Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Hejt/niehejt na brak ładowarki w pudełku z iPhone 12.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
168 odpowiedzi w tym temacie

#1 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 października 2020 - 23:20

Tak sobie pomyślałem, że to szambo w końcu i tak gdzieś wywali, więc czemu nie założyć wątku-rezerwatu dla tych, którzy chcą pokrzyczeć, że 'uczciwych ludzi okradajo, mniej dajo a piniendzy to wołajo wincy'.

Żeby od razu zacząć, napiszę: uważam, że jest ona zbędna. Tak zwani "wszyscy" mają w domu ładowarki, a jak nie, to 100 zł za oficjalną od Apple przy 3600-5700 za telefon to są pomijalne pieniądze. Plus zawsze są chińczyki za dolara na ali.


  • PL95 lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#2 winmaciek

winmaciek
  • 6 507 postów
  • Płeć:

Napisano 13 października 2020 - 23:27

W Chińczyki z Ali może bym się nie pakował, ale dla mnie brak słuchawek i ładowarki to żaden problem. Dźwięk u mnie dostarcza tandem AirPods Pro i B&W PX7, a do ładowania mam jedną z wieloportowych ładowarek od Ankera. Dużo wygodniejsze przy chodzeniu z iPadem i innymi gadżetami - zajmuje mniej miejsca niż kilka zasilaczy i potrzebne jest tylko jedno gniazdko. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#3 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 04:20

Pewnie, że przy telefonie za taką kasę dokupienie ładowarki jest wydatkiem marginalnym. Z drugiej strony brak ładowarki do sprzętu za taką kasę jest śmieszne, tak jak tłumaczenie Apple i tłumaczenie fanów Apple. Nie mam stosu ładowarek w domu i jak sprzedam XS żeby kupić 12 Pro to ładowarkę będę musiał dokupić, gdzie tu ta ich „ekologia” czy jak to tam tłumaczą?
  • meg, makemymind i Andaar lubią to

#4 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 14 października 2020 - 05:26

I tak mnie najbardziej rozbraja ten sławetny argument, że przecież każdy ma w szafie tonę starych kostek to sobie i tak naładuje, bo przecież kabel dajo!!!1111. To teraz niech każdy sprawdzi do ilu kostek wsadzi ten nowy kabel  :blink: Taka tam ekologia.

 

No i ja nigdy nie rozumiem o co chodzi z tym, że wszyscy mają ładowarki w domu. To Wy kupujecie po 3-4 telefony? Ja jak sprzedaję poprzedni model to razem z ładowarką - zawsze wydawało mi się to oczywiste. Widocznie trzeba teraz sprzedawać bez ładowarki. Laptopa nie mam, to z czego miałbym to ładować po oddaniu ładowarki? Nie mam fetyszu kupowania ładowarek jak jestem w sieciówce z elektroniką.


Użytkownik Geble edytował ten post 14 października 2020 - 05:29

  • meg i makemymind lubią to

BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#5 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 06:22

Tu nie chodzi o to, że ładowarka to drobny wydatek w porównaniu z telefonem a poza tym „każdy” ma. Ładowarka jest elementem telefonu. Nie da się używać telefonu bez ładowarki.

Opony to też pomijalny koszt przy zakupie samochodu, a wyobrażacie sobie, żeby ktoś próbował sprzedać auto bez nich?
  • meg lubi to

#6 Geble

Geble

  • 1 178 postów
  • Płeć:
  • SkądMysłowice

Napisano 14 października 2020 - 06:30

Sajkofani marki, która pierwsza to zrobi i tak powiedzą "Co ty bredzisz, każdy ma stare lacie w garażu, to sobie zarzucisz do fury za 300 koła lacie z Poloneza" 


BEKO MCNA406E40ZXBN HarvestFresh Nofrost A++ ||  ELECTROLUX EW6F329SP PerfectCare  ||  ELECTROLUX ESF74661RX  || Rubin 714p  ||  Paseratti 1.9 TDI


#7 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 października 2020 - 06:42

Dokładnie.

Po pierwsze - dają inny kabel niż wcześniej. Ja nie mam żadnej ładowarki na usb-c. Sprzedając telefon zawsze oddaję go z ładowarką, więc zapasów nie mam.

 

W domu są cztery urządzenia iP 11, iP Xs, AW oraz iPad. Zegarek ląduję wolną ładowarką z ajFona, resztę urządzeń ładowarką z iPada. Tak więc będę musiał kupić nową ładowarkę. I argumentem wcale nie jest jakaś ekologia czy niski koszt zakupu. Bo skoro ten koszt jest taki niski, bo mogli kilka USD sobie przyciąć na zysku i dać normalny zestaw. Bo tak jak jeden z kolegów napisał - iP bez ładowarki szybko przestanie działać.


  • meg lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#8 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 października 2020 - 06:53

Za to obniżyli cenę ładowarki 20W na 99:-p
Ekologia srologia, pudełko zmniejszyli, ale zamówisz oddzielnie sobie ładowarkę to dostaniesz drugie pudełko, które trzeba było wyprodukować, wysłać i dostarczyć. W uj ekologicznie.
  • meg lubi to

iPhone 15 Pro


#9 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 07:09

Za rok nie będzie pudełka, bo szkoda drzew. Co do ładowarek, najgorsze jest to, że zaraz wszyscy producenci zgapią od Apple i wszędzie będzie tylko kabel.


  • meg lubi to

#10 krystek82

krystek82
  • 169 postów

Napisano 14 października 2020 - 07:31

Praktycznie wpisy Kolegów wyżej zamykają temat i nie ma co się powtarzać dlatego cieszy mnie że są na tym forum osoby takie jak ja, które cenią firmę, podobają im się ich produkty i z nich korzystają ale nie dadzą sobie wcisnąć każdej wymówki...
A argument że "każdy" przecież ma ileś ładowarek w szufladach już w ogóle do mnie nie trafia.

#11 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 14 października 2020 - 07:41

Ja mam np. ładowarkę do iPada Pro, który jednak ma USB-C. Musiałbym więc za każdym razem przełączać kable, co oczywiście nie jest wygodne. Koniec końców zapłacę nie 5199 zł + 199 zł za przeźroczyste etui jak rok temu, tylko 5199 zł + 249 zł za nowe etui + 199 zł za Magsafe. I o to w tym chodzi :P 


  • meg lubi to

Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#12 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 08:28

Opony to też pomijalny koszt przy zakupie samochodu, a wyobrażacie sobie, żeby ktoś próbował sprzedać auto bez nich?

Canyon sprzedaje rowery bez pedałów i jakoś żyją.
Kindle też nie ma ładowarki w pudełku, od zawsze.
Sony WX-1000M3 też nie miały.

 

To teraz niech każdy sprawdzi do ilu kostek wsadzi ten nowy kabel.

[...]
To Wy kupujecie po 3-4 telefony?

Do trzech. Plus dwie indukcyjne.
Nie, po prostu kilka ładowarek, żeby w każdym pokoju coś było i nie trzeba już nigdy wzdychać "<brzydkie słowo> znowu zostawiłem to <brzydkie słowo> w sypialni, a już się tak wygodnie rozsiadłem..." ;-)

 

Po pierwsze - dają inny kabel niż wcześniej. Ja nie mam żadnej ładowarki na usb-c.

To może pora zrozumieć, że to od kilku lat nowy standard i warto się zaopatrzyć? PD w usb-c jest przy okazji lepsze niż QC w usb-a, same korzyści.

 

Ekologia srologia, pudełko zmniejszyli, ale zamówisz oddzielnie sobie ładowarkę to dostaniesz drugie pudełko, które trzeba było wyprodukować, wysłać i dostarczyć. W uj ekologicznie.

Yup, też żałuję. Dla mnie akurat ekologia nie srekologia, trochę się przejmuję emisją CO2 i tak dalej.

Żyjemy otoczeni elektroniką, urządzenia na prąd są wszędzie. Kilka ładowarek się przydaje w życiu, tak zwyczajnie. Mój setup, może weźmiecie inspirację:
- przy łóżku Nomad Base Station Apple Watch edition - w nocy jak śpię, przy głowie ładuje mi się telefon, airpodsy i zegarek;
- w sypialni na ziemi ładowarka od iPada z wyjściem lightning + nawyk codziennego wpinania 'zużytego' wieczornym oglądaniem urządzenia rano;
- w salonie HyperJuice GaN dający 100W rozdzielone na 2 x port usb-c i 2 x port usb-a, do niego na stałe podpięte dwa kable z wyjściem -c (IQOS, MacBook) i jeden microusb (pad do konsoli, Kindle);
- ten HyperJuice służy też na wyjazdach, bo ma wielkość mniej-więcej paczki fajek, także wrzucam do plecaka i wio;
- na biurku w domowym biurze Anker z jednym kablem c-c, głównie do wpięcia myszki albo słuchawek nausznych raz na tydzień, kiedy trzeba;
- na biurku w pracy indukcja z Ikei na szybkie podładowanie airpodsów/telefonu, skoro i tak tam siedzę (no, teraz nie, ale jak się chodziło do biura, to siedziałem) - taka ładowarka kosztuje 49 25 (właśnie sprawdziłem, a tu cyk, taniej niż było) złotych! To nie są żadne pieniądze dla nas, bandy ludzi, która bez mrugnięcia kupuje telefon za kilka tysięcy - można sobie kupić kilka i porozkładać wszędzie;
- paradoksalnie prawie nie używam ładowarki od MacBooka - ładuję go albo z HJ albo z monitora, ona leży w plecaku, żeby ewentualnie w terenie coś mieć, ale zarówno HyperJuice jak i Anker są zwyczajnie mniejsze i łatwiej w domu schować, żeby nie leżały na widoku ;-)
- jak widać, nigdzie mi nie wystaje lighting do telefonu - ja nie wiem, co Wy robicie na swoich, ale mój dwuletni Xs bez problemu trzyma cały dzień i zwyczajnie nie mam potrzeby go w ciągu dnia ładować.

Nie wiem zatem, jak przy takim zabezpieczeniu się mógłbym marudzić na to, że w telefonie nie dostanę kolejnej kosteczki, której i tak nigdy z niego nie wyjmę. Przyjmuję, że niektórzy z Was 'mają jedną', ale absolutnie tego nie rozumiem i po prostu polecam zmienić podejście, tak ogólnie.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#13 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 października 2020 - 08:30

 

 

To może pora zrozumieć, że to od kilku lat nowy standard i warto się zaopatrzyć? PD w usb-c jest przy okazji lepsze niż QC w usb-a, same korzyści.

 

 

Nie mam najmniejszej ochoty. W domu i w pracy nie mam żadnego urządzenia, które by  taki standard miało. Dodam jeszcze, że nie wiadomo mi o tym, aby ktoś z moich znajomych takie urządzenie posiadał. W firmie z całą pewnością też takowego nie ma.


Użytkownik MC_ edytował ten post 14 października 2020 - 08:38

  • tomtom_su lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#14 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 08:40

Który standard? Pamiętaj, że jak do ładowarki wchodzi usb-c, to do <czegoś> może wyjść absolutnie wszystko. Lightning, microusb, czy też -c. Taka 'kostka' ładuje zwyczajnie szybciej (daje z automatu większą moc na kabelek), więc nawet z tego powodu zwyczajnie warto.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#15 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 14 października 2020 - 09:25

Polecam Anker powerport nano 3. 18W w wielkości( trochę grubsza) ładowarki standardowej 5W. Mega kompaktowa, Anker to bardzo dobra marka. Na Ali za 75 zł z wysyłką z Polski DHL- jest za dwa dni. Ostatnio była promka za 40 ale sie skończyła. Pewnie na 11.11 będzie znowu.
http://fotoo.pl//out...42bf6f3782.jpeg

iPhone 15 Pro


#16 Motion950

Motion950
  • 21 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 09:43

Za chwilę inni producenci pójdą ich śladem, czy tego chcecie, czy nie.

Ja mam u siebie conajmniej kilka zbędnych ładowarek ( a to jakiś tablet który się skończył, a to telefon który upadł a to dokupiłem jakieś mocniejsze w necie). Do tego ładowarki bezprzewodowe różnych firm - mam nawet jeszcze starą ładowarkę indukcyjną Nokia z której nadal korzystam (jakieś 5 telefonów temu) .... Podobnie ze słuchawkami, korzystam z airpodsów i za badziewne słuchawki na kablu bardzo dziękuję. Jestem za, łatwiej będzie sprzedać telefon, nie będzie na olx głupich pytań czy ładowarka oryginalną i czy słuchawki napewno nie były używane  :lol: Ale zgadzam się, cenę mogli obniżyć, ewentualnie dać jakiś voucher
Zdaję sobie sprawę jak to wygląda ale nie jestem fanboyem apple...no może trochę ale nie przesadnie


  • nuggie, cooper69 i Cadnin lubią to

#17 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 10:01

^this


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#18 MasterM

MasterM
  • 1 658 postów

Napisano 14 października 2020 - 14:54

Też nie narzekam na nadmiar ładowarek, zwłaszcza tych szybkich. Starych 5W zasilaczy z pudełka nie wyjmowałem, bo kupując 7 Plusa kupiłem 12W zasilacz od iPada, który ładował telefon po prostu o wiele szybciej. Niedawno w promocji kupiłem 30W zasilacz Apple, tak więc mój zestaw ładowarek to 5W z iPhone'a XS, 18W z 11 Pro oraz wspomniany wcześniej 30W. Korzystam w zasadzie ze wszystkich trzech zasilaczy. Gdybym sprzedał dwa telefony, to zostałby mi tylko jeden osobny zasilacz. 

Słuchawek nie rozpakowałem w ogóle, mam AirPodsy. 

 

Kupuję argument Apple na temat ekologii tylko częściowo. Dla mnie prawdziwym krokiem ku ekologii byłaby sprzedaż mniejszej liczby urządzeń, a można by uzyskać to wprowadzając nowego iPhone'a na rynek co dwa lata, flagowce w latach parzystych, a jakieś tańsze modele w nieparzystych. Tak to geecy wiadomo, kupią co roku, gdyby nie było nowego iPhone'a, toby nie kupili. 


  • Jojox lubi to

#19 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 15:01

Ja przyznam, że trochę muszę Wam przytaknąć - kiedy "leakerzy" (niech zdechną)* pisali, że nie będzie ładowarki, mówiłem 'no i co to komu robi, skoro wszyscy mają'. Wczoraj jak się okazało, że dołączony kabel będzie miał -c, a nie -a, nawet wykazałem się odrobiną empatii (a to mi się RZADKO zdarza) i pomyślałem, że ludzie mogą akurat tych z -c jeszcze nie mieć całych pudełek.

Niemniej jednak nadal podtrzymuję: to nie jest wielki wydatek, a w 2020 warto mieć ładowarki z -c wyjściem, bo Power Delivery jest super i zwykle są mocniejsze niż te pięciowatowe gówienka, co kiedyś wszędzie były.

* - postanowiłem, że za każdym razem pisząc o leakerach będę dopisywał "(niech zdechną)", bo strasznie nie lubię tych wycieków i spamowania nimi wszędzie, gdzie się tylko da. Do tego lubię być zaskakiwany, a dzięki Kuo Cośtam albo Dżonom Proserom (niech zdechną), nie mogę.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#20 winmaciek

winmaciek
  • 6 507 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 15:17

No te wycieki to dramat. Wczoraj nawet cały Keynote wyciekł w połowie streamu (któryś z leakerów właśnie wrzucił łącze do pobrania). Nawet ewentualne „One more thing” popsuli w tym roku.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#21 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 15:30

Ja przyznam, że trochę muszę Wam przytaknąć - kiedy "leakerzy" (niech zdechną)* pisali, że nie będzie ładowarki, mówiłem 'no i co to komu robi, skoro wszyscy mają'. Wczoraj jak się okazało, że dołączony kabel będzie miał -c, a nie -a, nawet wykazałem się odrobiną empatii (a to mi się RZADKO zdarza) i pomyślałem, że ludzie mogą akurat tych z -c jeszcze nie mieć całych pudełek.

Niemniej jednak nadal podtrzymuję: to nie jest wielki wydatek, a w 2020 warto mieć ładowarki z -c wyjściem, bo Power Delivery jest super i zwykle są mocniejsze niż te pięciowatowe gówienka, co kiedyś wszędzie były.

* - postanowiłem, że za każdym razem pisząc o leakerach będę dopisywał "(niech zdechną)", bo strasznie nie lubię tych wycieków i spamowania nimi wszędzie, gdzie się tylko da. Do tego lubię być zaskakiwany, a dzięki Kuo Cośtam albo Dżonom Proserom (niech zdechną), nie mogę.

 

No wiesz. Nikt z nas by nie siał lamentu, gdyby tyle ile kosztuje ładowarka USB-C 20W (99zł) obniżono ceny wszystkich iPhone'ów.

 

 

Ja dzisiaj zamówiłem tę ładowarkę z AOS. Idzie do mnie osobną przesyłką, opakowanie z ładowarką pewnie jest zapakowane w kolejne opakowanie. Zwiększyłem emisję CO2 w środowisku, bo dorzuciłem kolejną przesyłkę w firmie kurierskiej. I gdzie ta ekologia?  


 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#22 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 15:36

Nigdzie, niestety. Jest _jakaśtam_ racja w tym, że jak jej nie będzie (w sensie nie wyprodukują, zmniejszą rozmiar pudełka i tak dalej), emisja będzie odrobinę mniejsza - ale tylko przy założeniu, że ludzie będą używać tych, które już są w domu, które jest nieprawidłowe, bo z jakiegoś powodu ludzie ich nie mają (co jest dla mnie dziwne, ale przyjmuje do wiadomości).


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#23 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 14 października 2020 - 16:20

I gdzie ta ekologia?


No, musieli jakoś usprawiedliwić się. Wiedzą doskonale (albo testują) konsumenckie nawyki. Zakładają zapewne, że dzięki tej „ekologii” zarobią więcej.

#24 Mikołaj Maciejko

Mikołaj Maciejko

  • 4 648 postów
  • Płeć:

Napisano 14 października 2020 - 16:31

No wiesz. Nikt z nas by nie siał lamentu, gdyby tyle ile kosztuje ładowarka USB-C 20W (99zł) obniżono ceny wszystkich iPhone'ów.

Skąd wiesz, że nie obniżono? Być może rozważany był model z ładowarką, odpowiednio droższy. Tegoroczne iPhone’y kosztują tyle samo, co zeszłoroczne (w USD). To nie jest od zawsze stosowana praktyka. Na ogół każdego roku  trochę windowali cenę.



#25 iSEe

iSEe
  • 249 postów
  • Płeć:
  • Skądże znowu

Napisano 14 października 2020 - 16:55

Bełkot ekologiczny.
Do wczoraj nie wiedziałem że istnieją ładowarki z gniazdem usb-c. Teraz trzeba będzie kupić. Mogli dać zwykły kabel jaki dotychczas był w zestawie. Wtedy jeszcze zrozumiałbym ich punkt widzenia.
A tak ktoś, kto używa iPhonów z lightning od 2012 i ma naście ładowarek nie naładuje nowego iPhona.
To nie jest w porządku.

iPhone SE (2016) + iPad Air M1 + Watch SE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych