Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#426 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 03 listopada 2009 - 23:28

Generalnie w Cortland w Katowicach pracuja bardzo mili i kompetentni ludzie, ktorzy w bambuko nigdy nikogo nie zrobia.

#427 shadowsky

shadowsky
  • 299 postów
  • SkądPleszew

Napisano 04 listopada 2009 - 22:24

3 lata od zakupu, czy daty wyprodukowania?

Zakupu.


- A jak nie ma się dowodu zakupu to co wtedy? :D nie wymienią topcase?
- I co jeśli sprzęt nie kupiony w Polsce?

#428 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 04 listopada 2009 - 22:43

- A jak nie ma się dowodu zakupu to co wtedy? :D nie wymienią topcase?
- I co jeśli sprzęt nie kupiony w Polsce?


wydaje mi się*że wystarczy numer seryjny mac'a, ale niech ktoś potwierdzi.

#429 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 04 listopada 2009 - 23:39

Ja nie miałem dowodu zakupu.. lapek z USA.. po gwarancji.. I top case wymieniony bez żadnych problemów.. Wystarczy SN..

#430 massacrrrre

massacrrrre
  • 240 postów
  • SkądWrocław

Napisano 06 listopada 2009 - 02:54

te gumki o IRO gowno warte sa.wlasnie mi pekl macbook ;]

#431 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 06 listopada 2009 - 10:28

Nie masz racji - jest to dobre rozwiazanie, choc nie najlepsze. Spojrz na moje przezrocza pod nadgarstki - juz 2,5 roku i jeszcze nie odlecial zaden kawalek plastiku.

#432 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 06 listopada 2009 - 10:43

Ciekawe jak te nowe plastikowe MacBooki będą się zachowywały.

#433 feuerfest

feuerfest
  • 3 417 postów
  • SkądMonachium, DE

Napisano 06 listopada 2009 - 12:19

nowe sa unibody i te dociskajace elementy sa wkolo calej matrycy, nie w dwoch punktach, nacisk sie rowno rozklada

#434 thozo

thozo
  • 1 956 postów

Napisano 06 listopada 2009 - 19:55

To zauważyłem, w starych dochodziło do klasycznego ścinania plastiku, chodziło mi tak ogólnie, może już ktoś kupił itd. Pozdrawiam

#435 Swiesu

Swiesu
  • 8 postów

Napisano 07 listopada 2009 - 11:33

Wczoraj odebrałem Macbooka, topcase wymieniony a cały laptop prezentuje się jak nowy:):)

Do tego nakleiłem już [url=http://www.allegro.pl/item808588166_macbook_odboje_biale_i_czarne_koniec_uszkodzen.html]odboje[/url] więc mam nadzieję, że nic tym razem się mu nie stanie:)

#436 massacrrrre

massacrrrre
  • 240 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 listopada 2009 - 05:05

jak nie mam racji, jak mam te gumki i pekl mi topcase tak jakbym ich nie mial ? masz ludzi za debili ? macbook uzywany w domu, mam tez drugiego ktory jezdzi ze mna po polsce na koncerty i nagrania. gumek nie ma i jakos nie pekl.

#437 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 11 listopada 2009 - 16:24

ja mam gumki od Iro ale jeszcze mam przyklejone takie jak by sylikonowe kółka o średnicy 1cm w rogach klapy i jak narazie nic nie zapowiada żęby miało coś pękać :) ...a swoją drogą to jakaś masakra żeby trzeba było tak kombinować przy laptopie za ponad 3tyś., ale o tym już było nie raz...

#438 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 11 listopada 2009 - 20:14

jak nie mam racji, jak mam te gumki i pekl mi topcase tak jakbym ich nie mial ? masz ludzi za debili ? macbook uzywany w domu, mam tez drugiego ktory jezdzi ze mna po polsce na koncerty i nagrania. gumek nie ma i jakos nie pekl.


Macbook pęka, ponieważ jest zrobiony z ze zbyt cienkiego, zbyt kruchego plastiku, a na dodatek złego ma złą konstrukcję.
Celem artykułu było pokazanie Apple jakiego to bubla wyprodukowali, a gumki, to tylko po to, żeby przedłużyć życie TopCace.

Jak się okazuje, w momencie jego napisania trzeba było jeszcze dopłacać do tej wady ponad 600,-.
Obecnie wymieniają już za darmo.
Wiem, że jesteś wkurzony, że ci popękał, ale na ostatnich stronach koledzy piszą, co trzeba zrobić, żeby wymiana doszła do skutku.

#439 luck1985

luck1985
  • 924 postów
  • SkądPoznań

Napisano 15 listopada 2009 - 14:19

Ktos sie orientuje ile kosztuje nowa obudowa w MB alu ? Ta dolna gdzie jest klawiatura , to jest w calosci ze stopu alu , wiec pewni sporo - ale moze ktos wie ?

#440 mcbor

mcbor
  • 4 postów

Napisano 17 listopada 2009 - 16:06

To mój pierwszy wpis na tym forum, witam wszystkich. Po 20 latach z pecetem przymierzam się do zakupu pierwszego Maca. Czy problem pękającej obudowy dotyczy aktualnie sprzedawanych MacBooków?

#441 JFS

JFS
  • 105 postów

Napisano 17 listopada 2009 - 16:16

Nie, ponieważ są wykonane z jednego kawałka polikarbonatu, nie posiadają zatrzasków, a znane z modelu aluminiowego 'magnetic latch'.

#442 Laupheer

Laupheer
  • 1 034 postów
  • SkądWrocław, PL

Napisano 17 listopada 2009 - 16:21

Zależy o których "aktualnych" MacBookach mówisz. Nie dotyczy w żadnym wypadku aluminiowych MacBooków (MB466 i MB467 o ile dobrze pamiętam), MacBooków Pro oraz MacBooków Air. Nie dotyczy również nowych "białych" MacBooków "unibody". Dotyczy, choć już chyba w mniejszym stopniu starszych białych MacBooków. Edit: No i mnie ktoś uprzedził :P

#443 mcbor

mcbor
  • 4 postów

Napisano 17 listopada 2009 - 16:36

Dziękuję. Będę wiedział, na co zwrócić uwagę przy zakupie. Hasło "unibody".

#444 jumiok

jumiok
  • 78 postów
  • SkądGród Kraka

Napisano 19 listopada 2009 - 14:43

Mam do kupienia czarnego MB z zeszlego roku i po przeczytaniu tego artykulu zastanawiam się czy warto. Mam wielka ochote przesiasc sie na maka, ale te ewentualne bieganie do servisu jakos mnie odstrasza. Mowimy tylko o tym konkretnym maku, czyli z roku 2008 bo cena jest sprzyjajaca :) czekam na Wasze wypowiedzi i ewentualna pomoc w podjeciu decyzji :)

#445 shrek2oo7

shrek2oo7
  • 1 492 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 listopada 2009 - 14:57

Mi tam jeszcze czarnuch nie popękał, a ma już 2 lata na karku ;) Mam tylko naklejone małe silikonowe gumki na rogach i tyle.

#446 jumiok

jumiok
  • 78 postów
  • SkądGród Kraka

Napisano 19 listopada 2009 - 15:03

thx bardzo, ale poczekam jeszcze na inne odpowiedzi :)

#447 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 19 listopada 2009 - 17:53

thx bardzo, ale poczekam jeszcze na inne odpowiedzi :)


to z mojej strony: czarne pękają, ale nieporównywalnie rzadziej niż białe. pęknięty mb black to rzadkość ale zdarza się.

#448 matthias

matthias
  • 188 postów
  • SkądGdynia

Napisano 03 grudnia 2009 - 17:02

pekl i mi:( Jest w polsce jakis serwis gdzie wymienia mi topcase na gwarancji ale od reki? nie moge sobie pozwolic na zostawienie komputera na miesiac w serwisie

#449 Cortland

Cortland
  • 111 postów
  • Płeć:

Napisano 03 grudnia 2009 - 18:02

pekl i mi:(

Jest w polsce jakis serwis gdzie wymienia mi topcase na gwarancji ale od reki? nie moge sobie pozwolic na zostawienie komputera na miesiac w serwisie


Wymaga to wycieczki do Poznania, ale możemy się umówić, że jak przyjedziesz to top case będzie na miejscu.

Możesz napisać prv.

Pozdrawiamy
Serwis Cortland Poznań

#450 Newstad

Newstad
  • 665 postów

Napisano 03 grudnia 2009 - 19:43

thx bardzo, ale poczekam jeszcze na inne odpowiedzi :)


Mam swojego dwa lata - noszony prawie codziennie, często tylko w samym pokrowcu w torbie nieprzystosowanej do transportu notebooków. Jeżdżę nim komunikacją miejską, gdzie nie raz został nadepnięty i zgnieciony, nie przesadzam na punkcie uważania na niego nic nie wskazuje na to, żeby mi kiedykolwiek pękł. Oczywiście na wszelki wypadek wykupiłem AppleCare - myślę, że warto.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych