Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Hejt/niehejt na brak ładowarki w pudełku z iPhone 12.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#26 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 października 2020 - 17:03

Skąd wiesz, że nie obniżono? Być może rozważany był model z ładowarką, odpowiednio droższy. Tegoroczne iPhone’y kosztują tyle samo, co zeszłoroczne (w USD). To nie jest od zawsze stosowana praktyka. Na ogół każdego roku  trochę windowali cenę.

 

Z pamięci: iPhone X - 4999 zł, XS - 4999 zł, 11 Pro - 5199 zł (albo od XS było już 5199?), ale cena w USA się nie zmieniła, więc to różnica kursowa. Więc cena jest ta sama, a ładowarki brak (i słuchawek). Btw. Trochę OT, ale tegoroczne iPhony nie kosztują tyle samo. 12 kosztuje 4200, w cenę 11 wszedł 11 Mini. Użytkownik 11, chcący wymienić na 12, musi dopłacić 600 zł względem zeszłorocznego modelu. I dokupić ładowarkę, jeśli sprzedaje 11 :P 


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#27 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 14 października 2020 - 17:58

W przypadku, gdyby ktoś kupując nowego iPhone’a faktycznie nie miałby czym go naładować, bo nie pasuje kabel lub zwyczajnie nie ma ładowarki, to na podstawie dowodu zakupu powinien iść do Apple Store, APR czy innego autoryzowanego sprzedawcy i otrzymać za darmo taki zasilacz lub za symboliczną opłatę. Tylko wtedy zgłaszałoby się stado Januszy, bo trudno nie brać jak dają za darmo :D

#28 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 14 października 2020 - 19:01

To mi przyopmina sytuację kiedy zabrakło jacka w ajfonie i wszyscy krzyczeli, że to chamstwo, że jak tak można. Więcej trzeba płacić a zabierają nam taką ważną rzecz! 2 lata później robili to inni producenci, a głosy o jacka jakoś ucichły i każdy ceni sobie bezprzewodowe słuchawki.

 

Za 1-2 lata nie będzie kabla do ładowarki, a za 3 lata nie będzie już portu ładowania w telefonie i założenie jest takie, że mamy się powoli przesiadać na bezprzewodowe, magnetyczne ładowarki.


Użytkownik dobrakawa edytował ten post 14 października 2020 - 19:06

Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#29 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 14 października 2020 - 19:07

To mi przyopmina sytuację kiedy zabrakło jacka w ajfonie i wszyscy krzyczeli, że to chamstwo, że jak tak można. Więcej trzeba płacić a zabierają nam taką ważną rzecz! 2 lata później robili to inni producenci, a głosy o jacka jakoś ucichły i każdy ceni sobie bezprzewodowe słuchawki.

Więc warto poczekać na całkowite ładowanie bezprzewodowe, bo w tym kierunku to zmierza. A obecny okres jest przejściowy, taki ni w pieść ni w oko ;)

Użytkownik burton70 edytował ten post 14 października 2020 - 19:08

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#30 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 14 października 2020 - 19:53

To mi przyopmina sytuację kiedy zabrakło jacka w ajfonie i wszyscy krzyczeli, że to chamstwo, że jak tak można.

 

Z tą małą różnicą, że wtedy dali przejściówkę. Teraz pozostaje kupić nową ładowarkę lub używać kabla i ładowarki z posiadanego zestawu. 

Apple chce być eko niech dadzą opcję wyboru. Normalna cena z ładowarką i kablem, obniżona bez ładowarki. Po prostu dać klientom wybór przy składaniu zamówienia.

 

"Żeby zmniejszyć nasz wpływ na środowisko naturalne iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max sprzedajemy bez zasilacza i słuchawek EarPods. Korzystaj z zasilacza Apple i słuchawek, które już masz lub kup te akcesoria oddzielnie".

Powinni dodać, że sprzedajemy z przewodem, który nie będzie pasował do Twojego zasilacza Apple.

 

Naprawdę, słabe to trochę i nieprzemyślane. Zresztą pewnie będzie jakiś ruch ze strony Apple w tej sprawie.


  • meg lubi to

iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE


#31 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 października 2020 - 19:56

Słabe, ale bardzo dobrze przemyślane. Ekonomicznie.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#32 Blue

Blue
  • 538 postów
  • SkądPoznań, Warszawa, Murcia ES

Napisano 14 października 2020 - 20:33

Za rok nie będzie pudełka, bo szkoda drzew. Co do ładowarek, najgorsze jest to, że zaraz wszyscy producenci zgapią od Apple i wszędzie będzie tylko kabel.

A za dwa to nawet kabla nie będzie. I dobrze :)



#33 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 21:59

Do wczoraj nie wiedziałem że istnieją ładowarki z gniazdem usb-c.

No to witaj w XXI wieku!

 

 

Powinni dodać, że sprzedajemy z przewodem, który nie będzie pasował do Twojego zasilacza Apple.

To akurat nieprawda. Do zasilacza do MacBooka albo iPada pasuje, więc nie generalizuj, że 'zasilacza Apple', kiedy tak naprawdę chcesz powiedzieć 'do mojej starej kostki z poprzedniego telefonu'.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#34 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 15 października 2020 - 13:33

Już ktoś napisał, że nie ma ładowarki i słuchawek. Obcięli też o to starszą 11. Kogo obchodzi ta magiczna ekologia, gdzie w centrali się tak ekscytują, a potem wyjdzie, że chińskie fabryki wyprowadzają wszystko do utylizacji jak u nas ze śmieciami z europy. Naprawdę wierzycie w te bajki, czy po prostu nie kumacie, że koszty zakupu i utylizacji ładowarek spadną na Was, a appl będzie się chwali jak obciął carbon fee. Przecież Stany też podpisały umowę, a za nią idą amerykańskie firmy.  



#35 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 października 2020 - 13:59

No, z tym obcięciem w 11 (i pewnie SE, Xr, i co tam jeszcze 'oficjalnie' sprzedają) to grubo pojechali. Wiara pedziała 'ooo, zbóje niemyte, nie dajo ładowarki, to ja ich mam w nosie, se kupię 11 z zeszłego roku i tez będzie apgrejd, nie dam złodziejom piniendzy', a tu klops XD

Tylko smutne, że to całkowicie przeczy całej tej gadce o 'ekologii', bo teraz muszą z magazynów wszystko pozwozić, przepakować i podostarczać z powrotem :(


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#36 angelares

angelares
  • 912 postów
  • Skądona taka blada?

Napisano 15 października 2020 - 20:36

"...Wartość akcji Apple spadła o 5%, co przełożyło się na fakt, że wycena spółki spadła aż o 40 miliardów dolarów. Akcje Apple zakończyły poniedziałkowe notowania na poziomie 194 dolarów..." by Grzegorz Świątek

 

Giełda powiedziała co myśli o poczynaniach appl. 



#37 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 15 października 2020 - 20:47

Nie. Giełda reaguje na kryzys gospodarczy.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#38 winmaciek

winmaciek
  • 6 502 postów
  • Płeć:

Napisano 15 października 2020 - 23:57

Giełda zawsze spada po premierze nowego iPhone’a. 


  • MasterM lubi to

MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#39 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 16 października 2020 - 12:33

Sam jestem średnio zadowolony z braku ładowarki, ale dołożyć jakoś 100 zł do iphone przeżyje.W sumie dobrze, że przynajmniej kabel zostawili bo mój z iphone se 2016 już całkiem rozwalony. Zastanawiam się tylko teraz czy brać ładowarkę z oficjalnego sklepu. Na reddicie ludzie strasznie polecają https://www.ikea.com...JmErcsdRJv3bzFA. Doradzicie bo jestem zielony w temacie ładowarek? Ta widzę, że ma 40 W a w sklepie apple 20 W. Czy ta ikeowska nada się do nowej 12? Sorry za mały offtop :)



#40 Adrian Gajewski

Adrian Gajewski
  • 77 postów

Napisano 16 października 2020 - 12:48

Sam jestem średnio zadowolony z braku ładowarki, ale dołożyć jakoś 100 zł do iphone przeżyje.W sumie dobrze, że przynajmniej kabel zostawili bo mój z iphone se 2016 już całkiem rozwalony. Zastanawiam się tylko teraz czy brać ładowarkę z oficjalnego sklepu. Na reddicie ludzie strasznie polecają https://www.ikea.com...JmErcsdRJv3bzFA. Doradzicie bo jestem zielony w temacie ładowarek? Ta widzę, że ma 40 W a w sklepie apple 20 W. Czy ta ikeowska nada się do nowej 12? Sorry za mały offtop :)

 

 

Ja bym nie brał, 40w może grzać telefon, a to może mieć negatywny wpływ na żywotność baterii, sam się rozglądam za taką ładowarką i będę szukał 15-20w


Użytkownik Adrian Gajewski edytował ten post 16 października 2020 - 12:49


#41 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 13:19

Właśnie - czy my wiemy, ile te nowe modele przyjmują zasilania po kabelku? Indukcyjnie 15W, bo się pochwalili, ale nie ma chyba informacji, ile 'zwyczajnie'.
Ładowarkę sprzedają w sumie 20W, więc może to właśnie ograniczenie? I dobrze byłoby: https://www.youtube....h?v=LiU2VAza8PE.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#42 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 16 października 2020 - 13:44

Ok dzięki, czyli bezpieczniejszą opcją będzie po prostu dorzucić Zasilacz USB-C o mocy 20 W ze strony apple do zamówienia. Wydawało mi się, że mieli obniżyć ceny ale jak teraz wstał sklep to cena 99 zł :)



#43 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 13:49

Przy USB-C (w sensie jeśli do telefonu wchodzi taki kabelek), możesz sobie ładować czym chcesz, a urządzenie weźmie tyle, ile umie - czyli jak do telefonu, który max weźmie 20W podepniesz nawet ładowarkę 100W, nic się nie stanie.
Nie wiem, jak to jest przy lightning i czy można 'przeładować'. Nie sądzę, nie chce mi się szukać, możesz Ty sprawdzić.


  • grzesiolegolas i Plumo lubią to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#44 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 16 października 2020 - 14:16

Ok dzięki, czyli bezpieczniejszą opcją będzie po prostu dorzucić Zasilacz USB-C o mocy 20 W ze strony apple do zamówienia. Wydawało mi się, że mieli obniżyć ceny ale jak teraz wstał sklep to cena 99 zł :)

Wcześniej kosztował 149 zł więc jest tańszy.

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#45 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 14:22

Nie wiem, jak to jest przy lightning i czy można 'przeładować'. Nie sądzę, nie chce mi się szukać, możesz Ty sprawdzić.

 

W sumie dziesiątki razy ładowałem się ze stówatówki kabelkiem usb-a <-> lightning i telefon ani nie wybuchł, ani nie był gorący, ani nic.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#46 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 16 października 2020 - 14:33

Właśnie - czy my wiemy, ile te nowe modele przyjmują zasilania po kabelku? Indukcyjnie 15W, bo się pochwalili, ale nie ma chyba informacji, ile 'zwyczajnie.

Seria 11 chyba maksymalnie pobierała 22W, więc te 20 to może być w sam raz.

#47 Regiss

Regiss
  • 2 893 postów
  • SkądRadom

Napisano 16 października 2020 - 14:34

Do tej pory wszystkie brały max 18W. Teraz pewnie podnieśli do 20W jak taką wprowadzili ładowarke.

iPhone 15 Pro


#48 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 16 października 2020 - 14:56

Do tej pory wszystkie brały max 18W. Teraz pewnie podnieśli do 20W jak taką wprowadzili ładowarke.

Ja na bank czytałem, że 22W. Nie mówię, że to potwierdzona informacja.

#49 grzesiolegolas

grzesiolegolas
  • 113 postów
  • SkądNowy Sącz, PL

Napisano 16 października 2020 - 15:11

W ostateczności zrezygnowałem z dokładania do zamówienia tej 20 W. Wkurza mnie dawać 100 zł za taką małą pierdółkę do ściany, kiedy inne (jak chociażby ta z ikeii co wklejałem) mają kabel i dłuższy zasięg. Muszę się tylko dokładnie dowiedzieć czy nie będzie problemu z ładowaniem 40 W, ale to mam tydzień czasu aż 12-stka do mnie dojdzie.



#50 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 16 października 2020 - 18:05

Nie będzie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych