Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Apple Watch Series 5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
349 odpowiedzi w tym temacie

#276 winmaciek

winmaciek
  • 6 498 postów
  • Płeć:

Napisano 24 lipca 2020 - 21:08

Ja mam Series 5 i tak ogólnie, to ładowanie mi nie przeszkadza. Zazwyczaj zostawiam na ładowarce kiedy i tak siedzę przy biurku lub w czasie porannej lub wieczornej toalety. Wolę mieć fajniejszy zegarek z lepszym wyświetlaczem niż cegłę, która będzie działać tydzień. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#277 puniek

puniek
  • 21 postów
  • SkądDolny śląsk

Napisano 24 lipca 2020 - 21:17

"gdyby bateria chociaż była na 4, pełne dni" Marzenie ściętej głowy i bujanie w obłokach :D żeby jeden dzień wytrzymywała to już by było rewelacyjne !!!!!!!!!! 


  • damianmajk lubi to

#278 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 802 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 24 lipca 2020 - 22:43

Nie wiem, co robisz ze swoim zegarkiem, ale mój (czwórka nawet, nie piątka) spokojnie dwa dni daje radę.

I wincy jeszcze tych wykrzykników, daleko z takim pisaniem zajdziesz w swojej karierze forumowej, z pewnością.


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#279 puniek

puniek
  • 21 postów
  • SkądDolny śląsk

Napisano 24 lipca 2020 - 23:11

No to mój popsuty  5 telefonów dziwnie i pada o 18-stej 



#280 kejol

kejol
  • 25 postów

Napisano 25 lipca 2020 - 09:11

Wczoraj odłączyłem od ładowarki o 10:00 na to chwile czyli dzień później o 10:05 mam 64 %. Ponownie podłączę jutro rano albo dziś na noc. Mam również garmina wcześniej Fenix 5,5s teraz Vivo i mimo ze bateria w nim 4,5 dni to nie rekompensuje tych szybkich odpowiedzi szybkiego zadzwonienia etc. Te wszystkie bajery na AW są łatwiejsze i przyjemniejsze. Jeśli ktoś robi maratony lub chce znać pomiar natlenienia mięśni lub pomiary w których normalny Kowalski Nie wie o co chodzi to Garmin wygrywa. Jeśli jest sportowcem typu rower miejski, kilka okrążeń na boisku czy basen to moim zdaniem Apple jest Ok i wystarczy a do tego poprostu połączenie z telefonem jest strasznie wygodne. Gdybym był fanem androida kupił bym zegarek od samsunga bo on wiedzie chyba prym. W przypadku IPhone - AW. A co do baterii @puniek to może wyłącz sobie odświeżanie w tle dla większości aplikacji lub poszperaj w opcjach i odznacz te nie potrzebne skoro 1 dzień i Ci pada. Może kupiłeś używany i był mega zarzynany, daj zna serwis wtedy.

#281 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 lipca 2020 - 10:28

Wczoraj odłączyłem od ładowarki o 10:00 na to chwile czyli dzień później o 10:05 mam 64 %. Ponownie podłączę jutro rano albo dziś na noc. Mam również garmina wcześniej Fenix 5,5s teraz Vivo i mimo ze bateria w nim 4,5 dni to nie rekompensuje tych szybkich odpowiedzi szybkiego zadzwonienia etc. Te wszystkie bajery na AW są łatwiejsze i przyjemniejsze. Jeśli ktoś robi maratony lub chce znać pomiar natlenienia mięśni lub pomiary w których normalny Kowalski Nie wie o co chodzi to Garmin wygrywa. Jeśli jest sportowcem typu rower miejski, kilka okrążeń na boisku czy basen to moim zdaniem Apple jest Ok i wystarczy a do tego poprostu połączenie z telefonem jest strasznie wygodne. Gdybym był fanem androida kupił bym zegarek od samsunga bo on wiedzie chyba prym. W przypadku IPhone - AW. A co do baterii @puniek to może wyłącz sobie odświeżanie w tle dla większości aplikacji lub poszperaj w opcjach i odznacz te nie potrzebne skoro 1 dzień i Ci pada. Może kupiłeś używany i był mega zarzynany, daj zna serwis wtedy.

Z połączeniem to masz rację, bo akurat to najbardziej mi przeszkadza w Garmin Fenix 6x - ale pewnie w innych jest to samo. Wyjdę do innego pokoju i Garmin już rozłączony z iPhone, powiadomień na zegarku brak ;) 



#282 Agnes87

Agnes87
  • 13 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 25 lipca 2020 - 10:31

Mam AW 5 LTE. Wystarczą 2-3 godz. bez telefonu (tylko LTE zegarka) i 2 godz. na rowerze lub rolkach z iPhone abym musiała ładować zegarek dwa razy dziennie. Kładąc się spać jak mam 65% baterii rano już jest 18%. Mam włączony tryb kinowy ale kilka razy w nocy używam AW jako latarki. Najgorzej jak muszę wyjść niespodziewanie z domu na dłużej a zegarek nie jest wystarczająco naładowany. Można ogarnąć częstsze ładowanie AW ale trzeba o tym pamiętać. ;)

iPhone 7 32 GB Silver | Apple Watch Series 3 GPS Silver (42 mm)


#283 damianmajk

damianmajk
  • 700 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 25 lipca 2020 - 10:34

Mam AW 5 LTE. Wystarczą 2-3 godz. bez telefonu (tylko LTE zegarka) i 2 godz. na rowerze lub rolkach z iPhone abym musiała ładować zegarek dwa razy dziennie. Kładąc się spać jak mam 65% baterii rano już jest 18%. Mam włączony tryb kinowy ale kilka razy w nocy używam AW jako latarki. Najgorzej jak muszę wyjść niespodziewanie z domu na dłużej a zegarek nie jest wystarczająco naładowany. Można ogarnąć częstsze ładowanie AW ale trzeba o tym pamiętać. ;)

Trochę duży masz ten zjazd baterii w nocy. Jak miałem jeszcze AW 5, to może z 10% mi spadało, może nawet mniej, od 24 około do 7 rano. Ale nie prawie 50%. Też miałem zawsze tryb kinowy i dodatkowo aplikację do pomiaru snu.


Użytkownik damianmajk edytował ten post 25 lipca 2020 - 10:35


#284 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 25 lipca 2020 - 11:39

W nocy ubywa duzo za duzo.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#285 Agnes87

Agnes87
  • 13 postów
  • SkądMazowsze

Napisano 25 lipca 2020 - 12:44

Może latarka zużywa dużo energii? Używam jej 3-4 razy nocy po ok. 3-5 min. Do monitorowania snu mam dodatkowo Auto Sleep. Muszę chyba spróbować raz zdjąć AW na noc i zobaczyć jak wtedy spada bateria.

iPhone 7 32 GB Silver | Apple Watch Series 3 GPS Silver (42 mm)


#286 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 25 lipca 2020 - 16:13

"gdyby bateria chociaż była na 4, pełne dni" Marzenie ściętej głowy i bujanie w obłokach :D żeby jeden dzień wytrzymywała to już by było rewelacyjne !!!!!!!!!! 

Mniejszy wariant (wersja WiFi) u mnie trzyma 2,5-3 dni. Jeżeli ktoś nie trenuje (jak ja :D) i nie chodzi godzinami bez telefonu przy sobie w przypadku posiadaczy wersji LTE, to ciężko mi sobie wyobrazić, jak można rozładować ten zegarek w ciągu niecałego dnia :unsure:. Nawet AW3 po dwóch latach eksploatacji trzymał mi 3 dni... Mój tata ma AW4 już dobre półtora roku i też czas pracy na jednym ładowaniu nie spada mu poniżej 2 dni...


Użytkownik Zireael edytował ten post 25 lipca 2020 - 16:17

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#287 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 25 lipca 2020 - 16:51

Mniejszy wariant (wersja WiFi) u mnie trzyma 2,5-3 dni. Jeżeli ktoś nie trenuje (jak ja :D) i nie chodzi godzinami bez telefonu przy sobie w przypadku posiadaczy wersji LTE, to ciężko mi sobie wyobrazić, jak można rozładować ten zegarek w ciągu niecałego dnia :unsure:. Nawet AW3 po dwóch latach eksploatacji trzymał mi 3 dni... Mój tata ma AW4 już dobre półtora roku i też czas pracy na jednym ładowaniu nie spada mu poniżej 2 dni...


Nie wiem jak to robisz, ale wynik dobry.
Ostatnio robiłem test, odłączając AW od iPhona, nie trenując, zegarek był tylko na ręku i wskazywał godzinę, to miałem wrażenie, ze bateria leciała szybciej w oczach niż trenując z nim dwa razy dziennie. Rozmawiając i odpisując na kilka smsow, czyli z jego maksymalnym wykorzystaniem w ciągu dnia, odkładając AW na ładowarkę bateria wskazuje 10-15%. Te dwie doby naprawdę byłyby szczytem marzeń.

IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#288 Zireael

Zireael
  • 905 postów
  • SkądPomorze Zachodnie :)

Napisano 25 lipca 2020 - 17:26

Może faktycznie z tym odświeżaniem w tle są jakieś powiązania... U siebie wyłączyłam odświeżanie dla około połowy aplikacji. Co do samych powiadomień, to wszystkie idą "jak leci", nic nie wyłączałam. Do tego mam wyłączone WiFi (nie potrzebuję mieć go włączonego, bo telefon i tak mam zawsze gdzieś w pobliżu). Obecnie mam 73%, ładowałam wczoraj wieczorem.


Użytkownik Zireael edytował ten post 25 lipca 2020 - 17:28

 MacBook Pro 13 (2018)   |    Magic Mouse 2   |    iPhone 13 Pro Max   |    Watch Series 7 (41 mm)   |    iPad Pro 11 WiFi (2018)   |    AirPods 1


#289 garyfisherka

garyfisherka
  • 3 postów

Napisano 17 sierpnia 2020 - 18:57

u mnie AW ser 5 trzyma cały pełny dzień z AOD. Pod koniec dnia mam jeszcze z 40% baterii ale i tak ładuje codziennie w nocy. Jeśli trenuje (godzina treningu) to pod koniec dnia mam jeszcze z 20% baterii



#290 Qbańczyk

Qbańczyk
  • 28 postów

Napisano 23 września 2020 - 11:34

Witam

Potrzebuje dwóch zegarków. Jeden 44mm drugi 40mm dla żony. Na ten moment różnica między AW5 a SE to 700 zł uwględniając promocję w Cortlandzie na AW5

Nie potrzebuję EKG ale będzie to mój pierwszy smartwatch także nie wiem czy potrzebuję Always On Display. Czy jest to tak naprawdę w codziennym użytkowaniu przydatne / potrzebne ?

Będę go używał do szeroko rozumianej aktywności fizycznej i ogólnych powiadomień z IP.

 

Dzięki z góry



#291 Misiekk

Misiekk
  • 284 postów

Napisano 27 września 2020 - 07:46

Witam

Potrzebuje dwóch zegarków. Jeden 44mm drugi 40mm dla żony. Na ten moment różnica między AW5 a SE to 700 zł uwględniając promocję w Cortlandzie na AW5

Nie potrzebuję EKG ale będzie to mój pierwszy smartwatch także nie wiem czy potrzebuję Always On Display. Czy jest to tak naprawdę w codziennym użytkowaniu przydatne / potrzebne ?

Będę go używał do szeroko rozumianej aktywności fizycznej i ogólnych powiadomień z IP.

 

Dzięki z góry

W zasadzie jestem na tym samym etapie i nikt chyba nie jest w stanie doradzić. Myślę, że AOD to fajna funkcja ale.... można bez niej żyć.



#292 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 27 września 2020 - 08:26

Bez wielu rzeczy mozna żyć. AOD jest jednak fajna funkcja.
  • stap lubi to

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#293 Michal.piasecki

Michal.piasecki
  • 5 postów

Napisano 27 września 2020 - 09:27

Ja zastanawiałem się pół roku temu nas AW3 albo AW5. Seria 5 była większa, miała ekran który nie gaśnie i apkę EKG. Cena razy dwa. Poza EKG którego używam bardzo sporadycznie z większego ekranu i nie gasnącego ekranu jestem mega zadowolony i każdemu polecam. Teraz jak miałem problem z bateria po aktualizacji na dwa dni wyłączyłem sobie tą funkcje i nie mogłem się przyzwyczaić do korzystania z zegarka. Ale to generalnie jest tak - jak nie miałeś AW to przyzwyczaisz się do tego co będziesz miał. Jak miałeś i teraz planujesz zmienić na model uboższy w funkcje - będziesz się irytował. Generalnie - polecam każdy model AW. Wg mnie są doskonałe. W najbliższym czasie planuje kupić żonie. Ale nawet nie myślałem jaki to będzie model

#294 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 27 września 2020 - 17:13

Ale jakie są plusy AOD? Jak chcesz sprawdzić godzinę, to i tak przekręcisz nadgarstek.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#295 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 27 września 2020 - 17:43

Plus jest taki, ze u mnie czesto sie podświetlalo gdy ruszałem reka. Bez woli sprawdzania godziny.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE


#296 soczekpl

soczekpl
  • 3 183 postów
  • SkądWarszawa, PL

Napisano 27 września 2020 - 17:54

Bo tutaj się nie da doradzić, zależy kto co potrzebuje. Ja zmieniłem AW4 na AW5 tylko ze względu na AOD (chociaż w międzyczasie zdecydowałem, że lepiej dopłacić i mieć stalowy z LTE :P), ale już AW6 odpuszczam, bo nie ma nic, co mnie interesuje, może poza jaśniejszym wyświetlaczem AOD (różnica jest dość znacząca, było na Macrumors).

 

AW3 totalnie odpada, archaiczny wygląd. Osobiście wolałbym dopłacić do AW5 niż brać SE, ale wielkiej różnicy nie ma.


Macbook Pro '14 M1 Pro / iPhone 15 Pro 128GB / Apple Watch series 7 SS 45mm / iPad Pro 2020 Cellular 128GB / AirPods Max / AirPods Pro & Pro 2


#297 roger09

roger09
  • 27 postów

Napisano 27 września 2020 - 17:57

Hej a jak jest z liczeniem kroków? Dużo nabija na lewo ? 

 

Sporo jeżdżę w pracy autem ciężarowym po dziurach i mocno buja przez co wszelkie opaski i zegarki (garmin, mi band, samsung) nabijały mi dziennie około 3k kroków gdzie w tym czasie nie wychodziłem z kabiny. Jedynie póki ci na mi bandzie pomogło nauczenie opaski poprzez etykietę zachowania żeby nie naliczał w ciężarówce.

 

Jak sprawa wygląda tutaj ? 



#298 Michal.piasecki

Michal.piasecki
  • 5 postów

Napisano 27 września 2020 - 19:58

A mi właśnie często nie podświetlało tarczy. Albo podswietlalo po chwili albo dopiero po dotknięciu ekranu albo korony. A to ma być „już”


Ale jakie są plusy AOD? Jak chcesz sprawdzić godzinę, to i tak przekręcisz nadgarstek.



#299 Michq

Michq
  • 5 postów

Napisano 28 września 2020 - 19:07

Cześć, czy na AW5  można sprawdzić "kondycję baterii" .

Zakupilem takowy z outletu i zastanawiam się czy można jakoś zweryfikować co się z nim działo wczesniej , pomijając ocenę wzrokową  ;) 



#300 MC_

MC_
  • 6 830 postów

Napisano 28 września 2020 - 19:17

Mozna. W ustawieniach.

iP Xs; rMBP 2015 13', AW5 44 LTE





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych