Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Time Capsule - opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
146 odpowiedzi w tym temacie

#126 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 stycznia 2013 - 16:43

Wielkim plusem TC jest backup dla użytkowników Parallels, bo razem z OSX robi również kopię maszyny wirtualnej.


I to jest zaleta w stosunku do?
Bo Time Machine działa z dowolnym dyskiem zewnętrznym.

#127 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 stycznia 2013 - 18:13

To jest zaleta dla tych, którzy rozważają zakup Time Capsule, a nie dowolnego dysku zewnętrznego.

#128 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 stycznia 2013 - 19:19

No właśnie się pytam, czy to nie jest możliwe na żadnym innym? Bo chyba mylisz Time Machine z Time Capsule. Time Capsule NIE MA ŻADNYCH SPECJALNYCH opcji jeśli chodzi o backup czegokolwiek w stosunku do dowolnej konkurencji. A Time Machine możesz używać nawet z kartą SD.

#129 aszer

aszer
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 08 stycznia 2013 - 20:55

Dzięki wszystkim za odpowiedzi mam jeszcze jedno pytanie czy TC da radę pokryć zasięgiem dwupoziomowe mieszkanie, ponieważ teraz przy Linksysie mam problemy z zasięgiem na dole mieszkania?A jeżeli nie to czy Tp-link z trzema antenami sobie poradzi? Może ktoś zna jakiś godny polecenia router. A może ktoś jeszcze poleci jakieś rozwiązanie zamiast Synology chociaż wszyscy polecają to rozwiązanie, ponieważ ma prosty interfejs i jest niezawodny. Sorry ale bardzo proszę o udział w dyskusji gdyż do końca tygodnia chciałbym zamknąć sprawę zakupu.

#130 Hubson83

Hubson83

  • 901 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 08 stycznia 2013 - 22:11

No właśnie się pytam, czy to nie jest możliwe na żadnym innym?
Bo chyba mylisz Time Machine z Time Capsule. Time Capsule NIE MA ŻADNYCH SPECJALNYCH opcji jeśli chodzi o backup czegokolwiek w stosunku do dowolnej konkurencji. A Time Machine możesz używać nawet z kartą SD.

Na szczęście rozróżniam Time Machine od Time Capsule :). Oczywiście że Machine zrobi Ci backup na innym dysku, ale rozmawiamy o Capsule i ja jako użytkownik sobie chwalę. Nie podałem przykładu Parallels jako głównej zalety, ale jednej z wielu dla których ja osobiście kupiłem ten sprzęt. Backup jest robiony bardzo szybko i w jedną i w drugą stronę, Wi-Fi też działa bezbłędnie.

#131 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 08 stycznia 2013 - 22:31

Z każdym routerem będziesz miał podobny problem w dwupoziomowym mieszkaniu, stąd kluczowe jest umiejscowienie takowego. Generalnie komputer praktycznie wszędzie złapie zasięg (dość czułe anteny). Ale iPhone i iPad czy konsole już niekoniecznie. Moc TC jest zbliżona do wszystkiego o podobnych rozmiarach i nie jest wybitna. Nadaje również w 5GHz. Zaletą sprzętu Apple jest, że możesz dokupywać airporty i rozszerzać sieć bez gimnastyki w ustawieniach, z wiedzą praktycznie zerową o sieciach. Ja na przykład na jednym piętrze mam TC, który jest źródłem sygnału WiFi, a na drugim Airport Express, który rozszerza sieć. Generalnie konfiguracja to łatwizna. Synology nie znam. Jednak z doświadczenia wiem, że zachwyty nad sprzętem zwykle biorą się z niedoinformowania, bądź braku poważniejszych potrzeb (perfekcyjnym przykładem są zachwyty na Win7), stąd nie bardzo wierzę, że jest jakoś dużo lepsze ;-). Na przykład z TC jest problem, gdy używa się kilku użytkowników na Maku. Tylko jeden może mieć TC podmontowane. Generalnie moje odczucie jest, że TC mogłoby być lepszym rozwiązaniem.

#132 aszer

aszer
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2013 - 00:22

Dzięki na razie zdecyduje się na TC a jak moja wiedza dotyczącą serwerów sie powiększy i możliwości staną się nie wystarczające zakupie bardziej zaawansowany sprzęt.Na razie porównuje w necie możliwości obydwu urządzeń.A jak według Ciebie poprawić zasięg na dole wystarczy dokupić Airport Express?

#133 anarti

anarti
  • 150 postów
  • SkądAberdeen, UK

Napisano 09 stycznia 2013 - 10:02

Synology uzywam od 2 lat, wczesniej mialem nas Dlinka 323. Zalet NASa jest wiele, to taki maly serwerek ktory tez ma opcje Time Machine. Prucz tego ze jest to przechowywalnia plikow, mozna miec web serwer, stacje torrentow, serwer itunes itp itd. Mozna nawet kamery do monitoringu podlaczyc jesli ktos potrzebuje :) Nie kupilem TimeCapsule bo juz mialem NAS od dluzszego czasu wiec to byloby bez sensu stawiac kolejna puszke ktora ciagne prad, kiedy to Synology poradzi sobie z tematem tak jak trzeba. Wadami takiego zestawu jak ktos wspomnial wczesniej sa kondygnacje w domu i brak wifi, ale mozna dokupic home plug powerline i polepszyc zasiec wifi + dostajemy extra pare wejsc LAN. Ja osobiscie mam macbooka podpietego do kable do gigabitowego switcha wiec wifi mi rybka, ale majac dobry router N mysle ze nie byloby problemu z predkosciami transferu do TM.

#134 grzes_l

grzes_l
  • 3 397 postów
  • SkądGdynia

Napisano 09 stycznia 2013 - 11:47

Dzięki na razie zdecyduje się na TC a jak moja wiedza dotyczącą serwerów sie powiększy i możliwości staną się nie wystarczające zakupie bardziej zaawansowany sprzęt.Na razie porównuje w necie możliwości obydwu urządzeń.A jak według Ciebie poprawić zasięg na dole wystarczy dokupić Airport Express?


Tak jest (jednak pamiętaj że nie jest to super tanie w porównaniu do konkurencji - wręcz drogie) i ustawić w nim opcje - rozszerz sieć czy jakoś tak (ja używam po angielsku i to jest Extend Network).
Ja tak zrobiłem (głównie by iPhonem czy iPadem łapać przyzwoity zasięg w kuchni).
Zaletą AE na innym piętrze jest to że kablem optycznym, bądź analogowym możesz z niego muzykę słać do dowolnego sprzętu. Mając kilka Airportów, podłączonych do głośników możesz zarządzać gdzie Ci muzyka gra z iTunes, czy z jakiejś iZabawki.
Niestety Airporty co jakiś czas (tak z raz na tydzień) od prądu trzeba na chwilę odłączyć, bo potrafią zamulić.

Generalnie jednak TC mam nad salonem (z konsolą czy ATV) i Airport Express nie jest bardzo konieczny bo zapotrzebowanie na net w innych miejscach jest bardzo ograniczone.

Właśnie TC jest dla ludzi, którzy z konfiguracją nie lubią walczyć ale niestety łączy się to z poważnymi ograniczeniami.

#135 gtatarkin

gtatarkin
  • 401 postów

Napisano 09 stycznia 2013 - 15:21

Powtarzające się, negatywne opinie dotyczą: 1. Spowolnienia sieci (przy wielu urządzeniach podobno dramatycznego) Nie zauważyłem 2. Długiego (pierwszego) backup'u - ale też i kolejnych -liczonego bezmała w dobach Pierwszy backup faktycznie trwa długo i jest mocno uzależniony od ilości danych na dysku. U mnie, przy zajętości ok 128GB trwał on ok 10-12h po WiFi (od przygotowania do zamknięcia). 3. Hałasowania dysku twardego W życiu go nie słyszałem ale stoi zawsze minimum 4m ode mnie :) 4. Temperatury urządzenia (ale to raczej normalne) Nie mam pojęcia, stoi, działa, nie dotykam, nie interesuję się nim. Ważne, że spełnia swoje zadanie.

#136 aszer

aszer
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 09 stycznia 2013 - 20:53

Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedź ale chyba postawie na Synology.Wiem zachowuje się jak dziewica chciała by a boi się ale obliczając koszt TC kupie bardzo fajny sprzęt innej firmy z większymi możliwościami no i będzie w końcu okazja zgłębienia tematu sieciowego. Mam w domu równowagę sprzętu z windowsem i os i do tego dwoje dzieci wiec chciałbym uczciwie podzielić możliwości użytkowania na wszystkich na co TC nie pozwala.Dodatkowo czytałem ze dostęp do TC z innej sieci wiąże się z wieloma utrudnieniami.Synology dodatkowo poza wieloma zaletami obsługuje również wszystko co udostępnia nam TC.Jezeli moge to prosiłbym tylko o pomoc w poleceniu dobrego routera i sposobu na poprawienie siedzi na dole mieszkania z konfiguracją pasującą dla Synology.Sorry ze tyle tematów poruszam ale moja wiedza skończyła się po postawieniu Linksysa WRT 54gl kilka lat temu a po zagłębieniu sie w temat odkryłem ze faktycznie płace za super szybki net i nie wykorzystuje jego możliwości. Jeszce jedno pytanie co lepiej kupić repeater, transmiter czy drugi router.

#137 anarti

anarti
  • 150 postów
  • SkądAberdeen, UK

Napisano 10 stycznia 2013 - 11:14

Mysle ze dobry wybor podjales po rozwazeniu za i przeciw. Moge ci troche pomoc w temacie bo sam ostatnio jestem w podobnej sytuacji. Duzo czasu szukalem dobrego routera i wybor padla na Linksys/Cisco X3000 - ma gigabitowe zlacza i ogolnie top class router :) Niestety zasieg na pietrze w jednym z pokoi jest troche gorszy a i chce dopiac LAN na gore, wiec mysle o kupnie powerline extender (Linksys PLWK400) ktory ma porty lan. Czemu znowu linksys? Bo to jest w zasadzie pod logiem Cisco i sprzet bez zarzutu. Na gorze podepne ewentualnie sam router (jeden z serii Smart Wifi Linksysa tez + NAS (synology) i siec gotowa. Jesli bys mial pytania jakies odnosnie ustawiania TM na Synology to smialo wysylaj na priv. pozdrawiam i powodzenia:)

#138 aszer

aszer
  • 9 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 11 stycznia 2013 - 11:38

Dzięki ale kupiłem już wczoraj dwa routery jeden do siebie jeden do rodziców (Asus RT-N66U i Netgear WNDR4500) zobaczę który lepiej działa u mnie a drugi zainstaluje u nich. Co do serwera to mam nonstop kłopot i się zastanawiam miedzy Qnap 119n II, Synology DS112+, lub wogóle na poczatek kupię tańszy Qnap 112. Nie wiem czy bardzo zaawansowany technologicznie jest mi potrrzebny do zadań domowych. Dzieki za ofertę jak bedę potrzebował pomocy to napiszę

#139 anarti

anarti
  • 150 postów
  • SkądAberdeen, UK

Napisano 11 stycznia 2013 - 20:34

zdecydowanie Synology, naprawde popularny wybór i ogolnie chyba numer 1 do zastosowan domowych. Web interface jest swietny.

#140 Maq

Maq
  • 38 postów

Napisano 13 stycznia 2013 - 17:58

Synology vs Qnap Co do Synology to bym jednak dyskutował, bo ma jeden minus, iż po nieudanym upgradzie ciężko jest go postawić na nowo. Qnap jest o wiele lepszy w tym względzie. Co do interfejsu, to Qnap też ma niezły i tym aspektem przy wyborze NAS-a akurat za bardzo bym się nie sugerował, bo i Netgear ReadyNas, Thecus też się niezłymi web gui pochwalić mogą. A to tak naprawdę je różni to: marka i minimalne różnice w osiągach i możliwość modyfikacji firmowego oprogramowania. Osobiście używam TS-410 i złego słowa na niego powiedzieć nie mogę, bo do celów domowych sprawdza się bezbłędnie jako serwer iTunes, TimeMachine, RSync (kopia dla linuxa 64 bit), oraz Media Serwer a opcji jest od groma tam jeszcze.

#141 dzaku

dzaku
  • 665 postów

Napisano 13 stycznia 2013 - 19:23


Niestety Airporty co jakiś czas (tak z raz na tydzień) od prądu trzeba na chwilę odłączyć, bo potrafią zamulić.


Odniosę się tylko do tego zdania. Używam AE od 5 lat (z 4 urządzeniami) i nigdy nie wymagał restartu ze względu na zamulanie/wieszanie się, itp.

#142 anarti

anarti
  • 150 postów
  • SkądAberdeen, UK

Napisano 13 stycznia 2013 - 19:36

ja mam DS211j i ze starego DSM 3.0 updatowalem na 4.0 bez najmniejszego problemu. Widocznie to zalezy od konkretnej sytuacji.

#143 Larsenka

Larsenka
  • 3 postów

Napisano 14 marca 2013 - 13:34

Witam, Mam netiaspot (modem i router) i najnowszy TC. W jaki sposób mógłbym skorzystać z NAT w TC, lub inaczej, jak wyłączyć NAT w netiaspot?

#144 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 14 marca 2013 - 22:21

Poszukaj w moich postach, pisałem o tym już kilka razy.

#145 Larsenka

Larsenka
  • 3 postów

Napisano 16 marca 2013 - 11:37

Wystarczy się zalogować do iCloud z Preferencji systemowych, oraz zalogować TC do iCloud w narzędziu AirPort (wymaga najnowszego firmware i najnowszego narzędzia AirPort).
Trzeba pamiętać żeby pozwolić na dostęp do dysku z WLAN.
Od tego momentu TC będzie zawsze widoczne w finderze, gdziekolwiek jesteście.
Na koniec trzeba jednokrotnie od nowa ustawić dysk archiwizacyjny gdy się jest poza domem.
Pierwsza archiwizacja trochę potrwa, bo TM będzie sprawdzać czy to to samo TC.

[url]www.icloud.com[/url] nie jest tu do niczego potrzebne.


No tak, ale ja mam podlączony TC do netiaspot wszystko ustawione tak jak opisujesz a mimo wszystko przez inny siec nie widze TC...
Gdziesz przeczytalem ze powinienem wylaczyc NAT w modemie jakie uzywam i wlaczyc NAT w TC, ale w tym problem. W netiaspot nie mam takiej opcji.

#146 garf78

garf78
  • 11 postów

Napisano 06 czerwca 2017 - 12:10

Witam ostatnio zastanawiam sie nad kupnem TC 3TB ME182LL/A do archiwizacji mojego Aira i IP. Ale mam kilka pytań:

1. Mam u siebie tylko WIFI, czy jak podlacze TC do mojego obecnego AP (Cisco Meraki MR18)przez wifi, to bede mogl korzystac z niego normlanie tzn. do automatycznego backupu i jako dysk zew.  na filmy, zdjecia itp? Czy niestety do tego obligatoryjne jest posiadanie LAN-u?

2. Czy majac filmy i zdjecia na TC, bede mogl uruchamiac je na ATV, bez uruchamiania maca?

3. Czy z plikow na TC mozna korzystac rowniez na WIN 10?

Dzieki :).



#147 Tojot

Tojot
  • 1 187 postów

Napisano 06 czerwca 2017 - 20:15

1. Tak, ale po kablu jest lepiej

2. Nie

3. Tak


Autokorekta iPhona zmienia "zrobiłam" na "zrobiłem", za to "zepsułam" zostawia w spokoju.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych