Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Pękające MacBooki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
582 odpowiedzi w tym temacie

#76 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 23 września 2008 - 18:14

Może zacznij sprzedawć takie gumki? 'MacBook Topcase Protector' :D.


Jeśli ktoś chce, to nie ma sprawy.
Mam stałego dostawce silikonów, które używam do PeCetowych laptopów.

#77 Ojciec Fernando

Ojciec Fernando
  • 264 postów
  • SkądPoznań

Napisano 24 września 2008 - 00:50

Mi nic nie pęka, nic się nie brudzi aby nie można było tego wyczyścić i żadne dyski się nie przegrzewają - sam w sobie jest ciepły, ale który sprzęt Apple taki nie jest!?. Osobiście nigdy nie miałem problemu ze sprzętem.

#78 mysilverR1

mysilverR1
  • 73 postów

Napisano 24 września 2008 - 02:28

w moim MB tez jest wszystko ok (jeszcze :P ). Mam w domu tez najnowszego XPSa od Dell-a top end model z blueray-em itd itd.... nigdy nie bylem fanatykiem zadnej marki, ani tym bardziej any "windows" anty pc... itd... dopoki sam nie zobaczylem magii Apple-a i nie przekonalem sie na wlasnej skorze nigdy bym nikomu nie polecil wydawania 2x wiecej za cos co moga kupic taniej. Dla mnie MB rzadzi w sredniej klasie laptopow, nie pracowalem na niczym lepszym i jakos wykonania, detale, funkcjonalnosc dla mnie jest bomba. Zawodowo pracue przy komp na codzien i zemszcze kazda chwile ktora musze spedzic na XP ... niestety nadchodzi Vista do korporacji, nie wiem czy nie zapisac sie na joge, kupic Deprim i udac sie do terapeuty. Jakby nie bylo obudowy ktore pekaja sa wielkim niedociagnieciem, ale jak widac appstore w UK bez slowa wymienia... czekac tylko kiedy w PL tak bedzie. pzdr

#79 chris.zurada

chris.zurada
  • 3 977 postów
  • SkądTychy, Poland

Napisano 24 września 2008 - 08:12

Lepiej zapobiegac niz leczyc Panowie ;)

#80 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 24 września 2008 - 08:28

Ja myślę, że na tym forum jest na tyle dużo ludzi, którzy mają problem z pękającymi MB, że można by poprosić firmę, nie jakiegoś przedstawiciela, który się sianem wykręca, o oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Skoro w UK wymieniają to chyba u nas jest coś nie tak!

#81 GreaTskY

GreaTskY
  • 3 303 postów
  • Skądtowni?

Napisano 25 września 2008 - 11:16

Przeczytałem temat i wszystkie posty i tak się zastanawiam nad sensem tego sposobu rozwiązania hmmm. Czy to jest normalne wydać sporo pieniędzy np na MacBook'a Pro i do tego bawić się w takie rzeczy bo obudowy pękają?? Chyba raczej jest to nie normalne a Apple gra nie fer, nie dość że laptop kosztuje dużo to jeszcze trzeba robić różne kombinacje żeby obudowa nie pękała heh, mam Dell XPS 1710 Max Mod i nie mam z Nim takich akcji jak tutaj czytam a takie rozwiązanie jest zamocowane na brzegach klapy także nie ma mowy o pękaniu obudowy czy taka firma jak Apple nie mogła na to wpaść?? Zastanawiałem się nad kupnem MacBookPro lub MacBook Air ale ten pierwszy jak nie obudowy to wadliwe karty graficzne a drugi strasznie się grzeje heh. Rozwiązanie Apple oddać na gwarancje i czekać aż zrobią to nie jest rozwiązanie bo za chwile stanie się to samo. Tak więc podsumowując wstrzymuje się z kupnem laptopa tej firmy, na chwile obecna wolałbym kupić Dell XPS 1730 w najbogatrzej wersji, dołożyć jeszcze trochę pieniędzy i cieszyć się dobrze działającym laptopem który bije na łeb wszystkie MacBooki a tłumaczenie i uświadamianie ludziom że system Appla jest tak wspaniały i tak łatwy w obsłudze i co z tego?? Może faktycznie taki jest ale sprzęt który go obsługuje jest bardzo średniej klasy z coraz to większymi i częstszymi wadami.

#82 heit

heit
  • 10 postów
  • Skąd^-^^---^^^-^-^

Napisano 25 września 2008 - 17:52

to, ze w mb pekaja to nie dziwne i wiedzialem, ale ze mb pro tez??? przeciez on chyba z aluminium, on tez sie strzepi??? powiedzcie mi bo mam na uwadze zakup a nie chce miec strzepa

#83 matdys

matdys
  • 1 253 postów
  • SkądRzeszów, PL

Napisano 25 września 2008 - 18:44

Mam pękniętego MacBooka i obawiam się, że w najbliższym czasie będzie tylko gorzej. Wiecie może gdzie można zakupić ten biały wewnętrzny panel?

#84 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 26 września 2008 - 01:42

Tak więc podsumowując wstrzymuje się z kupnem laptopa tej firmy, na chwile obecna wolałbym kupić Dell XPS 1730 w najbogatrzej wersji, dołożyć jeszcze trochę pieniędzy i cieszyć się dobrze działającym laptopem który bije na łeb wszystkie MacBooki a tłumaczenie i uświadamianie ludziom że system Appla jest tak wspaniały i tak łatwy w obsłudze i co z tego?? Może faktycznie taki jest ale sprzęt który go obsługuje jest bardzo średniej klasy z coraz to większymi i częstszymi wadami.

Chłopie, walisz elaborat a pomijasz najważniejszą sprawę. Choćby nie wiem jak cudny, tani i trwały był ten Dell i tak będzie gorszy od najbardziej badziewiastego Macbooka. Bo jednej rzeczy najpewniej nigdy nie da się na nim zrobić. I koniec.

#85 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 26 września 2008 - 08:42

Chłopie, walisz elaborat a pomijasz najważniejszą sprawę. Choćby nie wiem jak cudny, tani i trwały był ten Dell i tak będzie gorszy od najbardziej badziewiastego Macbooka. Bo jednej rzeczy najpewniej nigdy nie da się na nim zrobić. I koniec.



"Choćby nie wiem jak cudny, tani i trwały był ten Dell i tak będzie gorszy od najbardziej badziewiastego Macbooka."

śmieszne stary :D tez mam MB i doceniam zalety OSX i jego wyższość pod pewnymi względanmi nad windą ale takie stwierdzenia heh....bez przesady bez przesady 8-)

#86 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 września 2008 - 08:51

to, ze w mb pekaja to nie dziwne i wiedzialem, ale ze mb pro tez??? przeciez on chyba z aluminium, on tez sie strzepi??? powiedzcie mi bo mam na uwadze zakup a nie chce miec strzepa


MBPro nie pękają. Jeżeli już "coś", to bywa że się grzeją, a i to zależy od głównie sposobu użytkowania.
Jeśli nowy MacBook nie okaże się kosmiczną rewelacją (przynajmniej cenowo) to na bank wchodzę w MBPro.

#87 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 26 września 2008 - 10:08

też bym brał MBPro ale 15" już nie jest tak mobilne jak 13.3 a to sobie bardzo cenie w MB :)

#88 majksee

majksee

    The Funny Man

  • 1 816 postów
  • SkądLublin

Napisano 26 września 2008 - 12:13

też bym brał MBPro ale 15" już nie jest tak mobilne jak 13.3 a to sobie bardzo cenie w MB :)


Fakt, 13.3 to niekwestionowana zaleta.
Początkowo przymierzałem się właśnie do MB, ale gdy wyczytałem (niejednokrotnie przecież!) o "wrodzonej łamliwości" ;),
skierowałem się ku MBPro.

Zobaczymy co przyniesie 14 października :)

#89 LASERman

LASERman

  • 2 286 postów
  • SkądMaidstone, UK

Napisano 26 września 2008 - 12:31

"Choćby nie wiem jak cudny, tani i trwały był ten Dell i tak będzie gorszy od najbardziej badziewiastego Macbooka."

śmieszne stary :D tez mam MB i doceniam zalety OSX i jego wyższość pod pewnymi względanmi nad windą ale takie stwierdzenia heh....bez przesady bez przesady 8-)


MB to nie tylko OS X, to MagSafe, wielka bateria, napęd slot-in, i jeszcze wiele innych właściwości, których nie mają Dell'e, a które wielu sobie bardzo ceni. Z drugiej strony Dell XPS bez wad nie jest...

#90 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 września 2008 - 13:45

MB to nie tylko OS X, to MagSafe, wielka bateria, napęd slot-in, i jeszcze wiele innych właściwości, których nie mają Dell'e, a które wielu sobie bardzo ceni...


z tych 4 rzeczy co wymieniłeś, to tylko OSX i bateria należy do zalet :-D

MagSafe - wczoraj robiłem 2 systemy na MB. Miał uwaloną baterią przy każdym przestawieniu MB komp się wyłączał i musiałem wszystko od początku zaczynać. MagSafe jest dobre tylko przy sprawnej baterii!

napęd slot-in - raczej jesteś w mniejszości, to większość uważa ten zawodny napęd za wadę. Wystarczy przejrzeć to forum.

#91 reader

reader
  • 1 119 postów
  • Skąddokąd?

Napisano 26 września 2008 - 14:09

Napęd z tacką to chyba najdurniejszy wynalazek :/ Dwa zdążyły się "same" wyłamać przez nieuwagę. A te powyższe problemy dotykają też "pc'towe" notebooki oczywiście - odrapane i popękane Acery czy HPki, wybuchające Delle itp :-)

#92 przemekpiorkowski

przemekpiorkowski
  • 869 postów

Napisano 26 września 2008 - 17:47

"Choćby nie wiem jak cudny, tani i trwały był ten Dell i tak będzie gorszy od najbardziej badziewiastego Macbooka."

śmieszne stary :D tez mam MB i doceniam zalety OSX i jego wyższość pod pewnymi względanmi nad windą ale takie stwierdzenia heh....bez przesady bez przesady 8-)

Jaka przesada. Postawisz na Dellu OS X legalnie? Krótka piłka. :)
No wiem wiem, dziecięca logika. Ala akurat ja dla OS X używam Apple.

MagSafe - wczoraj robiłem 2 systemy na MB. Miał uwaloną baterią przy każdym przestawieniu MB komp się wyłączał i musiałem wszystko od początku zaczynać. MagSafe jest dobre tylko przy sprawnej baterii!

Kurde, coraz bardziej utwierdziam się w przekonaniu, że kupiłem fartownego Macbooka 1.83. Zero śladów zużycia, nic nie pęka, magsafe trzyma tak że mogę machać komputerem i jest ok. A baterię mam zdechniętą na amen.

Slot-in w Macbookach dostał antyreklamę ze względu na jakość instalowanych napędów. Sama idea jest świetna ale wymaga nieco przyzwyczajenia.

#93 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 26 września 2008 - 19:56

Kurde, coraz bardziej utwierdziam się w przekonaniu, że kupiłem fartownego Macbooka 1.83. Zero śladów zużycia, nic nie pęka


Nic tylko ci pogratulować, bo chyba nie zaprzeczysz, że ci co im pękają MB mają urojenia.

Mam serwis, więc tak jak u lekarza, częściej widzę różne choroby niż ktoś inny.
Nie twierdzę że wszystkie MB pękają, ale uważam, że ze względu na wady konstrukcyjne i słaby plastik zastosowany do produkcji Top Case laptopy te są na pękanie narażone.
A u siebie na stole miałem jakby potwierdzenie tego, co w polskiej ankiecie i dlatego zdecydowałem się o tym napisać.

magsafe trzyma tak że mogę machać komputerem i jest ok. A baterię mam zdechniętą na amen.


Jak wiesz, w czasie gdy się instaluje system, można w międzyczasie robić coś innego, a biurko nie wszystko musi pomieścić, więc zaczynam instalacje i przekładam lapka obok. Pierwszy raz miałem instalacje na notebooku z magsafe i uszkodzoną baterią. Teraz wiem, że bardzo trzeba uważać, żeby tej wtyczki nie dotknąć, lub nie zahaczyć o coś kablem. Wtyczka nie została wyrwana, ale na moment straciła kontakt z gniazdem. ale to wystarczyło, żeby trzeba było zaczynać instalacje od początku.

Slot-in w Macbookach dostał antyreklamę ze względu na jakość instalowanych napędów. Sama idea jest świetna ale wymaga nieco przyzwyczajenia.


Prawdę mówiąc miałem kilka laptopów nie tylko od Appla z napędami slot-in.
Przyznam, że jest to wygodniejsze, ale niestety niedopracowane.
Po pierwsze przy łykaniu i wypluwaniu płyty robi spory hałas, po drugie czytaniem i nagrywaniem płyt bardzo odstaje od tradycyjnych rozwiązań.

#94 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 27 września 2008 - 12:05

rzeczywiście napęd który zastosowano w MB nie jest jednym z najlepszych napewno. Mam obecnie jeszcze lapka Toshiby jakiś taki max low model i płyt których MB nie chce czytać Toshiba łyka.

#95 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 27 września 2008 - 21:48

No to witam w klubie. Dzis po okolo 15 miesiacach uzytkowania zobaczylem pekniecia po obu stronach. :) 620 pln za wymiane to jakas paranoja. Wole nowego maczka kupic gdy ten juz sie rozpadnie.

#96 Agher

Agher
  • 1 304 postów

Napisano 27 września 2008 - 22:34

No to witam w klubie.
Dzis po okolo 15 miesiacach uzytkowania zobaczylem pekniecia po obu stronach. :)
620 pln za wymiane to jakas paranoja.
Wole nowego maczka kupic gdy ten juz sie rozpadnie.


a nie wymieniaja za darmo? nawet po gwarancji jako wada produkcyjna?

#97 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 28 września 2008 - 00:04

No to jak będzie panowie? Jest w śród nas ktoś, kto potrafi taką petycje do Apple napisać? Niech wydadzą oświadczenie. W końcu o dziwo w Polandzie pęka ich b. dużo! Czyżby wszystkie te wadliwe sztuki do nas trafiały? Co my to jesteśmy? Śmietnik Europy?

#98 sanitariusz

sanitariusz
  • 524 postów
  • SkądBydgoszcz

Napisano 28 września 2008 - 00:09

a nie wymieniaja za darmo? nawet po gwarancji jako wada produkcyjna?


No niby nie wymieniaja...

#99 Iro

Iro
  • 6 955 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 28 września 2008 - 00:22

No niby nie wymieniaja...


A w UK wymieniają.
Może dlatego, że my bogatsi jesteśmy.

#100 jaco88

jaco88
  • 781 postów

Napisano 28 września 2008 - 11:41

ciekawe dlaczego nie ma właśnie żadnego oficjalnego info ze strony Apple Poland :-/




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych