Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 6


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
283 odpowiedzi w tym temacie

#176 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 13 października 2020 - 18:51

Nie mamy, można założyć, jak potrzebujecie. Ten jest o 6, więc na 6 się skupmy.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#177 EMU

EMU
  • 2 372 postów
  • Płeć:
  • SkądCupertino ;-)

Napisano 13 października 2020 - 20:03

Ale przecież wiem, że zwykła wersja GPS pozwala na Apple Pay bez telefonu. Napisałem tylko, że S2 po restarcie związanym z pobytem w saunie i brakiem telefonu w pobliżu nie pozwolił mi zapłacić zbliżeniowio. Może te tokeny się wyzerowały jakoś przy resecie?

Pytanie czy AW z aktywnym e-sim bez telefonu w pobliżu też ma limit 5 transakcji?


Nie ma limitu.

MacBook Air M2 - iPad Pro M2 - iPhone 15 Pro MAX - Garmin Epix2 PRO - AirPods 2 PRO 


#178 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 12:10

Czy do Series 6 ładowarka ma już końcówkę USB-C?

 

Bo właśnie sobie uświadomiłem, że brak u mnie takich kostek do gniazdka z końcówką USB-C. I jak sprzedam Series 2 z ładowarką to swojego nowego zegarka nie naładuję...  


 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#179 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 14 października 2020 - 12:16

Dziwne. Powinieneś ich mieć co najmniej kilkadziesiąt w domu.

 

Z unboxingów na YT wynika, że końcówka jest starego typu.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#180 Jojox

Jojox
  • 585 postów
  • SkądPoznań

Napisano 14 października 2020 - 12:55

Dziwne. Powinieneś ich mieć co najmniej kilkadziesiąt w domu.

 

Z unboxingów na YT wynika, że końcówka jest starego typu.

 

Proszę Cię. Jeszcze ta porażająca konsekwencja. Do nowego iPhone'a 12 damy Ci sam kabel USB-C, bo przecież macie całą szafę starych ładowarek. Tylko, że jeśli ktoś nie kupił iPada Pro, albo iPhone 11 Pro to cała szafa standardowych ładowarek USB-A nadal jest bezużyteczna dla niego. 

 

Za to do nowego AW S6 damy Ci kabel ze starą końcówką USB-A, żebyś mógł użyć starych kostek, ale już nie tych które dokupisz do nowego iPhone'a 12...

 

Przecież to zakrawa o żart. W efekcie teraz i tak muszę dokupić zasilacz, i tak. Jak i również zostawić sobie kostkę starego typu. Czyli nie mogę jej komuś sprzedać razem ze starym zegarkiem, czy też iPhone'em... 

 

Skąd u nich pomysł, że my wszystkie stare sprzęty wrzucamy do szuflady to nie mam pojęcia.. Ale ok. Ja np. kupię zasilacz, który ma zarówno USB-C do iPhone'a, jak i USB-A do zegarka, ale z pewnością nie będzie on od Apple. 

 

Gdyby naprawdę chcieli postąpić ekologicznie to wprowadziliby kostki zasilające użyczane dodatkowo za kaucją. Ok. nie dajemy Ci jej w zestawie z zegarkiem, telefonem. Jeśli jednak potrzebujesz to za kaucją 99zł Ci ją użyczamy i w każdej chwili możesz ją zwrócić do punktu i odzyskać kasę. No ale główny księgowy by tego nie klepnął...


Użytkownik Jojox edytował ten post 14 października 2020 - 12:56

 MacBook Pro 13" M1 16GB / 512GB   iPhone 12 Pro   Apple Watch S6


#181 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 15 października 2020 - 11:41

Taki hint zakupowy, bo terminy w AOS są dość kosmiczne - jeśli Wam się spieszy i macie lokalnie iSpot, spróbujcie. Na stronie większość modeli jest 'w salonach', bez wyszczególnienia, co gdzie. Zadzwoniłem wczoraj do salonu w Starym Browarze w Poznaniu po prostu i zapytałem co jest. Miła Pani nie dość, że przekazała dokładny stan magazynu, to jeszcze bez problemu zarezerwowała mi mój wybrany 'do końca dnia', więc sobie tam pojechałem po robocie 18:00+, przedstawiłem się i czekał na mnie, odłożony i podpisany.
W Cortlandzie akurat ich strona pokazuje 'na żywo' dane, co jest w którym salonie, ale mają biedę z dostępnością.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#182 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 15 października 2020 - 13:21

Jak powyżej - bez proszenia powiedzieli kiedy będzie dostawa i że zarezerwują (na chwilę) jak zadzwonię. 



#183 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 24 października 2020 - 20:34

Ktoś jeszcze dostaje wysypki i zaczerwienionej skóry przy dłuższym noszeniu w stockowej, sportowej opasce?


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#184 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 października 2020 - 21:01

To jest ta zwykła silikonowa? Noszę od 3 lat i nigdy nie miałem problemu.
Jeśli pytasz konkretnie o tę dodaną do AW6, to jednak nie pomogę, nie wyjąłem jej nigdy z pudełka.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#185 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 24 października 2020 - 21:14

To jest ta zwykła silikonowa? Noszę od 3 lat i nigdy nie miałem problemu.
Jeśli pytasz konkretnie o tę dodaną do AW6, to jednak nie pomogę, nie wyjąłem jej nigdy z pudełka.

Tak, zwykła silikonowa. Po całym dniu noszenia dostaję lekkiej wysypki i czerwoną skórę, znika po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach od ściągnięcia. Ciekawe co jest tego przyczyną i czy przyszła nylonowa opaska sportowa też mi będzie takie niespodzianki sprawiała czy nie.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#186 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 24 października 2020 - 22:37

Może masz lekką alergię na metale zawarte w zapięciu?


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#187 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 25 października 2020 - 23:51

Tak, zwykła silikonowa. Po całym dniu noszenia dostaję lekkiej wysypki i czerwoną skórę, znika po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach od ściągnięcia. Ciekawe co jest tego przyczyną i czy przyszła nylonowa opaska sportowa też mi będzie takie niespodzianki sprawiała czy nie.

Czasami tak miałam z opaską z AW3 i Nike z AW5, ale to po ok. 3 dniach noszenia dzień w dzień. Nie wiem, z czego to wynika i z czego jest wykonane to zapięcie, ale jeśli jest to nikiel, chrom bądź ich mieszanka to na 100% nie jestem na te metale uczulona. Chociaż wątpię, by Apple dawało akurat te metale do zapięć, bo sporo osób ma na to alergię i byłoby dziwne, gdyby nie wzięli tego pod uwagę... A opaską nylonową się nie martw, z tą powinno być ok :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#188 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 26 października 2020 - 01:01

Według dokumentu wsparcia (https://support.appl.../pl-pl/HT204665) niewielkie domieszki niklu są obecne.


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#189 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 26 października 2020 - 08:50

Tak, zwykła silikonowa. Po całym dniu noszenia dostaję lekkiej wysypki i czerwoną skórę, znika po kilkunastu/kilkudziesięciu minutach od ściągnięcia. Ciekawe co jest tego przyczyną i czy przyszła nylonowa opaska sportowa też mi będzie takie niespodzianki sprawiała czy nie.

Ja mam dokładnie to samo z silikonową - skóra czerwona. Musiałem zmienić na Milanese Loop. 



#190 chrobro

chrobro
  • 168 postów
  • Skądzachodniopomorskie

Napisano 02 listopada 2020 - 19:25

Mam stalową "czwórkę", zastanawiam się nad zmianą z powodu pulsoksymetru - jak to wypada w Waszych obserwacjach, ktoś porównywał wyniki z profesjonalnym sprzętem?



#191 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 02 listopada 2020 - 19:44

Odpaliłem to 2 razy dla zabawy. Być może są ludzie, którzy chcą/muszą badać często, ja nie, więc tego nie robię.

Co do jakości pomiaru - na nadgarstku to zawsze będzie 'takie sobie', ale widziałem testy, że ludzie przykładali do palca i wtedy te wyniki były zgodne z prawdziwym sprzętem do mierzenia.


  • chrobro lubi to

Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#192 Regiss

Regiss
  • 2 894 postów
  • SkądRadom

Napisano 02 listopada 2020 - 20:07

W tych czasach (COVID)pulsoksymetr i badanie saturacji krwi może być dla niektórych bardzo istotne. Wraz z rozwojem choroby spada saturacja, a wiedzą o tym może uratować życie.

Użytkownik Regiss edytował ten post 02 listopada 2020 - 20:10

iPhone 15 Pro


#193 szymeg

szymeg
  • 33 postów

Napisano 03 listopada 2020 - 11:32

Mam stalową "czwórkę", zastanawiam się nad zmianą z powodu pulsoksymetru - jak to wypada w Waszych obserwacjach, ktoś porównywał wyniki z profesjonalnym sprzętem?

 

Na twitterze widziałem wpis osoby, która zachorowała na COVID-19 i robiła pomiary zarówno AW6, jak i normalnym pulsoksymetrem. Wyniki różniły się o 4-5% na niekorzyść zegarka. 


  • chrobro lubi to

#194 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 05 listopada 2020 - 11:56

Na twitterze widziałem wpis osoby, która zachorowała na COVID-19 i robiła pomiary zarówno AW6, jak i normalnym pulsoksymetrem. Wyniki różniły się o 4-5% na niekorzyść zegarka. 

 

Później ta osoba(jeśli mówimy o tej samej) założyła zegarek spód nadgarstka i różnica była 1%(tatuaże, owłosienie). 

 

Co do tematu:

Ktoś mi powie jaki jest realny zasięg BT jest w AW6? Dla przykładu słuchawki Beats mi się nie rozłączają chodząc po mieszkaniu czy tego samego mogę oczekiwać od AW6? 


--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#195 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 12:00

Ja nie zauważam - ale przełączanie z BT na wi-fi jest bezproblemowe, więc czemu bym miał zauważyć?



#196 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 12:01

Zgadza się. WiFi łapie praktycznie natychmiast. Gorzej z LTE. Tutaj trzeba odrobinę poczekać.


iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#197 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 05 listopada 2020 - 12:39

OK żebym dobrze zrozumiał. Jak mi się zegarek rozłączy z telefonem po BT a ja zapewnię nadal zasięg WiFi to powiadomienia, rozmowy etc. będą widoczne i możliwe nadal tylko, że medium będzie WLAN?


--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#198 WojtekWojtek

WojtekWojtek
  • 1 760 postów

Napisano 05 listopada 2020 - 13:32

OK żebym dobrze zrozumiał. Jak mi się zegarek rozłączy z telefonem po BT a ja zapewnię nadal zasięg WiFi to powiadomienia, rozmowy etc. będą widoczne i możliwe nadal tylko, że medium będzie WLAN?

Tak, działanie BT i wi-fi jest dla mnie nie do rozróżnienia.



#199 chico

chico
  • 201 postów
  • Skąd127.0.0.1

Napisano 06 listopada 2020 - 10:40

OK zamówiłem wersję Nike bo nigdzie nie mogłem znaleźć od ręki zwykłej. Z Ali pójdzie bransolka. Teraz pytanie czy folia: ROCK HYDROGEL będzie ok?


--

iP11Pro/AIR2/MBP13 Mid-2017


#200 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 06 listopada 2020 - 11:05

Tak, to chyba najlepsza folia, jaką można założyć na AW. Mam i polecam :).


 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych