Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Ultra


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
420 odpowiedzi w tym temacie

#301 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 27 listopada 2022 - 12:35

Idąc tym tropem to nie warto kupować niczego ponad bazowe wersje. Funkcjonalność takiego iPada 10 generacji w 95% (albo więcej) pokrywa się z tym, co mają droższe modele. 

Ja podejrzewam, że to trochę wynika z natury Apple Watcha, który jest dosyć subtelnym urządzeniem. Jakby ktoś ponosił z miesiąc tego Ultra, a następnie przesiadł się z powrotem na niższy (albo w ogóle starszy model), to by pewnie zauważył różnicę w ekranie czy baterii. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#302 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 27 listopada 2022 - 13:01

A co to w ogóle za „szafir” w Apple Watch Ultra??? Mniej wytrzymały od wyświetlacza w Galaxy Watch 5…

https://youtu.be/RF72hGIdrG8

A kosztuje o wiele więcej.

#303 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 listopada 2022 - 16:06

Idąc tym tropem to nie warto kupować niczego ponad bazowe wersje. Funkcjonalność takiego iPada 10 generacji w 95% (albo więcej) pokrywa się z tym, co mają droższe modele.
Ja podejrzewam, że to trochę wynika z natury Apple Watcha, który jest dosyć subtelnym urządzeniem. Jakby ktoś ponosił z miesiąc tego Ultra, a następnie przesiadł się z powrotem na niższy (albo w ogóle starszy model), to by pewnie zauważył różnicę w ekranie czy baterii.


Porównanie raczej nie jest trafione. iPada Pro 10.5 już nie mam, ale np. tam różnica vs bazowe modele to było odświeżanie ekranu i sama technologia ekranu, co było widoczne gołym okiem. Nie wspomnę już o szybkości działania itd. Natomiast Apple ultra ma dokładnie takie same „bebechy” jak AW 8, tylko bateria większa. Pod względem funkcjonalności to jest dokładnie to samo, bo to watchOS wprowadza nowości, a nie zegarek. Różnice, tak w skrócie, to tylko ta wmontowana syrena/alarm, fizyczny przycisk, trochę jaśniejszy ekran, bateria no i wygląd. Wyświetlacz niby trochę większy, ale ja po miesiącu użytkowania w ogóle nie widziałem różnicy vs Apple Watch stalowe, które mialem (tylko do tych wersji porównuję AW ultra). Także efekt wow minął i zegarek nie warty swoje ceny.

A co to w ogóle za „szafir” w Apple Watch Ultra??? Mniej wytrzymały od wyświetlacza w Galaxy Watch 5…

https://youtu.be/RF72hGIdrG8

A kosztuje o wiele więcej.


Każdy szafir w Apple Watch, czyli stalowe + ultra teraz, to są szafiry z nazwy. Zawsze tak było i pewnie będzie. W Fenix jest o klasę wyżej.

#304 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 635 postów
  • Płeć:

Napisano 27 listopada 2022 - 16:22

Każdy szafir w Apple Watch, czyli stalowe + ultra teraz, to są szafiry z nazwy. Zawsze tak było i pewnie będzie. W Fenix jest o klasę wyżej.

Ale tak w praktyce, to porysowały się Wam kiedykolwiek te (nie)szafiry w AW? Pytam, bo sam nie mam doświadczenia z AW, natomiast faktycznie, mój cały czas używany od 2017 roku Fenix 5x nie ma żadnej ryski na  szkle.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 27 listopada 2022 - 16:22


#305 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 listopada 2022 - 16:51

Ale tak w praktyce, to porysowały się Wam kiedykolwiek te (nie)szafiry w AW? Pytam, bo sam nie mam doświadczenia z AW, natomiast faktycznie, mój cały czas używany od 2017 roku Fenix 5x nie ma żadnej ryski na szkle.


W moim AW 7 stalowym ekran był porysowany, a użytkowałem dokładnie tak sam jak Garminy.

#306 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 27 listopada 2022 - 19:30

Każdy szafir w Apple Watch, czyli stalowe + ultra teraz, to są szafiry z nazwy. Zawsze tak było i pewnie będzie. W Fenix jest o klasę wyżej.


Abstrahując już od Garminów, Galaxy Watch ma pod tym względem lepszy ekran…

#307 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 listopada 2022 - 19:53

Abstrahując już od Garminów, Galaxy Watch ma pod tym względem lepszy ekran…


No w sumie racja. Ja tak ciągle o tych Garminach, bo je mam. Galaxy nigdy nie miałem i mieć nie będę :)

#308 Goldix

Goldix
  • 153 postów
  • SkądMarki, PL

Napisano 27 listopada 2022 - 21:59

Przesiadłem się po latach z Garmina na Ultra. Miałem 5, 6 i 6 Sapphire. Nie jestem sportowcem (wcześniej sporo jeździłem po lasach na rowerze) i nie mam już aż takich wymagań od zegarka. Przesiadłem się głównie ze względu na ekosystem. Brakowało mi możliwości odpowiedzi na wiadomość, czasami odebrania połączenia i esim. Miałem również chwilowy romans z AW ale jakoś wygląd mi nie leżał (ten zawinięty ekran). Teraz postanowiłem znów dać szansą Apple. Jak narazie się sprawdza i jestem zadowolony ze zmiany.

Oczywiście wiem że przesiadłem się ze starszego modelu Garmina i to może być powodem takiej mojej oceny. 

 

Na zakończenie dodam, jeżeli jesteś sportowcem wybieraj Garmina. Apple musi się jeszcze sporo nauczyć. Analiza danych, współpraca z peryferiami i czas pracy to niesamowite zalety.

To samo dotyczy osób które korzystają z zegarka w ciężkich warunkach. Garmin to pancerny zegarek. Oczywiście nie jest bez wad bo w sumie serwis wymieniał mi dwa razy zegarek na nowy. 

 

Natomiast jeżeli nie jesteś to napewno docenisz AWU za jego możliwości niesportowe i współpracę w ekosystemie. Niby tylko tyle ale dla mnie to aż tyle. Oczywiście treningi też się sprawdzają i działają przyzwoicie.   



#309 busaba

busaba
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2022 - 10:56

Abstrahując już od Garminów, Galaxy Watch ma pod tym względem lepszy ekran…


Z racji tego, że byłem niestety zmuszony porzucić iOS to do telefonu z androidem dokupiłem pro 5 LTE. Szok jak zegarek jest wykonany(tytan, szafir), jak bateria trzyma, integracja z telefonem itd. Za cenę ultra można mieć takie dwa

Użytkownik busaba edytował ten post 28 listopada 2022 - 10:56

  • wiesiek3d lubi to
MacBook Pro (Retina, 13, Early 2015) / iPhone 13 mini / Apple Watch Series 4 / AirPods Pro

#310 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 28 listopada 2022 - 13:33

Pojawiła się dzisiaj promocja na AW 7 45 w wersji Stainles Steel w cenie 2700. Powiem Wam, że mocno się zastanawiam czy nie zakupić tego zegarka kosztem pozbycia się Ultra, różnica w cenie to prawie połowa. Syrena alarmowa, funkcje nurkowe oraz tytan? Raczej nie dla mnie bo nie uprawiam żadnych ekstremalnych sportów. Bardzo podoba mi się wygląd Ultra, ale tak szczerze mówiąc po obcowaniu z nim przez prawie tydzień czasu jedyne co jest dla mnie warte uwagi to: znacznie lepsza bateria, przycisk funkcyjny, o wiele lepszy głośnik i mikrofon( chociaż i tak rozmawiam przez słuchawki ) oraz jaśniejszy ekran. Czy to jest warte kwoty ponad 2100 zł ? Dodam jeszcze, że podobno wersja  SS się mniej rysuje od tytanu. 
Czy ktoś posiadający Ultra zauważa jeszcze inne niewymienione przeze mnie benefity posiadania tej wersji zegarka? 

Odkładając na bok oczywiście zapędy posiadania nowości :D 


Użytkownik wiesiek3d edytował ten post 28 listopada 2022 - 13:55

IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#311 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 635 postów
  • Płeć:

Napisano 28 listopada 2022 - 13:57

Bardzo podoba mi się wygląd Ultra, ale tak szczerze mówiąc po obcowaniu z nim przez prawie tydzień czasu jedyne co jest dla mnie warte uwagi to: znacznie lepsza bateria, przycisk funkcyjny, o wiele lepszy głośnik i mikrofon( chociaż i tak rozmawiam przez słuchawki ) oraz jaśniejszy ekran. Czy to jest warte kwoty ponad 2100 zł ?

Nie wiem, w jaki sposób ktokolwiek poza Tobą miałby przeliczyć na pieniądze, ile dla Ciebie warte są wymienione funkcje. Przecież to sprawa indywidualna. Jesteś dużym chłopcem, znasz wady i zalety, sam zdecyduj. No i upewnij się, że ten AW w promce jest cellular, żebyś miał pełen obraz.


  • wiesiek3d lubi to

#312 wiesiek3d

wiesiek3d
  • 401 postów

Napisano 28 listopada 2022 - 14:01

Nie wiem, w jaki sposób ktokolwiek poza Tobą miałby przeliczyć na pieniądze, ile dla Ciebie warte są wymienione funkcje. Przecież to sprawa indywidualna. Jesteś dużym chłopcem, znasz wady i zalety, sam zdecyduj. No i upewnij się, że ten AW w promce jest cellular, żebyś miał pełen obraz.

 

Jest to jak najbardziej wersja Cellular. Ciężko odłożyć mi na bok moje zapędy do idealizowania nowych produktów więc dlatego tak ciężko o racjonalną opinie.

Masz rację, że jest to sprawa bardzo indywidualna i dla jednego sam komfort rzadszego lądowania może być warty takiej dopłaty.

Czy ktoś dłużej użytkujący AW Ultra jest w stanie napisać o innych niewymienionych w moim wcześniejszym poście korzyściach z Ultra względem series 7/8. Będę wdzięczny za pomoc. 


IP 14 Pro Max/ AW Ultra 

MB Pro 14/ IMAC 24/ IPAD PRO M1


#313 busaba

busaba
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2022 - 14:01

Wiesiek3d
Dla mnie kupowanie stalowych wersji było wyrzucaniem pieniędzy. Brat kupił 8 stalową i pomacałem se, zobaczyłem jak się prezentuje, toż to prawie biżuteria;). Różnica jest dla mnie zdecydowana, teraz bym tylko stalowe kupował. Za 2700 tylko brać.

Użytkownik busaba edytował ten post 28 listopada 2022 - 14:14

  • wiesiek3d lubi to
MacBook Pro (Retina, 13, Early 2015) / iPhone 13 mini / Apple Watch Series 4 / AirPods Pro

#314 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 listopada 2022 - 18:36

Btw. szukam żółtego paska Oceanic gdyby ktoś miał, lub chciał się wymienić :P 



#315 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 28 listopada 2022 - 19:22

Wiesiek3d
Dla mnie kupowanie stalowych wersji było wyrzucaniem pieniędzy. Brat kupił 8 stalową i pomacałem se, zobaczyłem jak się prezentuje, toż to prawie biżuteria;). Różnica jest dla mnie zdecydowana, teraz bym tylko stalowe kupował. Za 2700 tylko brać.

To coś takiego jest też w Ultra - wygląd. Przedmiot "ozdobny". Apple Watch inny niż pozostałe Apple Watche. Nowość. Definiowanie ambicji i przynależności. Jest coś takiego jak biżuteria i stalowy Watch już do niej należy. 



#316 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 635 postów
  • Płeć:

Napisano 28 listopada 2022 - 19:37

Definiowanie ambicji i przynależności

Błagam, powiedz, że nie mówisz tego na serio, bo wtedy to nie wiem, czy najpierw umarłbym ze śmiechu, czy z rozpaczy nad ludzkością.


  • makemymind i busaba lubią to

#317 busaba

busaba
  • 288 postów
  • SkądWrocław

Napisano 28 listopada 2022 - 19:46

Też mnie lekko zatkało;).
MacBook Pro (Retina, 13, Early 2015) / iPhone 13 mini / Apple Watch Series 4 / AirPods Pro

#318 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 758 postów

Napisano 28 listopada 2022 - 20:22

:D



#319 andi4444

andi4444
  • 162 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2022 - 19:45

Jutro odbieram Watcha Ultra, do tej pory używam wersję 5 z LTE. Powiedzcie czy faktycznie przesiadka z "piątki" na Ultra zrobi wrażenie? czy warto? A może zostać jednak z "piątką" bo zamiana na Ultra nie jest warta tej kasy? Dodam, że od pół roku sporo udzielam się sportowo no i jestem w ekosystemie Apple.


 iPhone 15 Pro Max 256 GB (titanium black)  Apple Watch Ultra  iPad Pro 11” (2021) 128GB   AirPods Pro


#320 makemymind

makemymind
  • 706 postów
  • SkądPoznań

Napisano 26 grudnia 2022 - 22:12

Jutro odbieram Watcha Ultra, do tej pory używam wersję 5 z LTE. Powiedzcie czy faktycznie przesiadka z "piątki" na Ultra zrobi wrażenie? czy warto? A może zostać jednak z "piątką" bo zamiana na Ultra nie jest warta tej kasy? Dodam, że od pół roku sporo udzielam się sportowo no i jestem w ekosystemie Apple.


Ja z 4 44mm GPS i Ultra jest naprawdę mega. Jedynie przyznać muszę, że za drogi i cena nie idzie w parze z „przeskokiem”.

#321 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 grudnia 2022 - 09:31

Mój trafił już do serwis.me. Pisałem jakiś czas temu, że głownie na czerwonej tarczy ładowanie mam co 24h, a ostatnio skubany zaczął się wyłączać czasami przy 7-11%, czasami sporadyczny resecik. Kupiłem sobie na okres serwisowania z OLX jakąś używkę z serii 4 i mam wrażenie że to zabawka przy ultra.



#322 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 grudnia 2022 - 18:18

Mój trafił już do serwis.me. Pisałem jakiś czas temu, że głownie na czerwonej tarczy ładowanie mam co 24h, a ostatnio skubany zaczął się wyłączać czasami przy 7-11%, czasami sporadyczny resecik. Kupiłem sobie na okres serwisowania z OLX jakąś używkę z serii 4 i mam wrażenie że to zabawka przy ultra.


No trochę porównanie bez sensu. Jakbyś kupił i miał wcześniej wersje stalowe, to byś tak nigdy nie powiedział :) jak miałem jeszcze AW stalowe, to faktycznie te aluminiowe były dla mnie jak zabawki dla 4 letniego dziecka.

#323 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 27 grudnia 2022 - 20:52

Niezupełnie, mój poprzedni był stalowy. Oczywiście chwaliłem go sobie i po przesiadce wielkiego wow nie miałem ale teraz chwilowo wracając z musu do poprzedniej wersji postrzeganie się zmieniło ale faktycznie może to być kwestia tego że zamiennik jest aluminiowy. Mimo wszystko jak się idzie chyba w górę to może takiej różnicy nie ma jak schodząc w dół.

#324 greg.orso

greg.orso
  • 2 postów

Napisano 03 stycznia 2023 - 23:56

Kilka dni temu kupiłem apple watch ultra. Wypróbowałem różne tarcze i na każdej mam efekt braku aktualizacji danych dotyczących liczby kroków, % baterii itd. Na każdej pokazuje inaczej, ale na każdej źle. Aktywność na zegarku pokazuje 9614 kroków, a na tarczach 5419, 199, 1761, 9589.
Spotkał się ktoś z czymś takim? Można coś z tym zrobić, czy zegarek odesłać do serwisu?



#325 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 04 stycznia 2023 - 11:43

Kilka dni temu kupiłem apple watch ultra. Wypróbowałem różne tarcze i na każdej mam efekt braku aktualizacji danych dotyczących liczby kroków, % baterii itd. Na każdej pokazuje inaczej, ale na każdej źle. Aktywność na zegarku pokazuje 9614 kroków, a na tarczach 5419, 199, 1761, 9589.
Spotkał się ktoś z czymś takim? Można coś z tym zrobić, czy zegarek odesłać do serwisu?


Ale z tego co pamiętam, jak jeszcze AW ultra miałem, to nie masz natywnej aplikacji do wyświetlania liczby kroków na zegarku - nie ma takiego widgetu/pola na ekranie, z aplikacji fitness. Zawsze miałem jakąś dodatkową aplikację, np. StepsApp lub Pedometer, a to zawsze podaje inne wartości, niż z natywnej aplikacji.

Mnie to zawsze „rozwalało” jak to możliwe, że niby zegarek za kilka tys., wszędzie reklamowany do fitness, a na tarczy zegarka nie możesz ustawić total spalonych kcal (tutaj musiałem instalować (healthface) lub właśnie ilości kroków. Tylko trzeba wchodzić w apikację fitness, klikać i szukać gdzie, co jest. Bez sensu.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych