktore zajmija sie pomaganiem innym- jakikolwiek cel jest szczytny jesli sluzy wyzszym celom, niewazne czy wspomagasz glodujacych w afryce czy tez dajesz na wieloryby. roznica miedzy np. zwierzakami w schronisku a kolesiem ktory zbiera na kompa jest taka ze pieski same sobie nie pomoga, a kolega i owszem, musi tylko chciec.

#32 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 21 sierpnia 2006 - 18:44

Tutaj w USA wiele dzieciakow czesto tak probuje zarobic wiec dla mnie nie nowosc ;) Pozdr.

#33 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 sierpnia 2006 - 18:47

Tutaj w USA wiele dzieciakow czesto tak probuje zarobic wiec dla mnie nie nowosc ;)


Ale co masz na mysli bo napisales niejasno, probuje organizowac zbiorki na swoje potrzeby czy raczej zasuwa w Sturbucksie w czasie wakacji? Ja raczej spotkalem sie z tym drugim.

#34 MartensEleven

MartensEleven
  • 121 postów

Napisano 21 sierpnia 2006 - 21:11

Ja jestem na 3 roku studiów we Wrocławiu. W wackacje pracuje w swoim zawodzie (pasja zyciowa) i zarabiam tyle że po miesiącu mogłem kupić ibooka G4. Mam 22 lata, talent, wiarę w siebie i nie boję się pracy, ale mam też szczęście które ma niekażdy. W firmie w której pracuję trzeba takze fizycznych a on jak sie domyslam jest sprawny więc mógłby w takiej firmie zarobić w 3 miesiące spokojnie a zapewniam, że pracowników ciągle szukamy nowych i nie mamy żadnych wymagań co do wykształcenia, wystarczy byc pracowitym, kumatym i w miare kulturalnym. Widzę natomiast jak masa moich kolegów i koleżanek z mojego pokolenia poprostu łatwo sie poddaje, nie ma odwagi ani "jaj" żeby kreować siebie i swoją przyszłość i to to jest chorobą która toczy młodzież w polsce, takze Łukasza jak mniemam. Dowód? Łukasz twierdzi że zarabia na projektowaniu stron itp. Chyba jest mało kreatywny skoro nie umi na tym zarobic na więcej niż podręczniki i ksero. Jak twierdzi w sprzęt warto zainwestować żeby zarabiać, ale skoro nie umi zarobić na sprzęt który mu jest potrzebny, co co ma na tym sprzęcie robić żeby zarabiać? Moim zdaniem Łukasz jest poprostu troszkę ponad przeciętnie inteligentnym młodym człowiekiem który ciągle jeszcze postrzega otaczający go świat juako jakąś abstrakcję oddzieloną od niego ściankami garnuszka jego rodziców na którym żyje a do którego rodzice mu ad hoc nie wrzucą dodatkowych 4000zł. Ponadto jest słabym marketingowcem o czym świadczy kilka jego zdań w tym tekstem. Koniec tego co napisał najbardziej zniechęca. Pozdrawiam, także Łukasza. Zapomniałem dodac że podcas roku akademickiego również pracuję w swoim zawodzie tyle że w mniejszym wymiarze godzin. Żeby móc pracowac wziąłem urlop dziekański i rozłożyłem 4 lata studiów na 5 lat i o ile wiem na Politechnice Warszawskiej też tak się da zrobić tylko trzeba mieć dość jaj na to. Albo bierze się swoje życie w swoje ręce i umie udźwignąć ciężar ryzyka, a w przyszłości przy odrobinie szczęścia mieć takie życie jakie się chce mieć, albo pozostawia sie je w rękach innych ludzi, życ bez odpowiedzialności, bez ryzyka, bez smaku... i bez komputera Apple.

#35 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 sierpnia 2006 - 21:17

Zapomniałem dodac że podcas roku akademickiego również pracuję w swoim zawodzie tyle że w mniejszym wymiarze godzin. Żeby móc pracowac wziąłem urlop dziekański i rozłożyłem 4 lata studiów na 5 lat i o ile wiem na Politechnice Warszawskiej też tak się da zrobić tylko trzeba mieć dość jaj na to.

Albo bierze się swoje życie w swoje ręce i umie udźwignąć ciężar ryzyka, a w przyszłości przy odrobinie szczęścia mieć takie życie jakie się chce mieć, albo pozostawia sie je w rękach innych ludzi, życ bez odpowiedzialności, bez ryzyka, bez smaku... i bez komputera Apple.


Przyznaje Ci racje. Praca, i tylko praca... I to własna!

#36 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 21 sierpnia 2006 - 21:46

Gdyby na tej stronie było napisane: "Podejmę się pracy w zamian za wpłaty na moje konto, moim marzeniem jest ten komputer" to miałbym inne podejście do tematu.


Zbieram na laptopa. Brakuje mi na dzień dzisiejszy ok. 50% ceny najprostrzego nowego MacBooka.
Podejmę się pracy dodatkowej. Najchętniej napisania programów na zamówienie. Tematyka dowolna, preferowane języki Java, C, Perl, C++, Pascal/Delphi, plus dowolne bazy danych.
Zmysłu artystycznego mam tyle co kot napłakał, więc do projektowania stron się nie nadaje :) ale mogę pomagać od strony technicznej (bazy danych, skrypty, itp). Podstawowa znajomość Photo Shopa/Gimpa pozwala mi na "małpią" robotę przy obróbce zdjęć.
Piszę to na poważnie, jeśli ktoś jest potrzebuje moich umiejętności proszę pisać na priv.

#37 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 sierpnia 2006 - 22:10

dużo języków znasz, gratulacje! tak się zastanawiam, czy podpis pod każdym postem jest napisany i codziennie go zmieniasz, czy to jakiś skrypt?

#38 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 sierpnia 2006 - 22:12

dużo języków znasz, gratulacje! tak się zastanawiam, czy podpis pod każdym postem jest napisany i codziennie go zmieniasz, czy to jakiś skrypt?


to jakaś bardziej złożona inicjatywa, jest stronka z której pobierasz ten gif i on jest interaktywny. Kiedyś jakoś się dobrałem do adresu z tego podpisu, ale nie pamiętam jak :/

#39 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 21 sierpnia 2006 - 22:23

to jakaś bardziej złożona inicjatywa, jest stronka z której pobierasz ten gif i on jest interaktywny. Kiedyś jakoś się dobrałem do adresu z tego podpisu, ale nie pamiętam jak :/

Smacznego:
http://rulez.pl/~parasit/Suwaczek.php
:cool:

#40 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 21 sierpnia 2006 - 22:38

dużo języków znasz, gratulacje!

To są języki preferowane znam jeszcze kilka innych, ale w tych czuje się najlepiej i mam na tyle duże doświadczenie że mogę za to brać pieniądze.
Jeśli to nie było ironiczne, to dziękuje :) Po prostu z tego żyję od jakichś nastu lat.

tak się zastanawiam, czy podpis pod każdym postem jest napisany i codziennie go zmieniasz, czy to jakiś skrypt?

:) Oczywiście że skrypcik, popełniony własnoręcznie a spontanicznie jak zobaczyłem że moja narzeczona ma takich kilka na forum ślubnym :>
W stylu "Do ślubu zostało 33 dni". Niestety tamte suwaczki nie nadawały sie do tego celu, bo wybiegały w przyszłość max 2-3 lata.

P.S. BTW. Za miesiąc będę miał żonę... ale ten czas leci.

#41 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 21 sierpnia 2006 - 22:40

P.S. BTW. Za miesiąc będę miał żonę... ale ten czas leci.

No cóż twój wybór ;) Masz jeszcze miesiąc... :cool:

#42 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 21 sierpnia 2006 - 22:43

P.S. BTW. Za miesiąc będę miał żonę... ale ten czas leci.


Uuuu... No to pora porozmawiac z szefem o podwyzce :D

#43 Adler

Adler
  • 572 postów
  • Skądznad Czeskiej hranicy

Napisano 21 sierpnia 2006 - 22:45

Uuuu... No to pora porozmawiac z szefem o podwyzce :D

Fakt łatwiej gadać z szefem o podwyżce niż z żoną o ograniczeniach :rolleyes:

#44 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 sierpnia 2006 - 22:52

to gratulacje!! troche radości! wsparcia dla kolegi ;) wiem, zabrzmiało trochę ironicznie, ale to było szczere. Ja trochę robiłem w C i PHP, ale zwykłe podstawy, które już i tak pewnie zapomniałem...

#45 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 sierpnia 2006 - 23:03

Mnie tylko zaskoczył ten "markotliwy ton", bo powiem szczerze pomysł mi się podoba, to też jakaś inicjatywa, a nie każdego na takową stać i tyle. Co do zarabiania, to jak większość z nas sam pracuje i studiuje, więc wiem jak to jest, na dodatek jestem uzależniony od "szwendania się po świecie", więc niestety bywa to klopotliwe połączenie... ;-) A co do wyjazdów, cóż nie każdego stać, niestety to z reguly są pieniążki, a jak się nie zna kraju może być ciężko, w sumie powinienem zachęcać, bo np. mnie się udało, ale już widziałem dużą liczbę ludzi, którym zwyczajnie nie wyszło... niestety.

#46 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 21 sierpnia 2006 - 23:05

Tak czy inaczej już chyba rozumiecie dlaczego łapie dodatkowe fuchy jak chcę mieć nowego laptopa ? :) Na podwyżkę nie mam co liczyć bo już jedna była na wiosnę ;( P.S. Naprawdę poważnie pisałem że wezmę jakieś robótki.

#47 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 sierpnia 2006 - 23:06

@parasit - no, no powodzenia... a robota, cóż, tego na świecie nie ubywa... zawsze jest coś do zrobienia, więc na pewno się znajdzie ;D

#48 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 sierpnia 2006 - 23:13

to jakaś bardziej złożona inicjatywa, jest stronka z której pobierasz ten gif i on jest interaktywny. Kiedyś jakoś się dobrałem do adresu z tego podpisu, ale nie pamiętam jak :/


po prostu klllikasz prawym i image adress
http://rulez.pl/~parasit/Suwaczek.php

@parasit jak to sie stalo ze znaz tyle jezykow?
a w którym czujesz sie najsilniejszy?
pythona nie ruszałeś ?

#49 parasit

parasit
  • 187 postów
  • SkądWawa

Napisano 21 sierpnia 2006 - 23:56

@parasit jak to sie stalo ze znaz tyle jezykow?

Chmmm... życie mnie nauczyło :) Życie i siedzenie po nocach przy kompie, tak jak teraz, już dawno powinienem spać.

Już podstawówce mnie interesowało jak są zrobione gry komputerowe więc nauczyłem sie Commodore Basic`a i Logo. Nawet udało mi się kilka prostych gierek zrobić :)
Potem był Turbo Pascal, potem Delphi. W pierwszej poważnej pracy podszlifowałem Delphi, potem zachwyciłem się Linuxem i okazało się że C się bardzo przydaje.
C++ okazało się takim Delphi tylko że w C (wiem C++ było wcześniejsze), więc poszło gładko. Przy zawodowej dłubaninie w bazach danych okazało się że czasem szybciej napisać skrypt w Perl`u niż cały program w czymś innym, więc pokochałem Perla.
Wtedy zaczęło mnie coraz częściej wkurzać że moje programy nie działają i na windzie i na linuxie więc rozwiązaniem okazała się Java. Potem były jakieś asp, php, jsp i tym podobne wynalazki webowe.

W pewnym momencie okazuje się że wszystkie języki są generalnie do siebie bardzo podobne, trzeba tylko "poczuć rytm" danego języka i niuanse składni, a potem to już leci. Sztuka polega tylko na odpowiednim dobraniu prostoty języka do czasu rozwiązania w nim danego problemu. Np. aplikacje okienkową dużo szybciej się robi w Delphi, ale nie ma siły na perla przy obróbce tekstu.

A że coraz więcej ludzi chciało płacić za moje programy, to się człowiek siłą rzeczy uczył. Teraz wprawdzie pracuje jako "specjalista d/s bezpieczeństwa sieci", ale nadal najbardziej cieszy mnie pisanie programów. Traktuję to jako hobby i ciągle uczę się czegoś nowego.

a w którym czujesz sie najsilniejszy?

Tak naprawdę to najlepiej czuję się w Delphi, Javie i Perlu (w tej kolejności), bo w tym ostatnio piszę najczęściej (czytaj - jest najwięcej zleceń).

pythona nie ruszałeś ?

Co do pythona, wydał mi sie jakiś sztuczny zwłaszcza w porównaniu z perlem, ale podstawy znam i nawet machnołem dla siebie kilka skrypcików do EKG.

#50 reRESERVEDFX

reRESERVEDFX

    /////AMG

  • 2 111 postów
  • SkądBurr Ridge, IL

Napisano 22 sierpnia 2006 - 04:10

Ale co masz na mysli bo napisales niejasno, probuje organizowac zbiorki na swoje potrzeby czy raczej zasuwa w Sturbucksie w czasie wakacji? Ja raczej spotkalem sie z tym drugim.


Z tym drugim fakt spotykam sie najczesciej, ale z tym pierwszym tez jest niezly ubaw. Gosciu w mojej szkole zebra na MBP zeby mu dali ludzie kase kiedy jego ojciec zarabia 110tys. rocznie LMFAO!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych