Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#501 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 16 kwietnia 2010 - 20:17

Jeśli Cortland wam odrzuca sprzęt spróbujcie tutaj: Autoryzowany Serwis MIK RADOM: Philips, Apple, Samsung, Sony, Toshiba, Sharp, JVC, Panasonic
ja sam osobiście wymieniałem tam top-case w swoim Mac Book'u late 2007 white.
Sprzęt miałem ze stanów, żadnych dokumentów, żadnego pudełka, po prostu zgłosiłem awarię przez stronę internetową na podstawie numeru seryjnego. Opisałem problem i po paru dnia miła Pani z obsługi zadzwoniła, że mogę przynieść Mac Book'a do Krakowa do punktu. Po niecałych 2 tygodniach Mac Book był do odebrania w Krakowie (złożyło się to z okresem świąt Bożego Narodzenia, może w normalnym okresie czas byłby krótszy).
Nadmienię tylko, że miałem standardowe pęknięcie przy brzegu obudowy (od nacisku obudowy) a top-case wymienili mi na to z "mniejszym enterem", nie wiem jaki to układ klawiatury, ale to kwestia przyzwyczajenia, mały problem.


popieram ja też mam bardzo dobrą opinię o tym serwisie.

#502 plaster

plaster
  • 6 postów

Napisano 28 kwietnia 2010 - 15:45

Nie bede ukrywal ze nie chcialo mi sie czytac wszystkich watkow i stron nt. pekajacej topcase ale po przejrzeniu wydaje mi sie ze o tym jeszcze nie bylo.
Najpierw moja historia w skrocie: Kupilem macbooka white w 2008 w cortland WWA. Obudowa pekala mi lacznie trzykrotnie. pierwszy raz- wyniana na gwarancji.
drugi- wymiana np. odpowiedzialnosci sprzedawcy. malo kto o tym pisze tutaj ale na podstawie ustawy o [URL="http://www.mg.gov.pl/NR/rdonlyres/02CDFF11-4217-4078-A37A-240588C1EDBF/16575/Ust_o_szczegol_warunkach_sprzed_konsumenc_tekst_je.pdf"]szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej
[/URL] sprzedawca jest odpowiedzialny za sprzet przez dwa lata niezaleznie od gwarancji i czesto bardziej oplaca sie wykorzystywac te opcje. ja tak zrobilem ale pekla trzeci raz.
tu juz mialem dosc i postanowilem zazadac wyniany komputera na nowy. listowne i telefoniczne przepychanki z cortland trwaly dlugo. odmawiali dopoki nie wyslalem do sadu polubownego prosby o rozpatrzenie sprawy. wtedy cortland zgodzil sie wymienic mi komputer na nowy tyle, ze... na model z taka sama obudowa. odmawialem zadajac wymiany na komputer w obudowie alu lub zwrot pieniedzy, argumentujac, ze ta na pewno peknie (wystarczy przejrzec chociazby o forum) ale ich to nie przekonuje- twierdza ze nie ma wady fabrycznej a apple nie potwierdza wadliwosci komputera. zwrocilem sie wiec do prawnika warszawskiej federacji konsumenow. po jego pismie ciagle odmawiaja zwrotu pieniedzy lub wymiany na maca z obudowa alu i utrzymuja propozycje wymiany na model w takiej samiej obudowie.
i tu dochodzimy do sedna. prawnik powiedzial, ze mozna w tej sprawie powalczyc (chociazby z apple), ale z wieksza iloscia zgloszen. gdy federacja zglasza sie z wnioskiem dotyczacym jednego konsumenta ma duzo mniejsze szanse niz gdy jest ich wielu. namawiam wiec do "pospolitego ruszenia". gdy bedzie nas wiecej mozna nawet isc do sadu cywilnego- ja troche sam sie boje ze wzgledu na koszty oraz na to, ze, mimo doswiadczen wielu, nie ma oficjalnego potwierdzenia wadliwosci tych topcaseow. jednak gdy bedzie nas wiele, potwierdzenie bedzie automatyczne. bede wdzieczny za odpowiedz czy komus chce sie w to bawic. bo nie wiem czy ( mimo przekonania o tym ze mam racje i nalezy mi sie obudowa ktora nie peknie po raz czwarty albo zwrot pieniedzy) nie przyjac ich propozycji- samemu ciezko bedzie wygrac. namawiam do przesledzenia ustawy i czekam na odpowiedz. jesli ktos ma pytania dot. szczegolow- zapraszam.

#503 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 28 kwietnia 2010 - 20:50

Powinienes trafic do listy Ginesa - 3 pekniecia w 2 lata? Porazka... Moj bialas ani razu mi nie pekl. Czarny juz kupilem pekniety, ale to inna bajka. Szczerze mowiac daruj sobie walke z Apple. Zmien topcase, sprzedaj, doloz ile Ci brakuje do alu i po sprawie. Uzywane MBP alu znajdziesz na alledrogo bez problemu w dobrych cenach. A swojego sprzedaz za polowe wartosci uzywki alu i problem z glowy. Na przyszlosc kupuj przezrocza pod nadgarstki. To wmacnia topcase. Znajdziesz tego pelno na ebay.

#504 embarto

embarto
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 22:16

Cortland nie ma prawa odmowic sprzetu. Moj byl kupiony w Dani, jednak jest juz wycofany z procesu wymiany (late 2006).

@embarto - jak na podanej stronie sprawdziles online czy Twoj mac przechodzi weryfikacje wymiany topcase?

Sory za opóźnienie ale coś mi się z subskrypcją posypało ;)
online tego nie sprawdzisz, po prostu wysłałem zgłoszenie z opisem problemu a po kilku dniach oddzwoniła do mnie Pani z obsługi o miłym głosie ;)

#505 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 28 kwietnia 2010 - 22:19

A miales maczka ktory nie jest juz na liscie u Apple nadajacych sie do wymiany? Bo moj ma ponad 3 lata.

#506 embarto

embarto
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 28 kwietnia 2010 - 22:23

Nie sprawdzałem tego samodzielnie, ale fakt Pani nadmieniała w rozmowie, że do 3 lat wymieniają to bezpłatnie. Powiem Ci, że zgłosić nic Cię nie kosztuje, jak przejdzie to wymienią ;)

#507 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 28 kwietnia 2010 - 22:25

Spoko, poki co kupilem za 230 zl nowy topcase z touchpadem. Nowy to tylko na papierze, jutro jade po zwrot kasy... (wytarty lekko po srodku touchpad od uzywania, lekko porysowany, kilka klawiszy porysowanych, przebarwienie lekkie na topcase, pekniety plastik na zastrzasku i krzywa wypustka z gwintem na srubke - jednym slowem znow nadzialem sie na "nowy uzywany"...) Oczywiscie na alledrogo...

#508 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 28 kwietnia 2010 - 22:25

Nie sprawdzałem tego samodzielnie, ale fakt Pani nadmieniała w rozmowie, że do 3 lat wymieniają to bezpłatnie. Powiem Ci, że zgłosić nic Cię nie kosztuje, jak przejdzie to wymienią ;)



tu już też jest o tym temat, nie potrzebnie pisać o tym samym w 2 wątkach ;)
http://myapple.pl/sp...tml#post1234886

#509 miomol

miomol
  • 12 postów

Napisano 23 maja 2010 - 19:46

Witam przymierzam się do kupna macbooka white,ale jak słyszę o tym pękającym top case to nie jestem pewien i tu pytanie - gdzie można kupić takie "gumki" na te plastiki ? z gory thx za odp :)

#510 embarto

embarto
  • 222 postów
  • SkądKraków

Napisano 23 maja 2010 - 19:49

Z tego co wiem nowe Mac Book'i White nie mają już tego problemu. Obudowa jest wykonana z jednego kawałku plastiku, a klapa nie ma wystającyhc elementów, tylko jest wypukła na całej długości, więc nie szpeć sobie Mac Book'a gumkami ;)

#511 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 23 maja 2010 - 19:51

na allegro, u pani w kiosku, w tesco, w sumie to ja w moim białasie mam filc z klejem po jednej stronie, możesz też jakiś kawałek starej gumy (może stara dętka?) i przykleić ją na butapren i w razie czego idzie łatwo oderwać, bo to w końcu guma, jeśli dla Ciebie ma być problemem taka drobnostka by zrezygnować z fajnego maca, to kup sobie jakiegoś PC ;)

nie no, kup maca ;)

---------- Wpis dodano o 20:51 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:50 ----------

Z tego co wiem nowe Mac Book'i White nie mają już tego problemu. Obudowa jest wykonana z jednego kawałku plastiku, a klapa nie ma wystającyhc elementów, tylko jest wypukła na całej długości, więc nie szpeć sobie Mac Book'a gumkami ;)


napisał macbooka white, czyli nie unibody
white a unibody to nie jest to samo ;)

#512 miomol

miomol
  • 12 postów

Napisano 24 maja 2010 - 13:23

sry za offtopic iro :D,ale chyba jednak zdam się na serwis lockerz.com tam mają ciekawą ofertę,chris.zurada: ten macbook miał być za 4000 nie stary za 1500 ;)

#513 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 24 maja 2010 - 15:58

Drogie? Przepraszam ale jesli dla Ciebie wydatek na 3 letniego lapka w wysokosci 1500 zl to jest duzo to sie dziwie... Jakie bys chcial ceny? Jak juz zbierasz kase to na pro ale 15 lub 17. 13 to serio mala rozdzialka bo tylko 1280 na 800. Do tego jak wiekszosc zostawisz wlaczony dock na dole ekranu to duzo nie zostaje...

#514 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 26 maja 2010 - 01:27

Dock musi być po lewej/prawej stronie i jest ok przy 13" ;) Albo na dole ale schowany. Inaczej to faktycznie trochę lipa.

#515 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 26 maja 2010 - 09:20

Dokladnie, ja mam albo schowany na dole albo trzymam go po lewej. Na panoramie z reszta po bokach to najlepsze rozwiazanie.

#516 BurriToS

BurriToS
  • 21 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 22:17

Moja obudowa tez zaczyna pekac standardowe pęknięcie przy brzegu obudowy (od nacisku obudowy) :( Myslicie ze w iSource cos zalatwie. Z numeru seryjnego wychodzi ze 3 lata mija mi w sierpniu 2010 roku, a nie moge za cholere znalezc papierow od swojego MacBook'a :(

#517 B@rtasMAC

B@rtasMAC
  • 572 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 22:20

nie musisz miec papierków, zanieś samego macbooka w siatce Tesco i też ci uznają // w iSource zrobią to w miesiąc, lepiej w Cortland bo najszybciej

#518 seb235-8731863dbe

seb235-8731863dbe
  • 8 114 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 22:23

Ewentualnie MIK :) (Jak dla mnie najlepsza jakość)

#519 BurriToS

BurriToS
  • 21 postów

Napisano 04 lipca 2010 - 22:26

Pani z cortlandu w Wawie, w rozmowie telefonicznej powiedziala ze bez faktury nie mam co do nich jechac :(

#520 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 04 lipca 2010 - 22:32

Ewentualnie MIK :) (Jak dla mnie najlepsza jakość)


MIK popieram wymienili mi topcase po walce z apple trwającej 7 miesięcy.
ale to oni walczyli ja nie ruszyłem palcem
Polecam ten serwis wszystkim.

#521 EKCI

EKCI
  • 655 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lipca 2010 - 10:04

Gdzie aktualnie można kupić gumeczki na ekran? Kiedyś kupiłem te z tego tematu na Allegro ale niestety już ich nie ma. Sprawowały się super - tylko niestety odpadły...

#522 dudi

dudi
  • 337 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 lipca 2010 - 11:45

W każdej castoramie/obi/pochodnych. Zwykłe gumeczki do szuflad, drzwi szafek itp ;)

#523 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 11 lipca 2010 - 11:59

dokładnie takie właśnie można kupić, bardzo dobrze się sprawują

#524 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 11 lipca 2010 - 12:51

Gdzie aktualnie można kupić gumeczki na ekran?
Kiedyś kupiłem te z tego tematu na Allegro ale niestety już ich nie ma. Sprawowały się super - tylko niestety odpadły...


Podeślij adres, to ci poślę.

#525 martys2202

martys2202
  • 2 postów

Napisano 18 sierpnia 2010 - 11:49

A ja mam inny problem.. Otóż obudowa mi zaczęła pękać,ale.. uwaga, uwaga.. na górnej części - przy wypustkach (!). I moje pytanie brzmi następująco: Czy ta część również podlega wymianie?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych