Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#401 Herostrates

Herostrates
  • 46 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 15 października 2009 - 21:10

Witajcie, bardzo dziękuję za wskazówki we wcześniejszych postach. Mi topcase pękł po jakimś 1,5 roku użytkowania. Telefon do Apple, sprawdzenie numeru seryjnego, nadanie numeru sprawie. Komputer zaniosłem do USE w Gdańsku, żadnych problemów, komputer poszedł i wrócił z wymienionym kompletnie topcasem. Po chwili niestety pękła ramka wokół wyświetlacza i znowu w USE, wymiana i jest super. Swoją drogą to trochę lipa z tym sprzętem Apple. Także w moim Macbook Pro szykuje mi się serwis (opadający wyświetlacz, odpryski pod ramką wyświetlacza), a mój Ipod Classic też był w serwisie (padł dysk twardy). Powoli robi się masówka.

#402 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 15 października 2009 - 22:36

...ciach

Po chwili niestety pękła ramka wokół wyświetlacza i znowu w USE, wymiana i jest super.


a to dobra wiadomość, że zakwalifikowali ci pęknięcie ramki

Swoją drogą to trochę lipa z tym sprzętem Apple. Także w moim Macbook Pro szykuje mi się serwis (opadający wyświetlacz, odpryski pod ramką wyświetlacza), a mój Ipod Classic też był w serwisie (padł dysk twardy). Powoli robi się masówka.


a to fakt, lipa w paczkach (teraz coraz mniejszych, logistycznie patrząc przychodzi coraz więcej lipy w coraz mniejszych paczkach)

#403 Herostrates

Herostrates
  • 46 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 16 października 2009 - 07:20

To, prawda, ze miło. Jeśli ktoś jest z Gdańska to serdecznie polecam i sklep i serwis w USE, bardzo fachowa i miła obsługa.

#404 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 16 października 2009 - 08:13

To, prawda, ze miło. Jeśli ktoś jest z Gdańska to serdecznie polecam i sklep i serwis w USE, bardzo fachowa i miła obsługa.


zapytam tylko czy zgłaszałeś usterkę pęknięcia ramki przez telefon Apple, czy wystarczyło pójść do serwisu?

#405 Herostrates

Herostrates
  • 46 postów
  • SkądSkądinąd

Napisano 16 października 2009 - 09:08

Napisałem maila do serwisu USE, i koledzy byli tak mili, że od razu mi ta ramkę wymienili. Nie wiem czy to standard traktowania klientów, ja jakkolwiek jestem bardzo zadowolony.

#406 _ZwS_

_ZwS_
  • 399 postów
  • SkądBielsko-Biała

Napisano 16 października 2009 - 09:51

Mi ramkę i bottom case w cortlandzie wymienili dopiero po drugiej wysyłce do serwisu, kiedy to zgłosiłem usterkę na infolinii Apple..

#407 Hex

Hex
  • 2 660 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 16 października 2009 - 17:17

Mojej siostry MB jest aktualnie w USE Gdansk, nie zgłaszałem ramki i bottom chociaż są pęknięcia, może wymienią, może nie ;) Fajnie ze zadzwonili i spytali o klawiaturę czy chcę Europejską, czy taką*jaka była Norweską.

#408 tprzewlocki

tprzewlocki
  • 58 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 października 2009 - 17:27

Zamówiłem właśnie MB w iSpocie, i takie pytanko, czy jak będę nosił MB w torbie bez gumek itp. to czy nacisk z zew. powoduje pękanie? Czy to tylko wina magnesów?

#409 528eae9968

528eae9968
  • 7 222 postów
  • Płeć:

Napisano 19 października 2009 - 18:05

mi nic nie pęka ale dla bezpieczeństwa nakleiłem dwie naklejki na których trochę wytarła się farba w miejscu odciśnięć ;)

#410 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 20 października 2009 - 16:23

Zamówiłem właśnie MB w iSpocie, i takie pytanko, czy jak będę nosił MB w torbie bez gumek itp. to czy nacisk z zew. powoduje pękanie? Czy to tylko wina magnesów?


Dołączona grafika

Jak widać na powyższym obrazku naprzeciw górnych "przecinaków" nie ma w TopCase żadnego wzmocnienia, co powoduje powstawanie dziur.

Dołączona grafika

Gumki nie dopuszczają do przecinania, a naklejona folia wzmacnia TopCase.

Dołączona grafikaClick for full size - Uploaded with plasq's Skitch

#411 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 21 października 2009 - 09:42

Dokladnie, 2,5 roku i nie zapowiada sie by cos peklo. W kazdym razie, nowe bialasy maja podobno mocniejszy plastik, a i tak do trzech lat od zakupu mozna ewentualnie wymienic topcase za free.

#412 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 21 października 2009 - 09:58

...ciach...
a i tak do trzech lat od zakupu mozna ewentualnie wymienic topcase za free.


tylko ciekawe co potem. Taki ładny biały MAC tylko, że z dziurami.
Uważam, że powinno być tak, że jak sie coś zepsuje, dostajesz gwarancję na następny okres (na daną część) i jak w ciągu jej trwania zepsuje, to znowu jest wymieniana na nową. W końcu to gwarancja czy nie.
Sam posiadam białego "śmigłowca" i zastanawiam się co po 3 latach uzytkowania?

#413 Homik

Homik
  • 173 postów
  • SkądWawa

Napisano 24 października 2009 - 08:33

A ja dziękuję za ten przykład właśnie kupuję MB i dołoźę jednak na aluminium.

#414 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 24 października 2009 - 17:11

Superglue i można posklejać, wiadomo że nie będzie jak nowe, ale zawsze lepiej niż z takimi dziurami. Aż dziwne że nikt jeszcze nie wpadł na to ;)

#415 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 24 października 2009 - 18:31

Superglue i można posklejać, ....


ej komon, sprzęt za ponad 4 klocki i superglue? :???:
Jakoś nie widziałem aby PC-ty się tak rozłaziły.

#416 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 24 października 2009 - 20:59

No dobra, ale jest jak jest, psuje sie i tyle to trzeba sobie jakoś poradzić, lepiej sklejony niż z dziurami ;)

#417 luksta

luksta
  • 154 postów
  • SkądLuboń/Poznań

Napisano 24 października 2009 - 23:51

No dobra, ale jest jak jest, psuje sie i tyle to trzeba sobie jakoś poradzić, lepiej sklejony niż z dziurami ;)


no niestety nie miałem dość pieniędzy na alusa, a wątek trafiłem dopiero po kupnie.

#418 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 25 października 2009 - 02:43

no niestety nie miałem dość pieniędzy na alusa, a wątek trafiłem dopiero po kupnie.


nie przejmuj się, w sumie kto by wpadł na to zeby szukać tematu: czy macbookowi white pęka plastik na topcasie ;p

#419 sp3cu

sp3cu
  • 79 postów

Napisano 25 października 2009 - 10:27

Witam ! Zastanawiam sie nad zakupem macbooka white 13", dostalem jedna oferte ale z lekko pęknietym topcase, czy dalej jest mozliwosc za darmo naprawnienie tego w jakims serwisie apple na terenie polski czy szukac innego ktory ma w calosci top case

#420 thms

thms
  • 160 postów
  • SkądWrocław

Napisano 25 października 2009 - 17:12

Witam ! Zastanawiam sie nad zakupem macbooka white 13", dostalem jedna oferte ale z lekko pęknietym topcase, czy dalej jest mozliwosc za darmo naprawnienie tego w jakims serwisie apple na terenie polski czy szukac innego ktory ma w calosci top case


Tak, dalej jest mozliwosc wymiany topcase.

Wyslalem zgloszenie do Cortlandu, otrzymalem RMA i chce jutro wysyslac sprzet.

Czy moge wyslac swojego macbooka bez pamieci ram i dysku? Zapomnialem wczesniej zapytac. Nie bedzie problemu jesli wyjme te czesci i wysle komputer bez nich? Pytanie kieruje do ludzi, ktorzy wymieniali topcase w Cortlandzie.

#421 Cortland

Cortland
  • 111 postów
  • Płeć:

Napisano 25 października 2009 - 17:29

Tak, dalej jest mozliwosc wymiany topcase.

Wyslalem zgloszenie do Cortlandu, otrzymalem RMA i chce jutro wysyslac sprzet.

Czy moge wyslac swojego macbooka bez pamieci ram i dysku? Zapomnialem wczesniej zapytac. Nie bedzie problemu jesli wyjme te czesci i wysle komputer bez nich? Pytanie kieruje do ludzi, ktorzy wymieniali topcase w Cortlandzie.


Możesz, tylko dopisz na wydrukowanym formularzu i podpisz.

#422 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 25 października 2009 - 20:35

Jesli laptop ma mniej niz 3 lata to jest mozliwosc wymiany. Tak mi powiedziano w Cortland w Katowicach.

#423 macieks72

macieks72

  • 9 873 postów

Napisano 25 października 2009 - 21:21

3 lata od zakupu, czy daty wyprodukowania?

#424 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 25 października 2009 - 21:28

Zakupu.

#425 Swiesu

Swiesu
  • 8 postów

Napisano 01 listopada 2009 - 12:20

Witam, 27 października zaniosłem mojego popękanego Macbook'a do Cortland w Katowicach. Dowiedziałem się, że góra 2 tyg będe czekał. W piątek dostałem e-mail, że naprawa jest w toku:) Fajna sprawa z powiadamianiem na e-mail oraz sprawdzaniem na stronce jak idzie naprawa (chociaż na stronce Cortlandu narazie status się nie zmienił ciągle jest, że sprzęt czeka na dostarczenie częsci)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych