Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple TV 4K 2021 - dyskusja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
92 odpowiedzi w tym temacie

#76 Camaro

Camaro
  • 32 postów
  • SkądLondyn

Napisano 09 lutego 2022 - 17:26

Kupiłem do pokoju córki, na test, Google Chromcast 3.0 i jestem mega zadowolony. Wszystko działa płynnie, szybko. Więc do salonu zastanowię się czy wchodzić w ATV czy nie kupić drugiego Chromcasta.

Jeżeli potrzebujesz do VOD to Chromecast nawet się nie umywa do ATV. 
Mam do porównania NVidia Shield 4K HDR i ATV 4K 2021. I jak np. Nvidia wygrywa pod względem jakości IPTV, to do VOD i odtwarzania filmów z dysku sieciowego nawet nie ma startu do ATV. 



#77 benkas

benkas
  • 20 postów

Napisano 15 lutego 2022 - 08:08

Nie mogę w tej chwili tego sprawdzić ale wygoda używania, szybkość działania oraz w sumie prostota są na pewno na plus chromecasta. Do samego VOD używa się go bardzo przyjemnie.



#78 ma_ko

ma_ko
  • 36 postów

Napisano 12 marca 2022 - 08:45

Siema. Postanowiłem odświeżyć Apple TV na nowy bo przez lata używałem chyba drugą wersję. Powodem mojej decyzji był fakt, iż filmiki rzucane np. z telefonu zacinały się przy przesyłaniu na tv. Zacząłem oczywiście od poprawy wifi w domu. Mam obecnie światłowód 600Mb/s czyli chyba wystarczająco. Po zakupie nowego Apple TV chyba jest nawet gorzej. Teraz najstarszy mam tv w zestawie ale jak podłączę maca po kablu bezpośrednio do tv albo przez amplituner to filmy idą gładko jak powinnny. Co może być przyczyną haczenia filmów przy streamowaniu przez Apple TV?

Pogemraj w ustawieniach Routera, po pierwsze zapomnij na sztywno " na 5ghz" po drugie nie wiem jaki masz router, ale jeśli masz opcje w routerze w opcjach WIFI "pasmo kanału" zapnij na sztywno np 40 mhz. Rowery lubią świrować na WIFI i skaczą co przekłada się szczególnie przy szybkim łączu internetowym na gigantyczne spadki transferu.


  • Kalafi lubi to

#79 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 marca 2022 - 18:44

Dobry Wieczór! Posiadam Apple TV 4k 1 generacji. Kupiłem pilota od Apple TV 4k 2 generacji.      https://ispot.pl/app...d=15&q=apple tv   

 

Moje pytanie brzmi: Czy będzie łatwo podłączyć 2-go pilota do Apple TV z którym jest sparowany pilot z 1 generacji urządzenia? Czy będzie jednak trzeba zerować całe urządzenie? Z góry dziękuję za odp. Dobrego Wieczoru. 


iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#80 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 14 marca 2022 - 19:20

Nie testowałem tego, ale w ustawieniach Apple TV jest sekcja piloty. Także moim zdaniem (tak na szybko) niczego zerować nie trzeba.
  • crash5 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#81 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 14 marca 2022 - 20:03

Dziękuję za odpowiedź. Jeśli można spytam jeszcze o jedną rzecz. Co jakiś czas przy używaniu Apple Tv pojawia się pozioma przeźroczysta linia i przechodzi ona od dołu ekranu w góre. Nie ma przy tym żadnych kolorów , artefaktów czy dźwięków. Po prostu przeźroczysta linia. Na PS5 jak i samym tv czysto nic takiego niema , występuje tylko przy Apple Tv. Zmiana portu Hdmi nie pomaga. Co sądzicie?

Użytkownik crash5 edytował ten post 14 marca 2022 - 20:04

iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#82 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 14 marca 2022 - 21:58

Nigdy nic takiego nie miałem na żadnym Apple TV. Próbowałeś na innym kablu?


  • crash5 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#83 crash5

crash5
  • 404 postów
  • SkądGdynia

Napisano 15 marca 2022 - 13:08

Tak próbowałem , da się z tym żyć ;) , ale jednak wolałbym żeby było 100% OK , już dawno po gwarancji. Dzięki za odpowiedź.


iPhone 14 Pro Max 128 GB , iPad 2018 9.7 , Apple Watch 5 (44) (Cellular) , Air Pods Pro , Apple TV 4 GEN 4K ,Belkin 3-in-1 Wireless Charging Pad Black 


#84 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 15 marca 2022 - 15:11

Może pokombinowanie ze standardami przesyłu HDMI by może coś pomogło. Jest szansa, że TV nie do końca dogaduje się z Apple TV. Ale tutaj to strzelam, prawie na oślep. 


  • crash5 lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#85 landr

landr
  • 1 389 postów

Napisano 30 kwietnia 2022 - 09:47

Aplikacje TVP.VOD oraz 35mm.online nie mogę zainstalować na ATV na iphonie i na ipadzie mam, a przesłanie z tych urządzeń na ATV skutkuje blokadą video, może jakaś opcja?



#86 Kalafi

Kalafi
  • 25 postów

Napisano 21 maja 2022 - 21:28

Pogemraj w ustawieniach Routera, po pierwsze zapomnij na sztywno " na 5ghz" po drugie nie wiem jaki masz router, ale jeśli masz opcje w routerze w opcjach WIFI "pasmo kanału" zapnij na sztywno np 40 mhz. Rowery lubią świrować na WIFI i skaczą co przekłada się szczególnie przy szybkim łączu internetowym na gigantyczne spadki transferu.


Dopiero dzisiaj to odczytałem. Zmieniłem ten kanał na 40 mhz i działa bez zarzutów :) Dzięki serdeczne za pomoc bo już byłem zrezygnowany. Ustawiony bul wcześniej kanał 100. Tak z ciekawosci to co to w ogóle zmieniło?

#87 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 22 maja 2022 - 08:41

To „100” to numer kanału. „40 MHz” to szerokość pasma. To dwie różne rzeczy. Wersja szybka: pasmo jest podzielone na kawałki w okolicach 5 GHz. Te kawałki to kanały. Podział istnieje, bo jakby wszyscy jednocześnie próbowali nadawać i odbierać na dokładnie tej samej częstotliwości, to nic by z tego nie wyszło. A 40 MHz to szerokość pasma, czyli jak duży fragment pasma można wykorzystać dla swoich potrzeb. Zasadniczo im wyższa wartość, tym lepiej, przynajmniej jeśli nie ma w okolicy wielu sieci. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#88 Kalafi

Kalafi
  • 25 postów

Napisano 23 maja 2022 - 20:33

Sorry jak głupio zapytam ale czy w związku z tym, ze obniżyłem do 40MHz to czy nie ma to związku z tym, ze przesyłając jakiś materiał np audio nie tracę na jakości?

#89 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 23 maja 2022 - 21:16

Sorry jak głupio zapytam ale czy w związku z tym, ze obniżyłem do 40MHz to czy nie ma to związku z tym, ze przesyłając jakiś materiał np audio nie tracę na jakości?

Niczego nie obniżyłeś. I tym bardziej nie ma to wpływu na jakość przesyłanych danych.



#90 Burczyk

Burczyk
  • 662 postów

Napisano 01 czerwca 2022 - 07:20

Jest w końcu jakaś przeglądarka, typu odpowiednik  Puffin Browser na Android TV? Bo z tego co mam kilka lat ATV i Xiaomi Mi Stick, to ten drugi pod względem możliwości instalowania czego się chce bije ATV na głowę. Przekonuje sie ze sprzęty Apple ładnie są na półce w sklepie, a co do użytecznośc i personalizacji niestety juz tylko coraz gorzej.



#91 MiL

MiL
  • 1 402 postów
  • Płeć:

Napisano 01 czerwca 2022 - 09:10

Z tym zawsze było gorzej, sprzęt Apple wygrywał w niezawodności i łatwości użytkowania, ale to już się dawno skończyło.



#92 kghq

kghq
  • 2 postów

Napisano 13 czerwca 2022 - 18:55

Dzień dobry wszystkim, mam problem z aplikacją Polsat Go. Po włączeniu jakiegokolwiek programu lub filmu, jedyne do się wyświetla, to statyczny thumbnail rozciągnięty na cały ekran. Dźwięk natomiast działa w porządku. Wyświetla się też interfejs, tzn. przycisk Play/Pause, pasek postępu itp. Włączają się reklamy (też – sam dźwięk, na ekranie jedynie widać statyczny obrazek „docelowego” filmu). Po odegraniu reklam słyszę, że program się włącza, tzn. słychać właściwy dźwięk, ale obrazu nie ma.

 

Bardzo wątpię, żeby to miało jakikolwiek wpływ, ale ustawiony format video to 4K SDR, YCbCr, Chroma 4:4:4 i włączony Match Content. I robiłem kalibrację z użyciem iPhone'a. Próbowałem zainstalować aplikację od nowa, nic to nie dało. Niby darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby, bo zawartość aplikacji jest darmowa i nie, żeby mi jakoś bardzo zależało, ale skoro już jest, to fajnie, żeby działało :P Ktoś miał może podobne problemy?



#93 leonk1974

leonk1974
  • 117 postów
  • SkądLubuskie

Napisano 09 października 2022 - 18:35

Możecie sprawdzić czy w aplikacji Amazon Prime Video na ATV 4K filmy i seriale wyświetlają wam się w Dolby Vision? Chodzi np.o serial Władca Pierścieni. I mnie na ATV jest tylko HDR10. Jak oglądam w aplikacji Amazon na tv PHILIPS to Dolby Vision jest




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych