Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.4 2G] Dziwne rachunki za telefon z plusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#1 Flieger23

Flieger23
  • 3 postów

Napisano 10 września 2008 - 20:57

Witam

Mam mały problem : telefon kupiony w USA na czarnym rynku. SIMlock był zdjęty w momencie
jak był kupiony.
Przyszedł pierwszy rachunek z PLUSA . Telefon po parenaście razy dziennie sam transmituje/odbiera ( numer docelowy : [url=http://www.plusgsm.pl]Oferta indywidualna[/url]) najczęściej po 100kb , czasami jest to 700 czy coś takiego.

Co może być grane i na co zwrócić uwagę ??

Dziękuję z góry !!!!

Flieger23

#2 quzo

quzo
  • 1 239 postów
  • Skądwawa

Napisano 10 września 2008 - 21:07

wyłącz edge :P

#3 paniszprottka

paniszprottka
  • 131 postów

Napisano 10 września 2008 - 21:08

w ustawieniach mozesz wylaczyc automatyczne llaczenie sie z netem (ustaw wszystko na reczne) i bedzie po klopocie. Nalicza po 100 kb bo do tylu zaokragla operator.

#4 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 10 września 2008 - 21:34

poczta przede wszystkim. U mnie nie łączy się samoistnie z niczym. Wyłączaj Safari przytrzymując home przez 10 sek ( zamkniesz proces ) a nie tylko przez sekundę. Mam EDGE włączone non stop i gra gitara. Pogoda się sa,ma nie aktualizuje, chyba, że masz jakąś aplikację działającą w tle

#5 Flieger23

Flieger23
  • 3 postów

Napisano 10 września 2008 - 21:45

wyłącz edge :P


To chyba nie to : w EDGu można wyłączyć tylko roaming - u mnie jest i byl wyłączony.

Zastanawiam się czy jakiegoś innego dziadowstwa tu nie ma.W podobny sposób kupiłem kiedyś motorolę razr coś tam.Przy pierwszym rachunku - kopara mi opadła...
Mój telefon wysyłał sam po pare SMS-ów dziennie w funkcji panic na jakiś tam adres w UK.
Pół dnia spędziłem w necie azeby tą funkcję wywalić.

#6 Speedo1544

Speedo1544
  • 34 postów

Napisano 10 września 2008 - 21:53

Mialem to samo tylko w orangutanie po pare razy dziennie laczyl sie sam z netem Wszystko powylanczane a on dalej to samo a kasa leciala Wywal ustawienia do neta Ustawienia-ogolne-siec-dane przez siec komorkowa wywal wszystko albo pozmieniaj na xxx i napewno juz wiecej nie wykona sam polaczenia

#7 dyndas

dyndas
  • 4 424 postów

Napisano 10 września 2008 - 22:01

To chyba nie to : w EDGu można wyłączyć tylko roaming - u mnie jest i byl wyłączony.


Mozna wylaczyc EDGE kompletnie pod warunkiem ze zainstalujesz 'Boss Prefs'.

//T

#8 dliwski

dliwski


  • 15 306 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 września 2008 - 06:20

Tytuł poprawiony.

#9 tomwpr

tomwpr
  • 51 postów

Napisano 11 września 2008 - 09:44

zaobserwowałem to samo, iP stuka do sieci sam i nie wiem dlaczego/po co.... Mam wrażenie, że robi to za każdym razem gdy przechodzę z netu operatora (ERA) na Wi-Fi i odwrotnie. Nie jest to informacja potwierdzona, to jest jedynie moje podejrzenie, które właśnie sprawdzam. Załączam plik ze zrzutem tych połączeń. Specjalnie nie używałem żadnych aplikacji, które łączą się z internetem i na 10000% nie jest to wynik uruchomienia aplikacji. Są to połączenia, które wygenerował iP bez wiedzy użytkownika. Dodam, że poczta była ustawiona na "ręcznie", a funkcja push wyłączona.

#10 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 10:07

A tak nawiasem, jak mam wlaczone np Safari i klikne Home to safari sie zamknie? Czy dziala tak jakby w "tle" ?

#11 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 11 września 2008 - 10:07

ludzie jesli nie wylaczycie uslugi u operatora,lub nie zrobicie stosownych poprawek to ipek laczy sie z siecia i to wszystko.ma tak w systemie,ze musi sie laczyc i kropka. w koncu to iTelefon ;) sa sposoby,latki,poprawki ktore opisuja i eliminuja te polaczenia.wszystko jest na forum.

#12 TheHX

TheHX
  • 1 550 postów
  • SkądWrocław

Napisano 11 września 2008 - 10:11

przytrzymaj przez 10 sek do zamknięcia całkowitego. Krócej - może działać w tle i pobierać sobie bajty. Może faktycznie przy przechwytywaniu UMTS/Wifi łączy się dla jakiejś tam weryfikacji połączenia ??

#13 tomwpr

tomwpr
  • 51 postów

Napisano 11 września 2008 - 10:34

ludzie jesli nie wylaczycie uslugi u operatora,lub nie zrobicie stosownych poprawek to ipek laczy sie z siecia i to wszystko.ma tak w systemie,ze musi sie laczyc i kropka.
w koncu to iTelefon ;)
sa sposoby,latki,poprawki ktore opisuja i eliminuja te polaczenia.wszystko jest na forum.


tu nie chodzi o wyłączenie usługi u opertora. Czy ktoś tu wspomniał o tym, że chce odłączać iP od netu całkowicie i zostać przy samym WiFi? Ja wiem, że na forum jest pełno takich tematów i dziwnych pomysłów.

Czemu iTelefon ma się łączyć z siecią bez wiedzy usera? Po co on to robi? Czy ktoś zna odpowiedź na to proste pytanie? :)

#14 murek

murek
  • 61 postów

Napisano 11 września 2008 - 10:40

Czemu iTelefon ma się łączyć z siecią bez wiedzy usera? Po co on to robi? Czy ktoś zna odpowiedź na to proste pytanie? :)


ja znam:
"Think different" :)

#15 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 11 września 2008 - 10:45

piszac o wylaczeniu uslugi mialem na mysli tych,ktorzy nie maja ochoty na jalibreak i inne. iphon loguje sie do sieci i tak naprawde to pobiera malo kb i wysyla jeszcze mniej ale nasi operatorzy kazde polaczenie zaokraglaja do 100kb chyba ze ma sie wykupiony pakiet to liczone jest to inaczej.

#16 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 11 września 2008 - 11:01

iphone cos - i nie bardzo wiadomo co - wysyla. plus cos - i nie bardzo wiadomo co - liczy.
i raczej nie ma to nic wspolnego z cyklicznym sprawdzaniem poczty

blog.fotogenia.info Przyczajony iPhone i ukryte koszty
blog.fotogenia.info Nie czyli tak

imho jednnym sensownym rozwiazaniem jest nielimitowany dostep do seici lub bossprefs i regularna kontrola kosztow.

#17 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 11:09

Zaraz? Czyli moj iP non stop laczy sie z Netem? Co on niby sciaga? Po co? Ja mam za to placic? ;O

#18 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 11 września 2008 - 11:30

w pierwszym linku,ktory kolega podal jest napisane;,, Wygląda to tak jakby iPhone za każdym razem gdy odblokowywałem ekran logował się do sieci żeby uzyskać adres IP a to w bandycko zaokrąglonym cenniku polskich telekomów oznacza jednoczesne otwarcie dwóch sesji - wysyłanie i odbieranie liczone są bowiem osobno - i to po 100KB każda!,, to co pisalem wczesniej o zaokraglaniu;)

#19 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 18:27

bzdury gadacie, wszystko da sie wyłączyć (nawet bez odblokowywania) i iP będzie sie łączył z netem tylko jak mu karzesz (safari, yt etc).

#20 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 11 września 2008 - 18:31

no pewnie ze bzdury - ja sobie swoj billing w plusie wymyslilem dla zabawy a abonenci at&t dla slawy...

#21 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 19:04

Stewie Griffin'ie: Oswiec nas.

#22 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 11 września 2008 - 19:14

bzdury gadacie, wszystko da sie wyłączyć (nawet bez odblokowywania) i iP będzie sie łączył z netem tylko jak mu karzesz (safari, yt etc).


jesli myslisz ze wystarczy tylko wylaczyc pozycjonowanie,push i pobieranie ustawic na recznie to sie mylisz:o
bez kombinowania sie nie obejdzie;)
chyba ze masz cudowny sposob to go zdradz:lol:

#23 Sleepwalker74

Sleepwalker74
  • 12 postów

Napisano 11 września 2008 - 21:19

Ja, przy abonamencie w Erze bez pakietu danych mam po 2 tygodniach od rozpoczęcia okresu rozliczeniowego 57 zł za sam internet... Odebrałem w sumie jakieś 6 e-maili, 5 razy skorzystałem z określenia swojej pozycji na GPS, drugie tyle zerknąłem na pogodę, odwiedziłem 3 stronki i raz ściągnąłem aktualizację do gry. Jak ja kocham ten kraj... Dziś aktywowałem pakiet blueconnect 500 MB bo inaczej w takim tempie poszedłbym z torbami... :(

#24 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 11 września 2008 - 21:34

No nie wiem, ja mam iP ze 2 tyg i do tej pory zużył mi ok 6mb ale używałem GPSu parę razy, Safari itp. A jak już nie wiecie co z tym zrobić to zamiast wyłączać usługę u operatora można zmienić ustawienie APN.

#25 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 11 września 2008 - 21:35

A jak ja mam darmowe 500Mb to tez bede placil cos ponad " program" ? :( Bo to mi sie nie usmiecha. =\




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych