Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Capsule - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#76 lubiebardzo

lubiebardzo
  • 187 postów

Napisano 11 lutego 2012 - 13:03

Model MC344Z/A to opcja z dwoma dyskami (dual band).



Co za bełkot!!!!???
Time Capsule NIGDY nie posiadało dwóch ( 2 ) dysków twardych. Nawet w "opcji".

#77 DarMed

DarMed
  • 19 postów

Napisano 11 lutego 2012 - 13:46

A jednak ktoś czyta moje posty... :) ... a "Dual Band" dotyczy Wi-Fi (pasma częstotliwości: jednocześnie 2,4 GHz i 5 GHz)?

#78 lubiebardzo

lubiebardzo
  • 187 postów

Napisano 11 lutego 2012 - 15:19

Dokładnie tak. Pierwsze TC obsługiwały tylko 2,4 lub 5 GHz. Jeśli jedno urządzenie pracowało z wolniejszą prędkością, to wszystkie inne musiały. Dual Band oznacza właśnie, że TC ma antenę 2,4 i 5 GHz jednocześnie. To można przeczytać na stronie producenta. Ale trzeba chcieć.

#79 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 11 lutego 2012 - 16:45

Wystarczy się zalogować do iCloud z Preferencji systemowych, oraz zalogować TC do iCloud w narzędziu AirPort (wymaga najnowszego firmware i najnowszego narzędzia AirPort).
Trzeba pamiętać żeby pozwolić na dostęp do dysku z WLAN.
Od tego momentu TC będzie zawsze widoczne w finderze, gdziekolwiek jesteście.
Na koniec trzeba jednokrotnie od nowa ustawić dysk archiwizacyjny gdy się jest poza domem.
Pierwsza archiwizacja trochę potrwa, bo TM będzie sprawdzać czy to to samo TC.

www.icloud.com nie jest tu do niczego potrzebne.

#80 bjabrzyk

bjabrzyk
  • 544 postów

Napisano 22 kwietnia 2012 - 01:17

dobra. a ja mam pytanie dotyczące zasięgu. jak jest w porównaniu do innych routerów N? Mam linksysa 160(coś tam) i w planach przeprowadzkę. dziś robiłem próby z linksysem. Gdy router był na dole, cały dół miał zasięg (ok 30% signal strengt w dd-wrt w najdalszych zakamarkach) na górze, nad routerem 60% a w najdalszych zakamarkach 9% (tu już prędkość była żałosna) no i zastanawiam się jak w porównaniu z innymi routerami, najlepiej podobnymi, wypada TC. Wiem że w każdym otoczeniu będzie to inaczej działać, ale chodzi mi właśnie o porównanie granic zasięgu innych routerów do TC. Jednak wydanie 1300zł na coś co będzie działać albo nie mi się nie uśmiecha. A, no i ciekawa sprawa... tutaj to już nie mam pojęcia co może być przyczyną. Jak router podłączam na górze to sygnału nie łapie nawet 2m od routera. często nie wykrywa nawet sieci, a jak wykryje to i tak nie da się połączyć. No kurde. gorszy prąd? ;DDD

#81 mitsufan

mitsufan
  • 11 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 25 maja 2012 - 21:36

Witam. Po kilku miesiącach leżakowania pod biurkiem, Time Capsule doczekało się wreszcie rozpakowania i uruchomienia. Połączenie z istniejącą siecią (Wi-Fi) przebiegło bezproblemowo, tak samo jak backup. Chciałbym jednak rozszerzyć sieć za pomocą Time Capsule, aby podłączyć ją kablem do amplitunera. Nie mogę podłączyć ampli bezpośrednio z "pierwotnego" routera, gdyż używam LTE z routerem Samsunga (GT-B3800), który nie ma ani jednego wyjścia LAN. I tu pojawiły się schody - Kapsuła "widzi" sieć generowaną przez Szajsunga, ale nie może się z nią połączyć. Próbowałem kilka razy i bezskutecznie. Macie jakieś pomysły co z tym zrobić? Z góry dziękuję za pomoc

#82 ArieLoOo

ArieLoOo
  • 304 postów
  • SkądTczew, Poland

Napisano 15 czerwca 2012 - 14:32

witam, da radę podłączyć neostradę pod TC, bez zbędnego modemu? pozdrawiam

#83 iAndrzej

iAndrzej
  • 932 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 15 czerwca 2012 - 15:27

witam,
da radę podłączyć neostradę pod TC, bez zbędnego modemu?

pozdrawiam


TC to router a nie modem z funkcją routera.

---------- Wpis dodano o 16:27 ---------- Poprzedni wpis dodano o 16:27 ----------

i wzajemnie. pozdrowienia

#84 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 15 czerwca 2012 - 17:11

1) czy kopie można robić automatycznie na dwóch dyskach np. Jednym wewnętrznym i dodatkowo np. zewnętrznym? Chciałbym wrzucić na capsułe wszystkie fotki jakie posiadam. Trochę się boję utraty danych z uszkodzonego jedynego dysku. Wiem, że takie rozwiązania mają inni producenci np. z dyskami spiętymi w RAID ale w drodze jest już TC więc... 2) Czy TC ma serwer iTunes? Chciałbym trzymać na nim także całą muzykę, filmy, zdjęcia tak aby móc z nich korzystać bez kopiowania na kompa czy inny odtwarzacz mający dostęp do tych zasobów Mam na myśli otwieranie muzyki iTunes'em i filmów iMac'iem, telewizorem samsunga i może czasem iPadem

#85 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 15 czerwca 2012 - 20:48

TC ma opcję modemu po PPPoE, ale wtedy musisz mieć jak go podłączyć. Modem robi za dobrą przejściówkę, tzn. jest fizycznie podłączony i skonfigurowany żeby przepuszczał PPPoE, ale sam się nie łączy (i nie wie że biegnie przez niego internet).

Ja tak sobie zrobiłem i działa doskonale.

---------- Wpis dodano o 20:39 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:37 ----------

Nie da się robić niezależnych backupów przez TM, serwera iTunes też nie ma.

---------- Wpis dodano o 20:48 ---------- Poprzedni wpis dodano o 20:39 ----------

Czemu my to piszemy w temacie "Opinie"?

#86 TheOktik

TheOktik
  • 405 postów
  • SkądWarsaw, Poland, Poland

Napisano 18 czerwca 2012 - 14:38

a zatem proszę o opinię czy jest coś (poza walorami wizualnymi i jabłkiem na obudowie) co przewyższa to urządzenie nad innymi od konkurencji? Rozwiązania Synology czy innych producentów wydają się mieć wszystko to czego brakuje TC (może poza routerem).

#87 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 18 czerwca 2012 - 19:36

Dobrej jakości router, doskonała integracja i dostęp przez internet.

#88 niula

niula
  • 662 postów
  • SkądPoznań / Dublin

Napisano 18 czerwca 2012 - 21:21

[CIACH]<- Z takimi ofertami zapraszam do działu GIEŁDA. renqien

#89 Palazzo

Palazzo
  • 2 postów

Napisano 22 czerwca 2012 - 17:23

TC 2TB droga i mało użyteczna zabawka! Kilka dni temu zkupiłem Time Capsule 2TB w celu: stworzenia sieci wewnętrznej dla iMaca i iPada2 oraz w celu korzystania z funkcji Time Machine. Urządzenie, jak wszystkie produkty Apple prezentuje się ładnie i nie posiada zbędnych antenek, przycisków czy światełek. Diabeł jednak tkwi w szczegółach! Ktoś tu na forum pisał, że to router - no i właśnie nie do końca... Korzystam z ogólnopolskiego dostawcy internetu: INTERNETII, który zabezpiecza swoją sieć poprzez filtrację adresów MAC (możliwe przypisanie tylko jednego adresu dla jednego klienta). Taki rodzaj zabezpieczenia stosuje również inny lokalny dostawca internetu: Leon. I tu zaczynają się schody. Time Capsule nie posiada funkcji klonowania adresu MAC, którą to funkcję posiada nawet najbardziej tandetny router dowolnego producenta. Nie pomogły konsultacje z dostawcą internetu, nie pomogły konsultacje z Apple (2,5 godziny na telefonie). Urządzenie konsekwentnie przechodziło w tryb "pomostu" (wyłączony router). Efekt? Tylko na jednym urządzeniu można korzystać z internetu przez WiFi, drugie już odpada. Nie pomogły zmiany ustawień: tylko DHCP, DHCP i NAT. Nic nie dało manipulowanie DNS-ami. Co pozostało? Oddałem urządzenie do sklepu (potrącono mi 10% wartości urządzenia bo takie są warunki na drugiej stronie Faktury...). Zostaje mi tylko zakupić router za ok. 200 zł i dysk USB za ok. 400 zł. Funkcjonalność ta sama, pieniądze połowę mniejsze, jedyny minus to dwa urządzenia zamiast jednego i więcej kabelków. Generalnie jeżeli lubicie drogie, ładne i nie do końca użyteczne zabawki to Time Capsule jest dla Was. Pozdrawiam obsługę sklepu CORTLAND w Katowicach - starali się, ale ograniczeń technicznych TC nie dało się przeskoczyć.

#90 thomasg73

thomasg73
  • 90 postów
  • SkądDolnośląskie/Wiedeń

Napisano 22 czerwca 2012 - 18:32

Również się nie da przekierować portów na adresy w środku sieci.... a co każdy (jak to napisał przedmówca) nawet tandetny router potrafi....

#91 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 22 czerwca 2012 - 18:44

@Plazzo: Adresu MAC nie da się klonować, nie mam pojęcia dlaczego apple tak zrobiło. To boli, ale zamiast oddawać TC, mogłeś zmienić swój adres zarejestrowany w INTERNETII na adres twojej TC. PS. Nie wydaje mi się żeby sklep miał prawo cokolwiek ci potrącić. @thomasg73: U mnie działa.

#92 Palazzo

Palazzo
  • 2 postów

Napisano 23 czerwca 2012 - 20:07

Zgodnie z warunkami na odwrocie faktury ze sklepu Cortland, sprzedawca ma prawo do potrącenia 10% wartości towaru. Tłumaczą to tym, że towar jako używany, mogą sprzedać innemu klientowi z rabatem - ten rabat finansuję, w tym przypadku ja. Co do rejestracji adresu MAC urządzenia TC w INTERNETII to dokładnie tak zrobiłem. Efekt był zawsze ten sam: TC pracowało w trybie pomostu, iMac bez problemu łączył się z internetem ale na iPadzie wciąż wyskakiwała strona rejestracyjna Internetii wymagająca rejestracji MAC adresu iPada. I tak bez końca. Dwóch adresów MAC nie można zarejestrować na jednego klienta. Podpytałem dzisiaj znajomego, który ma trochę pojęcia o sieci i dowiedziałem się, że nawet w przy usłudze świadczonej w trybie PPoE (login, hasło), też może być podpięte tylko jedno urządzenie. Nie byłoby tematu gdyby firma Apple lub sprzedawcy informowali, że TimeCapsule może nie pracować poprawnie w niektórych sieciach.

#93 thomasg73

thomasg73
  • 90 postów
  • SkądDolnośląskie/Wiedeń

Napisano 24 czerwca 2012 - 19:42

@thomasg73: U mnie działa.


Jakoś nie znalazłem tego menu..... bo od razu podpiełem TC jako AP.... pewnie dlatego...

#94 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 25 czerwca 2012 - 21:17

@Palazzo: To że sobie napisali to nie znaczy że mają do tego prawo. Co do TC, to wyraźnie była źle skonfigurowana.

#95 snowee

snowee
  • 25 postów

Napisano 26 czerwca 2012 - 12:20

Witam, Mam dysk samsunga 1,5tb, na którym jest trochę danych z windowsa. Wszystko działa ładnie na macu (można bez problemu przegrywać pliki itp.), ale zastanawiam się czy nie poświęcić około 1tb na time machine. Czy przy tworzeniu TM wydziela się jakąś partycję czy miejsce, które chcemy przeznaczyć na TM czy trzeba to zrobić wcześniej? Chodzi i o to, żeby nie utracić danych, które już mam na tym dysku, a tylko jego część przeznaczyć na TM. Marcin

#96 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 26 czerwca 2012 - 15:28

Jeśli chcesz go podłączyć bezpośrednio to musisz przygotować partycję, jeśli będzie działał po sieci to nie musisz, bo wszystko będzie trzymane w auto rozszerzalnym obrazie partycji.

#97 desera_lambada

desera_lambada
  • 53 postów
  • SkądGdynia

Napisano 24 lipca 2012 - 17:13

2. Moje 80GB zgrywało się gdzieś 4,5h. Nie jest to rekord świata, ale nie ma się co czarować... Gigabit Ethernet (gdyż tak mam podłączonego iMac'a do TC) to nie FW czy USB...


Dziękuję z góry za nadanie tytułu mega górnika, fakt odkopać tak stary wątek to jednak osiągnięcie, ale nie mniejsze jak głupota powyżej.
GIGABIT ethernet daje możliwość przesyłu jak sama nazwa wskazuje 1 gigabit (1000 megabitów), a FW to 400 bądź 800 megabitów - USB 2.0 to 480 megabitów.

Błagam, udzielajcie fachowych odpowiedzi, nie można być opiniotwórczym kiedy jest się niedouczonym.

#98 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 25 lipca 2012 - 18:25

Ten wątek żyje sobie bardzo dobrze od kilku lat, ale odpowiadanie na posta z pierwszej strony o którym nikt już nie pamięta to jednak jest bez sensu.

#99 desera_lambada

desera_lambada
  • 53 postów
  • SkądGdynia

Napisano 26 lipca 2012 - 21:02

Nie jest bezsensu, należy poprawiać błędy techniczne. Liczyłem się z taką opinią, a Tobie gratuluję kolejnego posta :-)

#100 Lobo2

Lobo2
  • 53 postów

Napisano 26 sierpnia 2012 - 09:04

Cześć! Zastanawiam się nad zakupem TC. Zaniekopoiły mnie jednak doniesienia w tym wątku o braku współpracy tego urządzenia z internetia. Czy to to samo co netia? Mam netię po linii tp z netiaspotem. Netiaspot ma wejścia wan i eth. Czy będę mógł podłączyć TC do netiaspotu kablem ethernet (lan, wan?) i będzie to działać? Dlaczego wielu z Was pisze, że TC wykorzystuje do podpięcia z wifi tylko dla prodkuktów apple? Czy pecet nie może przyłączyć się do sieci wifi stworzonej przez TC?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych