Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.4 2G] Dziwne rachunki za telefon z plusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#26 Sleepwalker74

Sleepwalker74
  • 12 postów

Napisano 11 września 2008 - 21:42

No nie wiem, ja mam iP ze 2 tyg i do tej pory zużył mi ok 6mb


Tym się nie kieruj - licznik w moim iPhone pokazuje:

Wysłane 191 KB
Otrzymane 2,5 MB

Z ciekawości zadzwoniłem do biura obsługi z pytaniem ile zapłacę za dotychczasowe korzystanie z netu a miła pani mi na to, że 57 zł.

#27 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 21:45

A jak ja mam darmowe 500Mb to tez bede placil cos ponad " program" ? :(
Bo to mi sie nie usmiecha. =\


Prosze o odp, ponieaz jestem zaniepokojony. :\


Gdzies wyczytalem, ze dzieje sie tak tylko gdy mamy wlaczona poczte E-mail.

#28 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 21:46

w moim też jest podobny wynik ale ja sprawdzam przez stronę orange.pl i tam jest napisane że zuzyłem 6mb. Kuba006 jak przekroczysz te 500mb to będziesz jak nie to nie.

#29 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 21:50

A iPhone jest sam w stanie, poprzez te swoje "pobieranki" przekroczyc ten limit? Co on w zasadzie pobiera?

#30 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 21:50

Wiecie chyba że strona kłamie, i jak przyjdzie biling zrzednie mi mina ;) Jak masz włączone wszystkie funkcje to pobiera on po parę kilo co jakiś czas, ale 500mb nie zużyje na pewno.

#31 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 21:55

Wszystkie funkcje? Tzn jakie funkcje?

#32 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 22:03

push, fetch etc. Jeżeli jest coś jeszcze to nich ktoś dopisze bo ja nie pamiętam.

#33 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 22:14

Dołączona grafika
To wszystko co na stronie ery mi podaja, ze przez 4 dni zrobilem. Wszystkie polaczenia, itd.

#34 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 22:15

no to sam widzisz ze to nie problem, i jak masz 500mb wykupione to korzystaj śmiało z dobrodziejstw tego urządzenia :)

#35 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 22:17

Mam w standardzie 500Mb darmowe. A moze mi ktos powiedziec, dlaczego jesli mam 500Mb za free to za te erainternet placilem? =\ No i wracajac do przedmowcy: musze kazda aplikacje, aby zakonczyc, zamykac poprzez przytrzymanie 10sek HOME? To jest przeciez straszne =\

#36 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 22:29

a masz już aktywny ten abonament?

#37 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 22:31

Co to znaczy aktywny? Jesli chodzi o to czy karta sim jest aktywowana to tak.

#38 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 22:33

to może za to nie płacisz tylko Ci się wyświetla ile byś zapłacił a potem będziesz miał sume 0.00zł

#39 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 22:34

Dzwonilem tez na saldo konta, do ery. I Tez mi mowi, ze jestem 1.20zł poza limitem. :\ To jest jakies chore. =\

#40 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 11 września 2008 - 22:36

No nie wiem, ja mam iP ze 2 tyg


i to wystarcza zeby sie wypowiadac w tak kategorycznym tonie i rozstawiac wszystkich po katach?

---- Dodano 11-09-2008 o godzinie 23:37 ----

Jak masz włączone wszystkie funkcje to pobiera on po parę kilo co jakiś czas, ale 500mb nie zużyje na pewno.


mnie zezarlo ponad 80MB przez miesiac bezczynnosci wiec te 500 nie jest takie niemozliwe jak sie sieci uzywa

#41 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 22:41

Kurde, teraz mnie meczy to, ze musze za cos placic, chociaz mam "darmowe?. Ehh... Musze kazda aplikacje, aby zakonczyc, zamykac poprzez przytrzymanie 10sek HOME?

#42 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 22:45

nikogo nie rozstawiam po katach, ale po prostu przesadzacie. Poza tym trzeba było poczytać sobie przed zakupem to byście wiedzieli że telefon ten łączy sie sam z internetem i dlatego jest dostępny od razu z nielimitowanym internetem albo przynajmniej z jakimiś pakietami danych. Ta sama sytuacja co ktoś narzeka na to że nie ma MMS, chce MMS to kupuje inny tel i po sprawie. Nie no tak ale iP to lans i trzeba go mieć ;)

#43 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 22:46

U mnie jakos nie widac, zeby sam sie laczyl. Ale dziwi mnie to, ze place za cos co mam za free. A tak nawiasem, jak ktos powylacza te wszystki Push'e i to co mozna wybrac "recznie" itd. To nadal jest szansa, ze sam bedzie sie laczyl z siecia?

#44 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 11 września 2008 - 22:47

Mam w standardzie 500Mb darmowe. A moze mi ktos powiedziec, dlaczego jesli mam 500Mb za free to za te erainternet placilem? =\


moze ci powiedziec konsultant w BOK. placisz im za usluge, kupiles u nich telefon masz pelne prawo uslyszec odpowiedz - po prostu zadzwon i zapytaj. ewentualnie reklamuj i nie daj sie splawic. nawet jesli trafisz na niekompetentnego rozmowce to sie dopyta jesli bedziesz uparty.
pytanie jest dosyc proste - prawda?

No i wracajac do przedmowcy: musze kazda aplikacje, aby zakonczyc, zamykac poprzez przytrzymanie 10sek HOME? To jest przeciez straszne =\


nie musisz. trzymanie przycisku to jest ubicie aplikacji w razie problemow - gdyby sie zawiesila a nie fragment interfejsu uzytkownika.

uzywasz iphona w erze - to jest jak rozumiem 3g legalnie kupiony, nie jailbrekowany itd. itp. zatem nie masz sie o co martwic. zglos problem i powinno pomoc. co prawda to jest polska wiec moze to byc bardziej skomplikowane niz sie wydaje niemniej racja jest po twojej stronie. choc prawdopodobnie tych polaczen po prostu nie znajdziesz na fakturze.
w razie czego zrob testy - porownaj billingi, wskazania online itp. zanotuj sobie dni i godziny kiedy w ogole nie korzystales z sieci a pakiet byl wykorzystywany itd. i badz gotowy przedstawic to wszystko operatorowi. oni tez zanim podejma jakies kroki czesto reaguja w mysl zasady - "klient jest z definicji glupi wiec nie ma co sie przejmowac" i trzeba ich dopiero przekonac ze to cos wiecej niz tylko automatyczne sprawdzanie poczty.

---- Dodano 11-09-2008 o godzinie 23:59 ----

nikogo nie rozstawiam po katach, ale po prostu przesadzacie. Poza tym trzeba było poczytać sobie przed zakupem to byście wiedzieli że telefon ten łączy sie sam z internetem i dlatego jest dostępny od razu z nielimitowanym internetem albo przynajmniej z jakimiś pakietami danych.


dzieki za dobre rady ale nie skorzystam.

telefon nie laczy sie sam z internetem. laczy sie za to z wewnetrzna czescia sieci operatora gsm. prawdopodobnie w celu uzyskania ip lub w jakims innym technicznym celu. zawartosc wysylanych i odbieranych podczas bezczynnosci pakietow wynosi 0kb co zle skonfigurowane polskie sieci zaokraglaja sobie do 100kb. tak bylo tez na samym poczatku w at&t. w sensie nabijania 60 stron billingu bo tam nie zaokraglali wartosci i nie kazali za to nikomu placic.

w przypadku "legalnych iphonow" sprawa wydaje sie prosta - era i orange po prostu przestana ten ruch taryfikowac albo juz tego nie robia. w przypadku innych sieci trudno powiedziec - byc moze w ogole nie odnotuja problemu. i wtedy trzeba bedzie placic.

#45 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 23:22

A teraz ciekawostka: wiecie że podczas usuwania aplikacji telefon też sie łączy z internetem? ;P Właśnie to zauważyłem ;)

#46 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 11 września 2008 - 23:45

Co do danych za ktore wam nalicza - oznacza to ze jeszcze usluga Blueconnect na waszym koncie nie jest aktywna (mi aktywowali po 2-3dniach), po jej aktywacji wogole nie bedziecie widziec ich na wyciagu telefonicznym bo jest to osobna usluga. Nie wiem jak ORANGE ale ERA w usludze Blueconnect taryfikuje za kazdy 1KB (1024bajty) nie za 100KB - zaokragla to w gore po zakonczeniu polaczenia lub o godz 24:00.

#47 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2008 - 00:03

Jak sie wykupi 'nielimitowany' internet to tez pewnie nalicza po 1KB, ale normalnie jest po 100KB i w erze pewnie tez coś koło tego.

#48 tomwpr

tomwpr
  • 51 postów

Napisano 12 września 2008 - 09:25

hej, jestem już prawie pewny kiedy iPhone stuka do sieci i nabija te małe transferki, na 99% robi to wtedy gdy jest podłączony do komputera i to po synchronizacji, najprawdopodobniej zakładki z programami. Nie robi tego tylko raz. Gdy zostawiłem na noc podłączonego iPhona do kompa po tym jak przeprowadziłem synchronizację stukał on w nocy parę razy (3,4 razy). Wcześniej pisałem, że stukanie odbywało się najprawdopodobniej podczas przechodzenia między WiFi i siecią operatora i odwrotnie ale to jednak się nie potwierdziło w testach które przeprowadziłem. iPhone nie stuka do sieci też wtedy gdy się go blokuje lub odblokowuje - to też sprawdziłem i mogę tę plotkę zdementować. Nie ma też różnicy czy wyłączy się Safari czy Pogodę wciskając home 1s czy 10s - iPhonie nie stuka do sieci po zwinięciu aplikacji.

#49 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2008 - 09:30

Jestesmy wdzieczni za Twoje poswiecenie, i przygotowanie takiego zestawienia. [Przynajmniej ja jestem wdzieczny.] Dziekuje. A tak nawiasem, to niby mam daromowe 500Mb neta w Erze, a BlueConnect mam nieaktywny. Nie wiem dlaczego. =\

#50 krzyzak0

krzyzak0
  • 227 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 12 września 2008 - 09:53

Też mam pytanko a propos pieniążków... i ikony pogody, czy da się jakoś ustawić, żeby jak wchodzę w pogodę to żeby TYLKO uaktualniał ją przez WiFi, a nie cokolwiek innego: 3g, edge (nie znam się)? So?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych