Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#526 lubiebardzo

lubiebardzo
  • 187 postów

Napisano 20 września 2010 - 15:42

Zaniosłem MacBooka do łódzkiego serwisu. Nie był pęknięty, chciałem, poprostu, żeby sprawdzili bo klawiatura nie działała. Pani powiedziała, że mogą wymienić tylko jak jest pęknięte. Odpowiedziałem, że jak co to można w każdej chwili 'pęknąć' byle wymienili. Powiedzieli ze to potrwa 4-5 dni. Więc podziękowałem i wyszedłem. Na parkingu pani mnie dogoniła, powiedziała że chyba mają część albo szybko będzie i na jutro będzie gotowe. Wróciłem więc, zanieśli komputer do serwisanta. Sprawdzili numery i powiedzieli że wymienią bo mają na stanie części i 'na jutro będzie gotowe'. (Komputer kupiłem z 2giej ręki bez papierów, paragonów, pudełka. A poprzedni właściciel przed sprzedaniem wymieniał topcase bo miał folijkę i widać było, że nie śmigany) Po około 2ch godzinach dzwoni pan z serwisu i mówi, że komputer gotowy do odebrania. Pojechałem, odebrałem, podziękowałem. Jeszcze dostałem w gratisie stare części. Niedziałający topcase, z którego będzie można w razie czego podmieniać klawisze. Oraz ramkę, która jest do okoła ekranu (jest to komplet i w serwisie muszą wymienić topcase razem z ta ramką) Jedyne do czego sie można doczepiać, to klawisz myszki. Działa. Ale inaczej. Klika. Z lewej strony trochę 'miękciej' :) Ale co nowe to nowe i wymienione. Reasumując polecam Serwis RAGZ w Łodzi. Ciężko trafić. Trzeba wolno jechać żeby nie przejechać. Zrobili co mieli zrobić. Z 4-5 dni roboczych zeszliśmy do 'na jutro' a faktycznie gotowe było po 2ch godzinach. Jestem bardzo zadowolony

#527 SavvaS

SavvaS
  • 277 postów
  • SkądOlsztyn, Poland

Napisano 20 września 2010 - 17:22

A nie wiecie jak to jest z nowymi macbookami Unibody 2010,kupilem doslownie kilka dni temu,i nie wiem czy mam sie martwic czy to tylko doleglosc tych starszych z wypustkami?

#528 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 20 września 2010 - 21:39

… Niedziałający topcase, z którego będzie można w razie czego podmieniać klawisze. Oraz ramkę, która jest do okoła ekranu (jest to komplet i w serwisie muszą wymienić topcase razem z ta ramką)


A to ciekawa informacja, ponieważ przy moim pękła również ramka dookoła matrycy i domyślnie nie było opcji wymiany, przekierowano mnie do Irlandii ponieważ iSource nie ma takich kompetencji aby podejmować decyzje.

Załatwione pomyślnie ale trzeba znać język angielski.

---------- Wpis dodano o 22:39 ---------- Poprzedni wpis dodano o 22:14 ----------

… Niedziałający topcase, z którego będzie można w razie czego podmieniać klawisze. Oraz ramkę, która jest do okoła ekranu (jest to komplet i w serwisie muszą wymienić topcase razem z ta ramką)


A to ciekawa informacja, ponieważ przy moim pękła również ramka dookoła matrycy i domyślnie nie było opcji wymiany, przekierowano mnie do Irlandii ponieważ iSource nie ma takich kompetencji aby podejmować decyzje.

Załatwione pomyślnie ale trzeba znać język angielski.

#529 zccybulski

zccybulski
  • 11 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 08 października 2010 - 09:45

Witam, Co powiecie na takie pęknięcie?? Mac nigdy nie upadł etc. Serwis powiedział, że nie wymieni Top Case bo to uszkodzenie mechaniczne. Pytanie dlaczego w najdelikatniejszym miejscu i przy zawiasach. Mieliście podobny przypadek? Pozdrawiam

#530 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 08 października 2010 - 10:19

To jest Unibody.
Niestety też w nich występuje pękanie. Myślę, że znowu trzeba się zebrać i masowo uderzyć do Apple, tak jak w przypadku tych pierwszych.

http://www.youtube.com/watch?v=W9d8eLZ1Pbw

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wygląda to na koleją wadę konstrukcyjno-materiałową.

#531 zccybulski

zccybulski
  • 11 postów
  • SkądPoznań/Warszawa

Napisano 08 października 2010 - 12:58

To co ile osób musi się zebrać?? 10? 20?

Organizujmy się i działamy, im szybciej tym lepiej.
Ja mogę złożyć pismo.


Lista osób (user lub kontakt):

1) zccybulski (ja)
2)
3)
4)

Wpisujcie się a ja dopytam jakie są warunki pozwu zbiorowego, już mam: [url]http://www.pozew-zbiorowy.com.pl/[/url]
Potrzebujemy 10 osób. Może nawet ludzie z innych krajów UE?
Pozdrawiam
Z

#532 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 15 listopada 2010 - 22:58

ostatni update z frontu pękających białych. Mój ma już ponad 2 lata (zakupiony w sierpniu 2008) i miał już jedną wymianę topcase. Wczoraj znów pękła. Właśnie jestem po rozmowie z Apple US i przyjęli zgłoszenie bez mrugnięcia. Wniosek - nie rozmawiać z Apple Poland czy z żadnym lokalnym dystrybutorem ale dzwonić do US. Powodzenia

#533 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 15 listopada 2010 - 23:01

ostatni update z frontu pękających białych.
Mój ma już ponad 2 lata (zakupiony w sierpniu 2008) i miał już jedną wymianę topcase.
Wczoraj znów pękła.
Właśnie jestem po rozmowie z Apple US i przyjęli zgłoszenie bez mrugnięcia.

Wniosek - nie rozmawiać z Apple Poland czy z żadnym lokalnym dystrybutorem ale dzwonić do US.

Powodzenia


a kto z nimi rozmawia chyba tylko jakiś naiwniak
co do top case zabezpiecz sobie go odbojnikami i masz z głowy wymiany

#534 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 15 listopada 2010 - 23:04

nie lubię jakichś tam dodatków, poza tym to śmieszne aby się jakoś cackać z komputerem. PC-towcy trzaskają klapami aż miło i nic się nie dzieje.

#535 Therioon

Therioon
  • 4 281 postów
  • SkądZ brzucha:)

Napisano 15 listopada 2010 - 23:07

nie lubię jakichś tam dodatków, poza tym to śmieszne aby się jakoś cackać z komputerem. PC-towcy trzaskają klapami aż miło i nic się nie dzieje.


jak uważasz :)

#536 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 16 listopada 2010 - 10:55

mojemu własnie drógi raz w cortlandzie wymieniaja;]

#537 jasam1991

jasam1991
  • 19 postów

Napisano 19 listopada 2010 - 23:55

ludzie co robic peka mi macbook zakupiony pod koniec wrzesnia 2010 roku ... tak jak tu na zdjeciach [url=http://www.mackozer.pl/2010/02/21/pekniecia-w-nowych-macbookach-unibody-za-wczesnie-na-alarm/]Pęknięcia w nowych MacBookach unibody - za wcześnie na alarm. Sprawa pęknięć przy zawiasach klapy wyświetlacza w komputerach Apple MacBook unibody 2009 | Krystian MacKozer Kozerawski[/url] .. Oni mi on nie spadl ani za mocno go nie otorzylem... chrnilem go bo nosilem go w torbie specjalnie o dodtakowe w pokrowcu z pianki ... Co robic ?? ZAuwazylem tez ze troche obudowa sie przesunela ..

#538 Babidi

Babidi
  • 330 postów
  • SkądJeżyce Terrorists

Napisano 20 listopada 2010 - 03:30

Ja miałem 3 razy wymieniany top case, wszystko na AppleCare. Teraz AppleCare się skończył i zobaczymy co to będzie ;)

#539 qubuch

qubuch
  • 989 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 20 listopada 2010 - 10:01

ja miałem dwa razy:]ale już nie będe mial bo go sprzedałem i po problemie:]

#540 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 listopada 2010 - 14:31

ludzie co robic peka mi macbook zakupiony pod koniec wrzesnia 2010 roku ... tak jak tu na zdjeciach Pęknięcia w nowych MacBookach unibody - za wcześnie na alarm. Sprawa pęknięć przy zawiasach klapy wyświetlacza w komputerach Apple MacBook unibody 2009 | Krystian MacKozer Kozerawski .. Oni mi on nie spadl ani za mocno go nie otorzylem... chrnilem go bo nosilem go w torbie specjalnie o dodtakowe w pokrowcu z pianki ... Co robic ?? ZAuwazylem tez ze troche obudowa sie przesunela ..


To może czas na zjednoczenie sił, jak w przypadku tego tematu.

#541 jasam1991

jasam1991
  • 19 postów

Napisano 20 listopada 2010 - 15:15

no wlasnie ja w pn kontaktuje sie z apple . ;)

#542 SavvaS

SavvaS
  • 277 postów
  • SkądOlsztyn, Poland

Napisano 20 listopada 2010 - 15:58

ja mam macbooka 2 miesiac ,narazie odpukac nic nie sie dzieje...

#543 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 20 listopada 2010 - 16:04

Eh przykre slyszec co sie dzieje z tym plastikiem. Coz, plastik to plastik.

#544 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 20 listopada 2010 - 16:20

no nie wiem czy plastik to plastik, wina tego plastiku albo konstrukcji laptopa jak już ;)

#545 jasam1991

jasam1991
  • 19 postów

Napisano 20 listopada 2010 - 19:39

no i zauwazam tez ze sie przestawil mi ekran troche bo nie jeest przy zamknieciu narowno z dolem tu gdzie glawiatura... a ani go za mocno nie otworzylem ani nic ...

#546 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 05 grudnia 2010 - 10:11

No i stało się. Po 4 latach w moim czarnym MacBooku pękło topcase :(. Niestety z mojej winy. Sporo za mocno go zamknąłem.

#547 SavvaS

SavvaS
  • 277 postów
  • SkądOlsztyn, Poland

Napisano 05 grudnia 2010 - 12:50

No i stało się. Po 4 latach w moim czarnym MacBooku pękło topcase :(. Niestety z mojej winy. Sporo za mocno go zamknąłem.


Chyba sie czyms zdenerwowales zamykajac tak mocno te klape!

#548 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 05 grudnia 2010 - 14:20

No i stało się. Po 4 latach w moim czarnym MacBooku pękło topcase :(. Niestety z mojej winy. Sporo za mocno go zamknąłem.


Kolego, to nie twoja wina.
Nie od dziś wiadomo, że Apple chce wywołać takie poczucie u swoich użytkowników, bo przecież oni uważają, że ich sprzęt jest doskonały.
Fakty są jednak inne.
Jak pokazałem w tym artykule, zawinił przede wszystkim konstruktor!
Zbyt cienki plastik, choćby najmocniejszy nie wytrzyma takiego naporu "przecinaków".
Na potwierdzenie dwa zdjęcia.

[ATTACH]7326[/ATTACH]

[ATTACH]7327[/ATTACH]

Metal miał być wzmocnieniem. W rezultacie robiąc na niego miejsce, plastik jest tych miejscach cieńszy.

Dołączona grafika

Jak by tego było mało, metalowe wzmocnienie jest na tyle małej powierzchni, że nie jest w stanie przeciwstawić się sile działającej z góry.

#549 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 05 grudnia 2010 - 18:07

Pamietam jak raz laska sie na mnie wkurzyla ostro ze siedze przy kompie zamiast jej pomagac sprzatac. Wtedy tak mocno trzepla klapka ze balem sie ze cos sie stalo. Na szczescie lapek mial wtedy gora 3 tygodnie, a sladu tez nie bylo :) Eh te kobiety ;) Swoja droga - byl to "angol". Cos mi sie wydaje ze te lapki z UK sa bardziej wytrzymale. Mowie tak poniewaz u mnie wtedy jeszcze nie peklo jak go sprzedawalem, a jeszcze jeden kolega tutaj na forum ma go 4 lata i ciagle wszystko trzyma :)

#550 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 06 grudnia 2010 - 19:39

Zdaję sobie sprawę, że to wina wadliwej konstrukcji. Po prostu do tej pory uważałem zamykając kompa a teraz wkuty pier*&)^łem z całej siły no i pękło :(




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych