Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

iPhone 14 Pro/14 Pro Max – dyskusja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
577 odpowiedzi w tym temacie

#326 Regiss

Regiss
  • 2 889 postów
  • SkądRadom

Napisano 25 września 2022 - 12:57

Z AOD bateria działa gorzej niż na 13 Pro, tego się można było spodziewać. 14 Pro max o około godzinę krócej niż 13 Pro Max. Oczywiście czytane w necie.

iPhone 15 Pro


#327 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 25 września 2022 - 13:20

Chodzi o feeling z użytkowania, mam wrażenie ze na 13 było wszystko bardziej dopracowane. Mam nadzieje ze to tylko problem z ios16 i po aktualizacji wszystko będzie ok.

Malkontenctwo level Expert+. Może i nowszy iOS poprawi Ci „feeling”, ale wpierw go skonkretyzuj, bo za cholerę nie wiadomo, o co Ci chodzi. 


  • meg i makemymind lubią to

#328 fudiasz

fudiasz
  • 27 postów

Napisano 25 września 2022 - 13:27

Nie wiem jak to inaczej napisać. Wrażenia z użytkowania są gorsze niż na 13. Tam wszystko działało nic nie przycinano, tutaj zdarzają się jakieś zacięcia animacji itd itp. Mam nadzieje ze aktualizacje to naprawią i będzie to poziom 13pro

#329 M.A.D.Z.I.A

M.A.D.Z.I.A
  • 108 postów

Napisano 25 września 2022 - 13:43

Nie wiem jak to inaczej napisać. Wrażenia z użytkowania są gorsze niż na 13. Tam wszystko działało nic nie przycinano, tutaj zdarzają się jakieś zacięcia animacji itd itp. Mam nadzieje ze aktualizacje to naprawią i będzie to poziom 13pro


Co ci na 14pro przycina. ?
Kiedy?
W jakich sytuacjach ?

#330 fudiasz

fudiasz
  • 27 postów

Napisano 25 września 2022 - 14:02

Źle napisałem. Chodzi mniej responsywnie. Nie chce żebyście odbierali to na hejt, ale wydaje mi się ze Apple ma problem z softem. Jak dla mnie 13pro działało lepiej na ios15 niż 14Pro na ios16. Tyle, koniec tematu, od czasów iPhone 8 zmieniam co roku wiec co nieco mogę napisać, wyraziłem swoją opinie na temat działania, pewnie ma to związek z samym ios16, także osoby przesiadające się z urządzeń poniżej 13pro mogą się nie zgadzać. Miłej niedzieli

#331 M.A.D.Z.I.A

M.A.D.Z.I.A
  • 108 postów

Napisano 25 września 2022 - 14:33

No ja używam iPhone od iPhone 2G
Czyli mniej więcej od 2008r.

Wg mnie 14 pro działa na iOS 16 poprawnie.
Jedynie ten AOD zepsuli.

#332 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 25 września 2022 - 14:44

Ja akurat jestem zadowolony z użytkowania 14 pro max w porównaniu z ubiegłorocznym modelem. Bateria trzyma dobrze w moim modelu, nic nie przycina i nie ma zawiech. Nie wiem czy to kwestia dynamicznej wyspy, może bardziej AODu i zdecydowanie jaśniejszego wyświetlacza, jaki zaimplementowali w tym roku.

A co do tego applowskiego AODu, to zrobiłem dziś powiedzmy, że test dzienny - zostawiłem telefon w domu i wylazłem na trzy godziny bez niego. Po powrocie wciąż się świecił, mimo że telefon był nieużywany. Chyba więc iphone nie zauważył mojej nieobecności przy nim albo też funkcja automatycznego wyłączania działa inaczej w ciemności. Możliwe też, że mają na to wpływ przychodzące wiadomości (internet działał).

#333 M.A.D.Z.I.A

M.A.D.Z.I.A
  • 108 postów

Napisano 25 września 2022 - 14:49

Zrób w takim razie test w nocy. Ciekawa jestem jak wtedy AOD u ciebie się zachowa.

#334 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 25 września 2022 - 15:01

Tak daleko się już posunąłem, że zrobię tej nocy ;)

#335 M.A.D.Z.I.A

M.A.D.Z.I.A
  • 108 postów

Napisano 25 września 2022 - 15:11

No i to szanuje :)

#336 soczekpl

soczekpl
  • 3 182 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 września 2022 - 21:00

Kiedy korzystamy z telefonu i poziom baterii spadnie do 20%, na górze pojawia się "Niski poziom BAT" i tyle, reszta jest ucięta bo zasłaniają czujniki w dynamicznej wyspie :P A literka "t" jest już lekko ucięta.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#337 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 26 września 2022 - 04:27

Raport poranny: AOD nieaktywny.
Położyłem się spać zaraz po godzinie 23. Ostatnie tapnięcie w ekran - godz. 23.06. Później przebudziłem się około godz 00.40 i ekran był już totalnie czarny. Chyba nastawiłem się na przerywany sen, bo o godz. 02.25 dalej nic się nie świeciło, jak zerknąłem na telefon. No i ostatecznie pobudka o 5.15 - AOD dezaktywowany. Bateria w tym czasie nie zeszła nawet o jeden procent. Doładowana do pełna o godzinie 21.17.

#338 _Artek_

_Artek_
  • 1 009 postów

Napisano 26 września 2022 - 07:37

Kiedy korzystamy z telefonu i poziom baterii spadnie do 20%, na górze pojawia się "Niski poziom BAT" i tyle, reszta jest ucięta bo zasłaniają czujniki w dynamicznej wyspie :P A literka "t" jest już lekko ucięta.

Ważne że wiadomo o co cjodzi :D  fajne takie "dynamiczne" centrum powiadomień z baterią u mnie faktycznie dość kiepsko ale może się rozkręci ;))


 Macbook Pro 15" Mid 2018  iPhone 11 Pro  TV 4K   AirPods 


#339 M.A.D.Z.I.A

M.A.D.Z.I.A
  • 108 postów

Napisano 26 września 2022 - 08:21

Dzisiaj zrobiłam jeszcze taki test, ze położyłam się spać z zegarkiem na ręce i AOD świecił się cały czas.
Wychodzi na to, ze po prostu jak zegarek jest na ładowarce w nocy, to telefon to widzi i AOD wyłącza.

#340 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 września 2022 - 09:45

A Wy dalej z tym AOD - kupcie Szajsunga i będzie cudownie :)
  • 6c1fb0760d i shevchenko1987 lubią to

#341 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 775 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 26 września 2022 - 10:00

Napisał gość, który od 3 stron w wątku o Watch Ultra gada wyłącznie o baterii i procencikach. Jednego interesuje X, drugiego Y. Nie ciekawi Cię AOD - pomijaj te posty, tak jak ja pomijam Twoje o bateryjce.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#342 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 września 2022 - 11:00

Napisał gość, który od 3 stron w wątku o Watch Ultra gada wyłącznie o baterii i procencikach. Jednego interesuje X, drugiego Y. Nie ciekawi Cię AOD - pomijaj te posty, tak jak ja pomijam Twoje o bateryjce.


No ciekawe - to chyba coś się Tobie pomyliło, bo ja odpowiadam tam na pytania - akurat mam spore doświadczenia w kwestii Garmin vs Apple. Jakbyś czytał całość, a nie na skróty, to może byś coś zrozumiał. A tu ewidentne opisywana jest historia jak ktoś chciałby, żeby AOD działał w Apple, bo inne telefony tak mają. No ale Apple tak nie ma i amen. Nic więcej się nie wymyśli, ewentualnie można zmienić telefon.

Użytkownik damianmajk edytował ten post 26 września 2022 - 11:00

  • 6c1fb0760d lubi to

#343 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 26 września 2022 - 11:45

Mi akurat applowski AOD się podoba właśnie dlatego, że jest taki inny. I, jakby nie było, dobrze, że zrobiłem ten „test nocny”, bo już nie będę go specjalnie wyłączać, jak idę spać ;) Harmonogramu też już nie potrzebuję, jednak Apple dobrze to przemyślało.
  • damianmajk lubi to

#344 anics

anics
  • 172 postów

Napisano 27 września 2022 - 11:53

U mnie bardzo często nie działa odblokowywanie przyciskiem bocznym - trzeba kilka razy nacisnąć aby zadziałało.

#345 winmaciek

winmaciek
  • 6 479 postów
  • Płeć:

Napisano 27 września 2022 - 13:19

A to chyba akurat niekoniecznie cecha 14 (Pro). Ja na swoim XS też zauważyłem, że po aktualizacji do iOS 16 przycisk działa tak w kratkę. Czasem pomimo krótkiego wciśnięcia odpala mi się Siri albo nie zapala ekran. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#346 Blue

Blue
  • 537 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 27 września 2022 - 17:06

To odpalanie Siri raz na jakiś czas mam już odkąd betę wrzuciłem w czerwcu.



#347 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 614 postów
  • Płeć:

Napisano 27 września 2022 - 18:55

Włączałem 48 i szczerze - wielkiej różnicy nie widziałem :P Ogólnie większej różnicy w porównaniu z 13 Pro w kwestii aparatu nie widzę (choć niektórzy próbują udowadniać, że jest inaczej).

 

 No ja tam też nie widzę różnicy xD 

 

Ja tam nie będę "próbował niczego udowadniać", ale wstawię jeden przykładowy "pstryk" i niech sobie każdy wyciągnie wnioski, jakie chce. Zdjęcie robione dzisiaj, tj. w pochmurny dzień o 18:00, 20 minut przed zachodem słońca. Było już dość ciemno, ale nie był to jeszcze zmrok. Scena dosyć kontrastowa. Z jednej strony ciemne cegły, poszycie dachu i liście pobliskiego drzewa, z drugiej wciąż jasne niebo.

 

Na początek, w celach poglądowych, pełen kadr, wykonany głównym obiektywem w RAW:

 

EmExhbK.jpg

 

A następnie kilka wycinków 1:1 z tegoż kadru.

 

Na początek klasyka zdjęć testowych, czyli cegły. Zwróćcie uwagę na ilość detali na cegłach i między nimi oraz na czytelność napisu.

 

1BZ5jaW.jpg

 

Kolejny fragment przedstawia jeden z najdalszych obiektów uchwyconych w kadrze. Jeśli przyjrzeć się uważnie, można zauważyć kabel albo drut piorunochronu idący po lewej stronie krzyża. Dobrze dostrzegalne są także szczegóły wieży.

 

zWQNTqL.jpg

 

Na koniec zostawiam fragment, w którym jasne niebo prześwituje między ciemnymi liśćmi. Nie widać wprawdzie w tym fragmencie zbyt wielu szczegółów, ale za to widać, że optyka nieźle sobie poradziła z typowymi dla takich scen aberracjami chromatycznymi.

 

WkQAQSK.jpg

 

Nie wiem, czy takie możliwości daje 13 Pro, bo nie miałem tego modelu, ale 12 Pro Max nie byłby w stanie dostarczyć takiej ilości detali.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 27 września 2022 - 19:41

  • winmaciek i sheepysheep lubią to

#348 konio124

konio124
  • 668 postów

Napisano 27 września 2022 - 23:04

Wczoraj dotarł do mnie wymieniony 14 pro max. W końcu nie mam problemów z AOD. Działa jak należy, gdy się oddalam od iPhone AOD gaśnie. jeśli jestem w pobliżu to świeci cały czas. U mnie winny był czujnik.


Użytkownik konio124 edytował ten post 28 września 2022 - 00:24

iPhone 15 Pro Max 512GB Space Black ♦ iPad Pro 11 M1 Cellular 1TB Space Grey ♦ Apple Watch Series 8 Cellular ♦ iPod Nano 6G/7G 16GB ♦ AirPods Pro 2 ♦ Apple TV 4K A15 128GB


#349 M.A.D.Z.I.A

M.A.D.Z.I.A
  • 108 postów

Napisano 27 września 2022 - 23:10

Sprawdź proszę czy w nocy Ci się cały czas będzie świecił. Oczywiście w momencie jak się przebudzasz. Jak śpisz cała noc to kaplica, nie sprawdzisz :).

#350 anics

anics
  • 172 postów

Napisano 28 września 2022 - 06:03

Jeszcze trochę o różnicy w aparatach pro 13 vs 14:
https://youtu.be/UZaa1JFcHrc
  • michasp lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych