Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 4K 2021 - dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#26 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 02 października 2021 - 13:14

ATV będzie przydatne, jeśli:
– zależy Ci na przyjemnych doświadczeniach przy oglądaniu wideo;
– AirPlay;
– wsparciu HomeKit (ATV może pełnić funkcję domowej centralki);
– korzystasz z Apple Music na telewizorze;
– lubisz oglądać zdjęcia (z biblioteki iCloud).
  • nuggie i Sag lubią to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#27 Sag

Sag
  • 67 postów

Napisano 03 października 2021 - 09:09

To kwestia indywidualna, co komu się opłąca. ATV to nie tylko biblioteki VOD, ma tez swoje funkcje użytkowe. Może służyć np. do bezprzewodowego łączenia zewnętrznego wyświetlacza (TV lub monitor) z MacBookiem itp. To dość niepozorny sprzęt. Jedyne urządzenie, które kupiłam pod wpływem dyskusji na forum i jedyne które nawet po zakupie czekało kilka dni na rozpakowanie, bo nawet po tym jak go kupiłam jeszcze nie byłam pewna czy go chcę  :lol: Dziś natomiast jest jednym z naczęściej używanych sprzętów w moim domu; z powodzeniem zastąpiło mi nawet dekoder TV. To jednak moje wrażenia, bo jak pisałam będzie to dość indywidualne. 


Użytkownik Sag edytował ten post 03 października 2021 - 09:10

  • cooper69 lubi to

#28 Tomzik87

Tomzik87
  • 1 015 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 05 października 2021 - 11:27

Ja też początkowo nie miałem zastosowania ale kupiłem projektor Xiaomi laserowy i pod niego podpiąłem ATV. Na serwerze Synology trzymam stadko filmów i przez Infuse oglądam.

W takim wariancie lepszego rozwiązania nie widzę. 



#29 Trafimow

Trafimow
  • 123 postów

Napisano 24 października 2021 - 22:13

Ja też początkowo nie miałem zastosowania ale kupiłem projektor Xiaomi laserowy i pod niego podpiąłem ATV. Na serwerze Synology trzymam stadko filmów i przez Infuse oglądam.

W takim wariancie lepszego rozwiązania nie widzę. 

Jak masz swoje filmy na serwerze bądź na Time Capsule jak ja to Infuse jest fantastyczną apką i pięknie się wszystko ogląda. A Apple jak to Apple zawsze sprawnie i płynnie działa.


Macbook Pro 13.3 Retina - iPhone 4S - iPhone 5S -  iPhone 7 - iPhone X - iPhone 12 - Apple TV 4K 2021 - Time Capsule - Apple Watch Series 3 - Apple Watch series 7 - iPad 9.7 2018 6gen.


#30 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 28 listopada 2021 - 14:41

A czy ktoś ma porównanie aTV 4K nawet tego najnowszego, do Nvidia Shield 4K? 
Mam Nvidię i jest to jedyne urządzenie z Androidem na pokładzie w domu i coraz częściej zastanawiam się nad przesiadką na aTV. 
Nvidia głównie służy mi do odbierania telewizji poprzez IPTV oraz VPN i polski Netflix. 
Filmy z dysku sieciowego po DLNA lecą bezpośrednio do TV ale jeżeli aTV poradziło by sobie z tym lepiej, to było by jeszcze wygodniej. :) 



#31 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 30 listopada 2021 - 22:31

Czy warto kupić Apple TV jeśli posiadam Samsung Smart TV z 2016 roku? Zastanawiam się czy warto wydawać tyle kasy bo co w tym urządzeniu jest innego niż w moim Tv? Pierwszy w życiu iphone już zamówiony bo chciałbym przesiąść się na sprzęt od Apple.

Do funkcji smart wystarczy Ci jakiś dongle z Android TV typu Amazon Fire lub Xiaomi Mi Stick i będziesz miał funkcje smart i ATV+ nawet. Koszt około 200 zł.



#32 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 04 grudnia 2021 - 15:48

No nic, trafiłem okazję na ATV 4K 2021 64GB i właśnie się instaluje. :) 



#33 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 04 grudnia 2021 - 16:26

Gdzie ta okazja?:)

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#34 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 04 grudnia 2021 - 22:02

Na Marketplace. :) 



#35 leonk1974

leonk1974
  • 117 postów
  • SkądLubuskie

Napisano 05 grudnia 2021 - 18:46

Ile dałeś i czy nówka sztuka?

#36 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 05 grudnia 2021 - 20:10

Nówka zaplombowana, wersja 64GB. £70


Ale szczerze mówiąc, jestem mega przerażony działaniem tego urządzenia. 
Mam do porównania Nvidia Shield 4K która służy mi już prawie 3 lata i ATV 4K 2021 nawet nie ma do niej startu pod względem dostępności aplikacji jak i funkcjonalności. A nawet pod względem wydajności. 
Korzystam z IPTV które na Nvidii działa bez zająknięcia nawet przy obrazie 4K. 
Na ATV to jest niemożliwe, kanały się tną aż do pełnego zawieszenia się. Zmiany ustawień nic nie dają. Jedyny plus to Infuse 7 i jakość obrazu na Netflix, tutaj ATV ma przewagę i tylko tutaj. 



#37 ma_ko

ma_ko
  • 36 postów

Napisano 20 grudnia 2021 - 13:08

Nówka zaplombowana, wersja 64GB. £70


Ale szczerze mówiąc, jestem mega przerażony działaniem tego urządzenia. 
Mam do porównania Nvidia Shield 4K która służy mi już prawie 3 lata i ATV 4K 2021 nawet nie ma do niej startu pod względem dostępności aplikacji jak i funkcjonalności. A nawet pod względem wydajności. 
Korzystam z IPTV które na Nvidii działa bez zająknięcia nawet przy obrazie 4K. 
Na ATV to jest niemożliwe, kanały się tną aż do pełnego zawieszenia się. Zmiany ustawień nic nie dają. Jedyny plus to Infuse 7 i jakość obrazu na Netflix, tutaj ATV ma przewagę i tylko tutaj. 

Ta jakość przewagi obrazu to nie tylko Netflix..., fakt do IPTV się nie nadaje, ale jako kombajn kontry obluzy mi Netflix etc plus moja bibliotekę przez Infuse np działa genialnie i jakosc obraz pierwsza liga.



#38 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 22 grudnia 2021 - 15:59

Ta jakość przewagi obrazu to nie tylko Netflix..., fakt do IPTV się nie nadaje, ale jako kombajn kontry obluzy mi Netflix etc plus moja bibliotekę przez Infuse np działa genialnie i jakosc obraz pierwsza liga.

Tak, tylko dla mnie biblioteka filmów to dalszy plan. 
Najnowszy Shield Pro nie ustępuję ATV 4K 2021 w niczym. 
Infuse jest świetne i w sumie teraz tylko to. 
Kombinacje z instalowaniem aplikacji z innych regionów, całkowity brak obsługi VPN - łącznie z instalacją jakichkolwiek aplikacji do obsługi VPN - nie ma takiej możliwości nawet przez xcode. 
Może i nadaje się do przeglądania zdjęć, rzucania obrazu z urządzeń Apple i przeglądania biblioteki filmów z dysku sieciowego ale do moich potrzeb jest całkowicie bezużyteczna. 
Dla mnie podstawą jest IPTV i pełna obsługa VPN która pozwoli mi na korzystanie z polskich serwisów poza granicami kraju. 
Na szczęście kupiłem ją za śmieszne pieniądze i sprzedając ją zarobię a nie stracę. 


Użytkownik Camaro edytował ten post 22 grudnia 2021 - 16:01


#39 DaaV

DaaV
  • 104 postów
  • SkądGliwice

Napisano 23 grudnia 2021 - 12:23

Da się jakoś sprytnie zainstalować Disney+ na ATV 4K 2021?


iPhone 3GS 16GB Black ~ iPhone 5s 16GB Silver ~ iPhone 7 128GB Silver ~ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue # Watch Series 6 Cellular 40mm Space Grey
MacBook Pro 13" 2015 i5/8GB/256GB ~ MacBook Pro 15" 2018 i9/32GB/512GB # EarPods ~ AirPods ProHomePod mini Space Grey


#40 mmxrop

mmxrop
  • 6 postów

Napisano 23 grudnia 2021 - 22:57

Mam zainstalowane Disney+ ale w Danii, przyjechałem na święta do rodziny i niestety w pl nie działa. Komunikat App nie dostępna w twoim regionie. 

Ale mam inny problem chciałem zainstalować HBO GO na Apple Tv w Danii nie dostępny w Polsce po zmianie na region PL nadal HBO GO nie dostępne w Apple Store.

To mnie zastanawia.



#41 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 24 grudnia 2021 - 14:20

I to są właśnie uroki ATV. 
Urządzenie jest świetne ale jest tak ograniczone, że szkoda czasu na to. 
Tak jak pisałem już chyba gdzieś wcześniej. 
Wszystko w domu z Apple i chciałem porzucić jedyne urządzenie z Androidem na pokładzie (NVidia Shield 4K HDR) na rzecz ATV 4K 2021. 
Mając oba obok siebie nie ma nawet szans aby ATV zajęło miejsce NVidii. 


Użytkownik Camaro edytował ten post 24 grudnia 2021 - 14:20


#42 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 25 grudnia 2021 - 09:54

I to są właśnie uroki ATV.
Urządzenie jest świetne ale jest tak ograniczone, że szkoda czasu na to.
Tak jak pisałem już chyba gdzieś wcześniej.
Wszystko w domu z Apple i chciałem porzucić jedyne urządzenie z Androidem na pokładzie (NVidia Shield 4K HDR) na rzecz ATV 4K 2021.
Mając oba obok siebie nie ma nawet szans aby ATV zajęło miejsce NVidii.


Jakbyś chciał sprzedac jednak ATV to mogę odkupić xd

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#43 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 25 grudnia 2021 - 12:16

Jakbyś chciał sprzedac jednak ATV to mogę odkupić xd

Jeżeli mieszkasz w UK i dojedziesz to nie ma problemu. 
Nie wysyłam żadną pocztą ani kurierami. :) 



#44 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 25 grudnia 2021 - 12:38

Dział Giełda jest tam.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#45 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 25 grudnia 2021 - 13:16

A widzisz tu gdzieś ogłoszenie sprzedażowe? Zluzuj gumkę bo trzaśnie. 



#46 DaaV

DaaV
  • 104 postów
  • SkądGliwice

Napisano 01 stycznia 2022 - 16:19

Kurde to mnie zasmuciliście, bo ja właśnie stałem się posiadaczem Apple TV 4K 2021, chodzi to cudnie, HomePod mini w stereo jako dźwięk też dają radę.

Ale... są jeszcze dwie rzeczy:
- muszę postawić serwer Plex, by móc oglądać filmy, które mam gdzieś na dyskach,
- no I ten nieszczęsny Disney+, mam abo i przez przeglądarkę lata super, ale nie bardzo mam jak biegać z laptopem by wpinać się w rzutnik lub wypinać ATV... Wtedy mam też laga na HomePodach w dźwięku (castowanie z MacBook'a), sądziłem, że będzie się dało na spokojnie ją zainstalować...

Dzięki za pomoc.


iPhone 3GS 16GB Black ~ iPhone 5s 16GB Silver ~ iPhone 7 128GB Silver ~ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue # Watch Series 6 Cellular 40mm Space Grey
MacBook Pro 13" 2015 i5/8GB/256GB ~ MacBook Pro 15" 2018 i9/32GB/512GB # EarPods ~ AirPods ProHomePod mini Space Grey


#47 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 02 stycznia 2022 - 14:54

W sensie nie możesz zainstalować Disney+ na ATV? Czy chcesz rozwiązać problem z lagami na HomePod'ach? 



#48 DaaV

DaaV
  • 104 postów
  • SkądGliwice

Napisano 02 stycznia 2022 - 18:52

Chciałbym zainstalować D+ na ATV, mam subskrypcje ale przez to, że D+ oficjalnie nie ma w Polsce, to nie mogę zainstalować aplikacji. Poprzednio na FireSticku po prostu wrzuciłem z apk i śmigało wybornie.

Drugie pytanie: ktoś korzystał z Steam Link’a na ATV? Jak wrażenia? Wszystko bez problemów?

Trzecie pytanie: na nowym pilocie z boku jest guzik mikrofonu - jak dokładnie działa? Można wpisywać głosowa (nie bardzo mi to śmiga i nie wiem czy coś nie mam ustawione)?

Użytkownik DaaV edytował ten post 02 stycznia 2022 - 18:55

iPhone 3GS 16GB Black ~ iPhone 5s 16GB Silver ~ iPhone 7 128GB Silver ~ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue # Watch Series 6 Cellular 40mm Space Grey
MacBook Pro 13" 2015 i5/8GB/256GB ~ MacBook Pro 15" 2018 i9/32GB/512GB # EarPods ~ AirPods ProHomePod mini Space Grey


#49 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 02 stycznia 2022 - 22:35

Załóż konto np w niemieckim AppStore i tam pobierz za darmo aplikację Disneya. 
Co do dwóch pozostałych to się nie wypowiem, nie korzystam ani z jednego ani drugiego. 


  • DaaV lubi to

#50 DaaV

DaaV
  • 104 postów
  • SkądGliwice

Napisano 03 stycznia 2022 - 22:52

Dzięki @Camaro, założyłem na USA i mam D+ na ATV, chodzi aż miło :)

Dla potomnych, SteamLink też elegancko daje radę, z padem z Xboxa można normalnie grać (4K HDR 60FPS).

iPhone 3GS 16GB Black ~ iPhone 5s 16GB Silver ~ iPhone 7 128GB Silver ~ iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue # Watch Series 6 Cellular 40mm Space Grey
MacBook Pro 13" 2015 i5/8GB/256GB ~ MacBook Pro 15" 2018 i9/32GB/512GB # EarPods ~ AirPods ProHomePod mini Space Grey





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych