Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Ultra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
423 odpowiedzi w tym temacie

#76 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2022 - 14:43

Żeby tylko bateria wytrzymywała jeszcze któryś tydzień, a nie któryś dzień to bym kupił ;)


Użytkownik shevchenko1987 edytował ten post 23 września 2022 - 15:00

 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#77 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 23 września 2022 - 14:48

Dwa dni z hakiem ponoć, za rok może i dociągną do tygodnia ;)

#78 shevchenko1987

shevchenko1987
  • 656 postów
  • Płeć:
  • SkądWarszawa

Napisano 23 września 2022 - 15:00

To już by było coś ;)


 MacBook Pro 14" 2023 (M3 Pro / 18 GB / 512 GB) |  iPhone 15 Pro (128 GB) 

 Watch Ultra 2 |  AirPods Max & AirPods Pro 2 & Beats Flex |  TV 4K (64 GB)


#79 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 23 września 2022 - 15:07

Dwa dni z hakiem ponoć, za rok może i dociągną do tygodnia ;)

Skąd taki optymizm? Zwykły Watch ma od pierwszej generacji baterię określaną jako all-day. Nie poprawili ani odrobinę. Tutaj będzie tak samo, moim zdaniem. Stety/niestety, to urządzenie jest o wiele wydajniejsze i przez to bardziej prądożerne (także w trybie idle), niż zegarki sportowe i żeby dorównać im pod względem czasu pracy na baterii, musiałyby mieć o wiele większy akumulator.



#80 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 23 września 2022 - 15:14

Skąd taki optymizm? Zwykły Watch ma od pierwszej generacji baterię określaną jako all-day. Nie poprawili ani odrobinę. Tutaj będzie tak samo, moim zdaniem. Stety/niestety, to urządzenie jest o wiele wydajniejsze i przez to bardziej prądożerne (także w trybie idle), niż zegarki sportowe i żeby dorównać im pod względem czasu pracy na baterii, musiałyby mieć o wiele większy akumulator.

 

 

Testerzy na pierwszych recenzjach (yt) tak podają. 



#81 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 23 września 2022 - 15:17

Testerzy na pierwszych recenzjach (yt) tak podają. 

Pytam o ten optymizm związany z przyszłorocznymi modelami. Tych chyba jeszcze nie testują ;-)



#82 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 23 września 2022 - 15:19

Pytam o ten optymizm związany z przyszłorocznymi modelami. Tych chyba jeszcze nie testują ;-)

 

aaa, to co innego - 

to już tylko mój hurrraoptymizm ;)



#83 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 września 2022 - 17:00

Jestem po pierwszym treningu siłowym - około 50 minut. Spadło 2% baterii. Ciekawą opcją jest low power battery, ale jako przypisanie do poszczególnych czynności, jak np. do treningu. Dzięki temu, po włączeniu treningu, automatycznie włącza się low battery, a jedynym minusem jest wtedy wyłączony AOD. GPS, w trakcie treningu, jak i odczyt HR, przy low battery, nie jest kasowany, więc w ten sposób faktycznie można ładnie wydłużyć baterię. Ma być jeszcze ten dodatkowy tryb 60h, ale to raczej pod koniec roku. W normalnym, codziennym użytkowaniu, oczywiście tego trybu włączać nie będę (poza treningiem), więc zobaczę jak to finalnie wyjdzie. Recenzje są faktycznie bardzo pozytywne - 2 dni i 2 noce, i rano jeszcze było 12%. DCRainmaker robił 12h (chyba tyle) trail w górach i miał na koniec jeszcze 15%. Także dużo lepiej, niż zwykle AW.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 23 września 2022 - 17:01


#84 winmaciek

winmaciek
  • 6 508 postów
  • Płeć:

Napisano 23 września 2022 - 17:11

Można też sam AOD wyłączać, jest do tego odpowiednia akcja w Skrótach. Ja na przykład wyłączam jak prowadzę samochód, bo nie potrzebuję wtedy.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#85 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 23 września 2022 - 17:30

Jestem po pierwszym treningu siłowym - około 50 minut. Spadło 2% baterii. Ciekawą opcją jest low power battery, ale jako przypisanie do poszczególnych czynności, jak np. do treningu. Dzięki temu, po włączeniu treningu, automatycznie włącza się low battery, a jedynym minusem jest wtedy wyłączony AOD. GPS, w trakcie treningu, jak i odczyt HR, przy low battery, nie jest kasowany, więc w ten sposób faktycznie można ładnie wydłużyć baterię. Ma być jeszcze ten dodatkowy tryb 60h, ale to raczej pod koniec roku. W normalnym, codziennym użytkowaniu, oczywiście tego trybu włączać nie będę (poza treningiem), więc zobaczę jak to finalnie wyjdzie. Recenzje są faktycznie bardzo pozytywne - 2 dni i 2 noce, i rano jeszcze było 12%. DCRainmaker robił 12h (chyba tyle) trail w górach i miał na koniec jeszcze 15%. Także dużo lepiej, niż zwykle AW.


Zdecydowanie. A zmienili coś w kwestii wyświetlania danych na telefonie, czy dalej trzeba to zbierać w różnych apkach?

#86 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 września 2022 - 17:59

Zdecydowanie. A zmienili coś w kwestii wyświetlania danych na telefonie, czy dalej trzeba to zbierać w różnych apkach?


Sama aplikacja Fitness pokazuje już zdecydowanie więcej danych. Ale to bardziej WatchOS 9 i IOS 16, niż zegarek. Próbuje, na ten moment, korzystać z tej aplikacji standardowej, bo jest dużo więcej pól danych, np. moc biegowa, odchylenia, strefy tętna itp. Jak mi się znudzi, to wrócę do WorkOutDoors. No i RunGap jako transfer danych do Strava i Garmin u mnie zostaje nadal.

#87 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 23 września 2022 - 18:48

Mhm. Dzięki za info. Fajnie, że coś w tym względzie robią.

#88 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 23 września 2022 - 19:01

Ja już kilka godzić się nim bawię - czuć różnicę w masie, ale kształt jest bardzo wygodny - brzeg zegarka nie wbija się w zgięty nadgarstek, jak u mnie czasem bywa z dużymi zegarkami. Narzekania na zapinanie paska alpejskiego są moim znaniem przesadzone. Pasek jest przyjemny i ma dobrą sprężystość. Jedno co mi się nie podoba to ostry brzeg koperty - skrawa powierzchnię paznokcia jak naostrzona narta i przez to też słabo wystawia się zegarek spod bluzy czy kurtki z gumką na krawędzi. W powiększeniu widać, że ten brzeg nie jest kantem pod kątem 90 stopni - ma fazę, ale krawędzie tej fazy są bardzo zdecydowane.

 

Walczę jednak już kilka godzin z przeniesieniem sim T-Mobile. Mili konsultanci pomagają - miałem już 3 sesje, ale proces się ciągle zacina.



#89 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 23 września 2022 - 19:44

Z tymi paskami do ultrasa to chyba problem, że niekoniecznie są dostosowane do węższych nadgarstków.

#90 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 23 września 2022 - 21:19

Ja trochę się męczę z tym alpejskim, pomarańczowym. Pasek, jak już jest na nadgarstku, to bardzo wygodny, elastyczny. Ale żeby to zapiąć, to już tak łatwo nie jest :) pewnie kwestia przyzwyczajenia.

#91 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 23 września 2022 - 21:43

U mnie klasyczny problem z przeniesieniem eSim (Orange) - zegarek petarda


Ja trochę się męczę z tym alpejskim, pomarańczowym. Pasek, jak już jest na nadgarstku, to bardzo wygodny, elastyczny. Ale żeby to zapiąć, to już tak łatwo nie jest :) pewnie kwestia przyzwyczajenia.

po chwili pasek, u mnie okazał się najbardziej wygodnym jaki miałem, ;-)



#92 kummer

kummer
  • 1 999 postów
  • SkądBydgoszcz,Osielsko

Napisano 23 września 2022 - 22:01

Z eSim Orange zero problemu. Pasek alpejski zielony super. Wszystko działa bardzo dobrze. Bateria po całym dniu zabawy 72%. Można powiedzieć że ultra jest zajebiaszczo wyku..wisty.

#93 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 24 września 2022 - 08:25

ESim przeniesiony - trzeba było poczekać do następnego dnia - systemy TMobile przemielił sprawę i poranna aktywacja przeszła jak złoto. W TMobile przy przesiadce na nowy zegarek potrzebna interwencja konsultanta by zdezaktywować stary esim i jak widać, trzeba przeczekać noc, by można było włączyć nowy. 



#94 IQM1

IQM1
  • 185 postów

Napisano 24 września 2022 - 11:33

U mnie też już działa, trzeci doradca ogarnął temat w 5 minut ;-)



#95 kyuzo87

kyuzo87
  • 83 postów

Napisano 24 września 2022 - 13:05

W oczekiwaniu az xkom dostanie sztuke dla mnie zastanawiam sie czy jak zloze zamowienie bezposrednio u Appla oni odrazu pobieraja kase z karty? Bo aktualnie pokazuje wysylka za 3tyg wiec gdzie by bylo szybciej tam bym wzial

#96 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 24 września 2022 - 13:54

Losowa sprawa. Jednym pobierają od razu, u innych tuż przed wysyłką. Trudno przewidzieć jak będzie.

#97 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 24 września 2022 - 13:57

Jesteśmy na wycieczce rowerowej. Córce z SE zeszło już 32% baterii, a mi w Ultra 16. Obydwa mają swoje iPhony pod ręką.

#98 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 24 września 2022 - 14:26

Witam, ciekawe jak ultra zachowuje się na samym esim? U mnie na starszym modelu AW przy włączonym radiu internetowym, kilka rozmów, dwa testy ekg, słuchawki airpods i na samym esim....4h.



#99 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 24 września 2022 - 15:02

Jesteśmy na wycieczce rowerowej. Córce z SE zeszło już 32% baterii, a mi w Ultra 16. Obydwa mają swoje iPhony pod ręką.

Ustaw sobie aktywowanie low battery mode, jak włączasz jakikolwiek trening. W statystykach strat żadnych, a bateria trzyma długo.

Na ten moment u mnie wyglada to tak - zegarek naładowany do 100% wczoraj, około 12:00. Popołudniu był godzinny trening na siłowni, monitorowanie snu całą noc, dzisiaj już zaliczony spacer z młodym - około 6 km. Zostało mi 54% baterii, a wieczorem wpadnie lekki bieg - do 10 km myślę. To już nie jest ta słaba bateryjka z normalnego AW. Jeżeli dodam jeszcze bieg plus monitorowanie snu w nocy, a raczej tak będzie, to zdecydowanie będę usatysfakcjonowany.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 24 września 2022 - 15:12


#100 JARO0879

JARO0879
  • 9 postów

Napisano 24 września 2022 - 16:23

Witam! Mam mały problem. Próbuję napisać jakąś wiadomość na moim Apple Watch Ultra i w żaden sposób nie mogę znaleźć oraz otworzyć klawiatury na tym zegarku. Próbowałem już wszystkiego. Siri działa mi normalnie. Tak samo pisanie na klawiaturze IOS z Iphone'a też działa dobrze. Normalnie piszę na Iphonie i wiadomość pojawia się na Apple Watchu. Zastanawiam się czy ta klawiatura na moim Apple Watchu Ultra w ogóle jest dostępna. Próbowałem oczywiście przeciągnąć palcem z dołu do góry i dalej nic. Może ktoś mi pomoże w tej sprawie?

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych