Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[1.1.4 2G] Dziwne rachunki za telefon z plusa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
85 odpowiedzi w tym temacie

#51 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 12 września 2008 - 10:05

Wlasnie do wszystkich ktorzy boja sie ze zaczna placic wiecej po przekroczeniu limitu to nie ma sie czego bac. W wypadku uslugi 'Blueconnect w Komputerze' (a takiej uzywa iPhone) po przekroczeniu limitu operator zastrzega sobie prawo do spowolnienia transmisji do predkosci GPRS ale dane dalej sa darmowe.

#52 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 12 września 2008 - 10:27

hej, jestem już prawie pewny kiedy iPhone stuka do sieci i nabija te małe transferki, na 99% robi to wtedy gdy jest podłączony do komputera i to po synchronizacji, najprawdopodobniej zakładki z programami.


na pewno wtedy sie laczy z appstore ale to raczej kwestia drm/generowania klucza itp. to jednak na pewno nie jest przyczyna omawianego problemu - bowiem pojawil sie on jeszcze przy sofcie 1.x.

#53 tomwpr

tomwpr
  • 51 postów

Napisano 12 września 2008 - 11:39

jestem bardziej niż pewien, że stuka do sieci po synchronizacji ale wtedy gdy jest podłączony do komputera. Gdy jest rozłączony już tego nie robi. Sprawdzę jeszcze czy stukania do oeratora nie będzie jak iPhone będzie podłączony do WiFi przed, w trakcie i po synchronizacji.

#54 Jax

Jax
  • 462 postów
  • SkądDolina Muminków

Napisano 12 września 2008 - 13:39

Ja mam iP z Ery i zwykły abo za 65zł. iP nie łączy się sam z siecią, dopiero gdy tego mi się zachce.

#55 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2008 - 13:54

No mi sie sam tez nie laczy, z tego co widze. Ale dlacego pobiera mi pieniadze jesli mam tak duzo darmowych Mb'tow. ? =\

#56 tomwpr

tomwpr
  • 51 postów

Napisano 12 września 2008 - 13:54

Ja mam iP z Ery i zwykły abo za 65zł. iP nie łączy się sam z siecią, dopiero gdy tego mi się zachce.

a jak instalujesz aplikacje z AppStore?

#57 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2008 - 13:56

Ja chyba bede musiał przeprosić Was za o co napisałem wcześniej! Okazuje się że zostałem wprowadzony w błąd i przedstawiono mi nieprawdziwe informacje! Obecnie czekam na dokładne info dotyczące ilości danych które wykorzystałem do tej pory, ale znając życie dowiem sie tego dopiero jak otrzymam biling :/ Jax ja też tak myślałem czego dowodem jest kilka moich postów wcześniej, sprawdź to dokładnie bo możesz sie zdziwić jak dostaniesz rachunek.

#58 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 12 września 2008 - 13:57

ludzie, mylicie ze soba dwie rzeczy - jedna to polaczenie z internetem druga to polaczenie z serwerem wewnatrz sieci operatora np. do stacji sgsn lub jakiejs innej. wyglada na to ze po prostu niektorzy operatorzy lub tez niektore centrale (chodzi bardziej o obszar niz konkretne urzadzenie - czyli np. w lodzi liczy a w rzeszowie nie lub odwrotnie) ten ruch taryfikuja a niektore nie. wyglada to po prostu na byle jaka konfiguracje sieci. kazdy terminal dzialajacy w gprs, edge czy umts caly czas komunikuje sie z siecia mniej wiecej tak jak normalny telefon nieustannie komunikuje sie ze stacjami bts - roznica jest tylko taka ze ten ruch jest dla koncowego uzytkownika niewidoczny i nikt nie kaze mu za to placic

#59 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2008 - 14:04

Ok wszystko fajnie, tylko mam z 10mb w abonamencie i zjadło mi je chyba przez pierwsze pare dni i juz ich nie mam wiec w jaki sposób za to nie płace? Coś czuje że wszystko sie wyjaśni jak dostane biling bo niekompetencja pracowników Orange jest niepojęta.

#60 Jax

Jax
  • 462 postów
  • SkądDolina Muminków

Napisano 12 września 2008 - 14:07

a jak instalujesz aplikacje z AppStore?


W domu po wifi lub przez laptopa po kablu.


Jax ja też tak myślałem czego dowodem jest kilka moich postów wcześniej, sprawdź to dokładnie bo możesz sie zdziwić jak dostaniesz rachunek.


W iboa na stronie ery mam rachunek z 9.09 w pdfie. Jest tylko to o czym wiem.

#61 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2008 - 14:15

coś mi sie tu nie zgadza, zadzwoniłem do orange i poprosiłem o info ile danych zużyłem w tym okresie rozliczeniowym Pan powiedział ze nie ma jak tego sprawdzić ale może zaktualizować dane na stronie no to znów sprawdzam na stronie i rzeczywiście ilość zużytych danych sie zwiększyła ale data pozostała ta sama i teraz nie wiem co o tym myśleć.

#62 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 12 września 2008 - 14:18

dostaniesz billing przy rachunku to sie dowiesz kiedy i ile sciagnal kb i co o tym masz myslec;)

#63 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2008 - 14:21

no własnie wiem tyle że pierwszy (od zakupu iP) biling dostane dopiero w październiku:/ A tak to bede może rozważał nielimitowany internet.

#64 dario321

dario321
  • 711 postów
  • Skądok.Radom

Napisano 12 września 2008 - 14:23

to w naszym kraju jest nielimitowany internet,a w jakiej sieci i abonamencie jest dostepna ta usluga?

#65 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2008 - 14:43

chodzi oczywiście o "nielimitowany" internet z limitem 1GB ;) Tyle że potem znacznie zwalnia ale nadal jest...

#66 bartosz

bartosz

  • 1 644 postów

Napisano 12 września 2008 - 15:20

Ok wszystko fajnie, tylko mam z 10mb w abonamencie i zjadło mi je chyba przez pierwsze pare dni i juz ich nie mam wiec w jaki sposób za to nie płace?


ty sie lepiej upwenij ze te 10mb to nie jest czasem na wap...

aktualizacja - chociaz jesli ci zezarlo to nie to.
natomiast w plusie pakietowa transmisja danych w tzw taryfach kubali jest tylko na wap... efekt jest w gruncie rzeczy podobny - myslisz ze masz cos w zapasie a licznik sie kreci.

#67 Sleepwalker74

Sleepwalker74
  • 12 postów

Napisano 12 września 2008 - 15:24

Wlasnie do wszystkich ktorzy boja sie ze zaczna placic wiecej po przekroczeniu limitu to nie ma sie czego bac. W wypadku uslugi 'Blueconnect w Komputerze' (a takiej uzywa iPhone) po przekroczeniu limitu operator zastrzega sobie prawo do spowolnienia transmisji do predkosci GPRS ale dane dalej sa darmowe.



A guzik prawda. Wczoraj aktywowałem sobie pakiet blueconnect 500 MB i zostałem poinformowany przez konsultanta, że po przekroczeniu limitu prędkość pozostaje ta sama, ale pobierają opłatę - 12 groszy za każde 100 KB.

#68 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2008 - 15:24

Na pewno nie wap :) W Orange internet zwalnia ale nie pobieraja opłat (chyba, to że tak jest napisane nic nie znaczy;) )

#69 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2008 - 18:30

Sprawdzalem wlasnie na i-BOA Era, i juz mi nie liczy za polaczenie z internetem. Ale drugi problem, ze iPhone jednak laczy mi sie sam z netem. Ale juz za to nic nie place. Tzn narazie, bo jak sam mi przekroczy te 500Mb to bedzie krucho. :-) Chociaz 500Mb to nie jest tak malo, w zasadzie na polaczenie z netem, jak iPhone sciaga jednorazowo srednio 100Kb, dziennie jest to, u mnie ok. 10-15 polaczen. 15 x 100Kb = 1500Kb [1.5Mb] dziennie, 1.5Mb x 30 = 45Mb miesiecznie. Wiec nie jest jeszcze tak zle, dla mnie zostaje na miesiac ok. 455Mb. Myslalem, ze bedzie gorzej. :-) Wydaje mi sie, ze Era celowo daje najmniejszy Abo dla iPhone z 500Mb darmowego, zeby uwzglednic to, ze iPhone laczy sie z netem i aby abonent nic za te polaczenia nie placil i aby zostalo cos jeszcze dla niego do posurfowania. :-) Zobaczymy co czas przyniesie. Dzisiaj troche posiedze na necie, zapisze sobie o ktorej godzinie siedzialem i jutro sprawdze, czy aby napewno nie place za polaczenia. :-) Pozdrawiam Kuba.

#70 Jax

Jax
  • 462 postów
  • SkądDolina Muminków

Napisano 12 września 2008 - 18:37

zapisuj sobie jeszcze w jakie gry grasz i o ktorej, bo niektore lacza sie z netem.

#71 Stewie Griffin

Stewie Griffin
  • 960 postów
  • Płeć:

Napisano 12 września 2008 - 18:52

jeżeli okaże sie że mój też sie łączy 10-15 razy to dołożę jeszcze z 10 zł i mam "nielimitowany" internet.

#72 dziubek123

dziubek123
  • 79 postów

Napisano 12 września 2008 - 20:26

Ja mam iPhone na przedłużeniu umowy w ERZE i też sam mi się łączył z "bazą" w celu pobierania danych, poszedłem do ERY i zapytałem o co chodzi że ja wcale nie chcę się z nimi łączyć, w końcu nic nie ściągam to też nie chcę za to płacić, w odpowiedzi powiedziano mi że to jest po prostu iPhone i że on tak ma i nic na to nie poradzą i zaproponowali dokupienie paczki 500MB, ja ową paczkę aktywowałem ale mają zmianę w swoich systemach że że już tydzień czekam na włączenie jej a w tym czasie nabija mi koszty za nic, na to też nic mi nie mogli mi poradzić, poprosiłem by mi w sieci wyłączyli dostęp do łączenia się z siecią, ale tu znowu czekałem prawie tydzień na zmianę taryfy w związku z podpisaniem aneksu do umowy i też aż do aktywacji nowej umowy nic na moim koncie nie mogli zrobić, tydzień mi zmieniali taryfę choć według regulaminu mają 5 dni, po 3 dniach działania iPhone, naliczyło mi pobranych danych za 28zł. Na szczęście zrobiłem Jailbreak i tam jest programik Boss preferences i nim wyłączyłem EDGE.

#73 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2008 - 21:39

Hoohoo... to masz problem. Mi na szczescie odrazu aktywowali te 500Mb. Z tego co widzialem, to nie musze za te polaczenia doplacac. A jak juz wyliczylem [ :P ], Zbyt wiele nie strace na tym, ze iPhone laczy sie z netem. No, ale jestem w trakcie testow, lacze sie z netem, zapisuje sobie w notatniku Godzine i Date. Zobaczymy co z tego wyniknie. :D

#74 ClassicGOD

ClassicGOD
  • 1 643 postów
  • SkądTychy

Napisano 12 września 2008 - 22:46

A guzik prawda. Wczoraj aktywowałem sobie pakiet blueconnect 500 MB i zostałem poinformowany przez konsultanta, że po przekroczeniu limitu prędkość pozostaje ta sama, ale pobierają opłatę - 12 groszy za każde 100 KB.

Przepraszam najmocniej - Sleepwalker74 ma racje. Opieralem sie na regulaminie uslugi Blueconnect 39 z ktorej korzystam (limit 500mb dla komputerow) - o ile w wypadku 2 drozszych abonamentow warunki uzywania danych pokrywaja sie z odpowiednimi ofertami uslugi "Blueconnect w Komputerze" to najtansza opcja zostala zmodyfikowana przez ERE specjalnie dla iPhone.

Innymi slowy:

500mb = po przekroczeniu zaczynamy placic.
2gb/5gb = po przekroczeniu spada predkosc ale nie placimy wiecej.

Powyzsze dane sprawdzilem z dokumentem "Warunki Oferty Promocyjnej „Taryfy dla iPhone 3G w sieci Era” " dostepnym na stronie ERY

Przepraszam jezeli niechcacy spowodowalem zamieszanie.

#75 kuba006

kuba006
  • 632 postów
  • SkądPoznań

Napisano 12 września 2008 - 22:57

A ja mam news'y :-) Za Neta juz mi nic nie liczy na 100%. Zaobserwowalem, ze moj iPhone polaczyl sie max 18razy jednego dnia, czyli w przyblizeniu 50Mb miesiecznie to jaknajbardziej trafne obliczenia. :-) A mam jeszcze pytanie, jak taki iPhone sciaga sobie te dane. To gdzie on je zapisuje sobie? Czy wogole zapisuje? Bo przeciez 50Mb nasciaga/nawysyla. To jak to w koncu jest? Przeciez jakby sciagal i zapisywal sobie, to po jakims czasie miejsca na dysku by zabraklo. :-)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych