Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

Porównanie iPhone i iOS vs Android


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
214 odpowiedzi w tym temacie

#176 DanielF

DanielF
  • 5 726 postów
  • SkądSiedlce

Napisano 27 lutego 2020 - 08:32

I też bezpieczniejsze niż na Androidzie.


Fallout ...war, war never changes...

#177 bf7a1f7821

bf7a1f7821

    Trancex

  • 597 postów

Napisano 27 lutego 2020 - 12:00

Serio? 

 

:lol:


 

 

 

 

No fakt trochę mnie poniosło :) nie mniej jednak, łatwiej wydać co rok 3k za flagowca niż za IP 5k. 


IP XS Max | MacBook Pro 2020 | Ipad Air2 | AW 4 SS


#178 ftpd

ftpd

    Nie.


  • 23 808 postów
  • Płeć:
  • SkądPoznań

Napisano 27 lutego 2020 - 13:39

Ciekawy wątek. Proszę napiszcie jak Wy wykorzystujecie smartfona w aucie.

 

Nie, nie napiszcie. Znaczy piszcie do woli, ale nie w wątku o porównaniu iOS z Androidem. To nie jest miejsce na dywagacje o tym, komu jak działa CarPlay w jakim modelu.

 

Posty związane z tym tematem poukrywałem - oprócz tego pierwszego o CarPlay, bo tam akurat było porównanie dwóch systemów ;-)


Używaj przycisku 'Zgłoś', zamiast edytować post i pisać w nim, na przykład, "do usunięcia".
Pisanie prywatnej wiadomości do moderatora powinno być ostatecznością. Do tego też służy przycisk 'Zgłoś'.
Do płaczu na pracę Moderacji służy ten wątek. Inne formy będą bezwzględnie kasowane.


#179 Ernest05

Ernest05
  • 829 postów
  • Płeć:

Napisano 02 marca 2020 - 20:19

Ja za to ostatnio skaczac po topowych modelach (11, XS, 7T/Pro, Note 10), jako osoba głównie skupiająca się nad speedtestami i wynikami benchmarków zauważyłem, że w sumie teraz wszystko na tyle dobrze działa, że nie ma co zwracać na to uwagę. Jeden model odpali 0.1s szybciej apke, drugi chrupnie animacją, ale to zdarza się na tyle rzadko, że na żadnym nie czułem dyskomfortu (wiem, Amerykę odkryłem). Jedynie snuje podejrzenia, że Samsung mógłby troszkę zwolnic po czasie. Ja iOS po prostu używam z przyzwyczajenia i tego, że naprawdę jest przewidywalny. Kupiłem maca 3 lata temu - działa tak samo, z 5s czy 7 które miałem po 3 lata byłem od pierwszego do ostatniego dnia zadowolony. Podoba mi się ta niezawodność/przewidywalność jak i zarządzanie bateria. Niby można wszędzie podładować, ale jak człowiek się przyzwyczai do tego, że ma zawsze zapas (XS max czy 11) to potem czuje dyskomfort przy jego braku (jak w każdej dziedzinie życia się przyzwyczajamy szybko do dobrego :) ). Ja jedynie bym dorzucił do iPhone trochę ramu i 90/120Hz dla świętego spokoju. Niby trzyma te aplikacje, ale mógłby lepiej to robić. Jest płynnie, ale oneplus pokazał, że może być bardziej.


Użytkownik Ernest05 edytował ten post 02 marca 2020 - 20:21


#180 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 04 marca 2020 - 20:44

Więcej herców? Meh. Chcesz zabawki, to masz androidy.

 

do iOS przydałoby się w końcu wybieranie T9, raporty dostarczenia MMS, always-on-display, 128gb w podstawowej konfiguracji (przynajmniej modelu Pro), być może zwiększenia Mpx aparatu do dwóch dych, Siri po polsku, złącze USB-C ze standardem wyższym od 2.0


Użytkownik iKnow edytował ten post 04 marca 2020 - 21:10

Pozdrawiam


#181 dobrakawa

dobrakawa
  • 779 postów

Napisano 04 marca 2020 - 22:50

Ja nie chcę 128GB w podstawowej konfiguracji. Mi 64 wystarcza i nie będę dopłacał do 128.


Pro 2012, 12 Mini, SE 44mm Cellular


#182 winmaciek

winmaciek
  • 6 506 postów
  • Płeć:

Napisano 05 marca 2020 - 00:44

Więcej herców? Meh. Chcesz zabawki, to masz androidy.

 

do iOS przydałoby się w końcu wybieranie T9, raporty dostarczenia MMS, always-on-display, 128gb w podstawowej konfiguracji (przynajmniej modelu Pro), być może zwiększenia Mpx aparatu do dwóch dych, Siri po polsku, złącze USB-C ze standardem wyższym od 2.0

1. Po co wszystkim to wybieranie T9? T9 było na telefonach z małą klawiaturą. QWERTY + Spotlight jest szybsze. 
2. Już widzę jak Apple inwestuje pieniążki i czas pracy programistów w ulepszanie umierającej technologii. 
3. AoD - zdecydowanie tak. Pamiętam z Nokii N8 na Symbianie i to była bardzo fajna sprawa. Nie rozumiem, czemu tego nie ma, nawet tylko podczas ładowania. 
4. 128 GB - zdecydowanie tak. 
5. Aparat można by zerżnąć z Nokii Pureview. Dużo megapikseli, ale zdjęcie skalowane w dół dla lepszej jakości. 
6. Siri po polsku? Pomarzyć zawsze można, chociaż obstawiam, że w ciągu 5 lat będzie. Skoro są takie niszowe języki jak duński, fiński czy szwedzki. 
7. Lepsze USB? Oczywiście, że tak. 
 

Do koncertu życzeń dołożyłbym więcej miejsca na iCloud. Trochę śmieszne, że można kupić np. Maca Pro za ćwierć miliona, który w zestawie ma 5 GB przestrzeni chmurowej. 


MacBook Pro 13" M1, iPhone 15 Pro Max, iPad Pro 11" M1 Wi-Fi+Cellular

Wszelkie porady udzielane są na licencji beerware. 


#183 Maciej Wojciech

Maciej Wojciech
  • 11 postów

Napisano 09 marca 2020 - 17:39

Przygode z iphonem zacząłem od 4s którego dostałem w prezencie, potem był 5s, 6s, 7 plus a teraz mam 8 i mimo że z racji pracy widzę nowe flagowce na androidzie i wiem że śmigają super to przyzwyczajenie robi swoje i jakoś lepiej czuję sie używając ios. Każdy system ma swoje wady i zalety, ale mi naprawdę psioryba czy mi się messenger otworzy sekundę szybciej od kolegi. 



#184 Iro

Iro
  • 6 954 postów
  • Płeć:
  • SkądKatowice

Napisano 18 marca 2020 - 09:21

Przygode z iphonem zacząłem od 4s którego dostałem w prezencie, potem był 5s, 6s, 7 plus a teraz mam 8 i mimo że z racji pracy widzę nowe flagowce na androidzie i wiem że śmigają super to przyzwyczajenie robi swoje i jakoś lepiej czuję sie używając ios. Każdy system ma swoje wady i zalety, ale mi naprawdę psioryba czy mi się messenger otworzy sekundę szybciej od kolegi. 

 

Ja za bardzo przyzwyczaiłem się do wolności, której na iOS kompletnie brak.


Muzyka i Komputery
https://iro.myapple.pl


#185 iDoit Serwis Apple

iDoit Serwis Apple
  • 451 postów
  • Płeć:
  • Skądwarszawa

Napisano 18 marca 2020 - 18:16

Na tym to miało właśnie polegać i tym Apple wygrywa.


Pogwarancyjny Serwis Apple Warszawa
Warszawa, ul. Gagarina 31

 

Pogwarancyjny Serwis iPhone Wrocław

Wrocław, Kościuszki 65


#186 Aerial

Aerial
  • 29 postów

Napisano 18 marca 2020 - 21:36

Rozważałem przejście na Androida i myślę, że o ile szybko bym się przyzwyczaił, to nie za bardzo widzę alternatywę, jeżeli chodzi o flagowce. W przypadku Apple płaci się sporo, ale te telefony są w miarę kompletne, przewidywalne, może co najwyżej brakować tej androidowej wolności jak ktoś lubi. Przy Androidzie w każdym jednym flagowcu jest coś, co mi nie pasuje, nie ma żadnego modelu, który by mi odpowiadał. WIadomo, że to moje subiektywne odczucia.


  • iKnow lubi to

#187 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2020 - 11:40

Rozważałem przejście na Androida i myślę, że o ile szybko bym się przyzwyczaił, to nie za bardzo widzę alternatywę, jeżeli chodzi o flagowce. W przypadku Apple płaci się sporo, ale te telefony są w miarę kompletne, przewidywalne, może co najwyżej brakować tej androidowej wolności jak ktoś lubi. Przy Androidzie w każdym jednym flagowcu jest coś, co mi nie pasuje, nie ma żadnego modelu, który by mi odpowiadał. WIadomo, że to moje subiektywne odczucia.

 

To prawda. Mając iPhone i rozważając zakup nowszego modelu jest to przewidywalne, jaki on będzie - bardzo podobny. Jest to spoko opcja, jak ktoś nie chce się bawić z ustawieniami i tak dalej.

Zgadzam się też, że przy Androidzie ciężko trafić na pasujący ideał, pomimo wielu różnych modeli. U Apple podobnie, z racji że godzimy się na te funkcje, które oferuje telefon i system.

Dałem dyla z S10-tką i jak kolejne iPhone'y będą ciekawe, to może znów wrócę do iOS'a


Pozdrawiam


#188 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 19 marca 2020 - 14:09

Też miałem na ostatnio na chwilę zachwalane Xiaomi średni Note 8 pro. Niby fajny telefon ale jednak to nieco co iOS. Tam ciągle musiałem coś gdzieś wyłączyć, włączyć, przestawić. Dla mnie ta wolność androida jest ograniczeniem bo ciągle musiałem coś ograniczać bo dostawałem to czego nie chcę. W domu leży jeszcze ta słynna xperia z tym nietypowym wymiarem ekranu, miny kinowym. Masakra jaki to jest szrot i na prawdę dużo lepiej działa iPhone SE niż to ścierwo.
Jedyny, moim zdaniem, dobru telefon z Androidem to ostatnie modele 1+.
  • cooper69 lubi to

iPhone 11


#189 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 19 marca 2020 - 15:53

Jedyny, moim zdaniem, dobru telefon z Androidem to ostatnie modele 1+.

To od razu było dopisać, że  z tych których miałeś, bo są jeszcze dobre flagowe Samsungi czy Pixel 4. 



#190 iKnow

iKnow
  • 949 postów
  • SkądPoznań

Napisano 21 marca 2020 - 16:39

Samsung S10 - tak jak aparaty dobre, tak system w sumie to jednak udręka. Przynajmniej trzy obiektywy za pół ceny 11 Pro. Byle szybko zmienić to na iPhone z powrotem... :D Bardzo kiepskie zarządzanie powiadomieniami.

 

 

To od razu było dopisać, że  z tych których miałeś, bo są jeszcze dobre flagowe Samsungi czy Pixel 4. 

Myślałem nad Pixelem 4, teraz promkę dojrzałem, więc już za późno. :D


Pozdrawiam


#191 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 12 czerwca 2020 - 12:59

Porównałem sobie androida 10 na 1+ 8 pro.
Ja cię kręcę! Jakby tak elegancko iOS chodził to byłoby super. Nawet starsze modele IPhone mają zapas mocy żeby przyspieszyć i coś pozmieniać.
Niesamowite jak sam android się zmienił na lepsze i jak dobrze działa - szkoda tylko, że na tych droższych telefonach.

iPhone 11


#192 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 12 czerwca 2020 - 14:15

Porównałem sobie androida 10 na 1+ 8 pro.
Ja cię kręcę! Jakby tak elegancko iOS chodził to byłoby super. Nawet starsze modele IPhone mają zapas mocy żeby przyspieszyć i coś pozmieniać.
Niesamowite jak sam android się zmienił na lepsze i jak dobrze działa - szkoda tylko, że na tych droższych telefonach.

Dopiero porównałeś? serio? Przecież już za OP7 tak samo pisałeś jak sobie przypomnę.:-)
A iOS juz zapowiadali dawno skupienie się na stabilności, nawet aplikacje od ios 13 miały tak ekstra szybko startować a tu nie czułem zmiany jakoś. Przestaje wierzyć w to co zapewniają...

Użytkownik tomk925 edytował ten post 12 czerwca 2020 - 14:17

  • zboras lubi to

#193 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 12 czerwca 2020 - 20:56

OP7 miał wyświetlacz 60Hz a wersje pro mocno zakrzywiony ekran. 8 pro też ma ale nie tak agresywnie.
Piszę obiektywnie, że to telefon błyskawica ale nie zmienia to faktu, że lepiej mi z iOS. TOP android zapewnia szybkość i responsywność, to działa i widać to gołym okiem. Niestety, nadal jak dla mnie, pozostaje w nim jakiś niejednoznaczny i nienamacalny bałagan i chaos. Dlatego mimo wszystko wolę iPhone.

Użytkownik Aastelix edytował ten post 12 czerwca 2020 - 20:57

iPhone 11


#194 ec1940c406

ec1940c406
  • 893 postów
  • Płeć:

Napisano 12 czerwca 2020 - 22:22

To chyba kwestia przyzwyczajenia, bo chociaż używam obu systemu to jakiego androida nie wezmę do ręki to wiem coni gdzie jest w menu. iOS pod tym względem dla mnie armagedon

#195 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 13 czerwca 2020 - 06:16

OP7 miał wyświetlacz 60Hz

Ale Ty używałeś też 7 Pro z ekranem 90hz, a tu do 120 hz w OP8 pro już praktycznie niezauważalne różnice, stąd zwróciłem uwagę. Zagięcie krawędzi raczej nie ma wpływu na szybkość o której tak piszesz i z tego co piszą użytkownicy nie ma różnicy aż takiej miedzy tymi wersjami OP, stąd moje zdziwienie nad tym co znów piszesz.

#196 Aastelix

Aastelix
  • 1 528 postów
  • SkądPodbeskidzie

Napisano 13 czerwca 2020 - 10:51

Między 60 a 90Hz zauważalna ale na 120 już różnicy nie widać. Chyba, że to jest to uczucie którego nie da się sprecyzować.
Op8 pro inne zakrzywienie niż poprzednie modele bo tamte mnie drażniły przy oglądaniu video w poziomie. W ósemce jest inaczej, zdecydowanie lepiej.

iPhone 11


#197 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 18 czerwca 2020 - 16:23

Ja sobie testuje teraz Samsunga S20 Ultra. I co najbardziej mnie denerwuje po trzech tygodniach używania? Drenaż baterii ;) Już na samym spoczynku, minutę po odłączeniu ładowarki, zlatują procenty.

#198 tomk925

tomk925
  • 746 postów

Napisano 18 czerwca 2020 - 17:28

Ja sobie testuje teraz Samsunga S20 Ultra. I co najbardziej mnie denerwuje po trzech tygodniach używania? Drenaż baterii ;) Już na samym spoczynku, minutę po odłączeniu ładowarki, zlatują procenty.

To prawda, chodź ekran i cały front ładniejszy w porównaniu do iphone, to bateria na lte zaraz po odłączeniu od ładowarki potrafi zejść przez krótki czas parę procent bardzo szybko. Ale tak juz dawno było w Andkach mi się zdaje. A jak ogólne wrażenie?

Użytkownik tomk925 edytował ten post 18 czerwca 2020 - 17:35


#199 telefan22

telefan22
  • 42 postów

Napisano 18 czerwca 2020 - 17:32

Ja swoją przygodę z telefonami zacząłem 15lat temu zarówno jako użytkownik jak i serwisant (wiec na testy brałem różne telefony) teraz już działam w innej branży.

Najpierw były nokie, htc, sony itd. i powiem tak: próbowałem pare razy wrócić do androida i nigdy mi się nie udało, zawsze czegoś brakowało (albo stabilnego systemu, albo super interfejsu, nie umiem tego wytłumaczyć ale jak raz spróbowałem iOS-a to już tak zostało).

Oczywiście testowałem również androidy z rootem, i iphony z jailbreakiem ale iphone i tak wygrywał, pomimo większości aplikacji na androida.

Pod względem technicznym iPhone również wygrywał:
-części dosyć tanie i dostępne (oczywiście zamienniki)
-mega fajnie wszystko spasowane, naprawdę przemyślane ułożenie płyty i podzespołów etc.

Takie subiektywne spostrzeżenia :)

#200 sheepysheep

sheepysheep
  • 1 279 postów

Napisano 19 czerwca 2020 - 05:06

To prawda, chodź ekran i cały front ładniejszy w porównaniu do iphone, to bateria na lte zaraz po odłączeniu od ładowarki potrafi zejść przez krótki czas parę procent bardzo szybko. Ale tak juz dawno było w Andkach mi się zdaje. A jak ogólne wrażenie?


Wygląd i budowa jak najbardziej na plus. Wielkość ekranu wcale mi nie przeszkadza, nic mi też nie zielenieje. W porównaniu z iphone’owską częstotliwością oświeżania ekranu - kosmos. 120hz robi swoje. Mam jednak wrażenie, że mój 11 pro max lepiej sobie radzi w jaskrawym słońcu pod względem czytelności. Co do zdjęć - również wolę ipone’a, zwłaszcza te nocne bardziej mi się podobają w applowskim sprzęcie. Jednak jeśli chodzi o zoom (nie ten rzekomy stukrotny), to zdecydowanie Samsung wygrywa. Nie da się przejść obojętnie wobec zbliżenia 10x (30x też daje radę, ale już ze stratami jakby nie było).
Najbardziej drażni mnie ta bateria... Mimo że ładkwarka szybko napełnia brakujące procenty, to jednak nie zaufałbym temu sprzętowi na jakiejś dluższej wyprawie z odcięciem od chargingu.
No i wolę klawiturę iphone’a podczas pisania.
Reszta jak najbardziej na tak.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych