Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Windows 7 Opinie - Testy - Wrażenia


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
278 odpowiedzi w tym temacie

#101 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 03 lutego 2009 - 10:02

Podobno pod Mac jest inna numeracja. Ja i tak wole starego SKYPE - ta 4 mi sie nie podoba a dokladnie interfejs. Systemik smiga juz od polowy grudnia, nie rozrosl sie do niebotycznych rozmiarow jak Vista, jeden blue screen byl tylko, konflikt miedzy NIS 2009 i GG 7 - odinstalowalem NIS2009 i nie ma problemu :-) Wg mnie to najlepszy system pod BootCampa z rodziny Windows.

#102 dudi

dudi
  • 337 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwietnia 2009 - 18:33

instalował ktos z was w7 na macbooku unibody? a jeśli tak i z powodzeniem, to czy macie jakieś działające sterowniki do trackpada? już nie wymagam multitoucha, ale przynajmniej prawy przycisk myszy przez 2 palce czy chociaz przez nacisniecie trackpada po prawej stronie. Ciezko bez prawego przycisku:/ dodam, że szukalem i probowalem roznych sterownikow od tych na plytce leopoczawszy, ale bez skutku...

#103 dymekkk

dymekkk
  • 582 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 kwietnia 2009 - 18:55

Multitouch działa tylko na OSX

#104 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 13 kwietnia 2009 - 19:09

Multitouch działa tylko na OSX


Nie zgodze się z tym ,W7 ma multitouch.
Touch Gestures in W7 | Mobility Site

#105 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 13 kwietnia 2009 - 19:41

Multitouch działa tylko na OSX


Zalezy co mamy na mysli multitouch. Jesli "dwa palce" to dziala to nawet pod xp czy vista.

#106 dudi

dudi
  • 337 postów
  • SkądWrocław

Napisano 13 kwietnia 2009 - 21:04

chce tylko 2 palce, nie zalezy mi na 3 czy 4 ;) tylko przewijanie+prawy przycisk myszy. To wie ktoś co za sterowniki trzeba zainstalować? Bo inaczej zsostanie mi vista albo xp, visual studio musze na czyms postawic...

#107 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 14 kwietnia 2009 - 08:26

A czy ctrl+przycisk nie wystarczy za prawy przycisk ?

#108 dudi

dudi
  • 337 postów
  • SkądWrocław

Napisano 14 kwietnia 2009 - 08:54

nie działało, ale w koncu za ktoryms razem ruszyły któreś sterowniki i dzialaja 2 palce ;)

#109 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 09:08

Windows 7 RC gotowy

Neowin.net donosi, że system Windows 7 w wersji Release Candidate został ukończony. Wydanie RC skompilowane jako build 7100 zostało utworzone we wtorek (21.04.2009).

Neowin poinformował, że kompilacja RC oznaczona jest numerem 7100.0.winmain_win7rc.090421-1700. Najprawdopodobniej wersja ta trafiła już do partnerów OEM i członkom programu TAP. W najbliższym czasie system trafi do subskrybentów MSDN i TechNet natomiast nieco później (5 maja) Windows 7 RC zostanie udostępniony jako publiczna wersja testowa. Doniesienia na ten temat pojawiły się już 19 kwietnia. Jednocześnie rozpoczęto prace nad lokalnymi wersjami językowymi - polski oddział Microsoft już 30 kwietnia rozpocznie zamknięty program beta. Prace skupią się przede wszystkim nad dopracowaniem tłumaczenia.

Źródło: Windows 7 RC gotowy



#110 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 16:57

... czyli tak jak przewidywalem - build 7100, a nie jakies chinskie pomioty 7106 ;)

#111 Temujin

Temujin
  • 27 postów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 19:36

Neowin poinformował, że kompilacja RC oznaczona jest numerem 7100.0.winmain_win7rc.090421-1700. Najprawdopodobniej wersja ta trafiła już do partnerów OEM i członkom programu TAP. W najbliższym czasie system trafi do subskrybentów MSDN i TechNet natomiast nieco później (5 maja) Windows 7 RC zostanie udostępniony jako publiczna wersja testowa.


A jak podaje KezNews:
Windows 7 RC build 7100 x86 and x64 download - KezNews.com

RC1 zostało już publicznie udostępnione. Nieoficjalnie ale clean w wersji 1:1, dla architektur 32- i 64- bitowych.
Witamy w erze informacji totalnej gdzie jakiekolwiek tajemnice nie mają racji bytu... :roll:
Zresztą nie wydaje mi się aby MS się przejmował tymi "wyciekami", bardziej martwią się
tym że gdyby udostępnili buildy testowe w jednym terminie wszystkim podmiotom zabiłoby to
ich hosty znacznie skuteczniej niż miało to miejsce w wypadku pierwszej bety dla
użyszkodników końcowych.

#112 myapple_123

myapple_123
  • 776 postów

Napisano 24 kwietnia 2009 - 20:01

Nie maja czym sie martwic bo nie od dawna wiadomo, ze choc oficjalnie sie nie popiera piractwa i wyciekow to dzialaja jak plachta na byka - darmowa reklama. Odnosnie Windows 7 poczekam i sciagne z serwera MS :-)

#113 tonyhouk

tonyhouk
  • 145 postów

Napisano 25 kwietnia 2009 - 07:24

Jak Windows 7 oszczędza energię?

Microsoft opublikował nowy dokument pt.: "Management Improvements In Windows 7", w którym opisuje nowe technologie i mechanizmy sprawiające, że system ten umożliwia znaczne wydłużenie pracy na baterii. Wśród nowości wymienić warto wsparcie dla najnowszych mechanizmów implementowanych w procesorach CPU, mniejsze zużycie energii w stanie bezczynności czy nowe sposoby kontroli jasności wyświetlacza.

Już w Viście Microsoft zaimplementował nowe mechanizmy oszczędzania energii. Niestety, nie do końca poprawnie napisane sterowniki potrafiły sprawić, że funkcja nie działała tak jak powinna. W Windows 7 Microsoft zaimplementował kolejne technologie mające na celu obniżenie poboru energii i wydłużenie czasu pracy na baterii.

Opublikowany dokument zawiera opis wszystkich nowości mających sprawić, że "siódemka" będzie doskonałym wyborem dla użytkowników laptopów. Usprawniono mechanizmy odpowiadające za oszczędzanie energii podczas stanu bezczynności komputera, np. w czasie hibernacji lub uśpienia. Kolejną nowością jest selektywne ładowanie usług systemowych. Uruchamiane są tylko te niezbędne, a pozostałe w razie potrzeby, już po załadowaniu systemu operacyjnego. Znacznie skraca to czas rozruchu Windows 7.

Udoskonalono także obsługę trybów PPM (Processor Power Management) nowych procesorów, dzięki czemu system będzie znacznie lepiej radził sobie z obniżaniem częstotliwości taktowania czy wyłączaniem poszczególnych rdzeni CPU niż Vista.

Kolejną nowością są zmiany w dostosowywaniu jasności ekranu. W Viście mógł on być tylko włączony lub wyłączony. Średnio jednak monitor pracuje jeszcze 10 - 15 minut od odejścia od komputera. W firmach, w skali roku przekłada się to na znaczne wydatki na energię. W Windows 7 po kilku minutach wyświetlacz zostaje przyciemniony o kilkadziesiąt procent. Nowością jest także możliwość automatycznego dostosowywania jasności ekranu do warunków panujących w pomieszczeniu.
(...)

Źródło: Jak Windows 7 oszczędza energię? - Aktualności IDG.pl


Ja też poczekam do 5 i ściągne ze stronki MS.

#114 Furiat

Furiat
  • 235 postów

Napisano 25 kwietnia 2009 - 08:17

Ja też . Od miesiąca siedze na sevenie i jestem max zadowolony po XP . Pasek dolny ( startowy) jest super z tymi dużymi ikonami i podświetlaniem szybkiego wybierania. Czekam na RC bo może będzie badziej stabilny w starszych grach ( ciągłe wyrzucanie z servera rFactora , nie działąją gry działające na viscie lub XP) no ale wiadomo że beta 7048 nie była pisana dla graczy :P

#115 kucyk

kucyk
  • 1 918 postów

Napisano 25 kwietnia 2009 - 12:06

nie wiem na co czekasz, RC jest od wczoraj :)

#116 Fidma

Fidma
  • 108 postów
  • SkądKoszalin

Napisano 27 kwietnia 2009 - 16:49

Witam,

Co do Windows 7, jestem testerem od pierwszych buildów, kilka recenzji możecie znaleźć u mnie na blogu http://ittechblog.pl/?s=w7&x=0&y=0 jednak w końcu doszedłem do wniosku, że co najmniej do Windows10 nie mam co liczyć na MS i kupiłem sobie parę dni temu Maka ;)

#117 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 28 kwietnia 2009 - 07:48

moja instalacja i zabawa przebiegla bez problemow . w7 zainstalowalem na vmware 2 i powiem ze nawet bylem zaskoczony szybkoscia dzialania jak na wirtulala.. ale co tu mowic osx mi to nie zastapi godzine sie pobawilem i do kosha :D

#118 awtk

awtk
  • 8 postów

Napisano 02 maja 2009 - 12:52

Czy próbował ktoś zainstalować Windows 7 64 bit przy pomocy Boot Campa? Dochodzę do momentu rozpoczęcia instalacji i pojawia się komunikat, o niemożności znalezienia pliku instalacyjnego na płycie...

#119 mekintosz

mekintosz
  • 964 postów

Napisano 02 maja 2009 - 14:20

A skad masz obraz, jaki build :?: Ja siedze na W7 x64 build 7100 i powiem jedno - jakby system ten pojawil sie zamiast Viśty w 2006r., to nie wiem czy Apple mialoby takie wskazniki sprzedazy jak teraz - W7 jest juz godnym rywalem dla Leo/Snow Leo.

#120 jabłek

jabłek
  • 622 postów

Napisano 03 maja 2009 - 09:41

W7 jest juz godnym rywalem dla Leo/Snow Leo

Nie zgadzam sie, Leopard lub Tiger (zwlaszcza Tiger) sie nie zawieszaja, nie wywalaja bluescreenow przy podlaczenie kamery no i Mac OS jest od Apple ;).
Co prawda na swoim PC-cie (za serwer FTP i WWW robi) mam W7 i dziala zdecydowanie lepiej niz Vista. A dzialanie Aero pod komputerem z procesorem intela troszke szybszym niz 2 GHz i 1,5 GB ram to osiag ;).
Trzeba przyznac, Leopard na tym samym PC (z ciekawosci zainstalowalem) zawieszal sie.
A co najlepsze? Do W7 zadnych sterownikow nie potrzeba :D wszystko dziala na standardowych drukarka HP, WiFi, BT.
Mimo wszystko uwazam, ze W7 to najlepszy system Microsoftu od czasu MS-DOS ;).

#121 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 05 maja 2009 - 16:32

Windows 7 RC już jest oficjalnie dostępny tutaj, jestem w trakcie pobierania zobaczymy jak to działa.

#122 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 05 maja 2009 - 20:59

Ja mam już od tygodnia :) Nie jest źle. Na PC mam już tylko 7 (chwilowo, bo Ubuntu też wróci :P)

#123 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 05 maja 2009 - 21:28

Jak dla mnie Windows 7 zapowiada że microsoft zaczyna wchodzić na dobrą drogę, ale wg mnie do puki będzie się on składał z rejestru i setek dllów to i tak nie będzie dobrze, ale z tego co mi wiadomo to 7 jest przedostatnią wersją tego systemu co wydaje mi się mądrym posunięciem. W każdym razie chciałbym aby powstał jakiś system na prawdę godny postawienia go na komputerze bo jak na razie to wszystkie robią się syfiaste po jakimś czasie

#124 Koyot

Koyot
  • 947 postów

Napisano 05 maja 2009 - 21:59

Ja mam już od tygodnia :) Nie jest źle. Na PC mam już tylko 7 (chwilowo, bo Ubuntu też wróci :P)


RC od tygodnia? Podobno w wersji torrentowej jest jakiś trojan :)

#125 Kagain

Kagain
  • 583 postów
  • SkądGrodzisko, ELW, PL

Napisano 06 maja 2009 - 06:30

RC od tygodnia? Podobno w wersji torrentowej jest jakiś trojan :)


Nie torrentowa :P Zrobiłem wczoraj compare by content w TC z oficjalną i miałem identyczny plik. Torrentów już dawno nie używam, bo po co ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych