Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

PowerMac G4 po przejściu przez KURIER24.PL


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
87 odpowiedzi w tym temacie

#51 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 października 2008 - 09:45

Umiesz jeździć i masz prawo jazdy - możesz być kurierem. Firmy kurierskie zatrudniają coraz gorszych i niewykwalifikowanych pracowników.


To przepraszam jakie kwalifikacje są potrzebne na kuriera? Dyplom Wyższej Szkoły Noszenia Paczek czy może Studium Podnoszenia Kartonów. Nie raz wysyłałem różne rzeczy na różne sposoby i zawsze dochodziły w takim stanie jak zostały wysłane. Trzeba tylko odpowiednio zabezpieczyć*przesyłkę.

#52 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2008 - 09:56

Jakie kwalifikacje ? musisz przejść kurs rozrzucania gnoju i kopania kartofli ;) Śądzisz, że kierowca nie musi mieć równo pod sufitem, że można debili zatrudniać ? sam zatrudnij debila, a przekonasz się jakie kwalifikacje powinien mieć kierowca kuriera.

#53 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 października 2008 - 14:36

a czy ja mówię o tym, czy to debil czy nie? Przede wszystkim większość firm kurierskich operuje na zasadzie takiej, że samochody są prywatne a kierowcy mają własne działalności gospodarcze. To już ogranicz możliwość kontroli kto jeździ jako kurier (są*firmy, które mają tam po 10 samochodów i więcej). Poza tym jak jesteś w stanie stwierdzić*czy ktoś się nadaje czy nie? Jedyne co można by zrobić to zoorganizować dla nowych kurierów kurs po tytułem "Jak ustawiać przesyłki na pace" oraz "Jak pracować, żeby nic nie rozpie....." :)

#54 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 06 października 2008 - 14:46

Jedyne co można by zrobić to zoorganizować dla nowych kurierów kurs po tytułem "Jak ustawiać przesyłki na pace" oraz "Jak pracować, żeby nic nie rozpie....." :)


ojjj... przydałoby się.;)

mój znajmoy ma dość dużą firmę spedycyjną i stety, niestety wiem jakich ludzi się tam zatrudnia (bez obrazy), głównie robi się to po to aby ciąć koszty...

zresztą pomyślmy... jeżeli gość ma na pudłeku dużą, żółtą naklejkę z napisem "Ostrożnie! Szkło!" i rzuca nią jak piłką to co o nim można myśleć ?! Odrobina logiki wystarczy przy pakowaniu busa - małe lekkie paczki na góre, duże ciężkie na dole. Trochę poszanowania dla cudzej własności by się należało...
Nie zaprzeczam, że źle zapakowany towar może ulec zniszczeniu nie z winy kierowcy, ale w głównej mierze to od niego zależy w jakim stanie wysłany przedmiot dojedzie do celu.

#55 Witos

Witos
  • 4 400 postów

Napisano 06 października 2008 - 15:09

owz, no właśnie takie kwalifikacje musi mieć kierowca. Poza tym można wysyłać delikwenta na rozmowę z kimś, kto ustali czy koleś się nadaje. Niech to będzie nawet psycholog, ale niech będzie wiadomo, że nie narazi firmy na wielotysięczne straty. Nie musi to być rozmowa oficjalna, psycholog nie musi się ujawniać, że jest psychologiem.To można łatwo ocenić po sposobie bycia, podejściu do niektórych spraw.

#56 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 16 października 2008 - 12:10

jeżeli gość ma na pudłeku dużą, żółtą naklejkę z napisem "Ostrożnie! Szkło!" i rzuca nią jak piłką to co o nim można myśleć ?!


Dokladnie tak. W teorii ta naklejka powinna zalatwiac sprawe nieoryginalnych kartonow.

Odrobina logiki wystarczy przy pakowaniu busa - małe lekkie paczki na góre, duże ciężkie na dole.


O pasach unieruchamiajacych towar w czasie transportu nie wspominajac.

Ktos tu wspomnial o koniecznosci posiadania oryginalnego pudla ze styropianem - niestety, swego czasu moj komputer zostal przez DHL zmasakrowany pomimo, iz tkwil sobie spokojnie w oryginalnym pudelku i styropianie. Z naklejonym "uwaga szklo". Cos tam pamietam z lekcji fizyki, ze opakowanie nie ma znaczenia przy upadku ciezaru z duzej wysokosci, zniszczenia najwieksze beda w samym srodku paczki.

#57 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 16 października 2008 - 21:06

Ja właśnie po przejściach z GLS. Notorycznie słyszałem o tym, że kurier kłamał wpisując status "Brak odbiorcy" ale w to nie wierzyłem. Cóż. Dzisiaj się okazało, że paczka na którą czekałem od 8 dni tak naprawdę jest w warszawie i trzykrotnie była do mnie "dostarczana". Co ciekawe zawsze byłem dostępny w godzinach doręczeń wpisanych w trackingu, a kurier ani razu sie nie pofatygował żeby zadzwonić czy nawet karteczkę jakąkolwiek zostawić, o awizo nie wspominając. Poczta Polska naprawde nie jest taka zła...

#58 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 17 października 2008 - 21:16

To samo robi DPD. Kurier za pierwszym razem podał w centrali informację jakoby auto mu "padło", a przez dwa kolejne dni, że "odbiorcy nie było o umówionej godzinie pod podanym adresem" (oczywiście byłem, czekałem jak głupi). Dopiero gdy zagroziłem, że porozmawiam ze zwierzchnikiem, kurier dotarł z przesyłką. Chamy i prostaki, tyle na ten temat. Ciekawe, czy ich wyobraźnia podpowiada im, jak by się czuli czekając na takiego jak oni sami kuriera... (retoryczne).

#59 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 października 2008 - 21:19

Mnie kiedyś*w Masterlinku okradziono. Przedłużałem umowę w Orange i zamówiłem telefon z dostawą*kurierem. Po dwóch tygodniach zacząłem zastanawiać*się co jest. Orange twierdziło, że telefon wysłany. Zadzwoniłem do Masterlinku i dowiedziałem się, że kurier był ale nikogo nie zastał i jutro przywiezie telefon. Tak zwodzono mnie przez 2 tygodnie po czym dostałem telefon z Orange, że jakoby kurierowi "skradziono" przesyłkę dla mnie.

#60 misiekgruby

misiekgruby
  • 3 212 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 października 2008 - 21:49

dzisiaj rano udając się do sklepu miałem okazję zaobserwować jak pewien pan (kurier) z masterlinka 'szuka' paczki (przewala wszystko co może i jak się da w busie). uwierzcie widok naprawdę nieciekawy...

#61 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 17 października 2008 - 23:12

Dlatego uważam, że PP ma ta przewagę, że ma placówki. Dużo placówek. W dużym mieście, jeżeli listonosz cię nie zastanie albo jeżeli nawet jest perfidny i mu się wchodzić nie chce na górę - paczka czeka do odbioru w placówce poczty. Idziesz kiedy chcesz, jest ich tyle, że w sumie pewnie większość z nas ma jakąś w promieniu kilkuset m. od domu czy szkoły/pracy. Jedyne gdzie widzę zaletę kurierów to wysyłka do firmy gdzie biuro otwarte jest od 8 do 17 powiedzmy non stop - wtedy taki idiota nie może skłamać że nie było nikogo...

#62 sali128

sali128
  • 2 873 postów
  • SkądGdynia, Poland

Napisano 17 października 2008 - 23:34

Ja korzystam z uslug kurierskich.Jak na razie mnie nie zawiedli,ale dla bezpieczenstwa drozsze rzeczy ubezpieczam :)

#63 Krzysiek

Krzysiek
  • 4 184 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 17 października 2008 - 23:54

ja używam Pocztexu bo: 1. mam blisko na poczte 2. jeszcze nic zlego sie nie stalo wiec poki co korzystam z ich uslug

#64 admkryn

admkryn
  • 2 997 postów
  • SkądLondyn, UK

Napisano 18 października 2008 - 14:37

Ja co prawda z kuriera korzystam bardoz sporadycznie, ale moi rodzice, którzy mają firmę działalnością obejmującą całą Polskę korzystają bardzo dużo. Teraz są przy UPSie. Jednak wcześniej przeszli przez całą plejadę kurierów. Opiszę jeden przypadek z DHLu. Rodzice produkują wózki inwalidzkie dla dzieci z porażeniem mózgowym itp. Grupą docelową są zazwyczaj niezbyt zamożne dzieci na prowincji mieszkające samotnie. Pewnego dnia pan z DHLu przywióz ważącą prawie 50 kg paczkę. zadzwonił i postawił paczkę. Na prośbę klientki o wniesienie do domu odburknął, że to nie jego interes. Oczywiście kobieta nie miała siły wnieść do domu taki pakunek, a nikt nie mógł jej pomóc. Oznajmiła, że nie może wziąć. Wtedy pan kurier zapakował paczkę do samochodu i odiechał. Wkrótce do rodziców doszła informacja, że klient ODMÓWIŁ przyjęcia przesyłki. Po interwencji szczęśliwie wózek doszedł. To się nazywa prawdziwe chamstwo.

#65 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 października 2008 - 14:49

z tych przykładów, można by niezły artykuł napisać

#66 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 października 2008 - 16:49

Pewnego dnia pan z DHLu przywióz ważącą prawie 50 kg paczkę. zadzwonił i postawił paczkę. Na prośbę klientki o wniesienie do domu odburknął, że to nie jego interes. Oczywiście kobieta nie miała siły wnieść do domu taki pakunek, a nikt nie mógł jej pomóc. Oznajmiła, że nie może wziąć. Wtedy pan kurier zapakował paczkę do samochodu i odiechał. Wkrótce do rodziców doszła informacja, że klient ODMÓWIŁ przyjęcia przesyłki. Po interwencji szczęśliwie wózek doszedł.


Jestem maksymalnie wstrząsnięty takim przejawem chamstwa. Już jakiś czas temu postanowiłem bojkotować DHL, chyba teraz zacznę*namawiać innych by robili to samo.

Swoją drogą, choć to amerykańska firma, nigdy w USA nie spotkałem się z tym, by wysyłano nią jakiekolwiek zakupy, większe przedmioty itp. Co aukcja na ebay, co zakup elektroniki uźytkowej bądź AGD - wszystko dostawałem UPS lub FedExem. W sklepach internetowych też widzę raczej tamte dwie firmy, nie DHL. O czym to świadczy?

#67 hubiii

hubiii
  • 1 341 postów
  • Skądwroclaw

Napisano 18 października 2008 - 19:30

insider: bo to nasza kochana polska .. w uk nigdy sie nie spotkalem zeby cos mi zginelo, wszystko przychodzilo jak w zegarku to samo w druga strone, upsem wyslalem duzo reczy elektornicznych i do pl dochodzimy niemalze w stanie jakim oddalem. nie kumam czemu kurierzy taka lache robia ..moze za mala placa i maja wszysk w d.... nie szanuja powierzonego im mienia...

#68 guest

guest
  • 268 postów

Napisano 18 października 2008 - 19:44

warto poczytac o ups UPS POLSKA
jeden z tych komentarzy jest moj, absolutnie odradzam !!!

#69 narkoman

narkoman
  • 4 360 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 18 października 2008 - 19:51

Czyli wychodzi na to że nie ma w Polsce dobrej firmy przesyłającej paczki... Jednym dochodzi innym nie i nic się nie poradzi.. Zresztą czego oczekujecie po człowieku który ma cała fure paczek i dotaje 1200 (strzelam) na rękę? Sory za taką cenę też bym miał gdzieś dbanie o czyjeś mienie... Jaka zapłata taka praca... Zresztą w PL tak jest, że nawet jak płacą to się robi na odwal się... Ciekawe czemu za granicą polacy tak dobrze pracują... na prawdę tego nie rozumiem :-/

#70 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 18 października 2008 - 20:18

Nie słyszałem narzekań na Pocztex.

#71 Maverick

Maverick
  • 141 postów
  • SkądGDA, PL

Napisano 19 października 2008 - 01:56

No jak to nie? xD Kilka stron wczesniej napisalem, jak to wszystkie plomby zostaly zerwane i grzebano w kartonie MBP, bo paczka z deklarowana wartoscia powyzej kilku tysiecy widac skusila zlodziei... (No chyba, ze pisalem tam o nich jako o PP, co akurat na to samo wychodzi...)

#72 Ka

Ka


  • 6 050 postów
  • SkądKraków

Napisano 19 października 2008 - 07:31

No jak to nie? xD
Kilka stron wczesniej napisalem, jak to wszystkie plomby zostaly zerwane i grzebano w kartonie MBP, bo paczka z deklarowana wartoscia powyzej kilku tysiecy widac skusila zlodziei...


Faktycznie. Ale pamietam tez, ze komputer doszedll do Ciebie caly i zdrowy. Grzebactwo jakichś sluzb ( celnikow? ) to inna bajka. Tez wkurzajaca :D

#73 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 19 października 2008 - 10:41

Czyli wychodzi na to że nie ma w Polsce dobrej firmy przesyłającej paczki... Jednym dochodzi innym nie i nic się nie poradzi.. Zresztą czego oczekujecie po człowieku który ma cała fure paczek i dotaje 1200 (strzelam) na rękę? Sory za taką cenę też bym miał gdzieś dbanie o czyjeś mienie... Jaka zapłata taka praca...
Zresztą w PL tak jest, że nawet jak płacą to się robi na odwal się... Ciekawe czemu za granicą polacy tak dobrze pracują... na prawdę tego nie rozumiem :-/


1200? niezly strzal. kurier ktory ostro pracuje moze wyciagnac i 10000 na reke...

#74 belrum

belrum
  • 336 postów
  • SkądŁodzia

Napisano 19 października 2008 - 11:46

1200? niezly strzal. kurier ktory ostro pracuje moze wyciagnac i 10000 na reke...


troszku przesadziłeś ;) kurier zarabia jakieś 2,20 do 3 zł netto za stop. Z tego co wiem (w większości przypadków) musi opłacić benzynę, zusy (bo najczęściej kurierzy mają własne działalności ). W średniej firmie kurierskiej w wawie kurier na rękę zarabia 3 - 3,5 tys miesięcznie. Wiem bo od niedawna w tym siedzę ;)

#75 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 19 października 2008 - 14:58

Hmm mam kuriera w rodzinie, więc dokładnie wiem ile dostaje :) Inna sprawa że jeździ ciężarowym, wielkim samochodem i palety głównie rozwozi - ale w najlepszych miesiącach zarabia mniej więcej tyle ile napisałem.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych