Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Zbiorka na Maka i billboard w Warszawie ;)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
120 odpowiedzi w tym temacie

#1 s@ntee

s@ntee
  • 596 postów
  • SkądBanbury, UK

Napisano 21 sierpnia 2006 - 02:09

Kolega Lukasz Szyper, zbiera na maczka. W dość niecodzienny sposób - o czym moźecie się przekonać na stronie http://pomozmikupiclaptopa.info . Wystarczy 800 osób wpłacajacych po 5 zł, 400 po 10 zł, 200 po 20 zł. W zamian, Łukasz oferuje banner na swojej stronie oraz ... umieszczenie nazw(isk)/nicków wpłacających na bilboardzie w Warszawie po zakończeniu zbiórki.

Lukasz jest studentem Informatyki, obecnie posiada 6-cio letniego Della 133mhz ... zreszta przeczytajcie sami. Mimo studenckiego 'dorabiania' nie stac go na zadnego - pecetycznego czy nie kompa.

Abstrachujac od mogacych sie pojawic komentarzy pt " Niech sie wezmie do pracy", sam pomysl i wykonanie jest bardzo ladny, nie jest to typowa historyjka ale koncept - i sympatyczny i kreatywny.

Jesli wiec ktos chcialby pozbyc sie 5 czy 10 zł i sprawdzic jak Lukasz wywiaze sie z obietnic, wszelkie info znajdzie na stronie.

Orginalny i sympatyczny pomysł ;-)
Wspomożemy Łukasza? ;-)

#2 eyedropper

eyedropper
  • 940 postów
  • SkądŁódź

Napisano 21 sierpnia 2006 - 05:04

niech sie kolega lukasz nie cwaniaczy tylko niech sie wezmie do pracy...

#3 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 sierpnia 2006 - 07:00

niech sie kolega lukasz nie cwaniaczy tylko niech sie wezmie do pracy...


Święte słowa:) Ja lat mam nie wiele, stałego dochodu jeszcze brak i nadal się uczę. A kase zarobiłem od marca do początku siernia na Miniaka i LCDka... Ok. 3500 zł pracując tylko dorywczo więc TO JEST MOŻLIWE.

#4 JSG

JSG
  • 5 459 postów

Napisano 21 sierpnia 2006 - 07:03


Orginalny i sympatyczny pomysł ;-)
Wspomożemy Łukasza? ;-)


Ani fajny ani sympatyczny...
Ja na każdą duperele muszę pracować i to nie mało, ale kupuje najwyższej klasy bo wiem że to ma na siebie pracować i uważam że wszelkiego rodzaju "zbieractwo" jest be i fu....

Zresztą s@ntee mieliśmy już na forum burzliwą dyskusję na ten temat.. i nikomu nie wszyszło to na dobre a w szczególności "zbieraczowi" bo tylko się negatywnych opini naczytał.

#5 iLambert

iLambert
  • 118 postów
  • SkądPolska

Napisano 21 sierpnia 2006 - 07:22

Ta ja na wszystko muszę ciężko zapracować a jemu mam dawać. Nie masz nie kupujesz...

#6 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 sierpnia 2006 - 07:27

w życiu. Ja pracuje na mojego macbooka od początku wakacji - od 6 rano. Można uzbierać...

#7 krismiszcz

krismiszcz
  • 2 414 postów
  • SkądLUBLIN

Napisano 21 sierpnia 2006 - 07:34

Ten temat był już na forum.

#8 DoMiNiQuE

DoMiNiQuE
  • 1 852 postów
  • SkądOstrów Wielkopolski

Napisano 21 sierpnia 2006 - 07:38

Ja na każdą duperele muszę pracować i to nie mało, ale kupuje najwyższej klasy bo wiem że to ma na siebie pracować

Akurat z tym stolem to przesadziles ;) Taki stol mozna zrobic za 1/10 ceny i nie bedzie w ogole odbiegal od tego z aukcji ;) Ale co kto lubi, pracuj dalej :)

#9 Przemion

Przemion
  • 2 465 postów
  • SkądAmsterdam

Napisano 21 sierpnia 2006 - 08:40

To jest forum makowe czy pomylilem adresy ? Człowiek ma pomysł, założyl stronę, a wy go besztacie za pomysłowość, czy za to że sami ne sprubowaliście. Według mnie to bardzo dobrza inicjatywa, i wcale nie taka nowa, a na dodtaek może zadziałać, więc czemu nie. Nie każdy może zapracować, nie każdy ma jakeis źródło dochodu, no to mnie zaskoczyliście... (przypomina mi się pogadanka o psie ogrodnika... :P ) BTW - w polsce "zbieractwo" też działa, więc nie piszcie mi, że się nie da...

#10 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 sierpnia 2006 - 08:45

To jest forum makowe czy pomylilem adresy ?

Człowiek ma pomysł, założyl stronę, a wy go besztacie za pomysłowość, czy za to że sami ne sprubowaliście. Według mnie to bardzo dobrza inicjatywa, i wcale nie taka nowa, a na dodtaek może zadziałać, więc czemu nie. Nie każdy może zapracować, nie każdy ma jakeis źródło dochodu, no to mnie zaskoczyliście... (przypomina mi się pogadanka o psie ogrodnika... :P )

BTW - w polsce "zbieractwo" też działa, więc nie piszcie mi, że się nie da...


OK, OK. Ale dlaczego on się nie podzieli z nami informacją ile sam kasy zarobił?

Pozdrawiam

#11 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2006 - 08:46

sam pomysl i wykonanie jest bardzo ladny, nie jest to typowa historyjka ale koncept - i sympatyczny i kreatywny.


Ja przepraszam bardzo, no, ale co tu jest sympatycznego, kreatywnego, a przede wszystkim orginalnego? Orginalne i kreatywne może być sprzedawanie pikseli (http://www.milliondollarhomepage.com, a nie kserokopiarze), a nie zrobienie prostej strony z głodną historyjką. Zaraz masę innych teens zrobi strony fufufu gdzie napiszą, że zbierają na "coś tam", a wpłacających umieszczą na chodniku, reklamie w radio, bądź gdziekolwiek. Kreatywny to on by był gdyby tak jak zwykli ludzie poszedł do pracy, a nie szedł na łatwiznę.

#12 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 21 sierpnia 2006 - 08:46

Dla mnie sprzęt na który sam zarobiłem smakuje najlepiej! Właśnie dlatego nigdy nie próbowałem i nie spróbuję takiej inicjatywy :)

#13 lutecki

lutecki
  • 3 315 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2006 - 08:49

Dziwne. Najpierw piszesz:

wy go besztacie za pomysłowość


A za chwilę:

to bardzo dobrza inicjatywa, i wcale nie taka nowa


Więc jak to? Jest pomysłowy, czy skorzystał z nie takiej nowej inicjatywy?

#14 db

db
  • 771 postów

Napisano 21 sierpnia 2006 - 08:51

To jeszcze nic, zobaczcie TO :D

#15 Daniel

Daniel
  • 925 postów
  • SkądSzczecin

Napisano 21 sierpnia 2006 - 08:55

To jeszcze nic, zobaczcie TO :D


No nieźle... Think Different?

#16 db

db
  • 771 postów

Napisano 21 sierpnia 2006 - 09:05

Raczej: "Im Think Different, You Pay"

#17 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 21 sierpnia 2006 - 09:10

W sumie bardziej jestem za akcją z autkiem :) Dlaczego? Przypuszczam że właściciel jeździłby nim na wszelkie możliwe zloty i każdy zainteresowany motoryzacją miałby okazję pomacać osobiście takie cacko. A w przypadku macbooka? Hmmm.. Jednemu będzie dobrze, reszta na tym nie skorzysta. Gdyby na tej stronie było napisane: "Podejmę się pracy w zamian za wpłaty na moje konto, moim marzeniem jest ten komputer" to miałbym inne podejście do tematu. Ale to tylko moje osobiste zdanie...

#18 _sys

_sys
  • 2 046 postów
  • SkądB-stok i okolice

Napisano 21 sierpnia 2006 - 09:16

Jego kreatywność skończyła się na zrobieniu strony ;). Temat już był a ja dalej myślę, że to jest bez sensu. Trochę*wyobraźni a na wszystko się uzbiera. Potem jak będzie chciał sobie porysować to będzie zrzuta na photoshopa?

#19 jar

jar
  • 228 postów
  • SkądWarszawa/Bydgoszcz

Napisano 21 sierpnia 2006 - 09:24

- tak, to juz bylo na forum i wypowiedzialem sie wowczas w sposob chyba dosc kategoryczny na ten temat. Pisze teraz by powiedziec, ze co prawda kazdemu moze sie zdarzyc sytuacja w ktorej zasadne jest proszenie o pomoc i przyjecie pomocy, ale jestem zdania, iz rodzi to obligaje natury moralnej. I utrzymuje moja odlegla relacje do tej akcji z racji sposobu (zreszta technicznie, cywilizacyjnie fajnego) w ktory Kolega o pomoc proszacy chce podziekowac osobom ktore Mu pomoga, czyli wywiazac sie z owych obligacji. Osobiscie czulbym sie przekonany, gdyby owze Kolega oznajmil, iz w momencie kiedy czy to ukonczy studia, czy w innym konkretnie podanym momencie zacznie zarabiac pieniadze, sam poprowadzi taka akcje zbierania publicznego pieniedzy na komputer dla zle sytuowanej a bardzo zdolnej i dobrze rokujacej osoby w jakiejs szkole, a moze np w Centrum dla Niepelnosprawnych jakims ? i to z udzialem wlasnego, podanego dzis wkladu finansowego. Jak zawsze Jacek A.R.

#20 wirus

wirus
  • 398 postów
  • SkądGrudziądz

Napisano 21 sierpnia 2006 - 09:30

Ja rozumiem wszystko ale mamy wakacje i on też ma w ciągu tych 2 miesięcy spokojnie moze zarobić 2000zł wystarczy tylko chcieć np na polu,no ale wiadomo ludzie dzielą sie na tych co wolą własnymi rękoma bądz głową zarobić,albo ludzmi co wolą zrobić to czyimś kosztem :) osobiście wolę dać biednym te 5zł niż jemu.

#21 kokos

kokos

    Mr. Nice

  • 7 426 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 21 sierpnia 2006 - 13:38

6,

njet założył kiedyś wątek z lekt¨ry którego wynika, że większość z nas nieprzychylnie reaguje na inicjatywy typu "Kupmy dla Łukasza Szypra laptopa"

Teraz, biorąc pod uwagę (chyba) ten wątek, ktoś chce abyśmy kupili mu laptopa w zamian za jakieś "billbordy" Ile kosztuje stworzenie i wynajem billbioardu - sporo. Kto to sfinansuje ?
Ta propozycja nie jest kreatywna ani ciekawa ani śmieszna. Nie widzę nic, co mogłoby skłonić makowców do wpłacania kasy oprócz naiwności.

Gdyby ktoś zadeklarował, że posprząta swoje miasto lub okoliczny las szereg razy, a każdy zebrany śmieć może być sponsorowany, to ja pierwszy zobowiązałbym się do sponsoringu - 25 gr za każdy śmieciokilogram.

Zebrałby tonę - ja bym zapłacił i wszysczy sponsorzy z MIŁĄ CHĘCIĄ.

A tak uczymy się korporacyjnej ściemy i myślimy, że odkryliśmy Amerykę.

Szkoda, że autor tak pożytecznej inicjatywy jak mac@chwilami, nie potrafi zrozumieć podstaw i sam wspiera Szypra.
Tym bardziej nie rozumiem s@ntee...
Przecież za sam wysiłek przy tworzeniu serwisu należy się kaska. Dlaczego nie wykorzystujemy naszych dokonań bardziej umiejętnie?

fffffffffffffuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj

#22 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 21 sierpnia 2006 - 13:47

"107,85 PLN co stanowi 2,7% kwoty docelowej!" Ojej tylko tyle, a do końca akcji już bliżej niż dalej, może na mighty starczy. Do roboty!

#23 ozz

ozz
  • 1 129 postów
  • SkądBiałystok

Napisano 21 sierpnia 2006 - 13:54

bilboard tak średnio [zalezy od lokalizacji] to ok 1000zł wydrukowanie to ok 300zł [ceny w bialymstoku]

#24 sel4

sel4
  • 787 postów
  • SkądGdynia

Napisano 21 sierpnia 2006 - 15:25

to na razie niech na bilboard zbiera...

#25 krzyfar

krzyfar

    The Hunter

  • 5 642 postów
  • Płeć:

Napisano 21 sierpnia 2006 - 15:37

Hmm.. ciekawe czy jak nie uzbiera to odda pieniądze albo przeznaczy na jakiś szczytny cel?

Sam sobie odpowiem, cytat ze strony:

Wszystkie kwoty które wpłyną na moje konto nie podlegają zwrotowi - nawet jeśli pieniądze "dojdą" już po zakończeniu zbiórki

W związku z tym, że wpłata na moje konto jest dobrowolna, dołożę wszelkich starań, aby zakupiony sprzęt był zgodny z tym co zostało zaplanowane, ale zastrzegam sobie prawo do dysponowania całą zebraną kwotą wedle uznania (szczególnie gdy nie zostanie zebrana kwota wystarczająca na zakup laptopa.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych