Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PowerMac G4 po przejściu przez KURIER24.PL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#1 jackolus

jackolus
  • 256 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2008 - 09:29

Kupiłem sobie, bądź co bądź - paścia, który służyć miał za pobieracza, dysk sieciowy i printserwer. Kasa niby niewielka bo 250zł, ale jednak darmo to nie jest.

Komputer był fenomenalnie zapakowany - w kartonowe pudło + słownie 10metrów folii bąbelkowej.

Po otwarciu wyglądał tak:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

- Wgnieciona klapa boczna w stopniu nie pozwalającym jej wpasowanie w obudowę

- Klapa boczna oderwana od obudowy ( 4 nity wyrwane razem z mocowaniami płyty głównej )

- Pokruszone nóżki obudowy

- Klawiatura wygięta + pokruszona w drobny mak

- Najlepsze: gniazda pamięci wyrwane na wysokość mniej więcej 1cm od płyty głównej, dzięki czemu komputer startuje losowo. Albo mruga power i nie ma "chordu" albo szczęśliwie się*włączy na jednym gnieździe - ale w sys prefs jest tylko 128mb RAMu dzięki czemu system uruchamia się wieczność a otworzenie jakiegokolwiek programu jest niemożliwe !


Na szczęście wysyłka była robiona z firmy mającej umowę z Kurier24

Reklamacja złożona jest obustronnie - jednak obsługa w firmie Kurier24.pl jest fenomenalnie bezczelna. Przy próbie zgłoszenia reklamacji pan "nie może rozmawiać, oddzwoni w przeciągu 20min" będąc ogromnie zaskoczony, że takowa sytuacja w ogóle miała czelność zaistnieć.
Oczywiście nie oddzwonił - po czym telefon wyłączył 8-)


Komputer jest bardzo ciężki więc genialni kurierzy pracujący prawdopodobnie za miskę ziemniaków rzucali nim po pakach samochodów bo inaczej tak zabezpieczonej przesyłki uszkodzić się nie da !

Dla zasady będę dochodził swoich racji po trupach bo obecnie kurierzy lecą bardziej w ch... niż poczta polska. Wcześniej kupiłem kompresor ( również bardzo ciężki ) - tak samo przyszedł uszkodzony i poobijany.


Gorąco polecam firmę kurierską Kurier24

i przyszłościowo:
ubezpieczajcie przesyłki na pełną ich wartość i po trupach każcie czekać kurierowi do rozpakowania :!: Jeśli cokolwiek jest draśnięte prosicie go o sporządzenie protokołu i do widzenia - oddają pełną kwotę.

#2 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 01 października 2008 - 11:35

Hę... nie ciekawie to wygląda. Z ubezpieczeniem czy bez firma i tak odpowiada za paczkę. Nie chę jątrzyć, ale te wyrwane gniazda pamięci nie są winą transportu, jak na moje oko. Popękana obudowa i owszem podchodzi pod "traktowanie" paczki, ale wyrwane gniazda ? nie wydaje mi się. Ale może to dlatego, że niewyobrażalne męki trzeba by zaserwować całemu, sprawnemu komputerowi, żeby tak wyglądał. Ale nie kłócę się. Po prostu wygląda to makabrycznie :( Może należało by dowiedzieć się czegoś o sprzedawcy ? chyba, że go znasz dobrze osobiście.

#3 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 01 października 2008 - 11:40

Hę... nie ciekawie to wygląda. Z ubezpieczeniem czy bez firma i tak odpowiada za paczkę.
Nie chę jątrzyć, ale te wyrwane gniazda pamięci nie są winą transportu, jak na moje oko. Popękana obudowa i owszem podchodzi pod "traktowanie" paczki, ale wyrwane gniazda ? nie wydaje mi się. Może należało by dowiedzieć się czegoś o sprzedawcy ?

Wgniecione boczne drzwi - tak mogly zostać wyrwane te gniazda.

Ja ostatnio przekonałem się ostatecznie, że na poczcie też też kupa złodziei. Wysłałem w bąbelkowej koperci opakowane ładnie w karton pamięci, 2x 256 MB DDR. Nic nie warte ale działały. Zginęły. I tak z nimi jest, priorytet ma prawo nie dojść na czas bo tak sprytnie jest skonstruowana ta usługa, a wszystko co nie poleconym - może zginąć. Niech oni jeszcze pojawią się w Warszawie ze strajkiem to ich kamieniami przywitam.

#4 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 01 października 2008 - 11:42

Masakra, ale te gniazda pamięci mi nie pasują :(

#5 stealth1947

stealth1947
  • 591 postów

Napisano 01 października 2008 - 13:20

Przesyłki kurierskie - express drogowy :: Przesyłki KURIER24.PL

Strona ci prawde powie.

W Polsce dziala wiele renomowanych firm kurierskich (UPS, DHL, GLS ect) ktorych cena jest nizsza od poczty polskiej. (sic!) Ale to tez duzo zalezy od przygotowania dobrego opakowania przez wysylajacego.

#6 jackolus

jackolus
  • 256 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 01 października 2008 - 14:19

wyrwane gniazda też zawdzięczam kurierowi. Wyrwane drzwiczki otworzyły się i przemieściły w pudełku - ramy są kretyńsko pomyślane i są umieszczone na samym szczycie płyty głównej; po prostu zahaczyły o zatrzask obudowy, a że są raczej wrażliwe - po prostu odgięły się. Sprzedawce znam dobrze i chyba to ostatnia osoba po której bym się tego spodziewał.

#7 Hektor

Hektor
  • 1 570 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 października 2008 - 15:09

To ja moze dodam cos od siebie.
Wyslalem Maca Pro (wtedy) za okolo 6000 zapakowany bdb komputer w stanie bda a po kurierze wygladal tak:
Dołączona grafika
Firma ktora to przewozila to DHL oczywiscie wypiela sie mimo tego ze byl rzeczoznawca itp.
Jesli ktos widzial kiedys maca pro lub G5 to wie ile trzeba by sily aby wyrwac nity z takiej obudowy...
A wlasciwie rzucic chyba z 10 metrow na beton.

#8 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 01 października 2008 - 15:15

Mojej zonie w trakcie przesylki przez "renomowana firme kurierska" ukradli twardy dysk z laptopa.
jackolus, na Twoim miejscu juz nie uzywalbym tego kompa do skladowania jakis waznych danych. Uszkodzenia te moga Ci za tydzien/miesiac/nigdy zaowocowac tym, ze komputer nie uruchomi sie. Zwlaszcza zwroc uwage na obszar miedzy przyciskiem power a tymi dwoma przyciskami resetu - w tym miejscu wewnatrz obudowy jest niepozorny ale bardzo wazny uklad wlaczania komputera, ktory decyduje o uspieniu, zamknieciu systemu spod komendy systemowej itd. U mnie w takim samym G4 padla ta czesc i bylo po kompie.
Poza tym, z tego co widze na zdjeciu, bateria podtrzymywania na plycie glownej nie byla wymieniana od nowosci (ta wsciekle fioletowa, o ile sie nie myle "made in israel").
Zeby opakowany G4 tak wygladal trzeba bylo uzyc naprawde sily, na bank zlatywal z wysokosci powyzej metra albo obijal sie o burty samochodu.
Natomiast nie wiem w jaki sposob tak sie "powyciagaly" gniazda z ramem.

#9 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 01 października 2008 - 18:44

Albo wypadł z samochodu przy dużej prędkości. Nasuwa się podejrzenie, że niektórzy kierowcy kurierów to debile. Nie ma co się przejmować tylko otwierać na miejscu przy nich.

#10 M4G33k

M4G33k
  • 268 postów
  • SkądWrocław

Napisano 01 października 2008 - 22:18

niestety takie sa realia :( bardzo mi przykro jak patrze na takie zmasakrowane jabluszko. co do traktowania paczek, pamietam jak odbieralem swojego macbooka na sortowni DHL, czekajac w korytarzu widzialem przez szybe jak Pan Dhlowiec szuka mojej paczki - przezucajac to, co stalo mu na drodze niczym worki z ziemniakami, wyciagnal gdzies spod podu karton z moim macbookiem - lekko zreszta wgnieciony - dobrze ze apple robi w miare dobre opakowania, bo nie wiem co by bylo :P no ale tak to wygladalo, wiec ciezko sie dziwic ze rozne dziwne rzeczy sie przytrafiaja. nie wiem czemu tak jest, i nie wiem co zrobic zeby to zmienic, ale coraz bardziej boje sie wysylac cokolwiek gdziekolwiek... pzdr mam nadzieje ze sprawa z tym g4 skonczy sie na korzysc Jackolus'a

#11 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 października 2008 - 22:27

w podobny sposob oberwal jeden z moich maczkow (najslabsza gieczworka) :(

#12 tomasz

tomasz

  • 10 981 postów
  • Płeć:
  • SkądBełchatów, PL

Napisano 01 października 2008 - 22:32

Do tej pory tylko jedna firma mnie nie zawiodła - UPS. Poczta - kilkanaście ukradzionych("zagubionych") iPodów DHL - kilka zmasakrowanych komputerów (jeden Mac PRO wart ponad 10tys) Inne GLS'y, Siódemki, itd. też niezbyt mile wspominam (zazwyczaj kurier-gbur) ;) Polecam UPS - nie są najtańsi ale moim zdaniem najsolidniejsi.

#13 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 01 października 2008 - 22:54

no a mnie wlasnie UPS rozpier&%@#$ "zapasowego" maczka :/ swoja droga - tak, sa najsolidniejsi... reszta to po prostu gnoje. :( czysta prawda...

#14 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 01 października 2008 - 23:27

ja od siebie dodam, żeby trzymać się jak najdalej od siódemki..,. wolniejsza od poczty polskie, bezczelniejsza od poczty polskiej, maja klienta bardziej gdzieś niż poczta polska.. generalnie z bardzo daleka od nich... póki co, odpukać, na FedEx DHL UPS i DPD się nie zawiodłem ah, jeszcze TNT też się sprawdziło :-)

#15 ksx4system

ksx4system

    :(){ :|:& };:

  • 593 postów
  • SkądPolska

Napisano 02 października 2008 - 00:09

FedEx? to cos jest w naszym pieknym (i zacofanym) kraju? ;) P.S. DPD = Masterlink. a wiekszego gowna od nich i wyzszego poziomu bezczelnosci NIGDY nie widzialem... przesylka 24h szla (sic!) TRZY TYGODNIE! opakowanie dotarlo nieco pogniecione, ale mptrojka (jak dzis pamietam - 256Mb) przezyla :)

#16 jjelement

jjelement
  • 48 postów
  • SkądKRK

Napisano 02 października 2008 - 09:10

moj mak jechał stolica, o dziwo, nic mu nie bylo, stolica jechał tez projektor , tez przezyl, chyba mialem za duzo szczescia, btw. paczki z latarkami (2sztuki) z chin z darmowa przesylka były lepiej zapakowane niz paczki z allegro z 20zl przesylka, wiec pakowanie to tez osobny element kraju,

#17 Maverick

Maverick
  • 141 postów
  • SkądGDA, PL

Napisano 02 października 2008 - 09:31

Kilka bardzo delikatnych rzeczy, a takze i duzych podrozowalo u mnie przez UPS i FedEx, takze przez ocean do Irlandii i Polski, Poczta z U.K. i Irlandii tez dziala calkiem milo... Za to Pocztex skasowal za paczke 80PLN, ktora szla 2 dni dluzej niz powinna. Byl to MBP, na cale szczescie dotarl calo, ale karton rozerwany, wszystkie "plomby" naklejane przy mnie na poczcie byly pozrywane - ktos ewidentnie otwieral paczke, bo na papierach wartosc deklarowana mu sie spodobala. Temat poczty mozna by ciagnac w nieskonczonosc - kto byl kiedys na poczcie to wie, ostatni raz wysylalem cokolwiek przez nich ;/

#18 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 02 października 2008 - 17:12

To ja może dodam coś od siebie.
WysłałemMaca Pro (wtedy) za około 6000 zapakowany bdb komputer w stanie bda a po kurierze wyglądał tak:
Dołączona grafika
Firma która to przewoziła to DHL oczywiście wypiela się mimo tego ze byl rzeczoznawca itp.
Jeśli ktoś widział kiedyś maca pro lub G5 to wie ile trzeba by siły aby wyrwać nity z takiej obudowy...
A właściwie rzucić chyba z 10 metrów na beton.

Hektor - żałuje ze ja nie robiłem fotek tych PM G5 czy Maców PRO które mi DHL rozpierniczyl - za pierwsze dwa zapłacili nawet więcej niż kosztowała naprawa ale za kolejne wyceny były śmieszne np. koszt naprawy (części - obudowa + robocizna) wynosił 2tys PLN a oni naliczyli 300-400PLN ... zadzwoniłem i zaproponowałem ze jeśli podali taka cenę naprawy to chyba na podstawie jakiegoś cennika z jakiejś firmy która się tym zajmuje - ja nie znam takowej wiec proponuje zamiast zwrotu tych pieniędzy lepiej niech oni wyślą tego kompa do naprawy a ja jestem w stanie zapłacić nawet za wysyłkę w te i z powrotem. CISZA !!! Nie pomaga nawet to, ze w chwili nadawania paczki pokazuje kurierowi całego kompa i on na kwitach pisze, ze wizualnie sprzęt jest bez jakichkolwiek uszkodzeń. Nie pomaga tez np. ubezpieczanie na wyższą kwotę - np 20 000PLN - dadzą z łaski max 500PLN
Problem jest w tym, ze sprzęt ,,ląduje,, z taśmy w trakcie sortowania w wys. 30-40cm na beton lub jest ustawiany do transportu na paletach (jako ciężka i duża paczka ląduje na samym dole palety) gdzie ciężar stojący na nim to nieraz 600-800kg. Jak w takim przypadku nity maja wytrzymać ????

#19 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 02 października 2008 - 17:20

I ja sie dolaczam do grona narzekajacych na DHL. Mnie rowniez rozwalili komputer.

#20 darfinno

darfinno
  • 16 postów

Napisano 02 października 2008 - 19:23

po tym topicu na pewno nie kupie żadnego kompa przez Allegro z wysylka :( jak widac za duze ryzyko..

#21 Blade__

Blade__

    Pytong Was obserwuje !!!


  • 3 327 postów
  • SkądPółnoc

Napisano 02 października 2008 - 19:45

Dlatego ja pisze wszem i wobec - preferowany odbiór osobisty, wysyłka kurierem na odpowiedzialność Kupującego.

#22 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 02 października 2008 - 20:19

Dlatego ja pisze wszem i wobec - preferowany odbiór osobisty, wysyłka kurierem na odpowiedzialność Kupującego.

W komentarzach na Allegro widzę że są jeszcze naiwniacy zaskoczeni, że przesyłki giną na poczcie.

#23 Ruczaj

Ruczaj
  • 3 528 postów
  • SkądPoznan

Napisano 02 października 2008 - 23:18

FedEx? to cos jest w naszym pieknym (i zacofanym) kraju? ;)

P.S. DPD = Masterlink. a wiekszego gowna od nich i wyzszego poziomu bezczelnosci NIGDY nie widzialem... przesylka 24h szla (sic!) TRZY TYGODNIE! opakowanie dotarlo nieco pogniecione, ale mptrojka (jak dzis pamietam - 256Mb) przezyla :)


To prawda, wlasnie w Masterlinku okradli nam laptopa z twardego dysku.

#24 dudi

dudi
  • 337 postów
  • SkądWrocław

Napisano 02 października 2008 - 23:32

mi iBook szedł DHLem, na szczęście doszedł cały... nie korzystam z kurierów na tyle żeby mieć przykre doświadczenia.. całe chyba szczęście ;)

#25 db

db
  • 771 postów

Napisano 03 października 2008 - 01:02

ja również złego słowa na DHL nie powiem - raczej wszystko cacy - no może tylko jak chcialem kuriera zamówić - to mimo telefonów do centrali, pomocy w 'namierzeniu' mnie - nie dotarł nikt - a 3 śmiałków się podjeło ! ; ) - skonczylo sie na tym ,że sam do nich pojechalem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych