Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PowerMac G4 po przejściu przez KURIER24.PL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#26 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 03 października 2008 - 01:22

To chyba ja mam tylko takie szczęście: - poczta - przez pare lat zero problemów - wszystko dochodzi na czas i w całości(od koszulek przez pamięci do dysków twardych i kart graficznych). - DHL - wysłane lub wysłane do mnie 3 laptopy(plus jakieś inne mniej wartościowe przedmioty)- zero problemów - szybko i sprawnie i całkiem uprzejmie - UPS - w pon pierwszy raz skorzystałem z ich usług,wysłałem lapa doszedł we wtorek na 12 oczywiście w całości. Jak słyszę/czytam jak to ludzie narzekają na powyższe firmy to zawsze się mocno dziwie. No mam nadzieję, że ten pozytywny trend utrzyma się :)

#27 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 03 października 2008 - 07:03

Wczoraj odebralem kosztowna i delikatna paczke wyslana Pocztexem. Wszystko w najlepszym porzadku plus b. mily kurier.

#28 Pendragon

Pendragon
  • 122 postów

Napisano 03 października 2008 - 07:52

Przez wiele lat pracowałem poza miejscem zamieszkania. Miałem styczność ze wszystkimi firmami kurierskimi. Na DHL również nie narzekałem. Gdy zacząłem pracę w rodzinnym mieście, wszyscy z kim by nie porozmawiać narzekali (i narzekają nadal) na kuriera DHL. Wiecznie przesyłki przychodziły uszkodzone. Nie chciałem w to wierzyć - niemożliwe by wszyscy na taką skalę narzekali na jednego kuriera. Przekonałem się gdy do mnie przyszła przesyłka ze stacjonarną nagrywarką DVD - uszkodzona (wstrząśnięta nie zmieszana ;)) Mówię sobie, że to pewnie przypadek. Myślałem tak do momentu gdy zobaczyłem jak traktuje przesyłki, które ma w samochodzie i to bez znaczenia czy mają naklejkę "Ostrożnie szkoło"... Nie wysyłam więc nic DHL-em, a kupując zwracam uwagę jakim kurierem będzie wysłane. Jeśli do wyboru jest tylko DHL - rezygnuję z zakupów.

#29 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 października 2008 - 08:40

Hektor - żałuje ze ja nie robiłem fotek tych PM G5 czy Maców PRO które mi DHL rozpierniczyl - za pierwsze dwa zapłacili nawet więcej niż kosztowała naprawa ale za kolejne wyceny były śmieszne np. koszt naprawy (części - obudowa + robocizna) wynosił 2tys PLN a oni naliczyli 300-400PLN ... zadzwoniłem i zaproponowałem ze jeśli podali taka cenę naprawy to chyba na podstawie jakiegoś cennika z jakiejś firmy która się tym zajmuje - ja nie znam takowej wiec proponuje zamiast zwrotu tych pieniędzy lepiej niech oni wyślą tego kompa do naprawy a ja jestem w stanie zapłacić nawet za wysyłkę w te i z powrotem. CISZA !!! Nie pomaga nawet to, ze w chwili nadawania paczki pokazuje kurierowi całego kompa i on na kwitach pisze, ze wizualnie sprzęt jest bez jakichkolwiek uszkodzeń. Nie pomaga tez np. ubezpieczanie na wyższą kwotę - np 20 000PLN - dadzą z łaski max 500PLN
Problem jest w tym, ze sprzęt ,,ląduje,, z taśmy w trakcie sortowania w wys. 30-40cm na beton lub jest ustawiany do transportu na paletach (jako ciężka i duża paczka ląduje na samym dole palety) gdzie ciężar stojący na nim to nieraz 600-800kg. Jak w takim przypadku nity maja wytrzymać ????


Ja nie mam sily juz do nich walcze od pol roku o ta przesylke z nimi paradoksalnie ten ktory odbieral przesylke ma nagranie pracownika ktory pozniej wycenial szkode i tam ten pracownik mowi ze tak sie traktuje przesylki w DHL wiec moze jakos to wykorzystam...

#30 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 października 2008 - 09:12

To ja moze dodam cos od siebie.
Wyslalem Maca Pro (wtedy) za okolo 6000 zapakowany bdb komputer w stanie bda a po kurierze wygladal tak:
Dołączona grafika
Firma ktora to przewozila to DHL oczywiscie wypiela sie mimo tego ze byl rzeczoznawca itp.
Jesli ktos widzial kiedys maca pro lub G5 to wie ile trzeba by sily aby wyrwac nity z takiej obudowy...
A wlasciwie rzucic chyba z 10 metrow na beton.


Mnie tak jakiś czas temu rozwalono kilka PowerMaców.
Niestety ekspertyzy wykazały, że towar został źle spakowany!
Odszkodowanie dostałem od wysyłającego, po roku walki.
Na przyszłość proponuje wysyłać w oryginalnych kartonach i koniecznie nie zapominać o tych wkładkach styropianowych.
Jedynie ten styropian jest w stanie, jako tako zabezpieczyć nóżki przed pękaniem.

W brew pozorom ta obudowa nie jest przeznaczona do upuszczania jej nawet z małej wysokości.

#31 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 03 października 2008 - 14:23

Tak, zrobić zdjęcie przesyłki przy kurierze trzeba. Poza tym przed zapakowaniem, w trakcie i po też by trzeba, żeby było wiadomo co i jak jest zapakowane i w co jest owinięte. Niestety, dokumentacja ponad wszystko.

#32 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 października 2008 - 14:26

Tak, zrobić zdjęcie przesyłki przy kurierze trzeba. Poza tym przed zapakowaniem, w trakcie i po też by trzeba, żeby było wiadomo co i jak jest zapakowane i w co jest owinięte.
Niestety, dokumentacja ponad wszystko.


Zdjecie bylo zrobione przed i po.
DHL pali glupa od pol roku.
A ja nie mam juz sil po prostu.

#33 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 03 października 2008 - 14:30

No to do sądu z nimi. Nie ma na co czekać. Wyślij ostatnie ponaglenie i wio z bolkami.

#34 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 października 2008 - 14:36

No to do sądu z nimi. Nie ma na co czekać. Wyślij ostatnie ponaglenie i wio z bolkami.


Gdybym ja mial tyle czasu zeby po sadach sie wloczyc to bylbym szczesliwym czlowiekiem :)

#35 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 03 października 2008 - 14:44

Ile czasu potrzebujesz, żeby zlożyć pismo procesowe w biurze podawczym ? 10 minut ? no nawet niech to będzie 30 minut. To dużo ? a potem tylko na rozprawę, albo drugą, porozumienie stron ( na Twoich warunkach ) i spokój. Jak nie dokończysz tego to będą jeszcze mniej dbać, wiedząc, że każdemu "szkoda czasu" i będzie siedział cicho.

#36 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 03 października 2008 - 15:46

Strona kurier24.pl faktycfznie mówi sama za siebie. A co do renomowanych firm. Wg mnie ostatnio lepiej wysyłać paczki pocztą polską. Dochodzą w soboty, są o niebo tańsze od kurierów i nie ma żadnego problemu z umawianiem sie na odbiór, bo jak cie nie ma to jedziesz po paczke do najblizszej poczty, ktora np dla mnie jest 10m od wejscia do domu. Aha, jeszcze jedno. Polecam wysyłać przesyłki od siebie z pracy. w momencie kiedy klientem jest firma podchodzą do tego zupełnie inaczej niż gdy zamawiasz kuriera jako osoba fizyczna. Dla nich prywatni klienci sa chyba tylko dodatkiem niepotrzebnym...

#37 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 października 2008 - 15:47

Witos ma racje. walcz! :)

#38 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 03 października 2008 - 16:01

Jak dla mnie to normalne że kurier nie będzie się obchodził z paczką jak jajkiem, a dowożenie ich zbiorowo może powodować uszkodzenia, ale jak do tej pory zawsze korzystałem z DHLa i nigdy problemów nie miałem, pewnie wypadki się zdarzają ale jednak renomowana firma zwiększa zaufanie.

#39 auntie_alicia

auntie_alicia
  • 74 postów
  • SkądWarschau, Poland

Napisano 03 października 2008 - 16:07

ja od siebie dodam, żeby trzymać się jak najdalej od siódemki..,. wolniejsza od poczty polskie, bezczelniejsza od poczty polskiej, maja klienta bardziej gdzieś niż poczta polska.. generalnie z bardzo daleka od nich... póki co, odpukać, na FedEx DHL UPS i DPD się nie zawiodłem ah, jeszcze TNT też się sprawdziło :-)


Mnie kurier siódemki okradł... Przyniósł przesyłkę, a wyszedł z torebką :-(
Do dziś tam zresztą pracuje, a jakże :-)

#40 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 03 października 2008 - 16:30

wspolczuje. jak widac straszne gnoje tam pracuja...

#41 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 października 2008 - 16:42

Zdjecie bylo zrobione przed i po.
DHL pali glupa od pol roku.
A ja nie mam juz sil po prostu.


Tak jak ci pisałem z DHL nie wygrasz.
U mnie pół roku trwała korespondencja z nimi, a potem następne pół z człowiekiem, który paczkę wysyłał.
Jeśli twoja paczka nie zawierała oryginalnych styropianów, to nic nie wskórasz.
Od tej pory mam dyżurny karton, który kursuje pomiędzy mną, a dostawcą.
Teraz żaden maczek nie doznaje takich kontuzji.

#42 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 03 października 2008 - 20:10

Tak jak ci pisałem z DHL nie wygrasz.

Oj Iro, właśnie przez takie podejście dzieją się takie rzeczy.

#43 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 03 października 2008 - 20:56

Oj Iro, właśnie przez takie podejście dzieją się takie rzeczy.


To nie o to chodzi.
DHL był skłonny wypłacić mi odszkodowanie, bo wszystkie paczki są ubezpieczone.
Ale wszystko wskazywało na to, że wina leży po stronie wysyłającego.
Sami wiecie, jakie PM i MP są ciężkie, jeszcze gdy paczki nie ma za co złapać, a jest ciężka, to jeszcze większy problem z jej transportem.
Ja się nauczyłem zabezpieczać, jak kilka razy dostałem PM z rozwalonymi nogami.
Tego żądałem od wysyłającego.
Od tej pory nigdy już nie widziałem rozwalonych nitów.

Dlatego ponawiam pytanie do ludzi, którzy otrzymali paczki z uszkodzonym sprzętem.
Czy komputery były odpowiedni zabezpieczone?

#44 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 października 2008 - 13:27

wspolczuje. jak widac straszne gnoje tam pracuja...

Umiesz jeździć i masz prawo jazdy - możesz być kurierem. Firmy kurierskie zatrudniają coraz gorszych i niewykwalifikowanych pracowników.

Tak jak ci pisałem z DHL nie wygrasz.

z PZU da się wygrać dość poważną sprawę, więc czemu nie z DHL-em?

#45 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 04 października 2008 - 14:47

Umiesz jeździć i masz prawo jazdy - możesz być kurierem.


Nie posiadam prawa jazdy, a wiec i wlasnego samochodu. Nie moge wiec samodzielnie transportowac np. komputerow. A wiec jestem skazany na wyzej wymienionych niewykwalifikowanych pracownikow...

#46 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 04 października 2008 - 15:42

nie chodziło mi o to aby jechać ze sprzętem przez pół Polski po to żeby go komuś dostarczyć osobiście, ale o to, że wymagania na kuriera nie są wysokie ... jedyna firma na jakiej się nie zawiodłem to UPS.

#47 tskisiu

tskisiu
  • 1 255 postów
  • SkądEnschede (NL)

Napisano 04 października 2008 - 18:04

pozwólcie, że też wrzucę swoje 3 grosze. Nie bardzo lubię firmy kurierskie, jeszcze nigdy nic mi nie rozwalili, ale czesto czekałem bardzo długo na paczkę, która miała być nazajutrz, albo kazali mi gdzieś po nie jeździć, bo kurier nie mógł zrozumieć, że od poniedziałku do piątku między 9 a 16 na pewno mnie nie będzie.... Obecnie korzystam z usług PKP tj. przesyłki konduktorskiej - kosztują grosze, sprzet jest tego samego dnia, albo nawet w ciągu paru godzin, konduktorzy dbają o paczki, a jak nie mam czasu iśc odebrać to ją trzymają i tyle.

#48 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 października 2008 - 20:01

konduktorzy dbają o paczki


Nie raz widziałem na dworcu w Katowicach jak dbają o paczki, hmm chyba że paczki same wylatują z pociągu, ale nie sądzę.

#49 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 05 października 2008 - 02:05

nie chodziło mi o to aby jechać ze sprzętem przez pół Polski po to żeby go komuś dostarczyć osobiście, ale o to, że wymagania na kuriera nie są wysokie ...
jedyna firma na jakiej się nie zawiodłem to UPS.


To ja wiem... wymagania rzeczywiscie sa nieprzyzwoicie niskie.

Hmm... zawiodlem sie na wszystkich kurierach, z ktorych korzystalem. Kazdy mial conajmnniej dwie szansy, kazdy conajmniej raz nawalil...

---- Dodano 05-10-2008 o godzinie 03:08 ----

Nie raz widziałem na dworcu w Katowicach jak dbają o paczki, hmm chyba że paczki same wylatują z pociągu, ale nie sądzę.


Wychodzi na to, ze jedynym dobrym (czytaj: takim, ktory w pelni by mnie usatysfakcjonowal) bylbym ja sam :D

jak widac wszyscy mozliwi dostawcy maja cos na sumieniu...

#50 Siuta

Siuta
  • 56 postów

Napisano 05 października 2008 - 08:01

ja tez cos dorzuce od siebie w tym temacie. Jeszcze niedawno pracowalem w magazynie czesci o sprzetu gdzie mialem stycznosc z kurierami wszelkich firma i to codziennie. Oczywiscie jak ktos juz napisal firma jest traktowana inaczej, ale tez nie ma lekko. Z moich kliku lat doswiadczen najgorsza firma kurierska to Siodemka, najwiecej zniszczen, spoznien, do tego mimo ze kurierzy przyjezdzajacy do mnie sie zmieniali zawsze mieli taki sam balagan w ulozeniu paczek ktore sie przewracaly, spadaly jedna z drugiej itd. Kolejna kiepska firma to Schenker. Straszna loteria, generalnie bardzo male paczki bez problemu, im wieksze tym coraz gorzej. Faktycznie nie mam sie co czepiac UPS. Tak samo GLS ale paczki nimi dostawalem tylko z zagranicy a w wiekszosci firm kurierskich paczki miedzynarodowe to osobna podgrupa. Co do popularnego tutaj DHL to akurat moj pracodawca mial podpisana umowe z ta firma. W zasadzie nie moge narzekac na wspolprace, choc oczywiscie zadarzaly sie problemy, ale po interwencjach z osoba odpowiedzialna za nasza firme przeszlo, do tego wyplacili kilka duzych odszkodowan za uszkodzenia. Dobre zdanie mam jeszcze o TNT. Zawsze na samochodach ulozone dobrze paczki, porzadek w papierach itd. Uszkodzenia jakie mi sie zdarzyly to raczej wina marnego zapakowania przez nadawce, bo ludzie czasem to totalnie brakiem wyobrazni sie popisuja w tym temacie. Wiec mysle ze tak czy siak korzystanie w kurierow ze sprzetem ktory jest delikatny, drogi to zawsze ryzyko. Sam wlasnie kupilem nowego IMac-a i zastanawiam sie czy po niego nie pojechac. Strace 3 godziny, bedzie dwa razy drozej niz kurier ale moze byc warto.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych