Skocz do zawartości

Witaj!

Zaloguj lub Zarejestruj się aby uzyskać pełny dostęp do forum.

Zdjęcie
- - - - -

[Fajny film wczoraj widziałem..] -czyli dyskusja o filmach lepszych i gorszych


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
737 odpowiedzi w tym temacie

#126 KuboX

KuboX
  • 2 119 postów
  • SkądPolandia

Napisano 14 lutego 2009 - 11:30

Byłem ostatnio na nowym Underworldzie i był jakiś taki średni. Nie był zły, ale jakoś tak mi po prostu przeleciał i spłynął - jak większość dzisiejszych filmów...

#127 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 15 lutego 2009 - 01:06

byłem dziś w łódzkim bałtyku na wyznaniach zakupocholiczki jak na film z drugą 0,7L to bardzo fajna komedia jednak syfrowa jakość polskiego analogu dobija, premiera filmu dzień wcześniej a taśma zasyfiona strasznie;/ szkoda słów na te nasze kina, a w multipleksach jeszcze gorzej jest.

#128 Zwickau

Zwickau
  • 817 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 17 lutego 2009 - 01:52

Film ,,Walkiria" - zdecydowanie polecam. Ocena 8/10. Aktor Tom Cruise jest doskonały bo podobny do Stauffenberga. Film ,,Braterstwo Broni" - super film o wojnie koreańskiej w latach 1950-1953. Jest lepszy niż ,,Szeregowiec Ryan". Dużo oglądałem różnych filmy z II wojny światowej ponieważ jestem miłośnikiem historii II wojny światowej. Szkoda tu w Polsce takich mało związane z wojny na filmy. Przykład brakuje np. Bitwa nad Bzurą czy wojna polsko-bolszewicka.

#129 skurch

skurch
  • 374 postów
  • SkądJaworzno

Napisano 18 lutego 2009 - 10:46

Czy Braterstwo Broni jest lepsze od Szeregowaca Ryana? Tego bym nie powiedział ale mogę potwierdzić, że film jest naprawdę dobry i warto go obejrzeć. Ostatnio widziałem Taken z Liamem Neesonem i nawet mile mnie zaskoczył bo spodziewałem się totalnej klapy, a oglądało się to nawet nieźle(Liam jak zawsze niezawodny) :)

#130 paweloko

paweloko
  • 77 postów
  • SkądŁódź

Napisano 18 lutego 2009 - 12:33

Uprowadzona (taken) polecam :) A jeśli macie wyjść z kobietą do kina to wyznania zakupocholiczki są dobre jak na tego typu film.

#131 kubasuchy

kubasuchy
  • 125 postów

Napisano 18 lutego 2009 - 17:59

ja byłem wczoraj na "ciekawym przypadku BB". No typowy fincher którego uwielbiam to nie był, ale film b. dobry. nawet Blanszetowa dawała radę

#132 Machiavelli910

Machiavelli910
  • 215 postów

Napisano 22 lutego 2009 - 23:00

Z parę minut na Dwójce lecieć będzie "Żądło" w Uczcie Kinomana. Pierwszy raz mam okazję zobaczyć ten film po polsku i szykuje się naprawdę przyjemny wieczór.

Nie zgodzę się co do oceny "Walkirii". Zero jakiejkolwiek interpretacji przeżyć bohaterów. Reżyser nie wgłębił się w psychikę uczestników tamtych wydarzeń. Dla mnie to wyglądało jak prosty zapis wydarzeń. Na plus mogę zaliczyć, że pozbyto się hollywódzkiego zwyczaju okraszania scen wybuchami. Zamach na Hitlera wyglądał bardzo realistycznie i nie wyglądał jak armagedon. Kolejnym plusem jest gra aktorska, wg mnie naprawdę dobrze dobrano aktorów (nie wnikam w wybór Toma Cruise'a na pułkownika Stauffenberga) mistrzostwem jest tu marszałek Keitel. Dokładnie tak wyobrażałem sobie starego prusaka. Wiele jest drobnych elementów, które wzmacniają wymowę sceny. gdybym miał oceniać ten film w skali od 1 do 10 dałbym 5+. Plus jest za tematykę.

#133 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 23 lutego 2009 - 06:33

na ostatnim enemefie widziałem film "Slumdog. Milioner z ulicy" i szczerze polecam, naprawdę mi się podobał i tak dobrego filmu daaawno w kinach nie widziałem. Genialna ścieżka dźwiękowa. Film jest po prostu świetny ;]

#134 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 23 lutego 2009 - 11:58

popieram kolege powyzej i sie niedziwie ze dostal tyle oscarow zdecydowanie sie nalezy

#135 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 23 lutego 2009 - 21:34

hmmm tak chwialicie i jeszcze oscara dostal... chyba sie wybiore :)

#136 żbeak

żbeak
  • 29 postów
  • Skądinąd

Napisano 25 lutego 2009 - 23:59

bardzo polecam Wątpliwość. Świetna kreacja Seymoura Hoffmana i Meryl Streep oraz bardzo ciekawie poruszony temat tabu.

#137 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 28 lutego 2009 - 02:16

Walkiria - polecam! Tom Cruise świetnie zagrał Stauffenberga. Na prawdę kawał dobrego kina. Wyznania zakupoholiczki - lekko, śmiesznie, odstresowująco Idealny facet dla mojej dziewczyny - śmieszne, lekkie, parę*odjechanych tekstów, odmóżdżające Milioner z ulicy - genialne

#138 Hynta

Hynta
  • 357 postów
  • SkądToruń

Napisano 28 lutego 2009 - 20:41

Slumdog, podobal mi sie chociaz wkurzyla mnie koncowka...Caly film przezywalem, chwila zadumania na koncowej scenie a tu nagle...ten taniec ohh i cala otoczke to popsulo :wink: Ale ogolnie spoko. Punisher,War zone - typowa rozpierducha krew,ciala, latajace szczatki itp. taki typowy na piwko i chipsy. Walkiria - Ciezko sie oglada, poniewaz nie chcesz wspolczuc hitlerowca a to robisz nieswiadomie.Takie troche naciagane pokazanie drugiej twarzy.Ze niby nie kazdy byl taki zly.

#139 JędrekMac

JędrekMac
  • 1 712 postów
  • SkądŁódź

Napisano 28 lutego 2009 - 21:54

Slumdog, podobal mi sie chociaz wkurzyla mnie koncowka...Caly film przezywalem, chwila zadumania na koncowej scenie a tu nagle...ten taniec ohh i cala otoczke to popsulo :wink: Ale ogolnie spoko.

.

W końcu kino Bollywood ;] Mnie też to trochę rozkojarzyło, nie pasowało zupełnie do całego filmu.

#140 owz

owz
  • 3 360 postów
  • SkądPoznań

Napisano 01 marca 2009 - 01:45

Oszukana - całkiem całkiem chociaż*moim zdaniem film przydługi.

#141 bar-trek

bar-trek
  • 6 159 postów

Napisano 01 marca 2009 - 20:41

Przed wczoraj był fajny film na TVN - złap mnie jeśli potrafisz. Film oglądałem już po raz trzeci i... po raz trzeci mi się bardzo podobał. W filmie gra Dicaprio - ogólnie nie lubię jego gry, ale w tym filmie zagrał świetnie, w połączeniu z Tomem Hanksem :) Jeśli ktoś nie oglądał polecam, bo naprawdę warto :) Film opowiada o czymś co zarzyło się naprawdę w latach <'20 o oszuście, który podrabiał czeki i swoją tożsamość.

#142 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 08 marca 2009 - 08:22

dzisiaj obejrzalem w imax WATCHMEN i musze przyznac iz jest to jeden z NAJNUDNIEJSZYCH filmow jaki w zyciu widzialem prawie 4 (cztery) godziny gadania o sesie zycia i celu istnienia zero akcji (dlamnie 20 minut akcji na 4 godzinny film to jest nic) jesli mialbym to porownac do jakiegos filmu hmmmm.... wyobrazcie sobie 4 godzinne przemowienie architekta z drugiej czesci matrixa :) Ja moze sie nie znam, moze nie zrozumialem ale dlamnie byla to 4 godzinna tragedia :)

#143 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 08 marca 2009 - 16:44

163 minuty dokładnie. Nieco ponad 2,5 godziny

#144 loly

loly
  • 961 postów
  • Płeć:
  • SkądLongIsland, JuEsEndEj

Napisano 08 marca 2009 - 23:51

film sie zaczal o 11 z sali kinowej wyszedlem o 3 zmiana czasu ;) i jeszcze godzina stania w kolejce nie warto, nie warto, nie warto.

#145 woocash

woocash
  • 1 624 postów

Napisano 19 marca 2009 - 03:56

Ja właśnie obejrzałem Lektora - wspaniały film.. rewelacyjnie gra Winslet, 19 letni partner też niczego sobie. Warto obejrzeć, skłania do myslenia, jest nieliniowy, nie nudzi... Jeden z lepszych filmów ostatniego roku. Przy okazji polecę też Siedem dusz - także świetny obraz mający wiele do zaoferowania.

#146 insekt

insekt
  • 362 postów
  • SkądWarszawa

Napisano 19 marca 2009 - 04:02

Również polecam "Siedem dusz", bardzo zaskakujący film. Natomiast byłem też na "Martyrs" i mnie zatkało.. Film lipny strasznie, ale mimo wszystko, czegoś takiego jeszcze na oczy nie widziałem. Osobliwie kiepski film.

#147 kubasuchy

kubasuchy
  • 125 postów

Napisano 19 marca 2009 - 12:29

a ja byłem na "My blueberry nights" i wniosek jeden wysnułem: Jarmusch potrafi pokazać azjatów, ale Wong Kar-wai amerykanów już nie do końca... hollywoodzkie wcielenie Kar-waia średnie, bardzo średnie.

#148 Ojciec Fernando

Ojciec Fernando
  • 264 postów
  • SkądPoznań

Napisano 19 marca 2009 - 13:03

To ja w ramach przełamywania schematów polecam filmografie Billy'ego Wildera. Zarówno filmy poważne w odbiorze: Podwójne Ubezpieczenie, Stracony Weekend, Ace in the Hole, Stalag 17, Sunset Blvd jak i szereg znakomitych komedii (Fortune Cookie). Genialny reżyser, który urodził się w Suchej Beskidzkiej za czasów Austro-Węgierskich:) Z innych ostatnio widzianych to 12 Gniewnych Ludzi z Henry Fonda z 1957 - film dzieje sie w jednym pokoju, a dynamiki i wrazen wicej niz w usypiajaych filmach Bruckheimera. Doslownie ciarki przechodza ze ludzie nie znaja takich filmow, nie wspominajac o filmografii Hitchcocka.

#149 51m0n

51m0n
  • 6 980 postów

Napisano 20 marca 2009 - 00:55

A ja dzisiaj byłem na Slumdogu. I powiem szczerze, że historia banalna - no bo znowu chodzi o miłość i znowu jest happy ending. Mimo to jednak ta historia jest przepięknie opowiedziana, są ekstra ujęcia no i co tu dużo mówić - film zachwyca. Muzyka tworzy piękną całość z filmem, całość się dobrze uzupełnia. Film ładuje pozytywną energią, z kina wyszedłem z uśmiechem na ustach, także zdecydowanie warto :)

#150 Blac_ks

Blac_ks
  • 300 postów
  • SkądKatowice

Napisano 20 marca 2009 - 01:27

Slumdog - popieram opinie 51m0n. Miły film warty obejrzenia... mozna powiedziec ze bardzo dobry. Niestety mam pewien niesmak z powodu zgarniecia przez niego tylu oskarow. Nie jestem pewien czy zasłużył. Film o Jamesie Buttonie wydaje mi sie bardziej ambitny i zaskakujący. Co najwazniejsze na koncu filmu nikt glupio nie tanczy :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych