Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 16/16 Pro - status zamówienia, opłaty, kurierzy, zwroty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
181 odpowiedzi w tym temacie

#76 Danio02

Danio02
  • 365 postów

Napisano 17 września 2024 - 20:38

Sprawdź w apce Media Expert - wszystko jest ok :)


Użytkownik Danio02 edytował ten post 17 września 2024 - 20:42


#77 Kamil2371

Kamil2371
  • 27 postów
  • SkądPoznań

Napisano 17 września 2024 - 20:55

Faktycznie, w appce jest :) Dzięki!


 iPhone 14 Pro 128GB |  MacBook Pro 13” 2019 |  iPad Pro M2 |  Watch Ultra |  AirPods Pro 2

#78 slimexx

slimexx
  • 75 postów

Napisano 18 września 2024 - 05:31

U mnie podobna sytuacja. Zamówienie w ME wyparowało na stronie a w apce się wyświetla. W tym roku zdecydowałem się na zakup u nich w ratach 0%. Zamówiłem równo o 14:00 w piątek. Ciekawe kiedy telefon do mnie dotrze. Do tej pory zamawiałem w AOS i łapałem się na pierwszy termin. Tym razem dałem szansę naszemu resellerowi. 



#79 kostek

kostek
  • 318 postów
  • SkądPiaseczno

Napisano 18 września 2024 - 06:53

a u mnie już wysłane, etui silikonowe...

Jak oni chcą zostać neutralni emisyjnie do 2030?


Użytkownik kostek edytował ten post 18 września 2024 - 06:54


#80 Vanshir

Vanshir
  • 3 postów

Napisano 18 września 2024 - 06:58

Jaki macie status zamowienia na me ? u mnie ciągle widnieje „nowe zamówienie”

#81 Regiss

Regiss
  • 2 932 postów
  • SkądRadom

Napisano 18 września 2024 - 07:07

a u mnie już wysłane, etui silikonowe...

Jak oni chcą zostać neutralni emisyjnie do 2030?

Wierzysz w eko bujdy ? Kto i jak im cokolwiek udowodni? Powiedzą że są i tyle. A etui z telefonem nie potrafią wysłać razem. Ale ładowarkę zabrali żeby pudełko było mniejsze i mniej paliwa dostawca spalał. Śmiech na sali. 


Użytkownik Regiss edytował ten post 18 września 2024 - 07:12

iPhone 15 Pro


#82 _Artek_

_Artek_
  • 1 030 postów

Napisano 18 września 2024 - 07:46

Jak myślicie wyślą dzisiaj premierowe zamówienia z AOS żeby na piątek były?, clear case już od wczoraj do mnie idzie ale bez telefonu:P (celowo zamawiam odwrotnie w razie gdyby z jakichś powodów trzeba było wymieniać telefon), na szczęście (odpukać w niemalowane) od lat już jest ok. 


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#83 soczekpl

soczekpl
  • 3 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2024 - 08:02

Jak myślicie wyślą dzisiaj premierowe zamówienia z AOS żeby na piątek były?, clear case już od wczoraj do mnie idzie ale bez telefonu:P (celowo zamawiam odwrotnie w razie gdyby z jakichś powodów trzeba było wymieniać telefon), na szczęście (odpukać w niemalowane) od lat już jest ok. 

 

W poprzednich latach wysyłali w czwartki.


  • _Artek_ lubi to

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#84 _Artek_

_Artek_
  • 1 030 postów

Napisano 18 września 2024 - 08:09

No to Lipton ale dzięki za info :) 


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#85 SilentPL

SilentPL
  • 190 postów

Napisano 18 września 2024 - 09:33

W poprzednich latach zawsze wysyłali w Czwartki i telefon był po południu w Lublinie w Piątek. ;) Ale nie ma co patrzeć na tracking UPS/DHL, bo on się tak cudownie aktualizuje, że telefon jest wg. niego w Niemczech, a za godzinę puka Ci do drzwi kurier. Albo już miałem na Śląsku tak, do mniejszego miasta, że wylądował dopiero w sortowni po południu i byłem przekonany, że już nie wyjdzie, a tu o 17:00 kurier. 


 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#86 Kamil2371

Kamil2371
  • 27 postów
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2024 - 09:44

Jaki macie status zamowienia na me ? u mnie ciągle widnieje „nowe zamówienie”


U mnie też cały czas wisi, jako nowe. Zawsze telefony zamawiałem z Orange i nigdy mnie nie zawiedli-zawsze telefon dojeżdżał w premierowy piątek, ale w tym roku postanowili wrzucić ceny wyższe, niż te oficjalne u Apple, więc daję szansę Media Expert. Jeśli zawiodą, to za 2 lata poszukam nowego dostawcy
 iPhone 14 Pro 128GB |  MacBook Pro 13” 2019 |  iPad Pro M2 |  Watch Ultra |  AirPods Pro 2

#87 alladyn21

alladyn21
  • 1 204 postów

Napisano 18 września 2024 - 09:44

Jaki macie status zamowienia na me ? u mnie ciągle widnieje „nowe zamówienie”


Mam tak samo

#88 soczekpl

soczekpl
  • 3 219 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 18 września 2024 - 10:10

W poprzednich latach zawsze wysyłali w Czwartki i telefon był po południu w Lublinie w Piątek. ;) Ale nie ma co patrzeć na tracking UPS/DHL, bo on się tak cudownie aktualizuje, że telefon jest wg. niego w Niemczech, a za godzinę puka Ci do drzwi kurier. Albo już miałem na Śląsku tak, do mniejszego miasta, że wylądował dopiero w sortowni po południu i byłem przekonany, że już nie wyjdzie, a tu o 17:00 kurier. 

 

U mnie rok temu zawalił UPS- i w sumie telefon przyszedł w poniedziałek (tak jak Apple twierdziło od początku zamówienia :P), choć fizycznie w Polsce był już w piątek, ale gdyby było o czasie, to byłby na premierowy piątek. Mam nadzieję, że w tym roku będzie ok - przez weekend sprawdziłbym sobie wszystko i wystawił 15 na sprzedaż.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPad Pro '11 M4 Cellular / iPhone 16 Pro / Apple Watch series 7 SS 45mm / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#89 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 24 054 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 18 września 2024 - 10:12

Ja mam wielką nadzieję, że kurier dotrze przed 13:50, bo o 14:42 mam pociąg i chciałbym go zabrać i konfigurować w trasie ;-)
Jeśli nie, odbierze żona i pobawię się dopiero w niedzielę jak wrócę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#90 _Artek_

_Artek_
  • 1 030 postów

Napisano 18 września 2024 - 10:32

To że jest później to jeszcze nic, mi przy którejś premierze ktoś ukradł telefon i od kuriera dostałem puste pudełko......na szczęście zamówienie było z Apple Online Store, poprosili tylko o zdjęcie pustego pudełka na podstawie numeru IMEI z faktury na moją prośbę zablokowali skradziony telefon a u mnie na koncie pojawiło się nowe zamówienie.  


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 16 Pro   AirPods MAX


#91 gruby19

gruby19
  • 19 postów

Napisano 18 września 2024 - 12:20

U mnie też cały czas wisi, jako nowe. Zawsze telefony zamawiałem z Orange i nigdy mnie nie zawiedli-zawsze telefon dojeżdżał w premierowy piątek, ale w tym roku postanowili wrzucić ceny wyższe, niż te oficjalne u Apple, więc daję szansę Media Expert. Jeśli zawiodą, to za 2 lata poszukam nowego dostawcy

 

 

Mam tak samo

 

Info od doradcy ME: 
"Jeżeli termin ogólnego dostępu nie zostanie zmieniony to jest bardzo prawdopodobne że 20 będzie mógł Pan odebrać już zamówienie"

Info od doradcy MM: 
"20 września jest premiera produktu, więc dostanie Pan informację w piątek odnośnie zamówienia. Powinno być dostarczone 20 września do sklepu." 

Pewnie w rzeczywistości zależy od ilości zamówień vs stany magazynowe, oraz ilości zamówień na sklep, ale ja jestem dobrej myśli!
Jeżeli faktycznie zrealizują te zamówienia w piątek, to będę mógł odstąpić jedną sztukę 16 Pro w Poznaniu ;) 



#92 domowik

domowik
  • 36 postów

Napisano 18 września 2024 - 14:00

Ja się obudziłem wczoraj i terminy na połowę października. Ale dziecko czeka na nowy telefon i dni odlicza do piątku. Więc sprawdziłem na Amazon i wysyłka na 20.09 bez problemu.

#93 Zbyszekk

Zbyszekk
  • 2 postów

Napisano 18 września 2024 - 14:43

Witam wszystkich.

Czy ktoś z Was orientuje się jakwygląda wysyla z Cortlandu ?



#94 MrKeram

MrKeram
  • 1 postów

Napisano 18 września 2024 - 17:19

Hej, 

czy jeżeli w szczegółach zamówienia na stronie apple mam dostawa na 23 września, a na liście napis "przybywa 20 września" to mogę istnieje szansa dostawy tego 20?

Dodam że case zamówiony razem z telefonem przeszedł do mnie dziś, czy jeżeli case do mnie szedł kilka dni to telefon też raczej w poniedziałek?



#95 zorr

zorr
  • 45 postów

Napisano 18 września 2024 - 18:07

Pakują, naklejają etykietę, pewno jakiś kurier odbiera zbiorczo przesyłki. Potem już tylko sortowania i przekazanie przez kuriera do kupującego. Tak pokrótce.
  • zboras lubi to

#96 Zbyszekk

Zbyszekk
  • 2 postów

Napisano 18 września 2024 - 18:17

Pakują, naklejają etykietę, pewno jakiś kurier odbiera zbiorczo przesyłki. Potem już tylko sortowania i przekazanie przez kuriera do kupującego. Tak pokrótce.

Dobre, podobało mi się, głupie pytanie głupia odpowiedź...

Chodziło mi o to ,czy Cortland również wysyła dzień wcześniej, aby przesyłka była na 20 września, czy dopiero 20 wysyła ?

Pytam, bo pierwszy raz tam zamawiałem.



#97 domowik

domowik
  • 36 postów

Napisano 18 września 2024 - 18:56

Dobre, podobało mi się, głupie pytanie głupia odpowiedź...

Chodziło mi o to ,czy Cortland również wysyła dzień wcześniej, aby przesyłka była na 20 września, czy dopiero 20 wysyła ?

Pytam, bo pierwszy raz tam zamawiałem.

Zamówiłeś to pewnie napisali, kiedy dostaniesz paczkę. 



#98 otuadiordna

otuadiordna
  • 183 postów

Napisano 18 września 2024 - 20:46

Przez lata kupowania iPhone jedyne miejsce które gwarantuje ci dostawę na wcześniej zapowiedziany termin to samo Apple. Choć i tam jak dzwoniłem żeby poprawić FV to powiedziano że teoretycznie może coś się obsunąć. Cała reszta niczego ci nie zagwarantuje bo nic nie wie. Choć wydaje się to nierealne w XXIw w 2024 roku ale  często nie mają pojęcia ile czego dostaną. Tak jest nie tylko stacjonarnie gdzie na otwarcie i to tych większych punktów pojawiają się jakieś pojedyncze sztuki co jest śmiechem. Także nawet ci "prawilni" resellerzy a nie resellerzy w postaci większych marketów tak samo mogą się zarzekać co to będzie a na koniec wychodzi inaczej. Nikt tutaj z kuli wróżyć nie potrafi. Musisz zaczekać. Nic więcej ci nie pozostaje. 



#99 SilentPL

SilentPL
  • 190 postów

Napisano 18 września 2024 - 22:36

Prawilni resellerzy, przynajmniej w sklepach na miejscu, nie zarzekają się, że coś dostaną. Nawet mając znajomego w iSpot, jak sam twierdzi, oni nie mają bladego pojęcia co i w jakiej ilości przyjdzie w dniu premiery na sklep.


  • otuadiordna lubi to

 iPhone 15 Pro | MacBook Pro 2023 M2 Pro 16'' | iPad Mini 6G | Apple Watch SE | AirPods Pro 2


#100 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 286 postów

Napisano wczoraj, 05:19

W USA to dopiero mają zabawę:
FlightAware uruchomiło stronę, na której można śledzić loty samolotów UPS załadowanych iPhone'ami.

„Zakładając, że w samolocie 747-8F zmieściłoby się około 300 000 iPhone'ów, to samoloty jednej grupy w pobliżu Alaski przewoziły dziś rano iPhone'y warte 2 330 200 000 dolarów (2,3 miliarda dolarów).”

Link do trackingu:
https://www.flightaw...com/live/iphone




Użytkownicy przeglądający ten temat: 5

1 użytkowników, 4 gości, 0 anonimowych


    pimik