Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.4 2G] Dziwne rachunki za telefon z plusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#76 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2008 - 23:15

to że operator Ci zaokrągla do 100KB nie oznacza że iP pobiera w ogóle jakies dane może to być 1KB albo nawet 0 ale naliczy 100KB.

#77 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 13 września 2008 - 00:12

ja mam w plusie taryfe kubali i tu jest wap w przeliczeniu na minute/sms a ipek laczy sie przez edge,wiec musialem to mu wylaczyc;)

#78 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 13 września 2008 - 11:00

A mam jeszcze pytanie, jak taki iPhone sciaga sobie te dane. To gdzie on je zapisuje sobie?
Czy wogole zapisuje? Bo przeciez 50Mb nasciaga/nawysyla.
To jak to w koncu jest? Przeciez jakby sciagal i zapisywal sobie, to po jakims czasie miejsca na dysku by zabraklo. :-)


iphone nic nie siciaga anie nie wysyla - problem tkwi w liczeniu a nie w iphonie

#79 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2008 - 16:42

może mi ktoś jedną rzecz wytłumaczyć, powiedzmy że włączam safari, wczytuje jedną strone a po chwili odpalam następną, czy pomiędzy tymi czynnościami iP był ciągle podłączony do internetu czy rozłączył sie i połączył sie jeszcze raz?

#80 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2008 - 16:56

Mi sie wydaje, ze jak wlaczasz safari, i wchidzisz np na Google to dopuki Ci sie nie zaladuje ta strona, na gorze na pasku miga takie kuleczko, ladujace sie. Jesli strona sie zaladuje, na pasku przestaje migac to kuleczko. I wtedy chyba iP juz nie jest polaczony. Moge sie mylic, alle tak mi sie wydaje.

#81 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2008 - 16:58

no właśnie też sie obawiam że tak jest:/ A to by oznaczało sporo większe koszta nie mówiąc już o kosztach korzystania z komunikatora, jak by tak po każdej wiadomości sie rozłączał :/ Jak ktoś nie ma wykupionych pakietów to taniej wyjdzie pisać smsy ale też nie bo te są podwójne ;)

#82 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 13 września 2008 - 17:01

Moze niech sie wypowie ktos kto ma pewnosc, bo to sa tylko moje przypuszczenia. A tak nawiasem, to niezly OT sobie urzadzilismy. :-)

#83 kamil.wojcik

kamil.wojcik
  • 153 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 13 września 2008 - 17:06

Ja ostatnio korzystałem z AIM i Palringo na Iphonie, kilkunasto-minutowa rozmowa i na billingu przez cały ten czas była jedna sesja. Jak jest z Safari, to nie wiem, ale mam nadzieję, że podczas jego otwarcia, iPhone cały czas podtrzymuje sesję.

#84 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 13 września 2008 - 17:30

Czy ja wiem czy taki OT, w sumie tyczy się to wszystko rachunków za internet, a rozwianie niektórych wątpliwości może ustrzec niektórych userów (w tym mnie) przed niemiłą niespodzianką. No tak ale żaden komunikator nie jest wspierany przez Push. Jeżeli dobrze myśle to jeśli powstanie jakiś komunikator który "pracuje w tle" za każdą wiadomość wychodzącą i przychodzącą będziemy płacili oddzielnie. Eh trzeba bedzie wykupić ten internet w Orange ale płacenie 60zł za 1GB mi sie nie uśmiecha.

#85 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 14 września 2008 - 11:10

to zalezy jak operator liczy sesje - zadzwon do bok i zapytaj dostaniesz odpowiedz u zrodla. ztcw: dwa rozne adresy www = dwie rozne sesje. w przypadku komunikatora caly czas jedna itd. a iphone jest caly czas polaczony - placisz za wysylanie danych i kwestia polega na tym kiedy je "zeruja".

#86 kamil.wojcik

kamil.wojcik
  • 153 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 14 września 2008 - 11:21

U mnie Safari na pewno podtrzymuje cały czas jedną sesję, gdy odwiedzam 2 czy więcej stron.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych