Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Hejt/niehejt na brak ładowarki w pudełku z iPhone 12.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#151 emesrz

emesrz
  • 6 postów

Napisano 29 grudnia 2020 - 20:35

Ha!, a jak do tematu podeszło Xioami?
Chcesz telefon z ładowarką - ok, dostaniesz ją za darmo. W przeciwnym razie - telefony bedą sprzedawane bez zasilaczy. To do mnie bardziej mimo wszystko przemawia, niż „ekologiczny” PR Apple.

Już miałem bluzgać na Xiaomi, bo zanosiło się na kolejne ordynarne kopiowanie Apple, ale jak widać nawet Chińczycy mają odrobinę więcej rozumu niż Cupertino. Zupełnie inaczej wygląda wizerunkowo postępowanie firmy, kiedy zostawia się użytkownikom pole wyboru, a nie z góry coś narzuca, wymuszając przy tym ponoszenie dodatkowych kosztów.
W zasadzie jednak to nie ma się czemu dziwić, bowiem Apple w robieniu z klientów durniów i wizerunkowej dziecinadzie bije na łeb wszystkich konkurentów.


  • meg lubi to

#152 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 29 grudnia 2020 - 20:49

Masz 'pole wyboru' (co to za zwrot w ogóle?): możesz nie kupić.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#153 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 30 grudnia 2020 - 06:16

Masz 'pole wyboru' (co to za zwrot w ogóle?): możesz nie kupić.

Chcąc kupić iPhone nie ma pola manewru. O to chodzi. Kupując tegoroczny model też musiałem dokupić ładowarkę. Oczywiście przysłano ją osobno. Eko po zbóju :D Ty kupiłeś wcześniej tony elektro śmieci i teraz uważasz, że jesteś lepszy od tych, którzy w duchu eko sprzedawali swoje telefony z ładowarkami, które służą innym kolejne lata?
Najważniejszy i irytujący w tym całym temacie jest BRAK WYBORU dla każdego, kto chce kupić iPhone. Xiaomi w tej sytuacji dało przykład, jak należy traktować klientów.

Użytkownik burton70 edytował ten post 30 grudnia 2020 - 06:17

  • meg lubi to

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#154 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 30 grudnia 2020 - 07:31

Już miałem bluzgać na Xiaomi, bo zanosiło się na kolejne ordynarne kopiowanie Apple, ale jak widać nawet Chińczycy mają odrobinę więcej rozumu niż Cupertino. Zupełnie inaczej wygląda wizerunkowo postępowanie firmy, kiedy zostawia się użytkownikom pole wyboru, a nie z góry coś narzuca, wymuszając przy tym ponoszenie dodatkowych kosztów.
W zasadzie jednak to nie ma się czemu dziwić, bowiem Apple w robieniu z klientów durniów i wizerunkowej dziecinadzie bije na łeb wszystkich konkurentów.

 

To typowy zabieg marketingowy, żeby właśnie takie osoby jak Ty się podniecały. Xiaomi najlepsze daje wybór.... proszę Cię, typowy pstryczek i wykorzystanie okazji... to marketing. Nic więcej. W innej sytuacji by czegoś takiego nie zrobili. Marketing Xiaomi opiera się o marketing Apple. 
 


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#155 emesrz

emesrz
  • 6 postów

Napisano 30 grudnia 2020 - 07:42

To typowy zabieg marketingowy, żeby właśnie takie osoby jak Ty się podniecały. Xiaomi najlepsze daje wybór.... proszę Cię, typowy pstryczek i wykorzystanie okazji... to marketing. Nic więcej. W innej sytuacji by czegoś takiego nie zrobili. Marketing Xiaomi opiera się o marketing Apple. 
 

Xiaomi = chwyt marketingowy, a w przypadku Apple - przemyślana i racjonalna strategia.
"Xiaomi lepsze/najlepsze".

Uff!
 



#156 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 30 grudnia 2020 - 08:48

Xiaomi = chwyt marketingowy, a w przypadku Apple - przemyślana i racjonalna strategia.
"Xiaomi lepsze/najlepsze".

Uff!
 

 

Oczywiście, że tak! Apple miało przemyślaną strategię a Xiaomi wykorzystało okazję, by też nie dodawać ale pokazać, że może dać za darmo nie to co apple. 


MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#157 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 30 grudnia 2020 - 10:32

Chcąc kupić iPhone nie ma pola manewru. O to chodzi. Kupując tegoroczny model też musiałem dokupić ładowarkę.


Nie, nie musiałeś. Możesz używać poprzedniej, też działa. Ty _chciałeś_ kupić nową, bo się skusiłeś obietnicami szybkiego ładowania.

Ty kupiłeś wcześniej tony elektro śmieci


Nie, nie kupiłem. Ale widzę, że nie zadałeś sobie trudu przeczytania poprzednich postów w wątku, w którym już odpowiadałem na taki 'zarzut'.

teraz uważasz, że jesteś lepszy od tych, którzy w duchu eko sprzedawali swoje telefony z ładowarkami, które służą innym kolejne lata?


Nie wiem, czy jestem 'lepszy'. Może jestem. Zamiast tracić czas i nerwy na płacze, wyjąłem ładowarkę z pudełka z elektroniką i zacząłem ładować telefon.

Xiaomi w tej sytuacji dało przykład, jak należy traktować klientów.


Tak, to fajny ruch. Inna sprawa, że nie kupiłbym Xiaomi albo innych takich wynalazków. Zobaczymy, co zrobi Samsung i 1+.

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#158 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 30 grudnia 2020 - 10:41

Xiaomi w tej sytuacji dało przykład, jak należy traktować klientów.

Oczywiście, że Xiaomi wykorzystało moment, żeby próbując robić bekę z Apple trochę się wypromować. Poczekaj rok i powiedz Xiaomi „sprawdzam”. Zobaczymy, czy dalej znajdziesz ładowarkę w pudełku. Podobne heheszki uskuteczniał Samsung, jak Apple usunęło złącze słuchawkowe. Radości nie było końca. Ile czasu minęło zanim zaczęły znikać te łącza u Samsunga i innych producentów?

A największą bekę wszech czasów miał Steve Ballmer, jak Apple wprowadzało pierwszego iPhone’a, "zabierając" klawiaturę. Do dziś się wszyscy śmieją.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 30 grudnia 2020 - 11:23

  • ftpd lubi to

#159 burton70

burton70
  • 130 postów
  • SkądCzeski Cieszyn, CZ

Napisano 31 grudnia 2020 - 10:48

Nie, nie musiałeś. Możesz używać poprzedniej, też działa...

 

 

Działa komuś innemu, któremu odsprzedałem cały komplet - telefon z ładowarką. To raz. Dwa, w starej było USB A a w nowym iPhonie uraczyli mnie kabelkiem z USB C. Po trzecie, Tobie ładowarki rosną w doniczkach czy dostajesz je w gratisie ? Raczej wcześniej je kupiłeś. Nawet jeśli były z innym sprzętem lub luzem.

 

I po czwarte Szczęśliwego Nowego Roku :)


  • meg lubi to

MacBook Pro 14" M3 | iPhone 15 Pro 256 GB


#160 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 31 grudnia 2020 - 10:57

Ładowarki mają znacznie dłuższy czas realnej użyteczności niż telefony. I rzadziej się psują. Przyjęcie tego jednego faktu do wiadomości pozwoli zrozumieć sens oddzielnego sprzedawania ładowarek i telefonów.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 31 grudnia 2020 - 11:06


#161 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 31 grudnia 2020 - 11:17

Dwa, w starej było USB A a w nowym iPhonie uraczyli mnie kabelkiem z USB C. Po trzecie, Tobie ładowarki rosną w doniczkach czy dostajesz je w gratisie ? Raczej wcześniej je kupiłeś.


Oczywiście, że kupiłem - nie jestem jaskiniowcem i zmigrowałem się na usb-c gdzie tylko się dało dawno temu. Starego iPhone też ładowałem kabelkiem c-lightning (jeśli już, jak człowiek z przeszłości, musiałem ładować kabelkiem).

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#162 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 31 grudnia 2020 - 12:44

Widzisz. A ja na USB C mam tylko słuchawki Jabra. Takie wejscie ma ich etui. Całość mojego sprzętu to stare USB.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#163 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 642 postów
  • Płeć:

Napisano 31 grudnia 2020 - 13:57

Widzisz. A ja na USB C mam tylko słuchawki Jabra. Takie wejscie ma ich etui. Całość mojego sprzętu to stare USB.

Ja iPhone'a 12 ładuję ze starej ładowarki USB-A. I starym kablem. Tych kabli też się nazbierało co niemiara. Dostawałem je z klawiaturą, myszką, poprzednim telefonem, Apple TV i pewnie jeszcze z czymś, co nie pamiętam. Działa.


Użytkownik Mikołaj Maciejko edytował ten post 31 grudnia 2020 - 14:01


#164 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 31 grudnia 2020 - 15:46

A ja nie mam zadnego zapasowego. Jeden w samochodzie, jeden w domu i dokupiony w pracy. Takze szału nie ma.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#165 meg

meg
  • 310 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 01 stycznia 2021 - 17:51

ja dokupiłam jedną kostkę, bo ta z Iphone'a XS max idzie razem z telefonem do następnego właściciela. Wiec, gdyby nie ładowarka od iPada, to bylabym bez ładowarki w ogóle  :lol:

uważam, że ta ekologia to ściema, chcieli po prostu więcej zarobić na akcesoriach. Po wywaleniu wszystkich wejść w macbookach oprócz usb c zauważyli, że to im się bardzo opłaca... (przejściówki).

Kupując samą dodatkową kostkę (100zł) mam kolejne pudełko, a jak chcę zakupić ładowarkę mag safe (która jest de facto samym kablem z "wtyczką", to mam kolejne pudełko i minus kolejne 200zł.

Naprawdę podziwiam ludzi, którzy to sobie racjonalizują.



#166 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 806 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 01 stycznia 2021 - 22:53

Najprościej po prostu kupić jedną ładowarkę na kilka portów. Ja sobie już dawno 'zracjonalizowałem' to, ale równie dobrze można wydać mniej i mieć spokój 'na zawsze' (4 porty wystarczą absolutnie każdemu - nie wierzę w potrzebę ładowania więcej niż 4 urządzeń jednocześnie). Dzięki temu można mieć w nosie, że korporacje nie dajo tylko zdzierajo z uczciwego czeeka piniondze i nie płakać po forach. Polecam, eftepede.


Disclaimer: dla odznaczonych Virtuti Cebulari pewnie istnieją jeszcze tańsze rozwiązania, jakieś grinsele albo baseusy, ale ja postanowiłem się szanować i kupować tylko uznane marki dla bezpieczeństwa.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#167 ra74

ra74
  • 88 postów

Napisano 29 listopada 2021 - 20:09

Baseus to nie jest najwyższa jakość delikatnie mówiąc. Jak nie chcesz oryginalnej szukaj Anker, Ugreen, Aukey.

Tak przy okazji bo robię risearch ładowarek do aira

Ugreen https://www.reddit.c...5w_3c1a_beware/

Aukey na którym właśnie mocno rozmyślam bo omnia na papierze wygląda bdb wyleciał z amazona za płatne recenzje



#168 Szaden

Szaden
  • 252 postów

Napisano 25 grudnia 2021 - 01:59

Co do nieoryginalnych ładowarek, kabli i ogólnie akcesoriów, to ja zawsze kupowałem te z iSpot - może nie mają jabłuszka na obudowie, ale za to są certyfikowane i lepszej jakości niż te applowskie :P Pleciony kabel marki FOR HUMAN B zakupiony jeszcze do iPhone 6S służy mi do teraz, choć fakt że zapłaciłem za niego 150 zł...

 

Oryginalnej ładowarki nawet nie odpakowuję, tak samo kabli i słuchawek - psują się od samego patrzenia, a łatwiej potem sprzedać telefon z kompletem akcesoriów :)

 

Zaś sam ruch Apple uważam za chamski skok na kasę i policzek w twarz użytkowników. Do tego jeszcze to bezczelne zasłanianie się ekologią w momencie, kiedy dają kabel niekompatybilny ze starą ładowarką... Przecież w efekcie zakupię akcesorium osobno i koszty dla środowiska będą większe?! Tak samo, jak z papierowymi torbami i słomkami zamiast plastikowych albo z elektrycznymi samochodami. Ekologia na pokaz, która w praktyce więcej szkodzi niż pomaga.

 

Dodam też, że nienawidzę USB C - uważam ten standard za dużo gorszy niż Lightning z powodu jego awaryjności. Widziałem dziesiątki wyłamanych gniazd ładowania w Androidach, ale żadnego w iPhone - Lightning nie ma tej wystającej blaszki, jak USB...

Podobnie w MacBookach dali je zamiast Mag Safe, co było chyba najgorszą decyzją od czasu usunięcia mini jacka :P



#169 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 25 grudnia 2021 - 10:35

Ale niestety, albo stety za usbc przemawiają parametry, o wiele większe prędkości przesyłu danych. Ligthning to niestety przeżytek, od dawna nie aktualizowany. Pod względem awaryjności oczywiscie niezniszczalny w porównaniu do C.

iPhone 15 Pro





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych