Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#451 rafer666

rafer666
  • 187 postów
  • SkądToruń

Napisano 04 grudnia 2009 - 08:57

Wymaga to wycieczki do Poznania, ale możemy się umówić, że jak przyjedziesz to top case będzie na miejscu.


A Warszawiacy twierdzą że nawet Poznań tego nie zrobi na miejscu. Byłem i pytałem. Więc jak to jest?

#452 Mały

Mały
  • 2 postów

Napisano 04 grudnia 2009 - 12:47

Witam mam jedno pytanie..Jestem z warszawy..w moim maku zaczęła pękać obudowa na froncie tam przy magnesach..czy jest szansa ze gdzieś warszawie zostanie mi ta wymienione??obudowa peka także z tyłu..a sprawę komplikuje to ze ja kupiłem od znajomego tego maka.dodam ze mak bł po zalaniu w serwisie oficjalnie chcieli za naprawę 5 tys nieoficjalnie 2 tys ehe a ja sam naprawiłem..wiec mak był przeze mnie rozkręcany..jest sznsa ze mi to wymienia??

#453 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 06 grudnia 2009 - 00:51

A Warszawiacy twierdzą że nawet Poznań tego nie zrobi na miejscu. Byłem i pytałem. Więc jak to jest?


Ciekawe no nie? LOL

#454 lewandowsky

lewandowsky
  • 492 postów

Napisano 26 grudnia 2009 - 03:37

mi wymienili, kilka dni temu, niestety nieopatrznie zerwałem tę naklejkę co to ją tam umieścili, ale mniejsza z tym. Czy może mi ktoś powiedzieć, czy te nowe topcase'y są lepsze/trwalsze od starych? Czy znów za rok będę jechał wymieniać?

#455 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 grudnia 2009 - 14:37

Zależy który ci dali.
Te nowe nie są już białe, tak jak poprzednie, tylko szare.
Podobno plastik jest mocniejszy, ale pozostają jeszcze te 2 "przecinaki" przy klapie.

Dołączona grafika

#456 lewandowsky

lewandowsky
  • 492 postów

Napisano 26 grudnia 2009 - 14:53

ale ewidentnie szare czy "szarawe"? Zresztą wydawało mi się, że te poprzednie też nie były idealnie białe tylko szarawe... Powinni już na tym etapie kiedy wiedzą, że poprzednie case' y się nie sprawdziły bezwzględnie montować tylko te "lepsze". Pobożne życzenia... Mój macbook był już 4 razy, odkąd go mam, w serwisie na różne schorzenia... edit. Klawiatura wydaje mi się bielsza od reszty case'a, który na jej tle może wydawać się "szarawy", ale może chce żeby tak mi się wydawało;)

#457 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 28 grudnia 2009 - 13:49

Mój śmigłowiec został kupiony w sierpniu 2008, w maju 2009 wymieniałem TopCase. Pękła również ramka przy magnesach. Za pierwszym razem nie wymienili mi tego w serwisie w Polsce ale może dlatego, że nie naciskałem dostatecznie mocno. Miałem nadzieję, że nowa obudowa będzie silniejsza (mimo, że miejsce ścięcia nie zostało zlikwidowane bo niby jak), TopCase pękł po 3 miesiącach. Nie chciałem znów oddawać nawet na trzy dni mojego komputera. Jak się dowiedziałem, że można zrobić to na miejscu znów go zgłosiłem do naprawy, tym razem postanowiłem również powalczyć o ramkę. Zadzwoniłem do polskiego AppleCare i po wysłaniu zdjęć i konsultacjach dowiedziałem się, że uszkodzenie jest z winy użytkownika. Pani połączyła mnie na moją prośbę z europejskim centrum serwisowym i po 6.5 minuty miałem przyznany numer serwisowy również na wymianę ramki. Wymiana pewnie w nowym roku bo wszyscy na razie mają wolne. Nie poddawajcie się. Dzwońcie choćby do samego Steve-a ;-)

#458 Mały

Mały
  • 2 postów

Napisano 29 grudnia 2009 - 22:13

ja byłem w cortlandzie i mimo ze widac mi zacznie to pekac to pow ze dopiero moge przyjsc jak mi peknie i mi wymienia hehe..a obudowy nie bo ni jest objeta naprawa i wymianą tylkoten plastik na górze..

#459 shrekKR

shrekKR
  • 576 postów
  • SkądKrólewskie Stołeczne Miasto KRK

Napisano 12 stycznia 2010 - 20:36

Ja po 3 latach mam juz 2 topcase. Używałem wcześniej gumek z Allegro, teraz podkleiłem filcowe podkładki białe wycięte na wymiar magnesów. Działa wygląda nieźle i jest całkiem tanie :)

#460 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 12 stycznia 2010 - 21:51

Ja po 3 latach mam juz 2 topcase. Używałem wcześniej gumek z Allegro, teraz podkleiłem filcowe podkładki białe wycięte na wymiar magnesów. Działa wygląda nieźle i jest całkiem tanie :)


To ja mam lepszy wynik: 2-ga wymiana w ciągu 2,5 roku.
Wymieniona góra (ramka dookoła matrycy, która pękła już za pierwszym razem) i topcase.
Mam nadzieję, że tym razem nie pęknie. A jak pęknie to znów zadzwonię.

Dziękuję Cortlandowi (a szczególne ukłony dla N.T. - zainteresowany będzie wiedział) za dobrą radę i szybkie ruchy i elastyczne podejście.

#461 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 14 stycznia 2010 - 18:20

Czy ktokolwiek lookal na ebay za moja rada? Na bank jest to spokoj na minimum dwa lata... Widze ze Polak madry po szkodzie.

#462 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 14 stycznia 2010 - 20:15

Czy ktokolwiek lookal na ebay za moja rada? Na bank jest to spokoj na minimum dwa lata... Widze ze Polak madry po szkodzie.


Wiesz. Ludzie liczą na łaskawość Apple. Ale w końcu i to się skończy.

#463 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 08 lutego 2010 - 22:11

No to Panie i Panowie wracamy do problemu :) O to co dzisiaj zauważyłem u swojego białaska: KLIK

Z tego co udało mi się rozgryźć na iFixit to mniej więcej w tym miejscu występuje mocowanie zawiasu od klapy, si?

Teraz pytanie hipotetyczne, czy np. jeśli w serwisie przykręcili za mocno śrubę (wymieniali upper i bottom case) mogło powstać coś takiego? Na zdjęciu tego nie widać, ale miejsce to jest wybrzuszone..

Czy Waszym zdaniem coś takiego mogło powstać od nacisku, np. w torbie?

A tu prawdopodobny "winowajca" problemu, zaznaczony kwadracikiem.

Dołączona grafika

#464 nicomsw

nicomsw
  • 728 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa, Polska

Napisano 08 lutego 2010 - 23:23

W obydwa otwory wchodzą małe śrubki. Nie da się ich "przykręcić" za mocno. Ten na górze przytrzymuje kabelek, ten na dole głośnik.

#465 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 06:57

Ewidentnie od nacisku. To nie jest wada fabryczna. Nacisk punktowy z zewnątrz.

#466 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 lutego 2010 - 10:04

Mogło się zdarzyć, że w serwisie przykręcili w tym miejscu za długą, lub za krótką śrubkę. Z tego powodu powstało naprężenie, które spowodowało to pęknięcie. Jak wiadomo, plastik w starych, białych MB jest bardzo kruchy.

#467 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 09 lutego 2010 - 11:29

Wybrzuszone... Sorrey nie doczytałem. Może to rzeczywiście za długa śrubka.

#468 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 lutego 2010 - 13:10

Właśnie nie mogę zrozumieć jak to się mogło stać.. Jeśli nacisk byłby od spodu laptopa to musiałby być dość mocny, żeby takie pęknięcie powstało.. w dodatku się wybrzuszyło i nie powróciło do normalnego stanu..

Z kolei nacisk od góry na laptopa uszkodziłby moim zdaniem albo matrycę, albo mocowanie zawiasu przy klapie, a nie spód..

Nie mam zamiaru oskarżać serwis, że źle MacBook'a poskładali (pomieszali śrubki przy składaniu) , ale pod koniec tygodnia wybiorę się do Katowic do Cortlandu, aby się do tego ustosunkowali..

---- Dodano 09-02-2010 o godzinie 15:14 ----
BTW: ten nowy 5 miesięczny top case wygląda gorzej niż pierwotnie zamontowany, który wytrzymał 12 miesięcy (popękał, ale się tak nie rysowała jak obecny), a o sprzęt cały czas dbam tak samo..

#469 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 09 lutego 2010 - 13:18

Jeśli jest wybrzuszone to miejsce, to na 100% winna jest za długa śrubka. Co do nowego TopCase, to wszyscy narzekają, że jest strasznie szary, nie tak biały jak te wcześniejsze. Ale za to podobno bardziej wytrzymały. Nie wiem, czy to prawda?

#470 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 09 lutego 2010 - 13:25

Ewidentne wybrzuszenie czuć pod palcem.. Co do TopCase to moim zdaniem jest wytrzymalszy (odpukać nie pęka), ale wykazuje szybsze zużycie ;) O gładziku już nie wspomnę, bo bardzo szybko się wytarł i świeci się jak psu jajka.. I jeszcze jedno co do TC - łatwiej się go czyści i nie łapie tak brudu..

#471 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 10 lutego 2010 - 16:05

ja natomiast mam inny teraz problem:]mianowicie obluzowała mi się śrubka ta która jest od tej strony co bateria i jest idealnie na środku i jak pisze na klawiaturze to mam głupi dźwięk klawiszy:/

#472 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 10 lutego 2010 - 21:08

Przykręcić, nic nie piszesz że się nie da, to może to to.

#473 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 lutego 2010 - 19:49

bo nie ma takiego śrubokręta niestety:/jak mi się uda dokręcić dam znać:]na razie chciałem tylko powiedzieć o problemie:]

#474 tomekatomek

tomekatomek
  • 128 postów

Napisano 16 lutego 2010 - 11:03

Dlatego właśnie Apple produkuje droższe MacBooki Pro. Plastik nie pęka, dla odmiany można sobie pogiąć i porysować aluminium.

#475 eklemencjusz

eklemencjusz
  • 34 postów

Napisano 22 lutego 2010 - 11:49

polecam obsługę Cortlandu warszawskiego w kwestii wymiany po gwarancji (do 3 lat). sprawnie i przyjemnie. (nie, nie pracuję dla nich, tylko jak ktoś nie wie co i jak to można się do nich zgłosić i pomogą, stąd moja laudacja po wymianie topcase - i faktycznie jest jakby z jakiegoś innego plastiku zrobiony tak btw.)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 4

0 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych